Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość herbatka-ziolowa
czesc kobietki. dzieki za wszelkie informacje odnosnie rzeczy, ktore warto przywiesc z polski. ja jak na razie przegladalam wozki lozeczka to tylko w sklepach. chyba czas na allegro. mam jeszcze inne pytanie.jeszcze nie mialam tu tej pierwszej wizyty w szpitalu. mam ja wyznaczona na 2 kwietnia. powiedzcie mi jakie badania wykonuja? kobietki, ktore juz maja terminy... ale wam zazdroszcze... sama bym juz chciala dzidziusia tulic. trzymajcie sie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki:) Mnie też już dawno nie było tutaj,jakoś tak brak czasu;( 4.03 moja Natalka skończyła 5m-cy ;) jak ten czas leci,jeszcze pamiętam tak jakby to było wczoraj jak jechałam na porodówkę.Ach to były czasy;))miło wspomnieć. Ani 79witam po urlopie;))Fabianek pewnie już duży;) Kellyss moje gratulacje;)) jeżeli chodzi o te ropiejące oczka,miałam ten sam problem z malutką.Jedno oczko jej ciągle ropiało i to dość mocno.Też przemywałam rumiankiem-nic nie pomagał.Zaczęłam przemywać solą fizjologiczną i pomogło.Także spróbuj;)) Joanna_ie trzymam kciuki;) Alicia.ie mam nadzieję że jutro już będzie po wszystkim i dostaniesz na rączki swe długo oczekiwane maleństwo;) życzę powodzenia wszystkim przyszłym mamusiom,no i tym już obecnym buziolki Herbatka-ziolowa na wizycie zmieżą ci ciśnienie,pobiorą krew,zbadają mocz.I na kolejnych wizytach standardowo mocz i ciśnienie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc kobietki. madziaraie witaj ponownie :). ale musisz przyznac ze czas szybko polecilal i czas z coreczka wszystkie bolewy nagrodzil :) pytam sie o te badania, bo we wtorek lece do polski i jezeli czegos tu mi nie zrobia to zrobie sobie w polsce. przede wszystkim interesuje mnie czy robia badania na cytomegalie, toxoplasme. morfologie, WR itd itd... ale mysle ze i tak kompleksowe badania zrobie w polsce. milego weekendu :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki!! Wszystkiego najwspanialszego w tym szczególnym dla nas dniu;)) Herbatka-ziołowa na bank nie robią tu badań na toxoplasme.Tu bardziej robią na hiv,i inne dziwne przypadki ponieważ jest dużo chinczyków, murzynów,no i my ze wschodu.Robią też grupę krwi i ogólną morfologię. Radzę ci zrobić sobie jednak badania w Polsce,ja tak zrobiłam i wyszło nawet że miałam anemię.Gdzie tu wg nich było everything perfect;) Ślę buziolki dla was P.S fakt ten czas leci jak oszalały.czasem myślę że jestem złą matką bo nerwy mi nieraz puszczają,szybko się denerwuję odkąd pamiętam byłam zawsze nerwowa;((Czy macie jakieś rady jak się wyciszyć i nie złościć się na małego szkraba;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego z okazji Naszego święta:D:D:D 🌼 Ano leci,leci ten czas... mi to jak z procy!!!!!!!:P Madziaraie- kochana FRANCESCO!!!:D nie Fabianek:P:) Co do nerwów to się nie wyglupiaj ze jestes zla mama... Kazdej z Nas w pewnym momencie puszczaja nerwy... Jamialam taki dzien tydzien temu w sobote... Moj Maly ogolnie nie jest absorbujacym dzieckiem.. ale wtedy przeszedl samego siebie!!!:P Caly dzien byl taki niegrzeczny (przez wiatr pozniej to do mnie doszlo) a ja na Nigo krzyczalam bomu nic nie pasowalo... Pozniej zaczelam sama plakac jak dziecko i Go przpraszac... Obiecalam mu wtedy ze już nie bede na Niego krzyczec i musze powiedziec ze narazie dotrzymuje slowa;) Ogolnie jest kochany i na prawdę nie moge na Niego narzekac ale mysle ze kazdemu kiedys puszczaja nerwy i pamietaj nie jestes jedyna!!! Francesco chłop jak Dab:D Jestesmy na samym cycu jeszcze do konca 6go miesiaca:D Pozniej zaczniemy wprowadzac warzywka i owoce:) Jak tam