Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Dzięki dziewczyny za miłe słowa. Napewno nie raz skorzystam z Waszych rad. Jeszcze nie miałam czasu poczytać wszystkiego ale postaram się nadrobić zaległości. Jeśli chodzi o GP to pójdę dopiero pod koniec tego miesiąca, bo mój polski gin mówił,że mam robić co miesiąc badania moczu i morfologię. A jak to tu jest zrobi mi to GP czy muszę gdzieś iść na te badania? Coś o sobie hmmm.. tak jak pisałam jestem tu ponad rok. Od 3,5 lat jestem mężatką. Pracuję w \"Curves\" fitness. Dzidzia byłą planowana, tyle że nie spodziewaliśmy się że za pierwszym razem wyjdzie :) Narazie strasznie zle się czuję cały czsa mam mdłości. NIe mogę jezdzić samochodem. Dzisiaj byiśmy w tym ogrodzie japońskich, o którym pisałyście to ledwo wytrzymałam godzinkę w samochodzie. Nawet pogoda w miarę dopisała i tylko troszkę popadało. Musze lecieć bo rano do pracy a wyjątkowo zle sie dzsiaij czuję. Jeśli macie jakieś pyatnia to śmiało, w końcu jestem nowa :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba9 badania zrobi ci lekarz gp wiec nie musisz nigdzie latac(przynajmniej u mnie tak bylo). Juz masz spory staz malzenski, gratulacje!!!.Fajnie ze pojawilas sie znami juz sie czulam samotnie bo wszystkie juz bardzo zaawansowane a ja dopiero albo juz w 21.Na kiedy masz termin??Wspolczuje ci tych mdlosci ja naszczescie nie mialam takich objawow, ale za to caly czas bylam strasznie spiaca i zmeczona. Teraz tylko caly czas sikam, zdaza sie ze musze z 30 razy dziennie. Najgorzej jest jak jestesmy na zakupach, niecierpie publicznych kibelkow, ale jak mus to mus. Mamba zycze dobrego samopoczucia jutro, oby bylo jepiej niz dzis!!!:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba moim zdaniem powinnas sie zglasic do gp za jakis tydzien bo powinnas zglosic ciaze i dostaniesz tutejsza karte ciazy a potem bedziesz musiala czekac na termin wizyty w szpitalu. Na ten termin troszke sie czeka.A gdzie mieszkasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czes wszystkim !!!! dziendoberek. znowu jestem!!!:):) czesc mamba fajnie ze dolaczylas:):) jak mozesz to napisz skad jestes w polsce no i gdzie tutaj w irlandii pracujesz??? chyba sie nie przemeczasz:(!!!!!!!! my nie kupilismy aparatu bo po pierwsze drogo w dublinie jak holerka a po drugir to nie bylo takiego jak chcielismy:(:( ale za tydzien brat mojego meza jedzie do polski to nam kupi--( w polsce sa troche tansze i przede wszystkim SA:):) pozdrawiam i milego dzionka zycze🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Dziewczeta !!! :):):) A ja dzis nareszcie wyrwe sie z chałupki ,załatwiamy 2kateg.potem Maedical card (w koncu) jeszcze musimy nowego Gp załatwic moze uda sie dzis zarezerw.termin.?:) A potem do Dublina - niecierpie miasta ale 3ba kupic koszule do szpitala i jeszcze takie tam dla mnie i malenstwa....:) Słoneczko sie przedziera przez chmurki ,moze byc przyjemnie.Ufff,zjadłam sniadanko i jak zwykle mnie poddusza....czy wy tez tak macie???? Mecze sie jedzeniem ...zmacham sie przy tym ze cho,cho:) i musze 3 podejscia robic:)? Wczorajsza noc koszmarna musiałam chodzic i chodzic ,oczywiscie plecy mnie bolały i jak zwykle nożki w zeberkach....Potem wziełam ciepłą kąpiel i Bąblowi sie to nie podobało ciut przy ciepła była ale celowo ,zeby sie popruszało troche i ? zadziałało:) na jakis czas miałam spokój i nózyny Bąbla ułozyły sie gdzies indziej.Oczywiscie po wyjsciu z wanny ,wróciły do dawnej pozycji......heh....:) Mamba- witam,witam!:) współczuje mdłosci...SZCZERZE!:) wiem co to znaczy.....do 3mies byłam wycieta z zyciorusu przez to....wymiotowałam