Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość annya
Lasonia - nie wiem tego z własnego doświadczenia, ale ponoć można do ambasady zadzwonić jeszcze przed porodem umówić się na termin. Wiem, że dziewczyny tak robiły. Zadzwoń po prostu teraz i spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
A ja ostatnio latam po lekarzach. Miałam usg i badanie i wszystko z dzidzią ok. Hania ma już 1200g i już się przekręciła główką w dół. Tylko mam mały problem, ginka kazała mi zrobić badanie obciążenia glukozą ( 75g), bo ostatnie wyniki wyszły mi trochę podwyższone. No i wyszło mi znowu za dużo ( po 1h - 167, po 2h- 147) i postraszyli mnie cukrzycą ciążową. Dali mi skierowanie do szpitala, żeby tam zdecydowali co dalej. No i w rotundzie powiedzieli, że trzeba jeszcze raz zrobić to badanie z obciążeniem 100g ( chyba ta glukoza będzie mi się śniła niedługo:)) i mam nie jeść słodyczy i ogólnie być na niskowęglowodanowej diecie! Czy któraś z was miała taki problem? Jakie w ogóle są normy dla tego badania, bo nigdzie nie mogę znaleźć. Trochę się boję o moją Niunię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
Nasz wozeczek kupilismy w Kings Toys 26 Darkley Road Keady Co Armagh BT60 3AX t: 02837 538 266 Caly zestaw: spacerowka, gondolka i fotelik samochodowy maxicosi kosztowal £380, tu dla porownania zaspiewali nam 560 euro, wiec na pewno sie oplaca. Generalnie najlepiej jest obejrzec sobie wozek w jakimkolwiek sklepie a potem szukac ofert cenowych. Eurobaby ma calkiem spory wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
annya ja nie mialam na szczescie podwyzszonego cukru. 2 razy wykryto za to slady bialka w moczu a ostatnio slady bialych krwinek. Nie martw sie oni wszystko wysylaja do analizy i jak bedzie sie dzialo cos zlego na pewno sie toba zajma. Ja mialam maly incydent w 27tc i opieka jak juz sie cos dzieje jest nie z tej ziemi. Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała--21
Hej dziewczyny. U nas jest promocja na wózek Bebe Confort lola up, i spodobał mi się, chyba będę korzystała z okazji bo 100 e mniej jak normalnie, i na gondolę też jast ok 100e mniej. A ja jestem w 30tc i niemiałam robionych badań na cukrzyce? może w szpitalu mi zrobią bo mam wizytę za 2 tygodnie? jak sądzicie? boję się bo jem bardzo dużo słodyczy. Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
Hej, przepraszam ze troche z innej beczki, ale moze ktos wie jak tu jest na swieta wielkanocne. Poprzednie 2 lata wracalismy do domku na swieta w tym roku to niemozliwe :) Gdzie naklepiej isc ze swieconka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
a co do paszportu to faktycznie czeka sie 7 tygodni na spotkanie. Ja wybralam sie tam wczoraj osobiscie i zostalam umowiona na 21 maja, jesli ktorejs z was sie spieszy z wylotem z maluszkiem umawiajcie sie jeszcze przed porodem bo mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
Annya, W Polsce robi sie test obciazenia 50 g glikozy, a 75g powtarza sie gdy jest cos nie tak..generalnie wartosci sa takie:prawidłowa glikemia na czczo to 60-99 mg/dl (3,4-5,5 mmol/l), nieprawidłowa glikemia na czczo 100-125 mg/dl (5,6-6,9 mmol/l). Po obciazeniu glukoza:norma: glikemia poniżej 140 mg/dl (7,8 mmol/l). nieprawidłowa tolerancja glukozy 140-199 mg/dl (7,8-11 mmol/l). Cukrzyca gdy: przygodna glukoza badz po obciazeniu glukoza 200 mg/dl i występują objawy hiperglikemii (polidypsja, poliuria) lub dwukrotnie poziom glukozy na czczo przekracza 126 mg/dl (7,0 mmol/l), w 2 godzinie testu doustnego obciążenia glukozą poziom glukozy przekracza 200 mg/dl (11,1 mmol/l). Czyli wg wynikow ktore podalas masz nieprawidlowa tolerancje glukozy i powinnas stosowac diete cukrzycowa, ktora stosujesz i powinnas byc czesciej kontrolowana, tzn mocz czy nie ma cukru i cial ketonowych, cisnienie itd Poza tym po ciazy powinnas sie rowniez skontrolowac gdyz masz wieksze ryzyko na cukrzyce w przyszlosci. Lasonia, lekocyty czyli biale cialka krwi w moczu moga wskazywac na infekcje drog moczowych, moga tez byc zupelna norma zaleznie od ilosci, i generalnie u kobiet w moczu jest wiecej lekocytow z uwagi na budowe anatomiczna.. A