Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pryszczata 30 stka

30 lat i trądzik?!

Polecane posty

Hej ja również mam 30 lat i zmagam się z trądzikiem przeczytałam topik od góry do dołu :)...i wyciągnełam dużo mądrych wskazówek ... Zastanawiałam się nad tym wszytskim co piszecie kochane i miałam wziąśc antybiotyki na ten trąd;)...O Nie nie zrobie tego ... na początku ktos zauważył że w tym wieku to może być problem z jajnikami hormonami i migdałami.....również z dietą ....no i wyduszaniem !!!!... Ja mam problem właśnie z wyduszaniem (nałog) jestem już na 2 tygodniowym odwyku;)...czyli nie wyduszam cera mi się poprawiła ale wiadomo jakaś obrzydliwa kula wyjdzie i to pare nawet zwłaszcza przed okresem (hormon??) ktoś wspomniał że należy zrobić sobie badania na hormony...i co dalej tabletki hormonalne????...nie wiem jak wygląda takie leczenie i co to jest PCO?... Aha no i te blizny po wyduszaniu;/.....jak je usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka27
to zespol policystycznych jajnikow, poszukaj na forum ZiU byl spory topik o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 31-latka...
witam.... Tak jak napisała zośka 27 PCO to zespol policystycznych jajnikow... U mnie wlasnie wykazało to USG jajników... A lekarz tylko zernał na moja twarz i jeszcze bez badania (zapytał tylko czy regularnie mam okres, czy przed okresem mam wiecej pryszczy i w jakim miejscu) i od razu stwierdzil ze mam PCO...co potwierdziło USG. Nie jest to fajne gdyz moge miec problem z zajsciem w ciaze a ze odkryłam to przy okazji problemów z cera mysle ze dobrze zaczac sie leczyc... (ale nie jest to reguła - kobiety maja dzieci a nie wiedza ze PCO jest)... Hormonlane objawy tradziku to rzeczywiscie przed okresem ale i ok. 14 dnia cyklu w czasie owulacji wykaskuja w okolicach zuchwy i szyi broda i okice (rzedziej) nosa.... Strefa T raczej atakowana była w okresie dojrzewania.... A dodam ze strasznie przetłuszczają sie włosy no i u mnie dodatkowym zmartwieniem jest pojawiające sie na brodzie włoski...ktore usuwam lasere- no niestety to tez objaw PCO i problemów hormonalnych... A co pozostalości (blizny) to ja usuwam je zabiegiem yellow peel - mówie tu o moim przykładzie ze działa bardzo dobrze - zrobilam juz 2 zabiegi - teraz ze względu na pogode zaprzestałam ale juz we wrzesniu zaczynam nowa serie.... Pozdrawiam i zycze powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 31-latka...
aaa dodam ze bo diane35 mialam buzie bardzo ładna wiec dlatego spodziewam sie efektów po tym leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ja miałam robione usg i to całkiem nie tak dawno ale nic moja gin nie zauwazyła ...tylko zapytała sie czy jestem przed okresem (i tak też było)..ale nie wspomniała żeby było coś nie tak ...mogła coś przegapić ?...mam pryszcze w okolicy szczeny;/...ale od nie tak dawna wcześniej raczej mialam na lewym policzku;/..mam również jednego włoska na brodzi ektórego wyrywam :(....no więc chyba musze coś z tym zrobić ....a jeżeli nie wykryła u mnie PCO...to mogą być to hormony?...i kto mi zrobi takie badania do kogo powinnam się zgłosić ? Pozdrawiam ... Aha a czytalam o tym PCO....i z tą ciążką to rzeczywiście ale jeśli jest dobrze przeprowadzone leczenie to jest ok:)..nie ma się co martwić na zapas;) bo to też nie jest dobre .....:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 31-latka...