tam gdzie stałam ( dom,kuchnia,autobus,sklep itd...)kilkanascie razy dziennie-nie przesadzam.Wkoncu Gp przepisał mitabletki powstrz.mdłosci i wymioty co ponoc nie szkodzą maluszkowi.Barałam jak juz naprawde nie mogłam funkcjonowac....a potem minął 3mies.i wszystko ucichło:):):) a pod koniec 4go zaczełam przybierac na wadze i wazyłam juz 53 kg.:)Nawet mieso znow zaczełam jesc:) Takze co nas nie zabije ,to nas wzmocni:) Dasz rade kochaniutka:)Mowie Ci po 3mies samo przechodzi ,a zwykle wczesniej:)Ja wcinałam wtedy sporo sucharkow i piłam herbatki.Niestety na to chyba złotego srodka (oprócz proszkow) to chyba nie ma....?:) Zycze Tobie jak najmniejszej ilosci tych mdłosci:) A WSZYSTKIM SLE BUZIACZKI I POZDROWIONKA papa Melka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny! Ja tylko na chwile i zaraz spadam.Chcialam sie pochwalic,w sobote dostala prezent slubny od jednej kobietki u ktorej sprzatam mieszkanie.Dala mi voucher na 100 eruo do dunsa, bardzo mnie mile zaskoczyla,no ta kwota takze.Wczoraj jak bylam na zakupach to go wykorzystalam,nakupowalam ubranek dla mojego maluszka,bo nic mi innego nie przyszlo do glowy zeby kupic.Jestem bardzo zadowolona z moich zakupow.Jutro lecimy do Polski a w czwartek slub,jeszcze musze spakowac pare rzeczy .Jestem taka szczesliwa!!! Odezwe sie wkrotce.Pozdrawiam goraco.Pa pa Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czećś dziewczyny!!!! dziś mam wolne i troszke sobie pospałam(wlaśnie jem śniadanko)Normalnie wyspałam się za wszystkie czasy!!!:):):):):) Magda 85 życze miłego lotu i milutkiego pobytu w polsce!!!!Domyślam sie że będzie miły za sprawą ślubu.I oczywiście życze wam wszystkiego NAJLEPSZEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dużo miłości prze całe życie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Melka-p współczuje nocki!!!Normalnie jeszcze sobie nie mogę wyobrazić takich akcji.Ja narazie leciutko dostaje kuksańce. Też mnie to czeka, napewno:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dopiero dzis ogladnelam zdjecia( swietne ) ja jak znajde chwilke ( moze dzisiaj to wysle wam rowniez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wszystkiego zapomnialam sie przywitac z nowa kolezanka. Witam Cie Mamba bardzo serdecznie.Taka jestem dzis zalatana ze nawet nie zdazylam wszystkiego przeczytac.Musze nadrobic zaleglosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika niezalamuj się pewnie wieczorkiem dziewczynki zaglądną i coś napiszą.Mnie tez martwi to że tu tak pusto.Ja właśnie dzwoniłam do mojego szpitala.Dowiedziałam się że u mnie w szpitalu też pracuje polka, i musiuałam to sprawdzić.Troszke bałam sie tego telefonu, ale poradziłam sobie:):):):)tylko że jest problem ta polka jest chyba na urlopie teraz.Musze jeszcze raz dzwonic do sekretariatu.Znów się boję!!!!!!!!!!!trzymajcie za mnie kciuki!!:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie załamka już niepracuje polska pani doktor w moim szpitalu!!!!!!!!!Przekopane!!!!!!!!Miało być tak pięknie!!!A wyszło do d...y.Wy to macie zarąbiście, polska przychodnia i jeszcze pani Anetka.Ja chyba nieznajde czasu żeby pojechać do pani Anetki, bardzo żaluje!!!!!!!!!!!!!!wsumie jeszcze nic straconego, ale wiem że bedzie trudno wygospodarować czas na taką dlugą podróż.Musze pogadać z moim miśkiem.Może da się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Pusto,pusto,bo dziewczyny zajete :O Ja od rana latam jak opetana :O Z rana pojechalam do miasta konkretnie do ROTUNDY mojego szpitala i musialam sie umuwic na wizyte kontrolna :) Odziwo ide za tydzien :P Jestem wkurzona,bo chcialam zaltwic