Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie poddajemy się

GRZYBICA POCHWY - ciag dalszy skasowanego topiku

Polecane posty

Gość xyzxyz
Otrzymałam dziś wynik wymazu z pochwy w wyniku pisze candida sp pojedyncze czy wie ktoś czy długie będzie leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butterfly .
jakis mc temu bylam u gin i nawet nie mialam objawow ale zalecila leczenie kompleksowe- 2 rodz lekow przeciwgrzybowych + globulki i irygacje tantum verde. O diecie nie wspomniala slowem. Wiec podleczona udalam sie na urlop we wloszech- czyli marzenie candidy- te wszystkie makarony, pizze, pyszne winko, kawa i desery.. jakby malo tego bylo to jeszcze odkrylam jaccuzzi w naszym domku i namietnie uzywalam. No i mam nawrot cholerstwa- gin mnie przyjmie za tydz dopiero wiec na wlasna reke zrobilam irygacje roztworem srebra koloidalnego- ale mam wrazaenie ze objawy sie nasilaja. chyba zaraz polece do apteki po myko-maxa. Co mi doradzacie na ten tydz przed wizyta? I co z tym octem? w diecie jest zabroniony jak alkohol bo candida to lubi- nie lepiej cytryna z woda plukac? ja mam problem z wykluczeniem kawy przy moim cisnieniu 90/60- czy moge np neutralizowac kawe magnezem, wapnem lub woda z cytryna czy grejpfrutami? i czemu nie mozna wcale mleka krowiego? nawet 50 ml dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butterfly .
zakupilam wiec macmiror i myko-max i jeszcze mi sie udalo kupic Acidophilus Bifidus Complex firmy Vega, sklad: Lactobacillus Acidophilus 50mg Bifidus Complex (3 strains) 50mg (Bifidus Casei, Bifidus Longum, Bifidus Infantis) Lactobacillus Casei FOS (fruktooligosacharydy) za to bez laktozy czy sacharozy i 30 szt 1/dzien za 25 pln. Jesli na to traficie to chyba warto. Pije tez wode z cytryna no i zero cukru, bialej maki itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butterfly .
myco-max to taki lek przeciwgrzybiczny - zawiera fluconazolum 150 mg i przy malej grzybicy starcza 1 sztuka. udalo mi sie bez kolejki do lekarza dostac a ta mi przepisala antybiotyk! Azitrox- i teraz mam zagadke co z tym robic. A moje sugestie diety wysmiala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylurek
Dziewczęta moje...od jakiegoś tygodnia mam strasznie opuchniętą łechtaczkę...dosłownie zwiajm się z bólu...o chodzeniu nie ma mowy:(znacie jakieś dobre sposoby,żeby zlagodzić to podrażnienie i zmniejszyć opuchnięcie?Błagam pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devina75
do trishka odezwij sie a najlepiej podaj maila, chyba wiem co Ci jest. ja mialam te same objawy, znalazlam artukul uniwersytetu virginia przesle go Tobie. Zastosowalam leczenie za 70 groszy i jestem zszokowana, bo zadzialalo, poniewaz masz te same objawy co ja wiec mysle ze jestes ofiara braku wiedzy lekarzy. jak Ci przejdzie to opublikujemy to tutaj. Nie wierze, trishka powinnas byc zdrowa za 2 tygodnie. daj znac, to nie sa hormony, chociaz musisz je wyregulowac. ja tez szlam ta droga, a propo polipa tez mialam, szczypanie, pieczenie i brak infekcji w posiewach , tylko pieczenie, ze zyc sie odechciewalo kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chciałabym.........
