Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Aga03 najlepiej zgłoś to od razu bo wtedy próg wzrasta, jak dojdzie kolejny dzidzius i byc może bedziecie mogli dostawac wiecej pieniażków, zreszta jest to podane \"ustawowo\" ze musisz to zgłosic natychmiast lepiej to zrobic zeby pozniej nie miec kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, napiszcie cos wiecej jak zalatwialyscie FIS i jak dlugo sie czeka na ten zasilek, bo wlasnie przymierzam sie zeby sie o niego starac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej zeby dostac FIS musisz wypełnic specjalny druk który możesz wziąć w kazdym oddziale Social Welfere nie wiem, potem trzeba go wysłać pod podany na tym druku adres i czekać, niestety dość długo:( my czekaliśmy około 4 miesiecy ale jesli macie PPS dziecka to moze szybciej ze 3 wyrównuja od momentu złożenia formularza. Na koncu tego druku wymienione sa dokumenty jakie trzeba złożyc razem z formularzem ja juz nie pamietam co było potrzebne, przyznaja to na rok. Wyglda to tak jest jakis okreslony próg dochodowy dla rodziny z jednym badzi wiecej dziecmi im wiecej dzieciakow tym ten próg wyższy, jeśli wasze dochody nie osiagaja tego progu to dostajecie 60% różnicy miedzy Waszymi dochodami a tym progiem. Nie wiem czy nie zamatwałam jesli tak to powiedzcie podam przykład. Zeby sie starac o FIS jedno z Was musi pracowac co najmniej 19 godzin tygodniowo no i musi byc dziecko. Najlepiej złożyc jak najszybciej to szybciej sie dostanie kase, jesli chcecie to podam Wam adres instytucji irlandzkiej która bezpłatnie pomaga wypełniac takie druki - w okreslone dni jest polski tłumacz. Onizreszta zajmuja sie różnymi sprawami równiez pracowniczymi i pomagaja w różnych trudnych sytaucjach. Mieszcza sie w centrum Dublina jesli któras z Was jest zainteresowana to poszukam w papierach dokładnego adresu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szokszokszok
czesc wiktorianka :) ale checa, wchodze na twojego linka i kogo widze ...GERARDA ;) odrazu poznalam,mialam was okazje poznac ,bedąc w Irlandii u pewnej milej osóbki. Kiedy masz rozwiazanie? p.s ciesze sie ze link do tego forum ci sie przydal,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szokszokszok, miło mi że nas poznałaś ale nie jestem pewna czy dobrze kojażę:( termin mam na 3 czerwca i sobie czekam wciaz sie turlajac:) czy nasza znajoma byczy sie teraz w Grecji ze swym ukochanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Mam mala prosbe. Przeprowadzamy sie do Dublina i potrzebuje dobrego lekarza GP dla malej . Czy moglybyscie mi doradzic??? Z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Joasia jaka wiadomość:):)cieszysz się czy tak sobie?? ale ucieka jedyna mamusia która mieszkała w Kerry!!!!!!Smutno mi!!!!!!!!Macie już tak coś załatwionego czy na żywioł??Mieszkanie i prace??Kiedy się przeprowadzacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dublinie mieszka moj tesc wiec mieszkanie mamy. Maz ma tez zalatwiona prace (wlasnie u tescia w firmie). On przeprowadza sie pierwszy bo za 2 tygodnie, ja dolacze do niego po wakacjach (w czerwcu lece do polski z mala). Ciesze sie bo z maja siostra juz trudno wytrzymac, probuje rzadzic nawet moim malzenstwem :( Szkoda mi z drugiej strony bo ona pomagala mi przy dziecku no i tutaj mam znajomych. Powiem Ci ze juz mam dosc zniszczona psychikeprzez nia i przez meza, licze na to ze tam bedzie lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szokszokszok
