Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pryszczata 30 stka

30 lat i trądzik?!

Polecane posty

Gość slawik
no to tylko pogratulować. szczerze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaaaaa..
Mam 28 lat i twarz pooraną pryszczami ropnymi i bliznami po ich wyciskaniu. Wpadam w depresję bo to się nie kończy, jem zdrowo, nie tłusto nie słono, nie jadam w ogóle słodyczy. Nie wiemco się dzieje z moją twarzą :( Obecnie mam na twarzy 8 ropnych pryszczy twarz mnie tak boli że spać nie mogę ;( wyglądam komicznie jak to wszystko zapudruje a jeszcze gorzej bez pudru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Stosowałaś na twarz (lub wewnętrznie )jakieś sterydy? Może sprawdź poziom hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaaaaa..
Nigdy nie brałam żadnych sterydów, pryszcze mam od jakiś 12 lat ale to co się teraz dzieje to juz jest jakaś masakra. Nawet gdybym miała coś nie tak z hormonami to i tak nie moge brac pigułek antykoncepcyjnych bo fatalnie na nie reaguje mój organizm :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Ale Ty myślisz o hormonach płciowych tj.estrogenach itp. A ja myślę o hormonach wydzielanych przez przysadkę mózgową(ACTH, prolaktyna-PRL) lub tarczycę (TSH, fT3 i fT40oraz nadnercza (kortyzol,DHEA-S). Miałaś kiedyś badane te hormony? Na nie nie bierze się leków antykoncepcyjnych. Leczy się je inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaaaaa..
nie nie brała, a do kogo mogłabym pójśc po skierowanie na takie badania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaaaaa..
miało być "nie badałam" a nie, nie brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilcia
Najlepiej do endokrynologa (nie mylić z ginekologiem-endokrynologiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekekeke
kaskaaaaaaaa.., a próbowałaś kuracji aknenorminem? może po badaniach endokrynologicznych i obejrzeniu wyników, spytaj się dermatologa o ten lek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskaaaaaaaa..
nie, nie próbowałam nigdy nie leczyłam swojej cery żadnymi lekarstwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Just just
Wydaje mi się, że każdy z nas ma inny organizm, inny tryb życia i inaczej emocjonalnie reagujemy na wiele sytuacji, dlatego każdy sam powinien szukać swojego sposobu na poprawę wyglądu. U niektórych to dieta, u niektórych to hormony. Musimy tylko pamiętać, że w czymś tkwi problem i nie dać się potraktować jak kolejnego pacjenta, któremu wypisuje się tą samą receptę... Ja jeszcze nie znalazłam sposobu, bo byłam u wielu dermatologów, ale idę do endoktynologa zrobić porządne badania hormonalne i zobaczymy co dalej... Powodzenia wszystkim Paniom i może to egoistyczne - ale nie jesteśmy same :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trądzik dotyka ludzi w kążdym wieku :/ ponoć nieocenione z jego walką są 'domowe'sposoby poszukaj na nceie jest tego pełno roznego rodzaju maseczki/ parówki ziolowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka 28888
Od 10 lat walcz z tym syfem :/ ropne pryszcze atakują moją twarz właściwie tylko brodę i jej okolice. Są ropne i bolące nie da sie tego wycisnąć a jak zmaltretuję je to potem przez tydzień lub dwa chodzą z okropną raną, jak nie zlikwiduje to rosną do niebotycznych rozmiarów i zaczynają zanikać przez dwa tygodnie, choć do końca nie znikają bo zostają zgrubienia na kilka miesięcy, już nie wiem co gorsze maltretowanie i blizna czy zgrubienia nie dające się ukryć pod podkładem. Kończe 28 lat i trądzik nie znika a wręcz się pogłębia, próbowałam już wszystkiego, diety, rezygnacji z kosmetyków, oczyszczania twarzy, nie próbowałam tylko wizyty u lekarza ale tego nie spróbuje jak na razie, bo nie chcę brać antybiotyku na pryszcze, sporo się o nich naczytałam i trochę się ich boje. Patrze na koleżanki ich piękne twarzyczki i tak im zazdroszczę że aż płakac mi się chce, nie wiem gdzie te zapryszczałe 30 latki które tu piszą bo ja ich nie spotykam ani na ulicy ani w pracy, mam wrażenie że tylko ja wyglądam jak idiotka przykrywająca strupy po pryszczach toną tapety :/ ale inaczej na ulice bym nie wyszła. Teraz mamy święta tak się modliłam żeby mi nic nie wyskoczyło, to oczywiście pół brody mnie boli od ropnych syfów które pojawiły się wczoraj w nocy ;( Może to kwestia moich jelit, może to kwestia zanieczyszczenia organizmu, może... ale nawet gdyby, to co ja mogę...Sprawdzenie i zbadanie organizmy pod kątem zatoksyczenia jest praktycznie niemożliwe. Właściwie przyszłam się tu tylko wygadać, bo nie wierzę w żadne polecane maści cud, żadne ziółka i oczyszczanie twarzy,ja już tego wszystkiego sprówałam i je gówno warte !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia_23