umorzenie mojego rachunku,ktory mi przyslali za pobyt w szpitalu cena jest kosmiczna bo 3.000 euro :( Jak wychodzilam ze szpitala bylam zapytac co trzeba przynies i pani w okinku powiedziala,ze list od pracodawcy a teraz wymyslaja,ze mam sie umuwic na spotkanie itd...Wscec sie 😠 mozna,bo co ja teraz z dzieckiem zrobie jak bede musiala znow jechac i znow zalatwiac 😭 Balagan maja 😭 Kiedys kumpela mowila,ze Irlandia uczy cierpliwosci i faktycznie miala racje 😠 Jestem zla na maxa ,bo bede musiala znow czekac na spotkanie 😠 A z dzieckiem to juz nie jest tak latwo wyjsc na czas z domu :( Pozdrawiam i zycze milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga Nie przejmuj sie :D Dasz rade tylko pierwsza wizyta jest bardzo wana bo zadaja ci mnostwo pytan a potem to tylko rutynowe badania :)przy ktorych pytaja Cie ciagle to samo :) Tak wiec nie musisz umiec dobrze angielskiego.Poradzisz sobie.Dam Ci rade jak nie rozumiesz to niech Ci pisza na kartce i zapytasz kogos kto zna angielski :) Glowka do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naszczęście mój misiek śmiga po angielsku więc nie boje się tak bardzo, tylko jest mi jakoś głupio że to ja powinnam śmigać a nie tylko on.Ale jeszcze mam czas, szlifuje jezyczek, cotydzień chodze na lekcje, w sumie 4 godzinki w tygodniu. Żabciu a czy trzeba płacić za pobyt w szpitalu jeśli się nie pracuje?? Ja na razie pracuje ale tylko do października, potem ten hotel zamykają(koniec sezonu letniego i miasteczko wymiera)Tylko mój misiek będzie pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga a gdzie chodzisz na ten angielski bo my tez bysmy chcieli zaczac sie cos uczyc od specjalisty:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika tylko że ty pewnie mieszkasz koło dublina jak wszystkie dziewczyny, a ja mieszkam na drugim końcu irlandii. Ale jeśli będziesz szukać jaiejś szkoły to polecam naukę metodą callana. W miom przypadku są rezultaty.Napisz mi gdzie mieszkasz i gdzie pracujes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KURCZE JA MIESZKAM NIEDALEKO DUBLINA WLASNIE W WICKLOW TOWN A PRACUJE TAK MNIEJWIECEJ PO SRODKU W TAKIEJ FIRMIE CO PRODUKUJE PLASTIKOWE TACKI POD JEDZENIE. I CO TO ZA SPOSOB TEGO CALLANA?????? A TY GDZIE DOKLADNIE MIESZKASZ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta metoda polega na mówieniu po angielsku od pierwszej lekcji, najpierw powtarza się po nauczycielu słówka, zwroty, pytania. Na lekcji mówi się tylko po angielski, unikamy komentarzy po polsku. Mnie na początku ciężkko było tak cały czas gadać.Aha wogóle nie można czytać z ksiażki musimy mieć ja zamknięta, chyba że jest moment na czytanie.Co lekcje mamy dyktanda.Aha i najważniejsze to jest to że pierwsza lekcja to zawsze powtorka utrwalająca ostatnia lekcje.Najlepiej będzie jak znajdziesz w necie strone callana i tam dokładnie wsszystkiego sie dowiesz.Napisałam ci tak jak ja to widze wszystko. Ja mieszkam w Ballybunion, wiem że nic ci to nie mówi.To jest niedaleko od Limerick, może to miasto coś ci mówi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga84 Zalatw sobie pismo od pracodawcy od kiedy parcujesz i bedziesz musiala pokazac P60 Nie martw sie nie ebdziesz palcic W moim przypadku jest troche latania eh! Szkoda gadac 😠 Jestem dzis wkurzona 😡 Zaltw sobie to jak bedziesz juz lezala w szpitalu a konkretnie twoj misiek niech zalatwi bo potem bedzie latanie :( U mnie tez Krystian smiga ostro po angielsku :P Z ato ze mna gozej :O ,ale jakos sobie radze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, kurcze nie miałąm czasu zajrzeć w ciągu dnia,a tu już tyle postów :) Z POlski