co do wozeczkow to chyba najtaniej wychodzi kupic na allegro i zeby wyslali kurierem za granice, doplata jest wtedy jakies 50-60 zl a jak sie przeliczy zlotowki na euro to i tak o wiele taniej wychodzi:) My tak zamowilismy chicco (w tym gondola, spacerowka, fotelik samochodowy z baza, pokrowiec od deszczu, torba)za 1700 zl z groszami( w sklepie okolo 2400), a jak patrzylismy na takie wozeczki w funtach to wychodzilo ponad 500 funtow..Generalnie wybor na allegro jest ogromny, dobrze ze moj Misiek lubi sleczec przed kompem i podszedl do zakupu wozeczka jak do przegladania ofert samochodow bo ja juz mialam dosc :D :D oki, koncze, czas na pare cwiczen, moze mi troche cisnienie podniosa bo dzis bardzo niskie, zimno, spiaco i sie w glowie kreci ..no to zmykam bo moj maluszek juz tam w brzuszku swoja porcje cwiczen zaczal :D dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Witam ponownie, Zgadzam się z jo.asia, my również kupiliśmy wózek ale firmy Freelander z całym wyposarzeniem i dodatkami na allegro caly koszt-ok700zl, ale że odrazu zamówiliśmy na tym portalu łóżeczko, i mnóstwo akcesoriów dla naszego malca, to sie uzbierało 48 kg:) I za wysłanie tego do Dublina zapłaciliśmy 78e. Łączny koszt to cena około 4 razy mniejsza niż gdybyśmy to kupili tu na miejscu, więc jeśli ktoś ma taką możliwość to polecam zakupy z Polski. Moge również polecić na gg lub maila bardzo dobrą i tanią firme przewozową z południa Polski. Lasonia jeśli chodzi o święconke to zależy skąd jesteś słońce. Bo jest kilka miejsc w Dublinie gdzie święcą pokarm w wielką sobote. Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
Wichurka, mieszkam na Crumlin, czyli Dublin 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Witam ponownie, Zgadzam się z jo.asia, my również kupiliśmy wózek ale firmy Freelander z całym wyposarzeniem i dodatkami na allegro caly koszt-ok700zl, ale że odrazu zamówiliśmy na tym portalu łóżeczko, i mnóstwo akcesoriów dla naszego malca, to sie uzbierało 48 kg I za wysłanie tego do Dublina zapłaciliśmy 78e. Łączny koszt to cena około 4 razy mniejsza niż gdybyśmy to kupili tu na miejscu, więc jeśli ktoś ma taką możliwość to polecam zakupy z Polski. Moge również polecić na gg lub maila bardzo dobrą i tanią firme przewozową z południa Polski. Lasonia jeśli chodzi o święconke to zależy skąd jesteś słońce. Bo jest kilka miejsc w Dublinie gdzie święcą pokarm w wielką sobote. Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Witam ponownie, Zgadzam się z jo.asia, my również kupiliśmy wózek ale firmy Freelander z całym wyposarzeniem i dodatkami na allegro caly koszt-ok700zl, ale że odrazu zamówiliśmy na tym portalu łóżeczko, i mnóstwo akcesoriów dla naszego malca, to sie uzbierało 48 kg I za wysłanie tego do Dublina zapłaciliśmy 78e. Łączny koszt to cena około 4 razy mniejsza niż gdybyśmy to kupili tu na miejscu, więc jeśli ktoś ma taką możliwość to polecam zakupy z Polski. Moge również polecić na gg lub maila bardzo dobrą i tanią firme przewozową z południa Polski. Lasonia jeśli chodzi o święconke to zależy skąd jesteś słońce. Bo jest kilka miejsc w Dublinie gdzie święcą pokarm w wielką sobote. Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Witam ponownie, Zgadzam się z jo.asia, my również kupiliśmy wózek ale firmy Freelander z całym wyposarzeniem i dodatkami na allegro caly koszt-ok700zl, ale że odrazu zamówiliśmy na tym portalu łóżeczko, i mnóstwo akcesoriów dla naszego malca, to sie uzbierało 48 kg I za wysłanie tego do Dublina zapłaciliśmy 78e. Łączny koszt to cena około 4 razy mniejsza niż gdybyśmy to kupili tu na miejscu, więc jeśli ktoś ma taką możliwość to polecam zakupy z Polski. Moge również polecić na gg lub maila bardzo dobrą i tanią firme przewozową z południa Polski. Lasonia jeśli chodzi o święconke to zależy skąd jesteś słońce. Bo jest kilka miejsc w Dublinie gdzie święcą pokarm w wielką sobote. Pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