Ja problem z pryszczami na brodzie mam już od 7 lat;( I tak samo przestałam wierzyć że cokolwiek mi pomoże. Leczyłam się u ginekologa i u dermatologa niestety nie przyniosło to korzyści. Miejscowo stosowałam antybiotyki a doustnie kilka kuracji Diane-35 i Syndi 35. Mam tego dość...i również nie wierzę że kiedykolwiek to wyleczę nigdy nie miałam gdzie indziej pryszczy tylko ta okropna broda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alla27
Ja też walczę z trądzikiem i to od dawna w sumie z 13 lat, raz było lepiej raz gorzej, wyprobowłam wszystkie leki do stosowania zewnętrznego (z tych co pamiętam retin a, aknefug, isotrex, isotrexin,aknemycin, aknemycin plus,duac, epiduo, zorac, brewoxyl, aknederm i inne ktorych nie pamiętam, wewnetrznie antybiotyki, hormony i mase suplementów ale do rzeczy , teraz moja skora jest w wyjątkowo dobrym stanie i zawdzięczam to paru rzeczom, może komuś pomogę moimi doświadczeniami. twarz myje olejkiem do mycia twarzy wg przepisu z mazidel, na zmiane z peelingiem z avonu (clearskin professional deep pore cleasing scrub), nie lubie kosmetyków drogeryjnych ale ten peeling ma dobry sklad i kwasy w skladzie, na dzień puder mineralny Rhea, wieczorem mycie twarzy tym co wcześniej a na to tonik z kwasem mlekowym 10%, wyprobowalam tez inne kwasy mdzn. salicylowy i migdalowy ale bardzo mnie po nich wysypywało, po mlekowym tez na poczatku może być lekki wysyp, ale trzeba to przetrzymać bo potem jest super, na to epiduo lub inny retinoid i jest super. Co do diety to staram się żeby była w miare zbilansowana i żeby było w niej dużo błonnika zauważyłam że jak mam zaparcia to momentalnie mnie wysypuje. Do tego balsam krzemowy jako maseczka ze 2, 3 razy w tyg i maseczka z aspiryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alla27
A i zapomiałam dodać, w moim przypadku antybiotyki wewnętrzne wogóle nie pomagały tak samo zresztą jak hormony (wypisane przez lekarz bez badań, potem okazało się że mam hormony w normie). Ale zauważylam ogromny związek między przemianą materi a cerą dlatego uważam na to co jem, zresztą nie ma co truć, ciężko przecenić wpływ diety na skore, przynajmniej w moim przypadku. Polecam też jednodniowe głodowki i lewatywy może nie wszyscy w to wierzą ale zapchane jelita i permamentne zaparcia momentalnie odbijają się na skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka333
Hej dziewczyny ja mam 34 lata, całe życie borykam się z trądzikiem, nie jest to taki mega trądzik, ale zawsze to tu to tam cos mi wyskakuje 2 dni temu rozpoczełam kurację retinem A , skóra zaczyna się łuszczyć ....macie doświadczenia piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nareszcie bez tradziku
Ja polecam na tradzik z wlasnego doswiadczenia kosmetyki do pielegnacji skory firmy MARY KAY.....mi bardzo pomogly....i te kosmetyki sa super!!! Polecam bardzo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahdyuenfkcld
Mam 29 lat. Od wieku nastoletniego mam tradzik. Cera bardzo tlusta, gruba i szara... Pryszcze wystepuja takze na plecach. Probowalam wszelkich lekarstw na pryszcze, poczawszy od masci, kremow, zelow i innych dupereli, poprzez antybiotyki, Diany i inne hormonalne, a skonczywszy na roacutanne (czy jak sie to tam pisze). Po roaccutanie bylo najlepiej, ale niestety, po kilku miesiacach od jego odstawienia pryszcze wrocily: sa na twarzy i na plecach. Wprawdzie nie sa juz tak geste jak kiedys, ale bardzo szpeca twarz i plecy, zostawiaja ciemne plamki, ktore dluuuugo znikaja (mimo ze pryszczy NIGDY nie wyciskam). Twarz mam poorana bliznami, a pryszcze najczesciej maja postac glebokich bolesnych tworow pod skora. Rozlokowane sa glownie na policzkach i brodzie. Nigdy nie badalam hormonow i prawde mowiac, nie widze sensu w ich badaniu. Przeciez nie ma lekarstw na rozregulowane hormony, chyba tylko tabletki hormo ktore dzialaja tak dlugo jak dlugo je bierzesz. A moze sie myle??? Teraz nie biore zadnych lekarstw ani tabletek. Prawde mowiac, stracilam juz nadzieje. Przez te lata bylam u 3 dermatologow, ale wkrotce znow wybieram sie, do czwartego z kolei. Mysle, ze mi juz nic nie pomoze, skoro nawet po roaccutane te cholerne pieprzone syfska nawracaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilcia
Są różne hormony, a szkoda że ich nie badałaś. Ja mam hiperprolaktynemię(konkretnie gruczolaka w przysadce) i biorę na to bromergon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona24waw
ahdyuenfkcld nie wiem jak moglas przez tyle lat nie trafic do endokrynologa.nie przeszkadza ci tak ten tradzik,ze boisz sie brac hormony?co masz do stracenia? po jakim czasie wrocil Ci tradizk po roaccutane?w bardzo powaznej formie czy lekkiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziasek
hej! mam 35lat i problemy ze skora TRADZIK! od 18 roku zycia bralam wszystko co mozliwi witaminy masci antybiotyik doustne srodki antykoncepcyjne i nic bywalo lepiej raz gorzej ale tradzik zawsze wracal od tygodnia biore roaccutan i jest super znaczna poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziasek
nie faszerujcie sie antybiotykami masciami bo to jest pomoc dorazna na krotka mete trzeba dzialac agresywnie roaccutanem bo czas leci a stan psychiczny z powodu brzydkiego wygladu tylko sie pogarsza wiem cos o tym mecze sie z tradzikiem dobre 15 lat!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniaczka_Zabiegów
U mnie niestety nawet izotek nie pomógł, niestety okazało się, że mam poważne problemy hormonalne, które próbuję właśnie zdiagnozować i potem wyleczyć - tyle że potrwa to nawet rok. Tymczasem udało mi się znaleźć zabieg, który okazał się moim objawieniem - Intraceuticals Clarity. Tani nie jest, ale wydam każde pieniądze. Na stronie znajdziecie gabinety, które mają w ofercie http://www.kosmoprof.pl/intraceuticals/gabinety.html Ja polecam Terra Spa na Mokotowskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlondynaZM
Bardzo polecam kosmetyk: ACNE-STOP: Laboratoires Agnieszka Sagan i Partenaires PLC (Public Limited Company) Środek ten kupiłam przyznam się do wypróbowania, myślałam , ze to kolejny kosmetyk który nie daje rezultatów, ale ku mojemu zaskoczeniu okazało się , że jest on po prostu CUDOWNY, zmiany trądzikowe widocznie się zmniejszyły, a skóra stała się widocznie zdrowsza, zauważyłam sporą poprawę z dnia na dzień . GORĄCO POLECAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agamania29
Witam, mam 29 lat i z trądzikiem zaczęłam walkę jakieś 2 lata temu, wcześniej były to pojedyncze krostki wyskakujące na okres. W większości krosty wyskakują mi w okolicy ust ale jest ich mnóstwo i są grube, nie dają się wyciskać (może i dobrze), czasami wygladam jakbym miała podwójne poliki + plecy i szyja i jest dramat:( Na rok odstawiłam hormony, myślałam, ze to jest przyczyną ale od 3 m-cy biorę znów i nic nie przeszło. Miałam maść Clindacne i Skinoren ale nic nie pomogło. Już mam potworne przebarwienia a co będzie dalej? Myślałąm o badaniach tarczycy ale nie wiem czy może to mieć jakiś wpływ:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choroba Duhringa- ja tez myslalam, ze mam tradzik "na starosc" :-p -33 lata a tu się okazało takie paskudztwo. Ale jak czlowiek w koncu wie co mu jest to wie co i jak leczyc. Pozdrawiam i zdrowka zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrochna z.
Niestety, ale trądzik wieku dojrzałego również istnieje. Zobacz to - fluid liftingujący BALANCE. W przypadku takiej cery jak twoja kosmetyk niezastąpiony. Ma również inne działanie - przeciwdziała powstawaniu zmarszczek, ale najważniejsze, że z tym trądzikiem powinien sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agamania29
Choroba Duhringa? co to za cudo? Jak to się leczy, pewnie związane jest z hormonami? dobrochna dzięki za polecenie ale wątpię żeby fluid mi coś pomógł:( Wydałam już tyle pieniędzy na kosmetyczki (oczyszczanie , maseczki, pilingi itp) aż w końcu trafiłąm do dermatologa a i on niewiele pomógł:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×