Dziewczyny powiedzcie mi po jakim czasie od zaprzestania leczenia (globulki dopochwowe, 1 tabletka i maść) WSPółżYłYśCIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devina75
trishka mam nadzieje ze zajrzysz tu szybko, aha daj znac czy dobrze znasz angielski , przesle Ci artykul w oryginale a jak nie, to napisze Ci wszystko po polsku. aha i daj mi znac, czy twoje objawy pogarszaja sie w drugiej czesci cyklu a szczegolnie przed okresem. rozumiem ze jest to jak u mnie pieczenie i podraznienie malych warg i pochwy ze nei mozna zalozyc obcislych spodni. oraz podraznienie cewki w wymazie zadnych drobnoustrojow i brak infekccji. wydzielina wodnista. ale moze byc rozna tak pisza lekarze z USA. odezwij sie szybko, dam Ci znac co zrobic. a co do hormonow, to stres Ci wszystko poprzesuwal, ja tez szlam ta droga. ja juz to zrobilam i jak reka odjal. banda debili ci lekarze. dziekuje lekazrom z USA. bede tu zagladac codziennie moze sie szybko odezwiesz kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylurek
U mnie grzybica przerodziła się w jakigoś torbiela wst.w pochwie...i jestem na wykończeniu,lekarze niby mnie lecząale to nic nie daje...doslwonie zwiajam się z bólu... Dziewczyny...nie zaniedbujcie grzybicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość devina75
trishka, nie zglaszasz sie wiec pisze istnieje cos takiego jak cytolitic vaginosis czyli za duzo paleczek kwasu mlekowego, ktore niszcza komorki pochwy. Jest to bardzo rzadkie ale nalezy to rozwazyc u kobiet ktore maja jalowe posiewy i odczuwaja szczypanie a leczenie na grzyby nie przynosi rezultatu. skad sie to bierze? Amerykanscy lekarze pisza , ze przez dlugotrwale stosowanie lekow przeciwgrzybicznych lub antybiotykow, dobre bakterie po prostu znalazly warunki do zbyt duzego namnazania sie. leczenie to nasiadowka w sodzie oczyszczonej , 1-2 lyzeczki na litr wody 2 razy w tygodniu przez dwa tygodnie. soda oczyszczona troche podniesie ph jesli jest az tak kwasno ze szczypie. uwaga!!!!!!!! nie moga stosowac dziewczyny, ktore maja grzybice lub cos innego bo to wtedy gwozdz do trumny, ale jezeli nic nie pomaga a posiewy sa ujemne , warto sprobowac. ja po pierwszej nasiadowce poczulam natychmiastowa ulege, i tak tez pisza, za 3 dni zrobilam druga i czulam okropne wyjalowienie, ale dzisiaj jest drugi dzien i czuje ze wszystko wraca do normy. Zostaly mi 2 nasiadowki w przyszlym tygodniu. Sama jestem ciekawa czy sie dobije czy mi przejdzie. Trishka sprobuj, ja ide tym tokiem. jezeli znasz angielski to wpisz nazwe choroby i poczytaj w internecie. My wszystkie lykamy probiotyki i na sile sie zakwaszamy, zapominajac ze moze niektore z nas maja duzo paleczek kwasu mlekowego i robimy sobie krzywde. Nie wiem sama, odrzucilam masci na grzybice, ktorej mi nigdy nie wykryto, tylko mialam onbjawy, odrzucilam probiotyki i uzywam sody, zobaczymy, wczoraj bylo zle, ale dzisiaj czuje chlod i chyba idzie to w dobrym kierunku. Zobaczymy. aha Polscy lekarze nawet o tym nie slyszeli. dziewczyny na forum amerykanskim niektore mowia ze im pomoglo. To troche absurdalne wybic czesc paleczek soda, ale skoro inne rzeczy nie pomagaja, ja ryzykuje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalkskjdjjkd
miałam anginę ropną i nawet, że brałam osłonę nic nie dało - dostałam wyjałowienie pochwy :( Pani w aptece dała mi : płyn do higieny intymnej femina, femme ? czy coś takiego, forbactil (osłona) ketokonazol (tabletki) clotrimazolum (maśc) gyno - femidazol (globulki dopochwowe). Czuję się znacznie lepiej. Pozdrowienia wsystkim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d-trishka
