Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie poddajemy się

GRZYBICA POCHWY - ciag dalszy skasowanego topiku

Polecane posty

Gość Dotin
wiem.. niestety mam problemy hormonalne i musze brac anty aby je wyregulowac a najchetniej juz bym ich nie brala :( ale niestety mam do wyboru brac anty i miec infekcje ale w przyszlosci miec dzidzusia lub nie brac ale miec duuuuze problemy z zajsciem w ciaze :( wiec stwierdzilam ze musze sie przemeczyc :( ale najchetniej bym wogole ich nie brala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodi
Hej. Na 82 stronie pisałam o swoim problemie. Jestem po zastosowaniu czosnku od jakiś 3 tyg jak dobrze pamiętam. Ogólnie powrót brzybicy oznaczał pieczenie podczas mycia i serowate upławy. Odkąd zastosowałam czosnek tych objawów nie mam. Czyli żadnego pieczenia nawet po okresie jak i stosunku i żadnych serowatych upławów. Niepokoi mnie jedynie Sluz który w małych ilościach sie wydostaje jest koloru żółtawego ale bez grudek. Mogę powiedzieć jeszcze że jakiś czas temu miałam 2 dni kiedy m=na wkładce zauważyłam jakiś bród bo śluzem tego nazwać nie mogę byłom tego troszke i nie wyglądało na śluz ale jak jakieś pozzostałości po czymś. Nie mam już tego ale raz mnie swędziało. Teraz żadnych objawów poza tym śluzem żółtawym czy któraś mogła by mi pomóc co to może być ? Bo przy grzybicy za każdym razem miałam pieczenie i inny śluz. Myslę sobie że może to jakaś teraz inna lekka infekcja może któraś mi pomoże? Prosze pilnie o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodi
sory za błąd ortograficzny "brud" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodi
właśnie wyczytałam ze może to być bakteryjne zapalenie znacie może jakieś leki mascie bez recepty na ta dolegliwość sa może jakieś testy w aptece które pokazują ph czy coś takiego? Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleve7
dotin nie raz wystarczy tylko zmienic na inne:) kolezanka tak miala, nie mogla pozbyc sie grzybicy, ginekolog zminil na inne tabl i sie pozbyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dotin
na inne tabletyki antykoncepcyjne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara1957-57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara1957-57
Dotin, czy możesz mi powiedzieć: jak długo jesteś w stałym związku i jaki czas poważnie myślisz o posiadaniu potomstwa. Kobieta , nie kiedy może mieć " puste owulacje", tzn. mie ma jajeczkowania. Organizm sam tym reguluje. Taki stan, może trwać szereg lat . I nagle, pewnego dnia odazuje się, że spodziewamy się dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleve7
tak dotin, pogadaj o tym z ginekologiem, moze dobierze ci jakies inne tzn z innym skladem hormonalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie
Jakie badania są potrzebne żeby można rozpoznać? Czy wystarczy sam stopień czystości, czy powinno być coś jeszcze? Jeżeli tak o jakie badania powinnam pytać ginekologa? Nie mam takich standardowych objawów grzybicy, ale w sumie nie zawsze muszą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka*************
dostalam dzis na wizycie u gina recepte na globulki GYNALGIN, MACMIROR COMPLEX 500 i maść MACMIROR COMPLEX. I moj problem. Globulki mam brac dopochwowo - to jest jasne. Ale krem mam zaczac stosowac rownoczesnie z globulkami. I tu jest problem, bo ten krem tez jest dopochwowy. To mam stosowac i krem o globulki? A one sie nie pogryza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara1957-57
Moim zdaniem to globulki zakładaj sobie na noc a maść rano. Zawsze podłuż sobie podpaskę, zapewni to pewien komfort. Dobrze jest robić irygację z rumianku. Kup sobie w aptece irygator, zaparz rumianek( ekspresowy) i po ostudzeniu do temperatury ciała 36 stopni Celsjusza, zrob sobie płukanie pochwy. Bedzie dobrze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka*************
tak zrobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara1957-57