dziewczyny? Cos Was nie widac wiec pewnie juz w szpitalu:) Oby bylo szybko i bezbolesnie:D ...ide cwiczyc... dobranoc babulki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, troche sobie pocztalam waszego forum i chyba dolacze, jak mozna ? :) Bylam ostatnio w tej nowej klinice polskiej na Abby street w dublinie...dziewczyny mowie wam- maskara! gabinet maly chyba 2 na 2, sprzet "przedwojenny", gosciu nie powiedzial mi nawet wymiarow fasolki, a o sercu powiedzial mi jak go dopytalam- "o tak..widze ze cos pulsuje"tk powiedzial zbadal mnie dokladnie, ale jakos nie jestem przekonana dlatego ide w sobote do medicusa do dr Moniki... pamietacie jak bylo z Ann81?? ja chyba mam to samo-boje sie ze to ciaza obumarla, lub obumiera bo zarodek nie rosnie, a mi spadluy wszelkie dolegliwosci- cycyki, apetyt itd.. smutno mi..ale musze wytrzymac do tej soboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki:) Nusienka84- idz do dr. Perenc... Polecam ją w 100% A jeżeli naprawde sie boisz ze cos nie tak to odrazu do szpitala!!! Emergency ... Wszędzie cie przyjmą... Bedzie dobrze, zobaczysz... Najwazniejsze to być dobrej myśli:) Trzymam za Ciebie kciuki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosz.marna
Cześć kobitki! Jak tam - odpoczywacie po świecie kobiet? Ja powiedziałam mężowi, że nie chcę w tym roku prezentu tylko życzę sobie "dzień lewej nogi" no i muszę powiedzieć, że w przyszłym roku jak się uda to też chcę taki układ :) No chyba, że uda się wynegocjować i prezent i lenistwo :) Mnie zostało jeszcze 28 dni do tp. i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać bo ostatnio dopadło mnie swędzenie całego ciała. W dzień idzie jeszcze jakoś wytrzymać jak się człowiek czymś zajmie ale wieczory i noce to poprostu okropieństwo. Zrobiłam próby wątrobowe i wykluczono cholestazę (co mnie akurat cieszy) ale nikt mi nie potrafi wytłumaczyć powodu tych moich ataków. Podobno takie uroki mojej ciąży... Miała któraś taki problem? Zaznaczam, że zimne prysznice i kremy dają tylko chwilową ulgę :/ Nawet teraz jak o tym myśle to czuje jakby mnie ktoś ciągle po całym ciele łaskotał.... Mam nadzieję, że urodzę zanim zdążę oszaleć! :) O słoneczko wyjrzało - oby na dłużej niż wczoraj :) Korzystając z okazji: słoneczne pozdrowienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicia.ie
Hej dziewuszki :) Niestety ja nadal czekam na mojego synka. Termin byl na 7.03, minal dzien kobiet, mija dzisiaj dzien urodzin mojego Taty, zobaczymy. Dziadek bylby jeszcze bardziej dumny. Jutro przylatuje moja Mama i co ? Wnuczek jednak sie nie spieszy. Nie mam nawet najmniejszych objawow zblizajacego sie porodu. Nic, brzuch wysoko. Chyba jeszcze sobie poczekam. Madzieraie dzieki za trzymanie kciukow za przyszle mamy :) Moze przynajmniej JoAnnA juz cieszy sie malenstwem. Nusienka84 - ja tez polecam Dr. Perenc to swietna lekarka i bardzo mila. Ok kobitki piekna pogoda za oknem mozna sie wybrac na dlugi spacer. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki;)) Ani79 jejku przepraszam za pomyłkę,przecież chodziło mi o Francesco;))wybacz kochana;) Moja mała dostała wysypki,ale to moja wina bo podałam jej dwie nowości w ciągu dnia;( I teraz nie wiem na co czy na kalafior czy truskawki??? A z tymi nerwami też staram się opanować i też sobie powtarzam że nigdy więcej już nie nakrzyczę,ale jeszcze do końca mi się to nie udaje:( Może potrzeba czasu;)) Wiatam nową forumowiczkę:) Niusienka84 trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieję że wszystko będzie ok;))główka do góry;) Alicia.ie no już byś mogła się wypakować hmmm;)) Nie przejmuj się u mnie też rodzice przyjechali 2 dni