Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Leanne/przeniesienie

Chorzy na toczeń

Polecane posty

Witajcie! jeżeli ktoś chce porozmawiać o zmaganiach z tą uciążliwą chorobą zapraszam na skype -heatheranna3,chętnie wymienię się doświadczeniami z tym schorzeniem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka 64
CZY KTOŚ KORZYSTAŁ Z WAS Z CENTRUM WEDYCYN LUDOWEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka 64
Powiedzcie czy ktoś był w europejskim centrum medycyny ludowej chory na toczenia.Czywiecie coś na temat rezultatow leczenia?Bo ja słyszałam bardzo dobre opinie.POZDRAWIAM ANULKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
na toczEnia? czy od ludzi zatrudnionych do reklamy nie wymaga się nawet podstaw znajomości gramatyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzych ch ch ch
moja dziewczyna ma toczeń układowy... boję się bradzo o nią. jest leczona sterydami i lekiem biologicznym, plus masa innych tabletewk... od 2 lat... ostatnio bardzo zle sie czuje i zaczela miec problemy z nerkami.. jak jej pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia 70
Osobiście nie choruję na toczeń, choć mam kilka innych problemów zdrowotnych, które zaprowadziły mnie do Europejskiej Akademii Medycyny Ludowej. I w odpowiedzi na wcześniejsze pytanie Anulki 64 mogę powiedzieć, że kilka osób z toczniem już było na leczeniu. Niestety nie wiem ilu dokładnie i kiedy, ale poznałam jedną osobę, która akurat była w Akademii Medycyny Ludowej w tym samym czasie, kiedy i ja i z tego co mi ta osoba opowiadała (to była kobieta), to sama się nie spodziewała takich wyników leczenia. Mówiła, że przyjechała spróbować, a została na cały turnus uzdrawiający. I na tamtą chwilę mówiła, że może nie do końca jeszcze jest wszystko uleczone, ale czuje się o wiele lepiej i wyniki badań lekarskich znacznie się poprawiły. Ja sama ze swojej strony mogę polecić Akademię Medycyny Ludowej bo mi też dużo pomógł Pan Aliaksandr i z kręgosłupem i z innymi moimi chorobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie jakie koszty są takiego turnusu w centrum medycyny ludowej.proszę o parę słów osoby które były na leczeniu tocznia proszę.Pozdrawiam ANULKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat dla Zofia70.Proszę napisz mi na meyla jeżeli wiesz coś więcej na temat terapi w centrum ludowym na adres.883937100@wp.pl POZDRAWIAM ANULKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat dla Zofia70.Proszę napisz mi na meyla jeżeli wiesz coś więcej na temat terapi w centrum ludowym na adres.883937100@wp.pl POZDRAWIAM ANULKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat dla Zofia70.Proszę napisz mi na meyla jeżeli wiesz coś więcej na temat terapi w centrum ludowym na adres.883937100@wp.pl POZDRAWIAM ANULKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia 70
ANULKA to jest Twój adres mailowy adres.883937100@wp.pl ?? Co to za dziwny adres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimbolka,sorki,teraz doczytałam ,że leczysz się w Poznaniu. Ja jestem z Warszawy i szukam specjalisty od tocznia ,zna może ktoś kogoś godnego polecenia.Leczyłam się na Wołoskiej potem na Spartańskiej teraz na Szaserów,.I wygląda to mniej więcej tak, idę na wizytę to jednej pani dr. zleca badania wracam po jakimś czasie z badaniami i moja pani dr.już nie przyjmuje,jest inna. I tak to już diagnozowali