Katolinko, zapomniałam , będąc w aptece, kup sobie bakterie probiotyczne, najlepiej cztery lub pięć szczepów. Są to kapsułki i w jednej kapsułce znajduje się np. pięć szczepów zdrowych bakteri mlekowych. Zażywaj je, to pomoże Ci wzmocnić cały organizm. Lekarz zalecił by jedzenie actimela i to być może dobry pomysł. Trzymaj sie kochana, wiem jak cierpisz. Jutro już będzie lepiej a dziś śpij spokojnie papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara1957-57
PS Karolinko , przepraszam za błąd w Twoim imieniu, komp mi tak zapisał. Wybacz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frotka38
Witam.....podzielę sie z Wami moimi wrażeniami....Grzybicę pochwy miałam dość często.....brałam przeważnie FLUMYKON.....pomagało ...owszem , ale niestety problem powracał...dodam, iż cały czas łykałam LACIBIOS FEMINĘ. Jakieś 3 miesiące temu kupiłam ALBOTHYL......i jestem bardzo zadowolona. Mam wrażenie, że nareszcie koniec moich kłopotów. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka*************
Barbaro1957-57 - nic sie nie stalo! :-) A co do tej masci MACMIROR complex to jej sposob dawkowania chyba wymyslil jakis sadysta- i na pewno facet :-). Nie wiem jak reszta uzytkowniczek, ale dla mnie wsadzenie tej rurki z kremem to horror. Ledwo mnie troche przestalo bolec wszystko dzieki tabletkom, to teraz dzieki tej masci znowu boli. Oby bylo skuteczna chociaz bo nie dosc ze droga to jeszcze ciezka w aplikacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darunia999
Osobiscie polecam boric acid (chyba kwas borny) w proszku. Wsadza sie do pustych zelowych 600mg kapsulek i tak aplikuje dopochwowo. Mozna nawet 2 razy dziennie przy silnej grzybicy. U mnie zdzialal cuda, uzywam go teraz profilaktycznie co jakis czas, a meczylam sie z tym swinstwem przez dlugie lata. Boric acid mnie ocalil!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarwionaAnia
Witam mam pytanie do Was drogie doświadczone.... Jakiś rok temu złapalam grzybicę pochwy, dostałam maxmiror 500 w globulkach. pomogł szybko i skutecznie ale niestety w tym czasie co ja u mojego męża też grzybek wystąpił, przy czym jego leczenie skończyło sie na maści z neomecyną wg zaleceń pani dermatolog. i Wszystko byłoby ok tylko że mój mąż od tamtego czasu co jakiś czs znów ma objawy grzybicy, u mnie nic się nie pojawia.... Zwiedził biedaczek już tylu dermaologów a oni ciągle maści z naomecyną mu przepisują, która jest nieskuteczna.... Jeśli ktoś wie czym to się leczy SKUTECZNIE to proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodi
Witam ponownie. Byłam właśnie u ginekologa . Lekarka wzięła wymaz na badania o czystości. Jednak już dziś powiedziała mi że nie widzi u mnie żadnych nieprawidłowości śluz mleczno biały jak najbardziej prawidłowy a to że zauważyłam wcześniej kolor żółtawy to ponoć on pod wpływem bawełny może troche zmienić kolor, ale dla pewności wyniki laboratyjne za 2 tyg. Dziewczyny bardzo wam polecam czosnek. Powiedziałam gin co mi pomogło ona na to że czosnek ma lecznicze właściwości i napewno by mi nie zaszkodził a jeśli mi pomógł to bardzo dobrze bo przecież kiedyś jak nie było leków to tak sie leczono. Nie bójcie sie stosować czosnek dopochwowo tylko pamiętajcie Pożniej o jogurcie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara1957-57
jodi Proszę napisz co po kolei robisz, gnieciesz .......... czosnek czy coś innego robisz............ W jaki sposób wkładasz do śrobka ...... a jogurt, też do wewnątrz........ ? POZDEAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiirina
Złapałam grzybicę nawet nie wiem kiedy, najprawdopodobniej zwykłe osłabienie stało się przyczyną tego co jest teraz. Nie chciałam iśc z tym do ginekologa, tylko próbowąłam wyleczyć sie sama. Trochę poczytałam na ten temat. Jakoś mam większe przekonanie do preparatów z apteki niż domowych sposobów leczenia jakoś odstrasza mnie ten czosnek lub zamrożony kefir (jogurt) aplikowany dopochwowo. Dlatego sięgnęłam po Candivac, przyznam że sam sposób przyjmowania był dużym plusem :) Stosuję go już ponad miesiąc, serowate upławy znikły jednak niedługo wybieram się do ginekologa, żeby potwierdził (mam nadzieję), że mam żadnej infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodi
Czosnek nacinałam tak by póżniej przewlec nitke(no i żeby poszczał soki). Wkładałam go na noc wyjmowałam rano myłam sie (płynem lactacyd) i wkładałam nowy czosnek. Wieczerem znów mycie i zmiana czosnku i tak przez około 5-7 dni(ja stosowałam go 7dni)ponieważ wystąpił nawrót serowatych upławów. Ja wkładałam po jakiś 3-4 dniach maść propolisową bo słyszałam że komuś pomogła. Tj na przygotowany przewleczony nitką czosnek nałożyłam na niego maść i wkładałam do pochwy. Maścią smarowałam również na zewnątrz. Przy aplikowaniu maści z czosnkiem odczuwałam na początku i to przez może 5 min pieczenie ale to chyba dobrze( wydaje mi sie że ta maśc też dużo daje)>Bałam się troche gdy podczas zaczęcia stosowania maści dopochwowo wystąpił nawtót serowatego śluzu myślałam że to może przez tą maść ale nie zaprzestałam jej stosowania i już po 1 dniu mi przeszło i śluz znikł.Potem czosnek z maścią stosowałam jeszcze 2 dni. U ciebie może to trwać krócej zauważysz jaki masz sluz. Ogólnie stosuj tego jakieś 5-6 dni. Najpierw sam czosnek a po 2-3 dniach maść z czosnkiem. Po zakończeniu kuracji czosnkowej po 5 dniach(jeśli nie będziesz miałam serowatego śluzu)musisz mieć już przygotowany jogurt naturalny danone, bacoma takich ja używałam. Ja używałam folii aluminiowej bo nie miałam rękawiczek tj rozwinęłam folie nalałam na nią jogurt w kształcie tampona (tak by wszedł do środka) Owijałam jogurt folią kładałam do zamrażalnika (musisz mieć więcej bo stosujesz go rano i wieczorem). Ipodobna procedura wieczorem mycie jogurt, rano mycie jogurt i tak przez 6 dni więcej nie zaszkodz możesz 7dni. Potem ja nawet do dzisiaj stosuje raz w tyg lactovaginal. Chciałam Ci powiedzieć że po jakimś tyg wydostał sie że mnie jakiś brud i wystąpiło lekkie swedzenie ale to chyba martwy grzybek więc nie obawiaj się jeśli coś takiego będzie miało miejsce ale to jeszcze długa droga do takiego etapu(może to wogóle u Ciebie nie wystąpić). Chciałam zaznaczyć, że nie piłam nawet kropli alkoholu i nie jadłam niczego co zawiera cukier . Alkoholu nie piję do dziś jedynie wino wytrawne a ze słodkiego to ze 2 razy osłodziłam pół łyżeczki hetbate. Zycze powodzenia i mów mi o swoich przeżyciach podczas kuracji może będę umiała ci pomóc i doradzić. Sorki,że tak się rozpisałam ale chciałam ci wszystko dokładnie przekazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodi
Ja maść jak na początku napisałam zaczęłam wkładać z czosnkiem po 3-4 dniach tobie polecam włączyć ją już trzeciego dnia. W razie pytań lub nie zrozumienia pisz bo to bardzo ważne żebyś miała wszystko jasne. Maść propolisowa jest bez recepty i kosztuje 10zł< emulsja, lactacyd jakieś 17zł, lactovaginal 27zł. Lactovaginal musisz mieć bo po wyleczeniu trzeba sobie go aplikować przed okresem i po okresie bo często to świństwo wraca po okresie,ale tak sobie myśle, że jakby miało wrócić to by wróciło(chociaż troche profilaktyki zwłaszcza po grzybku jest bardzo wskazane dla nas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam o rewelacyjnym leku na upłaty i różne infekcje - ALBOTHYL. Podobno doskonale oczyszcza wszystko z bakterii, zarazków i innych paskudztw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jodi
jogurt zamrożony oczywiśsie wkładamy do pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodek
Kurka wodna, dziweczyny uważajcie z tym wtykaniem do pochwy czosnku, jogurtu na folii aluminiowej... :| Po pierwsze - czosnek owszem tak zabija wszystkie bakterie, grzyby i co chcecie, włącznie z prawidłową florą, wpływa również na nabłonek (podrazniająco, wsadzcie sobie ponacinany czosnek do nosa, zobaczycie jak piecze...), na pH, bądź co bądź jest to antybiotyk i to silny. Naturalny, ale jednak. Po drugie wtykanie jogurtu czy czegokolwiek innego do pochwy co miało kontakt z powietrzem (generalnie otoczeniem)...no cóz, masakra. Wszelkie zarodniki grzybów unoszą sie w powietrzu, a każdy mikrobiolog powie wam, że drożdże też są wszędzie. Więc wprowadzając do pochwy cokolwiek co z powietrzem (stołem, blatem...) miało kontakt może oznaczać również wprowadzenie tych \"pyszności\" - infekcja gotowa. Po trzecie - jogurt. NO bardzo fajnie, ma działanie kojące itp itd, ale - bakerie które zawierają jogurty nie wchodzą