przed planowanym porodem a tu zonk poczekali sobie jeszcze tydzień, bo mojej malutkiej też zbytnio się nie spieszyło;))Też trzymam kciuki aby wszystko poszło super. Buziole dla was kochane;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc kobietki. wczorajsze swieto uplynelo bardzo milo. moje slonce zabralo mnie do restauracji na obiad. hmmmm tak sie najadlam, ze szkoda mowic.szkoda ze dzien kobiet jest tylko raz w roku... Nusienka84 badz dobrej mysli. ja tez slyszalam ze na emergency w szpitalu przyjma w naglych przypadkach. ja osobiscie nie znam tej przychodni na abby street-tylko co slyszalam o medicusie-ale tam ceny kosmiczne, ale opieka i ginekolodzy super, no i emc-tam tez ginekolog super.ceny znacznie nizsze. kosz.marna napoczatku tez pomyslalam o tym, ze masz choresterol podwyzszony. ale jak robilas badania??? hmmm moze to jakies uczulenie na detergenty??? nicv innego mi sie nie nasuwa na mysl... Alicia.ie domyslam sie ze czekanie na porod to nic przyjemnego. ja niby termin ma na 20 lipca, ale to wszystko zalezy od dlugosci cyklu miesiaczkowego.ja mialam nie regularne i moje terminy to od 19lipca-01 sierpnia. czuje ze bede miec podobny problem...no a JoAnnA to na pewno juz tuli maluszka :) jutro juz moj wylot do polski.normalnie nie moge sie doczekac... milego popoludnia. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narazie ani nie plamie ani nic sie nie dzieje, takze poczekam do wizyty u ginekologa,zamiast isc do szpitala..no chyba ze mi da skierowanie :o zazdrosze wam dziewczyny ze nie macie takich problemow, i gratuluje nowym mamom..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie dziewczynki My juz na nowym mieszkanku :)mieszkamy juz od tygodnia i mieszka sie super tylko czego mi brakuje to duzego centrum handlowego :( ale jest ok i tak jezdzimy do Blancha :)Natalia strasznie zniosla przeprowadzke cala sobote nam przeplakala ale juz sie przyzwyczaila do nowego miejsca.Lepiej mi spi na nowym mieszkanku juz nie urzadza sobie drzemek po pol godzinki tylko 2 godziny spi w ciagu dnia wiec nie jest zle :) Natalka skonczyla juz 7 miesiecy :) jak ten czas leci ... Za 2 tyg lecimy do kraju juz sie doczekac nie moge :) Przymierzamy sie do kupna spacerowki {parasolki} ale nie moge sie zdecydowac...musimy kupic bo ten wozke co mamy to do bagaznika nam nie wchodzi bo klapa ma zawiasy do srodka i wchodzi tylko dol kola z koszem a gora jezdzi na przednim siedzeniu :) Niedawno zminilam na spacerowke bo do tej pory Natalke jezdzila w gondoli czyli jakies 6,5 miesiaca. Joanna_ie cierpliwosci Kochana Nusienka84 witaj 🖐️ Bedzie dobrze...Trzymam kciuki 🌼 Ania79 🌼 a i jeszcze jedno robie tutaj badanie na tosksoplaznoze tylko trzeba powiedziec mi robili w Rotundzie Trzymam kciuki za przyszle mamusie :) Serdecznie pozdrawiam stare i nowe forumowiniczki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie dziewczynki My juz na nowym mieszkanku :)mieszkamy juz od tygodnia i mieszka sie super tylko czego mi brakuje to duzego centrum handlowego :( ale jest ok i tak jezdzimy do Blancha :)Natalia strasznie zniosla przeprowadzke cala sobote nam przeplakala ale juz sie przyzwyczaila do nowego miejsca.Lepiej mi spi na nowym mieszkanku juz nie urzadza sobie drzemek po pol godzinki tylko 2 godziny spi w ciagu dnia wiec nie jest zle :) Natalka skonczyla juz 7 miesiecy :) jak ten czas leci ... Za 2 tyg lecimy do kraju juz sie doczekac nie moge :) Przymierzamy sie do kupna spacerowki {parasolki} ale nie moge sie zdecydowac...musimy kupic bo ten wozke co mamy to do bagaznika nam nie wchodzi bo klapa ma zawiasy do srodka i wchodzi tylko dol kola z koszem a gora jezdzi