najpierw chorobę toczniopodobną na wołoskiej ,na szaserów zespół sjorgena,a ostatnie badania wykazały ,że nie mam żadnej z tych chorób, zaczęto zmniejszać sterydy i jest coraz gorzej, brałam od czerwca 16 metypred,100 imuran i plaquenil x dziennie,od sierpnia zmniejszono mi do 12metypred, od września do 8 , się zaczęło..... drętwieje cała prawa strona a na początku tylko prawa strona twarzy potem kark itd , do tego potworny ból w kościach policzkowych,zaczęłam szukać pomocy na forum i wzięłam przykład z jednej pacjentki, która jak ja nie mgła się dostać na wizytę ,sama zaczęłam brać 32 mg metypredu i troche zaczęło odpuszczać, na co moja pani dr. powiedziała że taką dawkę to aplikują w stanach zagrożenia życia ,i nakazała natychmiast zmniejszać, powiedziałam,że jeszcze całkiem mi nie ustąpiło więc pozwoliła mi brać max przez 10 dni. Jakoś przestałam ufać lekarzom,tym bardzij, że wyniki badań z szaserów i ze spartańskiej sa diametralnie różne. ZNA KTOŚ MOŻE JAKIEGOŚ SPECJALISTĘ OD TOCZNIA GODNEGO POLECENIA ? PROSZĘ O POMOC.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia 70
Suzanna, spróbuj medycynę naturalną. Polecam Pana Aleksandra w Akademii Medycyny Ludowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Suzanna! ja leczę się w Poznaniu i nie narzekam ,dobra opieka polecam(więcej na skype-wcześniej podałam),zaczęłam od 24 mg metypredu teraz mam 4mg bo wyniki są dobre,choć samopoczucie takie sobie,np. w dalszym ciągu mam neuropatię stóp-czuję jakby mi drętwiały,palą i wrażenie cudzych stóp...hmmm nie wiem,liczę ,że kiedyś to odpuści.Jak czytałam tu o 7-letnich remisjach tocznia to aż nie mogę w to uwierzyć.Pozdrawiam wszystkich,walczcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cg
dieta makrobiotyczna lub warzywnoowocowa leczy rozne choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! Mam do Was pytanie bo jeszcze nie mam diagnozy czy to toczeń czy nie. Od marca tego roku pojawiła sie u mnie czerwona plama na twarzy, wyskakiwały na niej krostki. W czerwcu kiedy byłam na wakacja od słonca twarz a zwłaszcza ta plamy puchła jakby, poszłam do lekarza deramatologa i dała mi maść atopik i kazała sie smarowac kremem 50 . Zasugerowała ze to moze być toczeń, kazała przyjść bo ok 3 tygodniach, ale plama nadal jest, więc dała mi antybiotyk i maść rozex, że moze być to trądzik rózowaty ale po tym tez nic nie zeszło. Więć dostałam skierowanie na biopsję skóry. Wczesniej taka plama wyskoczyła mi jak zaszłam w ciążę i utrzymywała sie ponad rok po urodzeniu córeczki, było to w 2008 - 2009 roku i teraz wróciło jak zaczęłam przyjmować leki na tarczycę, ale endokrynolog mówi ze to nie mozliwe od leków. W marcu tego roku bolało mnie rowniez mocno serce i na echo wyszło, że mam niedomykalność zastawki mitralnej ( a to ponoc przy toczniu często wychodzi), dodatkowo mam niedokrwistość. \napiszcie co mam robić do jakich lekarzy sie zgłosić , czemu ma służyć ta biopsja. Czekam na info. \pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka 64