w skład naszej naturalnej flory bakteryjnej, są to szczepy o niepotwierdzonym działaniu na organizm. Wiadomo, że sa dobre JAK SIĘ JE JE, ale w sumie niewiadomo czemu (pomijając dwa w polsce jogurt - activie i actimela, którego polecam. One mają potwierdzony wpływ na układ POKARMOWY, a nie ROZRODCZY). I wreszccie po czwarte - folia aluminiowa, czosnek - to wszystko są ciała obce, które moga podrażniać wrażliwą przeciez pochwę i przyczyniać się do nawrotów i nowych infekcji (pomijam już skutki obecności tych wszystkich związków, które uwalniają się do naszej pochwy z folii aluminiowej, jogurtu czy czosnku....) Reasumując - nie dziwię się, że w trakcie kuracji czosnkowo-maściowo-jogurtowej coś wypływało, wracało, swędziało. Prawde mówiąc, dziwię się, że nie odpadło :/ Każda z nas jest inna, dla każdej co innego będzie dobra, inna kuracja, leki itp... ja już np nie wiem czy infekcja z pęcherza pzrenosi mi się do pochwy czy odwrotnie :) walczę z tym od sierpnia... Przede wszystkim moje drogie panie, trzeba postawić na probiotyki (!!!KLUCZOWE!!!!), leki odkażające pochwę i układ moczowy. Przy infekcji któregokolwiek nalezy badac też i to drugie i robić posiewy... nigdy nie wiadomo gdzie siedzi licho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamjuzdosc
dołącze się do waszego topiku pisałam na innym ale zmykam z tamtego ze wględu na wydaje mi się sztuczną reklamę, którą ktoś tam wprowadził. Chodzi o badanie żywej kropli krwi. I wkleje to co tam napiałam: Uwierzyłam prawie w to badanie zywej kropli krwi i miałam się zapisac, zrobic oczyszczanie tymi środkami sanum itd. ale dzisiaj poszłam do znajomego gastrologa zapytac sie o to badanie i powiedział że to wyciagania kasy a tych lekarzy by powywieszał tylko jest jedna wielka ściema i naciąganie dlatego wychodza wam inne wyniki w laboratorium a inne na tym badaniu !!!! bo oni wymyslaja wam choroby i póxniej biora full kasy za niby oczyszczanie. Więc moja rada nie dajcie się naciagać ktoś tutaj żeruje na nas i robi sztuczną reklamę !!! przykre bo my naprawde cierpimy......ja jutro ide do nowrgo ginekologa bo juz nie moge mam teraz grzybice od pół roku ciągle prawie.....i nie pamietam kiedy podobał mi sie seks przykre......mam nadzieję że on mi przepisze cos normalnego. Aha i pytałam gastrologa o diety na grzybice i cukier, powiedział że cukier nie powoduje grzybicy tylko jest czynnikiem wspomagającym bo jest dla nich pożywką mówi że samą dietą nie zwalczy się grzyba, dieta może tylko pomóc a stosowac trzeba odpowiednie lekarstwa na grzybice i to długo a nie krótkotrwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia11
Hej mam tez problem na razie męcze sie 4 tydzień i nie chce nic zawalic w stosowaniu leków u mnie było tak - pierwsze leczenie nystatyna i flumykon nie pomogło teraz mam gynoxin i dwa doustne leki, i maść jestem 3 dni po pierszej tabletce gynoxin - i najpierw moj grzybek to były takie jakby małe waciki, po zastosowaniu leku już trzeci dzień i miałam w sobie taki serek oraz grudki z niego powstałe, hmm mamam wiadomo poradziła, zrób irygacje wypłucz bo to samo nie wyjdzie precież, no i zrobiłam a moje scianki dalej pokryte sa białymi plamkami wacikami itp, wzielam tez globulke vaginal wczorja i dzis, nie wiem czy to dobrze czy zle, moze ten serek miał tam być ale to dziwne bo pół roku temu jak leczyłam sie hynoxin przeszło od razu bez jakiegoś serka bo dostałam okres od razu i nawet nie wiem, jakos poszło, dlatego proszę o rade jak zastosowac druga tabletke prawidlowo, cyz czekać az to wszystko wyjdzie samo - co moze trwac wiecznie, czy to ma po -prostu zniknąć hmm proszę o radę od osób co sie leczyły tym lekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey. pisalam juz do was wczesniej na stronie 83 nie wiele osob mi odpisalo... a wiec tak przeszly mi te dolegliwosci ale zostaly straszne wzdecia. po zjedzeniu brzuch zwieksza swoja objetosc,gdy zjem poznym wieczorem brzuch rozciaga sie do maksymalnej wielkosci. a do tego sluz ktory jest czasem wodnisty a czasem bardzo bialy i lepki , czesto odczuwam puls w pochwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×