devina75 Musiałam trochę zmienić nick bo miałam problemy z wysłaniem odpowiedzi. Nie bywam tu często to fakt, dzięki za zainteresowanie, ale ja to już przerabiałam, też znalazłam to na stronach angielskich. U mnie nie pomogło, chociaż ja w wymazach nie miałam grzybów a b.liczne lpałeczki daderlaina. Kontaktowałam się natomiast ze specjalistą z Lublina i ten powiedział, że są przypadki sam miał takich parę że grzyby się za nic w świecie nie wyhodują, natomiast będzie b.duzo pałeczek daderlaina, to ma duże powiązanie z grzybicą, bo one w pewnej formie coś takiego wytwarzają że daderlaina się mnoży. Niestety u mnie jest ta druga fersja, ale zdarza się tak, ze przyczyną pieczenie i upławów może być tylko i wyłącznie nadmiar pałeczek, w takim wypadku nie powinno się absolutnie stosować dodatkowo priobiotyków a własnie sodę. Mam nadzieję ze uda Ci się sodą wyleczyć. Daj znać jaki będzie efekt, postaram się zaglądac tutaj częściej. Pozdrawiam i zyczę udanej kuracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roczniak
Witam wszystkie dziewczyny!!! Dokładnie przestudiowalam co wy ty piszecie i wasze informacje niesamowice mi pomogly. Ja ze swoja Candidia borykam sie od roku. Trzy ostatnie miesiace, kiedy nie uprawialam seksu byl spokoj i niby wyleczone lecz cytologia pokazala co innego (cytologia ze stycznia). Ostatnio zaczęłam uprawiać seks i znowu się uaktywniła, więc znów cytologia i inne badania. Normalnie nie mam żadnych swędzeń i upławów (tzn.tylko przy seksie). Jednorazowo wzięłam tabletkę (przepisana przez lekarza) FLUCONAZOLE 150mg, ale czując wciąż bolesność jajników, więć stwierdziłam że chyba nie jestem wyleczona. Po 10 dniach wzięłam więc następną dawkę. Nie uprawiam seksu, swędzenia ani upławów nie mam, ale zaczęły boleć mnie niesamowicie jajniki (i to z obu stron). Czy któraś z was wie co to może być????? Boję się, że to może być zapalenie przydadków, bo kiedyś to miałam. Jutro ide do lekarza. Ginekolog wczesniej mnie nie oglądał. Miałam przepisane leki pod względem treści badań. Kupiłam sobie dziś pozytywne bakterie: acidohilus (lactobacillus- pałeczki mlekowe doustne), które wspomagają kwasowość pochwy. Czy któraś z was wie, że aby je wziąść musze czekać aż przestanie działać Fluconazole(7 dni),który likwiduje wszystkie bakterie pozytywne i negatywne, czy też bez prolemu mogę wziąść je już teraz, jeszcze kiedy w organizmie jest Fluaconzole. Czekam na radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XXC
mam pytanie dziewczyny! jestem dziewica mam 21 lat! tez mam niestety ten problem :( ale mam pytanie-> cyz ja moge brac takie leki na to okropieństwo dopochwowe??czy raczej nie??bo juz sie gubie, byla u gin i zapisal mi doustnie orungal, ale nie pomoglo, chcialabym na wlasna reke kuracje innymi, a slyszalam z edopochwowe sa skuteczniejesze...czy ze wzgledu na moje dziewictwo jest to wykluczone? czy moge? bo ja juz nie wiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antka12321
Dzisiaj rano obudziłam sie z okropnym świądem w okolicy mniej więcej wargi sromowej mniejszej i ujscia pochwy. myślałam że zwariuje przez to swędzenie. nie wiedziałam co zrobić - poszłam sie umyć. Mycie się nic nie dało, potem posmarowałam sie Clotrimazolum. Na razie jest ok chociaż czuję jakby miało wrócic. nie wiem co będzie dalej z takim swędzeniem nie da sie normalnie funkcjonować. Moja pierwsza myśl taka była ze to jest grzybicze i ze bede musiała iść do ginekologa po raz pierwszy w życiu(mam 17 lat, jestem jeszcze dziewicą)... co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o --- radę
Jakieś 2 miesiące temu dostałam grzybicy. Tak stwierdziła Pani ginekolog. Dostałam 1 tabletkę (FLUCONAZOLE) , globulki (10szt) i maść Cl........ Pierwsze dni przyjmowania globulek to było mega pieczenie i swędzenie, potem przeszło. Ostatniego dnia przyjmowania globulek zachorowałam na zapalenie zatok i dostałan antybiotyk, jeden potem drugi :/ I po jakis 2tyg zaczelam znowu czuć lekkie swędzenie. Poszłąm na kontrole do gina i dała mi tą 1 tabletke, inne 3szt globulek, tą samą maść i powiedziała ze mam pozostałosci grzybicy- małe ale są. Przez całe te 2 miesiące nie kochałam się z chłopakiem. On też dostał 1x tabletke i smaruje się maścią. Od ostatniej globulki (przy tych 3 już nic mnie nie piekło) minęło 5 dni. Czy możemy już współżyć? Nie wiem co robić... prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w góreeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roczniak