na przednim siedzeniu :) Niedawno zminilam na spacerowke bo do tej pory Natalke jezdzila w gondoli czyli jakies 6,5 miesiaca. Joanna_ie cierpliwosci Kochana Nusienka84 witaj 🖐️ Bedzie dobrze...Trzymam kciuki 🌼 Ania79 🌼 a i jeszcze jedno robie tutaj badanie na tosksoplaznoze tylko trzeba powiedziec mi robili w Rotundzie Trzymam kciuki za przyszle mamusie :) Serdecznie pozdrawiam stare i nowe forumowiniczki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja... ciagle jeszcze chodze… dzisiaj jak wyszlam z Mlodym do szkoly… 8:15 tak wrocilam 11:30 3 godzinki chodzenia… i nic sie nie dzieje… Teraz to przynajmniej mam z kim pochodzic :-) Mama przyjechala wczoraj... a dzidzi nie ma, no coz... Jutro ide do Rotundy… popytam kiedy, co i jak… ile mozna przenosic i kiedy i jak wywoluja…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Dawno, naprawdę dawno mnie tu u was nie było. Zdarzyło mi się tu zajrzeć raz czy dwa ładnych parę miesięcy temu. Wtedy jeszcze staraliśmy się z mężem o baby. Udało się jesteśmy w ciąży, jakiś 6 tydz, myślę. Czy mogłaby któras z Was poświęcić mi chwilkę i w kilku zdaniach udzielić konkretnych porad co do przebiegu wszystkich wizyt lekarskich w Dublinie. Idę do GP pierwszy raz dopiero pod koniec miesiąca (takie niestety sa terminy). Zdecydowałam się na EMC na Parnellu. A co będzie dalej? I tu pojawia się tez pytanie czy któras z Was korzysta z usług GP w EMC bądź cokolwiek słyszałyście? Trochę martwi mnie ten długi czas oczekiwania. Zastanawiam sie nawet czy nie powinnam wczesniej wstapić gdzieś na usg. Uffff dziewczynki, oświećcie mnie trochę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Joanna_ie twoj maluszek to sie zbytnio nie spieszy na ten swiat.Jak poszla wizyta w szpitalu? Jsz25 ja chodze do EMC od ponad roku i tam tez prowadza moja ciaze. Jestem zadowolona,ceny nie sa takie zle,a lekarze ja chodze do dr Czajkowskiej jest dobra.Nie za bardzo przyjazna ale profesjonalna.Gp tez przenioslam tam kilka tyg. temu do dr Wloczynskiej przemila osoba ,prowadzi ciaze za darmo z programu social welfare.Wiec ja osobiscie polecam.Czasem musisz troche poczekac na wizyte zalezy do kogo sie starasz ale zapewniam,ze warto.Gratuluje owocnego zakonczenia waszych staran.Trzymam kciuki.Kolejna przyszla mamusia :) Ja dzisiaj wrocilam do pracy po zaledwie dwoch dniach a chorobowe mam na przynajmniej tydzien.Na socialu niestety bysmy nie wyciagneli majac sporo wydatkow przed soba.W weekend bedziemy przestawiac mebelki w sypialni juz pod katem malenstwa i kupujemy komode zeby ciuszki sie pomiescily.Sporo tego jest.Robie liste co moge sciagnac z polski a co kupic tutaj. Alicia.ie sliczne dzieki namiary na firme transportowa.Napewno z niej skorzystam.Musze teraz tylko przekonac moja druga polowke,ze warto kupic kilka rzeczy na allegro,bo on cos nie wierzy w transporty miedzynarodowe. Pozdrawiam i zycze milego popoludnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaAnnA_IE
Lekarz pomasowal mi szyjke… bardzo bolesne! I od tamtej pory strasznie mnie boli brzuch – okresowe bole… Powiedzial, ze to powinno cos ruszyc… a jak nie to 16 marca mam sie zglosic o 8am – na wywolanie! Nie mam sily na pisanie, moze odezwe sie pozniej, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaAnnA_IE
Lekarz pomasowal mi szyjke… bardzo bolesne! I od tamtej pory strasznie mnie boli brzuch – okresowe bole… Powiedzial, ze to powinno cos ruszyc… a jak nie to 16 marca mam sie zglosic o 8am – na wywolanie! Nie mam sily na pisanie, moze odezwe sie pozniej, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz pomasowal mi szyjke… bardzo bolesne! I od tamtej pory strasznie mnie boli brzuch – okresowe bole… Powiedzial, ze to powinno cos ruszyc… a jak nie to 16 marca mam sie zglosic o 8am – na wywolanie! Nie mam sily na pisanie, moze odezwe sie pozniej, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicia.ie