krzywamania: NIe sugeruj sie tym ze u mnie wykryto PCO - prawdopodobienstwo przyczyny moich syfów w tym wieku... Skoro dr nie wykryla przy badaniu nic niepokojącego winnas sie tylko cieszyc.... Ja np. mialam podejrzenia ze moge miec bakterie we krwi - robili mi autoszczepionke lecz nie bylo z czego bo bakterii nie mam... Zwróc uwage na to jesz - ja np. po czekaladzie i pikantnych potrawach mam wiecej syfów.... A co do badan to wykonasz je gdzies w przychodni w laboriatoriach prywatnych i państwowych na własną rękę - lecz z hormonami to jest tak ze lepiej jesli fachowiec Cię wyśle na konkretne badania bo hormonów jest wiele róznych i warto wiedziec jakie zbadać... Wiec radzilabym sie wybrac do ginekologa - a lepiej do endokrynologa - moze znajdzie jakąs przyczyne.... tego "gówna". Ja mam zamiar walczyc i nie poddawac się w tej kwestii..... bałam sie przyjmowania hormonów ale mam juz dosc - zadne antybiotyki od dermatolgogów nie pomagały jedynie w danej chwili a po odstawieniu wszystko wracałao - a wątroba puchła.... Życze wiec powodzenia.... CDN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację ..! podstawa to wziąśc się do leczenia od przyczyn...jeśli jest hormonalny trądzik to dermatolog może wsadzić te wszytskie swoje antybiotyki między bajki...tylko dlaczego oni tego nie mówią?.. Ja czytałam taki prost na kafeteri o dziewczynie która wygrała z tym i dokladnie najpierw poszła do ginekologa homeopaty on zrobił jej te wszytskie badania hromonów testosteron prolaktyne dsha ..itd wiem że brała diane po której jak większośc tu dziewczyn pisze wraca to cholerstwo czasem ze dwojoną siła ponieważ chyba rozregulowuje ta gospodarkę hormonalną więc na wyrównaie czy coś najpierw dostała Ovarium a póxniej Psorinoheel i on jest na choroby przewlekłe wypryski schorzenia watroby oczyszczają krew z toksyn a poxniej hormeel sn na uregulowanie gospodarki hormonalnej ..i pisała że koniec z syfami i cera się poprawiła...na gładszą Napisz przede wszytskim jak już spotkasz się z endokyronologiem i jak to leczenie wygląda. A moze zna ktos was jakiegoś dobrego edokrynologa w poznaniu ? Pozdrawiam ....:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seszen23
hej hej. ja co prawda mam 23 latka...ale mecze sie z tradzikiem od 15 roku zycia:/ bralam roacutan i pomogl mi ....ale po dwoch latach wrociily te paskudy:( a mailam juz taka sliczna buzke...nio trudno teraz musze walczyc od poczatku. czytam wasze posty i obawiam sie ze ja moge tez miec problem z tymi jajnikami:/ bo wlasnie teraz syfolki wychodza mi na brodzie, na zuchwie, szyjce...okropne duze ropne zmiany ble:/ nie wspomne o tym ze blizny mam nadal na policzkach np...wszystko sie nieladnie zaognilo i cio...trzeba walczyc. poza tym te wloski na brodzie... nie mam wiele, ale 2 3 zawsze sie pojawiaja;p nio i oczywiscie przed okresem albo po to jest nasilenie . wiec teraz podejrzewam te jajniki:/ migdaly wyciete, roacuttan zawodl...moze to wlasnie jajniki?? hmm... czekam na wizyte u ginekolozki... dziekuje wam ze piszecie i w ogole ze jest taka storna bo latwiej tak nie byc z tym paskudctwem samej... pozdrawiam goraco buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30l to nie tradzik
No już tu nie wymyślajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seszen :) spokojnie ....damy rade ja mam jajniki w porządku a mimo to też mam włosa na brodzie ;)....no syfolki...:D.....migdały mam straszne więc jak wróce w sierpniu do domu to lece do migadalnika ;) no i te hormony sobie zrobie :)....co mi tam szkodzi ....:* musze porządek zrobić ze sobą i zdrowiem :)..i oczywiście z syfami...:* tzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooodnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też w podobnej sytuacji
mam podobny problem, z tym że zmagam sie z nim od okresu dojrzewania:( chodziłam do różnych dermatologów, używałam wielu preparatów- i nic:O w końcu trafiłam (mam nadzieję) do kompetentnego lekarza - dermatologa-kosmetologa. Nikt mi wcześniej nie zlecił tylu badań co on, łącznie z wymazem z twarzy. I co sie okazało? Mam na twarzy gronkowca:O muszę jeszcze raz zrobić wymaz, tym razem z antybiogramem, żeby wiedzieć jakim antybiotykiem moge go zwalczyć... o zespole policystycznych jajników też była mowa, ale skonsultowałam tę sprawę przy ostatniej wizycie u ginekologa- i wykluczyliśmy tę mozliwość... nie wiem, jak długo potrwa leczenie, ale wściekla jestem, ze przez tyle lat nikt mnie nie wysłał na kompleksowe badania, traktowana byłam jak królik doświadczalny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka27
czesc dziewuszki pan gin ostatnio zwrocil mi uwage na to, ze to moze byc gronkowiec... jak sie robi wymaz i gdzie?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikkkkkkkkka
Hej, ja mam 22 lata. Ztrądzikiem zmagam się od podstawówki. Niedługo zacznę brać Curacne i mam nadzieję, że on mi wreszcie pomoże i będę mogła normalnie żyć. Będę zdawać wam relacje z mojej kuracji. Fajnie, że jest taki topik. Dziewczyny damy radę!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka27