do XXC. Nie radzę samemu testować leków, choć na tym forum różnie to pisze (rozumiem kobiety które mają to już po 6 lat). Idz jeszcze raz do lekarza, albo idz nawet do drugiego, jeśli ten twój cię zbywa. Proś o badania. Nie wstydz się ich męczyć. Grzyby mają to do siebie, że zaczynają się przyzwyczajać do leków i jeśli będziesz brała je na własną rękę może tak być, że zaczną się przyzwyczajać (tak było w moim przypadku kiedy próbowałam sama się leczyć i chyba dlatego mam to już rok). Grzyby są takie sprytne, że lubią zamieniać się też w stan bakteryjny, żeby przetrwać. Spójrz na to z dystansu, nie panikuj, nie wierz do końca temu co tu się piszą i najpierw idź do lekarza! Ja dziś właśnie idę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastolatka14
Hej wszystkim:) mam 14 lat i od pewnego czasu swedza i pieka mnie wargi sromowe. Podejrzewam, ze to wlasnie grzybica pochwy. Nie mam zbyt \"dobrych\" ukladow z mama i wstydze sie jej o tym powiedziec. Nie przeczytalam calego tematu bo ejst dosc dlugi, ale nic nie znalazlam podobnego. dlatego rpowsze was o pomoc:) znacie jakeis domowe sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastolatka14
prosze o odpowiedz..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenaz
Witam wszystkie kobietki! :) wracam tu po 3 latach spokoju, ech WRÓCIŁO DO MNIE TO PASKUDZTWO! Czy któraś z Pań mogłaby mi poradzić? Byłam dziś u ginekologa i przepisał mi fluconazole, gyno-femidazol, i masc klotrimazol. flukonazole kazał mi wziąć 3 na raz, i potem zrobić 4 dni przerwy i później.. tu właśnie pojawia się problem, bo wróciłam do domu i zdałam sobie sprawę, że kurde nie pamiętam co później. Mogłobyście mi poradzić, jak Wy to brałyście? tabletek jest w sumie 7. Nie mam ochoty do niego wracać, poradźcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość help84
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu meczę się z nawracającą grzybicą. Lekarz stwierdził że muszę przywrócić kwasowość pochwy. Po skończonej terapii kazał mi zastosować Floragyn. Zdążyłam zakończyć terapię tabletkami dopochwowymi tuż przed okresem. Zaraz po nim użyłam tego Floragynu. I na drugi dzień najpierw wypłynęła ze mnie przezroczysta ciecz (nie było tego dużo) a potem przez cały dzień miałam takie białe upławy i było tego naprawdę sporo. Na razie nie są one serowate ale mnie znów zaczyna piec tam na dole. Powiedzcie czy tak powinno być?? Pomóżcie bo już nie mam siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czysta zlosc
mi pomogl po 2 latach w koncu... gynopevaryl przez 3 dni, 1 macmirosu i....zaprzestanie kapieli... biore tylko prysznic a problem zniknal;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamiaaaaaaaa
mam pytanko, bo mój ginekolog przzyjmuje tylko w weekendy i termin mam na przyzly tydzien, czym bez recepty mogę się podleczyć, bo nie mogę już wytrzymać tych upławów..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest temat który dręczy naskobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak wogole to kiedy jest
a czy ktoras z was probowala stosowac tabletki lacibios femina????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czysta zlosc
ja stosowalam lacibios femina- nie pomogly mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyMackbet
Witam. Mam pytanie do Was. Mam 15 lat, jeszcze nigdy nie odbywałam stosunku, natomiast czuje swędzenie, zaczerwienienie i opuchnięcie jednej z warg sromowych. Moge dodać że jestem o antybiotykoterapii, brałam aż 3 antybiotyki ponieważ wcześniejsze mi nie pomagały, i jestem ogólnie osłabiona. Czy to jest grzybica pochwy? Trochę boję się iść do lekarza, możecie mi doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×