Hej dziewczyny :) Dzieki madziaraie, herbatka-ziolowa i inne kobitki za wsparcie, ale nadal sie nie wypakowalam :( Bylam dzisiaj na wizycie w NMH i jak bylam tam o 8:30 tak siedzielismy z mlodym do 14. Paranoja tyle ludzi. Powiedzialam ze maly juz jest duzy i malo sie rusza. Wyslali mnie na KTG. Okazalo sie ze jest wporzadku i maly "wykazuje aktywnosc". Oprocz tego jak tak siedzialam to zaczelo wskazywac ze mam coraz mocniejsze bole. Juz myslalam ze mnie zostawia, ale po 25 min przeszly. Lekarka podsumowala to tak ze moze na dniach sie zacznie.MOZE ??? W czwartek mam sie pojawic na dodatkowych badaniach tej nerki syneczka co wczesniej pisalam. A i w pon na kolejna wizyte jak jeszcze nie urodze. Teraz wlasnie czekam na Mamcie bo leci do mnie w przestworzach :) Strasznie sie ciesze, a z drugiej strony troszke obawiam. Moja Mamcia ma bardzo uparty charakterek i zawsze musi byc tak jak powie. Bedzie dobrze mam nadzieje :) Zuza3003 mam nadzieje ze uda Ci sie przekonac druga polowke bo naprawde warto sobie przytransportowac kilka fajnych i niezbednych rzeczy z Polski. Ja naprawde polecam :) Rodzice nawet z tego wzgledu ze trwalo to tak krotko dorzucili nam mnostwo jedzonka, oczywiscie zapakowanego hermetycznie. Oki koncze bo po tylu godzinach spedzonych w szpitalu musze polezec.Pozdrawiam Termin 7 marca 2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdziorek
witam, jestem w 37 tyg i dzidzius jest zle odwrocony (poprzecznie), moze ktoras z was miala podobny przypadek? strasznie sie martwie... bede rodzic w mullingar z tego co mowili podczas ostatniej wizyty to w przyszlym tyg wezma mnie do szpitala i tam bede czekac na porod, tylko co oni mieli na mysli przez "porod", obawiam sie ze beda czekac z cesarka dopoki nie pojawia sie skurcze... czy ktoras z was rodzila w mullingar, jak wyglada opieka w tym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
witam wszystkie kobietki ciezarowki i te starajace sie:) Jestem w 21 tyg ciazy chcialabym sie spytac czy ktoras z was rodzila w Commbe na Dublin 8 przejrzalam forum czesciowo i nie moglam znalezc opinii na ten temat. Interesuje mnie jaka tam jest opieka podczas porodu czy daja bez problemu znieczulenia..... Zuza mam do ciebie pytanie a co mialas na mysli o socialu???dostaje sie chyba 805twoich zarobkow jak jestes na l4ciazowym.... bedw wdzieczna za odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kina28
MAGDZIOREK moj synek takze byl odwrocony poprzcznie( a to sie czesto nie zdarza).porod odbyl sie poprzez cesarke.miałam bole i jak jechalismy do szpitala to czułam ze to bedzie cesarka i tak sie stałao.na stole operacyjnym sie okazało ze malutki zamiast pchac sie na swiat wdrapywał sie w zebra i jak juz go wyciagneli to mial caly policzek podrapany ale na szczescie wszystko dobrze!!bedzie dobrze dziewczyno glowa do gory, a wierz mi ze cesarka nie jest straszna tylko po troszke jestes obolała!najwazniejsze jednak zeby malenstwo juz było z tobą całe i zdrowe.buziaki dla forumiczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza3003 dziękuję za odpowiedź! :-) Ja też zapisałam się do dr Wuczyńskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc dziewczyny, ale sie forum ruszylo :) nie zagladalam pare dni, bo mialam "internetowego niechcieja",tak mi wolno chodzi internet,ze az mi sie czasem nie chce go uruchamiac.. witam nowe mamuski :) herbatka, mnie tez zrobili toxoplazmoze