a co to za specyfik? jakis antybiotyk? dziewczyny gdzie jestescie??????? pewnie na wakacjach hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baaaardzo długo miałam trądzik. leki i maści pomagały tylko czasowo, a potem były nawroty. U mnie \"lekiem\" okazała się ciąża i dziecko. Poznikały całkowicie. Od 4 lat mam spokój (a mam 34 lata). Powodzenia w walce z pryszczami!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikkkkkkkkkka
Curacne to francuski odpowiednik Izoteku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seszen
Ja to wlasnie przechodze zalamanie nerwowe;p mam dola totalnego. bo mam juz tego dosc. to sobie musze troche ponarzekac;p nadal czekam na wizyte u ginekolozki...ciekawe czy to te jajniki ... hmhmhm... a jesli nie to , to cio??? bo juz slow brak. gronkowca? hmm...nio prosze... ja tez sie wnerwiam na dermatologow bo tez tak eksperymentuja i efektow dluzszych nie ma. juz mialam chyba wszysktie leki zewnetrzne i wewnetrzne jakie mozna brac. a na pewno wiekszosc. a o co chodzi dokladniej z tym gronkowcem, moglybyscie mnie uswiadomic? pozdrawiam goraco! ps. plany na wakacje mi sie posypaly...poniekad pewnie dlatego mam depreche nooo i wiadomo z jakiego powodu najbardziej;p sil mi brak dziewcyzny oj brak. do nastepnego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka27
czesc dziewczynki! co slychac? ja mam nawrot... az sie plakac chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seszenka
aj zosiu .... przytulam i trzymam kciuki zeby jak szybko wylazlo tak sie szybko schowalo;) mi juz brak slow... u mnie troszku lepiej...ale troszzku... tylko dlatego ze biore antybiotyk:/ pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seszenka
ps. a reszta babinca to chyba na wakacjach gdzies wypoczywa hmm:>? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka27
a jaki lek bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seszenka
nio teraz jestem na tetraclinium czy jakos tak, ale to na bazie tetracykliny. a na wypryski mam davercin w plynie, ten specyfik mam po raz pierwszy( jupi jest cos czego jeszcz enie mialam;p) i musze pwiedziec ze pomaga, swietnie wysusza. na poczaktu nie uzywalam go, bo jakos tak mialam opory po przeczytaniu skladu i balam sie ze za bardzo mi wysuszy nio i w tej ulotce tez tak dziwnie napisali...ale gdy nic nie pomagalo, a da\vercin lezal na polce juz.. a ja nie mialam juz sil postanowilam uzyc:) i pomogl. tylko trzeba pamietac o tym ze wlasnie boire antybiotyk-tetracykline. a jak skoncze to pewie po miesiacu znowu to samo:/ cholerka... i pomyslec ze dwa lata temu, rok temu cieszylam sie sliczna cera i myslalam z ejhuz mi tak zostanie. a tu klops wrocilo:( i to po roacutanie... ech...ale nie zaluje w sumie ze bralam bo przynajmniej mialam spokoj przez 2 lata i nie musialam martwic sie tym ze co rano cos nowego mnie przywita w lustrze... tzn na buzce;p oj... nie wiem nie wiem. poki co nie mysle o tym, mam antybiotyk jest lepiej i tym sie musze cieszyc , dniem dzisiejszym. bo inaczej to zwariuje. zastanawiam sie caly czas nad tymi jajnikami:/ moze to jednak jest przyczyna tego wszyskitego... juz sama nie wiem. Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka27
czesc dziewczynki? urlopujecie sie? mam pytanko, czy ktoras z Was uzywala kremu metronidazol? z jakim skutkiem? jak stosowala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka27
ehhh dziewczyny pewnie leza na plazy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seszen
Wczasują się ;-p Metranidazol w kremie... mi bardzo pordażniał buźkę, bo mam wrażliwą. Ogólnie wole uzywać płynów, albo żeli. Krem - maść na mojej bużce sie nie sprawdza. Ale to już każdy indywidualnie musi na sobie posrprawdzać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja po dłuższej przerwie jestem tutaj znowu :).....byłam u dermatologa i powiem wam ze jestem zadowolona z efektów dopiero 3 dzien kuracji a już poprawa ... Zaczełam stosowac żel do mycia twarzy Iwostin do kupienia w aptece i wszystkie te maseczki pieronskie i super żele garnier ete pecie i dyrdymały w kącie ..TTylko kosmetyki z apteki :)...jak dla mnie Iwostin najlepszy ....ale na syfy mam rano acne-derma wieczór duac no i 2 razy dziennie myje twarz Iwostin(teraz pelcyki i dekold..super) ....zalecaną mam mikrodermabrazje która będe robić co miecha jako zabieg kosmetyczny :))...a na blizny po tradziku czyli przebarwienia ...Glyco-a Firmy ISISPHARMA to krem z kwasem glikolowym(efekty są po 4 miechach 6)...słyszalam że dobry jest też acne-mat dla cery tłustej która się swieci :)....i to wszytsko na te syfki które swedzą bolą i są czasem wielkimi gulami. ....Niedługo wizyta u laryngologa no i hormony u gina będę robić ...może to jest przyczyna wyskakujących syfów ..aha no i jeden ząb teraz lecze kanałowo :) bo od ząbków też tak czasem się dzieje :* ...Pozdrawiam wszystkie 30 z problemme nastolatek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka27
o kurcze od zebow syfy????????? ja leczylam jeden ząb od grudnia, skonczylam go leczyc w zeszlym miesiacu, grozila mi resekcja. moze i to zaostrzalo stan mojej twarzy????? teraz jest tak sobie, wyskakuja mi jakies krostki ale juz nie tak duzo jak wczesniej. mimo wszystko musze isc jeszcze raz do dermatologa, ale antybiotyku juz nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×