tak Zofio to taki dziwny adres pozdrawiam ANULKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, U mnie na twarzy pojawia się czerwony motyl tylko wtedy jak mi jest cieplo, lub jak się zmęczę. Lekarz rzucił podejrzenia tocznia dlatego, że boli mnei staw biodrowy, mam zrobione bardzo duzo badan (od moczu po RMI bioder x1 i kregoslupa x1), ktore zupelnie nic nie wykazaly, tak od trzech lat chodze od lekarza do lekarza,bo nikt nie wie co mi dolega, badania dobre, a biodro (?) nadal boli. Po podejrzeniu tocznia zrobilam badania, ktore prezentuja sie nastepujaco: C3-dopelniacz: 0,97 (norma: 0.93-1.88) C4-dopelniacz: 0.13 (norma: 0,15-0,48) OB 7mm/h - po 1 godzinie 22mm/h - po 2 godzinach CRP Białko: 0.60(norma0,0-5,0) żelazo: 19,5 (norma: 7.6-32.2) RF czynnik reumatoidalny(ilosciowo): 3.30 (norma: 0.0-14.00) HCT: 43.4% (norma:36 -46) HGB: 14.8 (12-15.9 norma) RBC: 4,97 (norma: 4-5.20) PLT: 252 (norma 150-4400) WBC: 6.96 (norma: 4-10) ANCA P/ciała przeciw cytoplazmie: Substrat: Granulocyty EOH, Granulocyty HCOH, Hep-2, wątroba małpy, Rozcienczenie 1:10 Metodą IIFT nie stwierdzono obecnosci przeciwciał przeciwko granuloctyom o typie swiecenia cytoplazmatycznym (cANCA) oraz o typie swiecenia perinuklearnym (pANCA) ANA: substrat komorki Hep-2, wątroba małpy, żołądek szczura, nerka szczura, rozcienczenie 1:100 Metodą IIFT na komorkach Hep-2 nie stwierdzono typow swiecenia charakterystycznych dla obecnosci przeciwcial: przeciwjadrowych, przeciwjaderkowych, dsDNA, histony, SS-A/SS-B, nRNP/Sm, ScI-70, PM-ScI, przeciwcentymetrowych, "nuclear dots", rybosomalnych, RNA-polimerazie, fibrylarynie, aparatowi Golgiego, lizosomom oraz przeciw wrzecionu podziałowemu. To całe moje wyniki. Czy ktos moze je zinterpretowac? Lekarz powiedzial,ze sa dobre, ale mimo to on nadal uwaza,ze to toczen, tylko jak to powiedzial: musimy czekac az sie ukaze. I w zwiazku z tym kazal co roku robic te badania, zeby miec wszystko pod kontrolą. Czyli po prostu mam czekac na smierc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(:(:(:(
Witam, mam pytanko - mój maż choruje na toczeń, czy w związku z tym mogą być jakieś problemy z zajściem w ciążę, lub poźniej jakieś powikłania? :( będę wdzięczna za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
odwiedzacie topik - reumatoidalne zapalenie stawów ? - ostatnio dużo się tam dzieje i ciekawie niektórzy piszą np. "ulanie" o leczeniu naturalnym m.in. ziołami i dietą http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3331800&start=1320 ziołolecznik dla Ulanie, ...kiedy zawiedzie farmacja, chemia i pustka w koło, w duszy zwątpienie , czy idziesz dobrą drogą? to Matka Natura doda Ci wiary, żebyś mogła być ponad chorobą. ... jest taki pokój na pietrze życia, i kto wciąż szuka, ten tu zapuka, tu czuwa i czeka Boża Apteka ze skutecznym lekiem, z nadzieją dla ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmatka66
Witam! Bardzo proszę o informację na temat specjalisty od tocznia w pomorskim. Choruję na tocznia ukłądowego moja Mama. Zaatakował jej nerki. Była prywatnie u dr Czuszyńskiej, która nie zainteresowała się "przypadkiem" i przepisała jedynie encorton. Czy ktoś słyszał o dr Bułło, czy przyjmuje prywatnie pacjentów. Mojej mamie toczeń zaatakował nerki, grozi jej dializa. Proszę o informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmatka66
Proszę o namiary na specjalistę od tocznia w pomorskim!!! Moja mama ma zdiagnozowanego tocznia od marca 2012, wyniki ogólne są złe, ale tak naprawdę to nikt jej nie leczy prócz nefrologa, który ma dobre chęci, ale jak sam powiedział żadnego doświadczenia odnośnie tocznia. Jeśli ktoś wie , gdzie moglibyśmy się udać po pomoc, to niech nam wskaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×