na pierwszej wizycie w Coombie..poza tym pobrali na morfologie, HIV, Hbs, HCV, grupe krwi i przeciwciala, chyba tyle, bo na oczy nie widzialam wynikow. sama sobie robilam badanie na hormony tarczycy, bo to sie w Polsce normalnie robi w ciazy oraz zelazo. Poza tym OWA. No i test obciazenia glukoza sie robi rutynowo, ale slyszalam, ze nie tutaj..Poza tym jak masz ujemna toksoplazmoze to dobrze jest powtorzyc w toku ciazy.udanego pobytu w Polsce :) Nusienka, jak chodzisz do lekarza ktory prowadzi program meternity to nie placisz. Dr Antepowicz jest bardzo fajna i rzetelna, ale niestety nie jest w programie. Nie wiem jak dr Perenc.w ktorym tygodniu jestes? bo na poczatku ciazy jest tak rozchiwiana gospodarka hormonalna ze organizm sie roznie zachowuje. skads wiesz ze fasolka nie rosnie?Na emergency oczywisce zawsze przyjma, ale nie przecenialabym tutejszej opieki, a zwlaszcza emergency..tutaj dyzuruja najmlodsi.. koszmarna, wg ksiazki o ciazy ktora mam swedzenie skory nalezy do narmalnych obiawow w ciazy od 6tego miesiaca ciazy i polecaja wode wapiennna (cokolwiek to ma byc..) oraz plyn z tlenkiem cynku ( chyba w sudokremie jest) oraz kosmetyki na bazie platkow owsianych...ja jestem alergikiem i czesto zdarzaja mi sie jakies swedzace zmiany skorne, wiem ze kapiel owsiana zawsze mi pomagala, tak samo kapiel w krochmalu. Poza tym znalazlam tutaj kiedys krem ktory nazwya sie Itch relief from E45 i on tez pomaga na swedzaca skore, ale nie wiem czy w ciazy moze byc stosowany bo wywalilam ulotke, musialabys zapytac w aptece. Alicja, i jak tam brzuszek, opadl troche, bo z tego co wiem go opada okolo 2 tyg przed porodem. Alicja, a ta firma transportowa to tylko ze Slazka bierze przesylki czy z maloposki tez? jak czesto jezdza? Joanna trzymaj sie dzielnie, malutkiej po prostu dobrze w brzuszku :) Jsz, witaj. coz opieka tutaj nad ciezarna jest troche inna niz w Polsce. i nie raba USG tak jak u nas sie to robi, co miesiac na kontroli u ginekologa..tutaj generalnie ciaze prowadzi GP, czy lekarz rodzinny, a on raczej nie robi usg, moze ci test ciazowy zrobic. generalnie irlandczycy nie przywiazuja zbyt duzej wagi do ciazy w poczatkowym stadium, co jest strasznie smutne. badan sie nie robi tyle co w Polsce, i wogole wiekszoc kontroli polega na zbadaniu moczu, cisnienia i spytaniu jak sie masz..dlatego Polki chodza tutaj do Polskich ginekologow. Co do EMC to moja ginekolog mi polecala GP z EMC, ale sama osobiscie nie bylam. Co do dr Czajkowskie-ginekolog z EMC, to mam mieszane odczucia, generalnie jest grzeczna ale strasznie chlodna w obyciu, ale co do profesjonalizmu to sie niestety nie zgodze, raczej ciaza nie jest jej "konikiem" i jak bylam u niej w styczniu to mowila, ze ona ciazy nie prowadzi czyli nie jest w programie maternity. Jest tam jeszczze jeden doktor i on ma lepsze opinie, ale ja osobiscie go nie znam. magdziorek, jak dzidzius jest poprzecznie ulozony to tylko cesarka. nie martw sie, niektore kobiety same wybieraja cesarke, bo dzidzius mniej wymeczony, dla mamy nie ma ryzyka ze jej krocze popeka, albo ze bedzie miala potem nietrzymanie moczu badz wypadnie szyjki macicy, wiec wszysko ma swoje plusy i minusy, nic sie nie martw, widac tak Ci bylo pisane :) nedwed, ja tez bede rodzic w Coombe :) jestem w 23tyg:) byla tu kiedys LAsonia, ona tez miala rodzic w Coombiie i byla bardziej zaawansowana, ale ostatnio cos jej nie widac. A szkoda, bo chcialam sie zapytac od ktorej godziny przymuja konsultanci, bo ja mialam godz 9.15, bylam przed 9 ta, a mialam 12ty numerek i weszlam gdzies po 2 godz... oki, koncze, hope ze mi internet nie zaszwankuje i wysle, bo sie wypisalam za pare dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdziorek
dziewczyny dziekuje za dobre slowa i pocieszenie :) wydaje mi ze maly wczoraj sie odwrocil, wiec chyba niepotrzebnie panikuje. dowiem sie dopiero w srode. jeszcze raz dziekuje i goraco pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. nedwed321 nie wiem dokladnie ile dostajesz na socialu i czy masz jakies wyjatki w kwestii ciazy. Ja bylam chora w zeszlym roku i dostalam od nich niecale €300 i to po kilku tygodniach czekania a mi sie niestety bardzie kalkulowalo wrocic na 3 dni do pracy ale przynajmniej wiem,ze pod koniec tygodnia jakies pieniazki mi wplyna na konto.Niestety rachunki trzeba placic na bierzaco. Jak bylam podczas ciazy w szpitalu moj pracodawca wyplacill mi calosc mojej pensji ale teraz to juz nie chcial,wiec tylko moglam wrocic do pracyi i to tez nie tak latwo,bo nie chcieli mi pozwolic.Normalnie bym tym sie nie przyjmowala,bo zdrowie najwazniejsze ale nic nie zagraza dzidzi a wydatkow nam nie brakuje i trzeba oszczedzac. Znalazlam wkoncu sposob na bole miednicy.Podkladam sobie na noc dwie poduchy a pod glowa mam tylko jedna i to bardzo plaska.Nie jest,to za bardzo wygodne(przynajmniej dla mnie) ale od 2 dni nie czulam wiekszego bolu i to jest ogromna roznica dla mnie. Tak jak dziewczyny pisaly, samej trzeba cos wymyslec aby poradzic sobie z roznymi bolami. Moj pracodawca tak sie przestraszyl mojego powrotu i tego,ze moje ich pozwac,ze chora pracuje,ze staraja sie mnie odciazyc od wiekszosci prac i mam wieksza swobode w godzinach swojej pracy. Milego dnia mamuski Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosz.marna
JoAnnA_IE i Alicia.ie trzymam kciuki żeby poszło szybko i bezboleśnie... Zresztą oststnio chyba pełnię mieliśmy, więc może już nawet po? nedwed321 ja co prawda jeszcze nie rodziłam w Coombie ale jestem w 36 tc więc jakby na to nie patrzył to już bliżej niż dalej... W każdym razie jak już będę w stanie to obiecuję zdać relację z tego jak było :) Z tego co słyszałam to nie ma problemów ze znieczuleniem - zresztą wydaje mi się, że to standard w irlandzkich szpitalach. jo.asia ja już sama nie wiem :( Nigdy w życiu na nic alergii nie miałam, ale może ciąża to rzeczyiście specyficzny stan... Resztę ciała to jeszcze rozciąganiem bym sobie wytłumaczyła ale stopy i dłonie? No chyba, że ciążę zakończę z dwa razy większym rozmiarem butów i rękami jak bochny chleba (polskiego) :)))))))) A tak poważnie to ostatnio podkradam mojemu maleństwu trochę Oilatum do kąpieli i tak jakby troszkę lepiej :) Krochmal i płatki owsiane oczywiście też wypróbuje - ne pewno nie zaszkodzi... No i wczoraj trafiłam na fajną położną (Wy też za każdym razem macie inną?), która się tym moim swędzeniem przejęła i powtórzyła mi te próby wątrobowe i nawet wymaz mi sama z siebie zrobiła... Co prawda obolała wyszłam stamtąd strasznie, bo szanując moje prawo do intymności dala mi koc do przykrycia się i prawie na ciemno celowała (a ja się zwijałam z bólu) ale teraz będę miała pewność, że sie dzidzia koło jakiejś paskudnej bakterii przeciskać nie będzie musiała :) Oby tylko nic nie wyszło! magdziorek , w takim razie, kciuki zostaną zaciśnięte do środy a Ty potem zdaj relację co i jak :) zuza3003 ja też już od dawna sypiam z poduchami poupychanymi między nogami i sobie chwalę... Ból zdecydowanie mniejszy bo ze snem to im bliżej porodu tym gorzej (przynajmniej u mnie) :/ Mam nadzieję, że jak wpadnę tutaj nastepnym razem to się kobitki tak rozpiszecie, że będzie co czytać... Życzę wiosny rychłego nadejścia i dużo radości z brzuszków i dzieciaczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×