jestem ze Szczecina a tutaj od ponadroku mieszkam w Leixlip. Pracuję w Lucan w Curves fitness. Narazie jest spoko tyle że nie ma tyle pracowników co być powinno i prawdopodobnie czekają mnie nadgodziny :( Jeszcze właścicielce nie powiedziałam o ciąży bo dopiero wróciłam po długiej przerwie. Byłam w POlsce, bo musiałam szkołę dokończyć. Także chcę się trochę wstrzymać. Nie wiem czy dam radę bo męczą mnie mdłości niesamowicie. Już czasami nie daję rady:( No i od kilku dni muszę spać popołudniu bo zasypiam na stojąco, a już przez ostatni miesiąc było lepiej:(O siusianiu nie wspomnę ale do tego juz przywykłam. Dosłownie co 15 minut ale mam tak od samego początku. Lecę bo jutro mam długi dzień w pracy. Pierwszy po powrocie. Zobaczymy jak dam radę 10h +1,5 przerwa czyli 11,5 w pracy. MOże uda mi się pospać w przerwie:) Do jutera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻABCIA - ja narazie tylko do Ciebie wspr.tego rachunku co dostałas ,chyba moge Ci pomoc ....? ale obiecuje ze adres i telefon podam jutro bo dzis padam na pysk. Tez tak miałam i powiedziel.ze nie zapłace boniemam z czego (tez rotunda) zadzwoniłam umowiłam sie na spotkanie i dołaczyc troche dokument. i dali swistek o 2giej kategorii na rok (bo po roku wygasa ten rachynek) a to znaczy tyle ta 2ga kateg.ze rach.zostanie anulowany ,zanosisz to i pokazujesz w rotundzie oni robią kseroi nic wiecej nie przysyłaja .Nie martw sie nie zapłacisz tego:) Ja własnie przedłuzałamto sobie tutaj w portaloise (bo teraz tu mieszkam i Ci z dublina powiedzieli ze teraz to juz nie ich działka-jasne.....jak bym tu tego nie przedłuzyła to rachyneczek by przysłali z dublina....) Ok.to jutro hmm własciwie to juz dzis ale pod wieczor napisze gdzie isc ico ze sobą wziąsc. To NARKA PA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha ,musze sie POZALIC!:( latałam po miescie i bolała mnie niga ,bolała i bolała....myslałam ze topryszcz mi sie robi ...ja patrze w domu a to zylak!!!!!! na srodku łydki wylał sie jak cholera a Boze jak to boli!!!:(:( nawet nie wiem co sie z tym robi.... Zylak ,zylakiem ale kupilismy wreszcie pozadne poduszki .....ja je rozpakowuje (wiedziałam ze to z kaczki) ale capią niesamowicie cały aslon wali......a juz je wyprałam...... IDE SPAC !.... w odorze kaczego pierza.....pa dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry dziewzynki:):) u mnie dzis bardzo brzydka pogoda:( zanim dotarlam do pracy to zdarzylam umoczyc spodnie po kolana a teraz wygladam jakbym wode w piwnicy miala:( mam ochote wziasc dzien wolny i wrocic do domu spac!!! a tu jeszcze 7 i pol godziny:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane tu jest moj mail gosiek1985@gmail.com powysylajcie mi swoje maile bo chce wam przeslac cos co moja siostra nagrala :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziedoberek! ja dzsiaij fatalnie zaczelam dzien. Nie moge jezdzic autobusem bo mi niedobrze ale do pracy jade ok 15 minut wiec nie jest zle. Dzisiaj jednak bylo wiec stwierdzilam ze banan moze pomoze. I tak w drodze do pracy zwracalam pod plotem jak rasowa irlandka po imprezie. I to jeszce kolo mostu gdzie wiecznie korki i setki samochodow i wszyscy sie gapil;i oczywiscie. Ledwo doszlam do pracy. Tragedia! Mam nadzieje, ze to koniec na dzis bo dlugi dzien przede mna dzisiaj. MELKA-P mnie tez tak okropnie nogi bola ostatnio ale narazie nic nie widze. Moja mam miaa zylaki w ciazy wiec ja tez moge miec niestety:( nic sie z tym nie robi. Potem mozna jakos chirurgicznie usunac i tyle. Dobra spadam bo pracy troche mam. Do Popoludnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×