wiktorianka ,w rzeczy samej :) :) dobrze im co .... :P pozdrawiam i zycze bezbolesnego i szybkiego rozwiazania,buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny gdzie Wy sie podziewacie!! czy nikt juz tu nie zagląda? P.S. wczoraj miałam kolejną rocznice ślubu, teraz juz mogę rodzic :) a jeszcze nie bo w niedziele mamy grilla u znajomych to po niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy moze mi ktos polecic tego lekarza GP w Dublinie dla corki???Bo niewidze odzewu :P Moja siora wpadla w szal jak dowiedziala sie ze sie wyprowadzamy,trzeba bylo ja widziec , nawyzywala mnie od wszystkiego co najgorsze i mojego mezulka... Kurcze ona ma 30 lat a wrzeszczy jakby miala 13 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu ja niestety Ci nie pomogę jeśli chodzi o lekarza, bo jak do tej pory z moim synkiem zawsze radze sobie sama, mam leki z Polski i nie było nic na tyle powaznego żebym musiała przez czas kiedy tu mieszkamy gnac do lekarza. Moja znajoma jezdzi do lekarza do EMC do jakiejs babki ona jest pediatra i sa bardzo zadowolenia podobno ma podejscie do dzieci izawsze trafiła z diagnoza ale ja osobiscie jej nie znam wiec nic nie moge na ten temat powiedziec:( musza pomoc inne mamy. Pozdrawiam i nie łam się siostra na pewno niebawem jej przejdzie a Wy bedziecie mieli swiety spokój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki Joasiu co do GP to powinnaś sobie znaleźć w rejonie gdzie będziesz mieszkała, ja dostałam listę GP w okolicy od mojej pielęgniarki z Health Center. Najlepiej jak już będziesz mieszkać w Dublinie sprawdź pod które Health Center podlegasz i przejść się tam i spotkać z pielęgniarką, ona napewno da ci taką listę. Potem trzeba dzwonić do GP czy przyjmuje nowych pacjentów, bo nie wszyscy niestety chcą. Tyle ja mogę poradzić. Są oczywiście polscy pediatrzy, ja byłam tylko w POlmedzie, ale Nasi znajomi polecają pediatrę z EMC. Wiktorianka - Sto lat z okazji rocznicy, najleplejsze życzonka :D No to może urodzisz w niedzielę - fajno rodzić w niedziele i fajne są niedzielne dzieciaczki :P No a mój Mąż zaczął urlop i wreszcie mam trochę luzu bo teraz mam całodzienną pomoc, ufff jak to miło. A ja niestety mam drugi raz zapalenie piersi w tym miesiącu i znowu na antybiotyku, ale jeszcze walcze żeby cycować, ale jak jeszcze dalej tak będzie szło to chyba się poddam... padam na twarz przez to cycowanie :( Themonic jak sobie radzisz z kolkami Małego, my ostatnio spróbowaliśmy termoforu i pomaga, mała nieźle śpi. No i ćwiczymy zginanie nóżek i masujemy, nie jest źle :) wesmar dawno się nie odzywałaś, to co z tymi spacerkami :D Pozdrowienia dla reszty mam i ciężaróweczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynaja nam wychodzic zabki:) na dole widac juz 2 białe kreseczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek dziekuje za życzonka, jak tak dalej pójdczie to napewno sie spełnia, jestesmy juz razem baaaaaardzo długo i milutka nam z te okazji:):) Znów mam dzis takie uczucie jakby miał sie zbliżac @:), ale juz nie podnosze fałszywych alarmów bo wykończe Ukochanego na zawał, a dzidzius sobie siedzi nie wruszony niczym, tyle było juz tych alarmów i nic.... moze dzis sie cos wykroi. Pozdrawiam wszystkie i zycze miłego dnia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny ;) mam pytanko ide na wesele i chcialabym sie farbnac,jak myslicie czy jest to bezpieczna dla dzidzi? Co jest lepsze farba czy szamponetka? Jak sie wogole czyjecie ;) mi wkoncu sily wrocily ;) wkoncu to juz 14 tydzien juz nie moge sie doczekac jak poczuje pierwszego kopniaka ;) pozdrawiam Was buziaczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Motylek---zmienilam pokarm, tzn wrocilam do starego ktory juz probowalam i przeszlo:))pierwsze bylo SMA zolta a potem pielegniarka kazala na Aptamil 1 bo maluch nie robil kupki jeden dzien,zas ktos iinny poradzil wrocic do Sma bo nie robienie kupki 1 dzien to nie problem a po Aptimelu byly kolki:( wiec juz 2 dzien sMA I NIE MA KOLEK!!!!!!!ale fajowo;) Czasem mam dosc bo kazdy mowi co innego:(a ja tylko jedna i maluch...i wszystko trzeba testowac na maluchu...czy moje malenstwo to krolik doswiadczalny:( Aha Dziewczyny jakiej oliwki uzywacie po kapieli dla maluchow???ale cos co moge kupic w Irlandii:)probowalam z Johnsona-alergia,z Bootsa-alergia, teraz probuje plyn do kapieli z Nivea- narazie spokoj ale uzylam tylko jeden raz i sie boje..... Caluski dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Themonic spróbuj oliwki z oliwek taka która mozna kupic w sklepie spożywczym:) albo w dublinie jest polska drogeria i sa tam kosmetyki firmy \"ziaja\" dla maluszków jest ok wiec mozesz spróbowac. Szkoda ze musimy wszystkiego próbowac na naszych maluszkach ale kazde z nich jest inne i to co dobre dla jednego nie najlepiej pasuje drugiemu i nie ma wyjscia musimy je troszke pomęczyc:( Myszka ja robiłam pasemka w ciąży na poczatku i w połowie i wszystko jest ok wybierz cos mniej inwazyjnego moze szampon lepszy niz farba, ja pasemka robiłam na folie zeby nie dotykac za bardzo do skóry ale pasemka sa napewno mocniejsze niez szampon wiec mysle ze spokojnie mozesz sie upiekszyc:) Usmiechnietych i zdrowych dzidziusiów z okazji Dnia Mmusi dla wszystkich mam tych przyszłych tez:):) 🌼 Mamusie i dzieciaczki Gosia......... 8 Czerwca 07 ........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka .........16 Wrzesnia 07 ..... córcia Molly Kitek ..........22 Wrzesnia ........córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia .........córcia Natalka Magda ........20 Października.....córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...........synek Fabian 19joasia85.. 13 Listopad...........córcia Lusia Aga 84........18 Listopad...........synek Pawełek Ania_84.......03 Grudnia ...........córcia Oleńka Karola416....14 Grudnia.............córcia Oliwicia mamba9.......15 Luty................córcia Viktoria meggi1982....4 marca...............synek Antoś Wesmar.......5 marca...............synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia ..........córcia Emilia Kathy100......19 kwietnia..........córeczka Zosia themonic.......23 kwietnia..........synek Bilal Motylek_22....27 Kwietnia..........córeczka Lena Siobhane........19 Maj................synek Antoś Agula ........................???? Oczekujace Wiktorianka....40tydz....3 czerwca.....chłopiec... Olacork.........31 tydz......15 lipiec.......chłopiec Kania82.........30tydz......24Lipca......chłopiec.... Violaa............28tydz......4 Sierpnia.....córeńka Magda... ........7ydz.......10 sierpnia......?????....... Magda............18tydz.....21 wrzesień.......?????? Ani79.............22tydz......22wrzesien........????? Myszkaa25......12tydz.......28listopad.........?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU MAMUS ;) :) Mamusie i dzieciaczki Gosia......... 8 Czerwca 07 ........synek Filipek Zabcia ........6 Lipca 07 ............córcia Amelia Karola ........2 Sierpnia 07 .........córcia Kasienka Melka .........16 Wrzesnia 07 ..... córcia Molly Kitek ..........22 Wrzesnia ........córcia Maja Aine ...........24 Wrzesnia .........córcia Natalka Magda ........20 Października.....córcia Lenka Bebolek ......12 Listopad...........synek Fabian 19joasia85.. 13 Listopad...........córcia Lusia Aga 84........18 Listopad...........synek Pawełek Ania_84.......03 Grudnia ...........córcia Oleńka Karola416....14 Grudnia.............córcia Oliwicia mamba9.......15 Luty................córcia Viktoria meggi1982....4 marca...............synek Antoś Wesmar.......5 marca...............synek Maksymilian Aaagcia ........2 kwietnia ..........córcia Emilia Kathy100......19 kwietnia..........córeczka Zosia themonic.......23 kwietnia..........synek Bilal Motylek_22....27 Kwietnia..........córeczka Lena Siobhane........19 Maj................synek Antoś Agula ........................???? Oczekujace Wiktorianka....40tydz....3 czerwca.....chłopiec... Olacork.........31 tydz......15 lipiec.......chłopiec Kania82.........30tydz......24Lipca......chłopiec.... Violaa............28tydz......4 Sierpnia.....córeńka Magda... ........7ydz.......10 sierpnia......?????....... Magda............18tydz.....21 wrzesień.......?????? Ani79.............22tydz......22wrzesien........????? Myszkaa25......14tydz.......28listopad.........?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 wszystkiego naj naj najlepszego z okazji dnia mamusi :) Mojej olci przebil sie ząbek juz tak dećko wystaje ze mozna go poczuć jak doprze przygryzie to dopiero fajny prezencik no i o dziwo mała nawet spokojnie to przeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszego mamuśki Themonic to super że Mały nie ma już kolek, żeby tylko nie wróciły. No ja niestety nie mogę zmienić mleka, więc muszę przetrzymać :P Ale u nas kupy idą jak trzeba, tylko te gazy... pufff Co do oliwki to odradzam, Mały ma już miesiąc więc lepiej przejść na balsam lub krem, bo oliwka nie pozwala oddychać. W polskiej drogerii za wiele nie ma ale sama zobacz http://www.polskiekosmetyki.ie/index.php?s=list&cat_id=230 Tutaj są jeszcze oilatum, ale drogie, a Johnsona omijaj, nawet mnie uczula. Ania_84 gratuluje ząbka, oby wszyskie szły tak bez problemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochne co u was???????????? co tu takie pustki??? u nas powoli do przodu.. Fabi wczoraj wstał na nóżki w łóżeczku:) ząbków nadal brak... ale mały już tak strasznie to przeywa... oj spadam coś zjeść. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D Bebolek20 czy twoj synek juz raczkuje??? My tez wyczekujemy zabkow ale narazie tylko zle dzialaja na samopoczucie Lusi:P Juz przeprowadzilismy sie do Dublina. Czeka nas szukanie lekarza GP ale orientujemy sie juz mniej wiecej dzieki wam dziewczyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19joasia85 tak fabian juz raczkuje.. nieszcze nie tak na kolankach i rękach ale lata po pokoju ze szok.. zarzyca eze do przodu i na łokciach się podciąga a nogami odpycha ile wlezie.... potrafi cały pokuj przeraczkowac w pół minuty!!!!!!!! około 6 metrów!!!! co u was??? wiktorianka już sie chyba rozpakowała:) pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wiecie moze czy w Dublinie albo gdziekolwiek przyjmuje polski neurolog dziecięcy oczywiscie?? to bardzo wazne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
themonic od niedawna zaczęłam używać dla Małej do kąpieli płyn Elave 400 ml za 9,99, kupiłam w aptece. Jak narazie wszystko ok, brak u Nas uczuleń. Pozdrawiam wszystkie kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość themonic
Czesc Motylek:))Jak tam Malenstwo??? moje dzis jakies niespokojne:(nie moze zasnac:(spi od pol godzziny zobaczymy co dalej...ja tez wlasnie dzis kupilam oliwke ELAWE i mam nadzieje ze nie bedzie problemow...4te podejscie do oliwki:( Moj maz nie jest polakiem i ma strasznie sucha skore, zreszta ja tez wiec i nasze malenstwo to dopiero sucharek:))))))dlatego potrzebuje oliwki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×