Lasonia dzieki za adres sklepu:) my tez chcielibysmy skorzystac z zakupow ale w belfascie toyrus - ktos huz wspomnial o tym miejscu na forum:) musze sprawdzic gdzie jest ta miejscowosc bo tak szczerze nie mam zielonego pojecia gdzie to jest:) jesli chodzi o swieconke to najblizej bys miala do polskiego kosciola na high street, my zawsze tez tam chodzilismy - duzy kosciol itd joasaia jesli chodzi o mycie miejsc intymnych stosuje lakcyd a szare mydlo tylko do mycia ciala - mysle ze jest ok u mnie w rodzinie babka, mama stosowaly szare mydlo i bylo ok....jestem bardzo uczulona na inne mydla jak dove itd jedynie co mi sluzyla to tylko nivea:) tymczasem wracam do pracy:) ladna pogoda a jeszcze trzeba popracowac:) wszystkim milej reszty dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała--21
Wichurka z chęcią chciałabym nr telefonu do tej firmy przewozowej z polski, to mój E-mail: paulamala@op.pl z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam takie pytanko: jakie oliwki, kremiki do buzi, mydełka i pieluszki dla maluszków polecacie? Wybieram sie jutro na zakupy ale nie wiem za bardzo co wybrać, wiem że z czasem sie okaże co jest dla kogo odpwiednie ale na początek trzeba coś kupić.. Dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewdczynki!!! Nie odzywam sie ale Was ciagle czytam... Chcialam sie cos was zapytac bo zgłupialam.. Ostatnio byłam u znajomych (kolezanka jest z wysp maurizius a jej maz z wloch) no i maja 4 miesieczna corke... Wlasnie probowali mi wmowic ze mozna podrozowac z dzieciatkiem z jego aktem urodzenia... i ze paszport nie jest potrzebny jak lecisz do krajow uni europejskiej tak jak to dotyczy dorosłych..... to prawda...? bo mi sie wydaje ze nie.... No i jak to jest wogóle z tym paszportem w tej ambasadzie...? robi sie osobny dla maluszka czy wystarczy wpisac do swojego paszportu...? no i trzeba byc chyba zarejestrowanym w tej ambasadzie...tak..? jak to jest... Bo ja nic jeszcze nie zalatwialam a na wakacje mamy zamiar leciec do polski z małym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
jo.asia - dzięki za odpowiedź. W poniedziałek byłam w szpitalu na powtórce testu z glukozą. Wyobraźcie sobie, że oni tutaj zamiast glukozy dają Lucozaida!!! Przynajmniej lepiej się go pije:) Wszystko trwało ponad 3 godziny, ale potem dali kawkę, herbatkę i kanapkę! Ameryka normalnie. Przy okazji nakłuli mnie jak szlag,że wyglądam jak przykładna irolska narkomanka :) Powinny być 4 kłucia, ale że moje żyłki są wstydliwe i się chowają , to jak zwykle nie mogli ich znaleść i kłuli mnie 8 razy! Ale najgorsze jest to, że jednak wyszedł mi trochę podwyższony poziom. Nie wiem ile, powiedziała mi , że troszkę. W ogóle, to robią wszyscy z tych norm tajemnicę czy co? Nigdzie nie mogę się dowiedzieć! W przyszły piątek mam spotkanie z lekarzem, który ponoć ma mi coś tam poopowiadać o diecie czy cóś:) Trochę się stresuję tą całą sytuacją. Dziś mam mieć glukometr, to będę sobie częściej mierzyć cukier. No nic, jakoś trzeba wytrzymać te 2 miesiące jeszcze! Wichurka - ja po długich poszukiwaniach zdecydowałam się na serię Nivea Baby, ale niestety nie dostępną w IRL. Dlatego zamówiłam przez internet ( na allegro)i przyjdzie mi paczka z PL. Właściwie, to tutaj nie ma dużego wyboru, bo jest tylko J&j, którego nie polecam, bo często uczula i serie typu "tesco" czy " mother care", do których nie jestem przekonana. Myślałąm też nad "ziajką", bo ją też można dostać tutaj w niektórych aptekach, ale ostatecznie wybrałam Nivea. Kellyss - nie mam pojęcia czy można podróżować bez paszportu z dzieckiem. Nie słyszałam o tym. Ale myślą, że jak zadzwonisz do ambasady to się dowiesz. Z tego co wiem, to dziecko musi mieć swój własny paszport ( polski albo irlandzki) i aby wyrobić polski, musisz się umówić na spotkanie w ambasadzie ( trzeba to zrobić wcześniej, bo czeka się ok 7 tygodni ponoć!)z aktem urodzenia i zdjęciami dziecka. Możesz też wyrobić małemu irlandzki paszport. Ponoć wnioski są na każdej poczcie, musi Ci go tylko podpisać garda albo GP i wysyłasz na adres, a oni też pocztą przysyłają Ci paszport dziecka. Chyba będzie krócej. A przy okazji, Kellyss, czy kiedy składałaś podanie o maternity benefit, to po wysłąniu dokumentów oni Ci coś odpowiedzieli , czy od razu tylko kasę przesyłają na konto? Bo ja miałam z welferem przejścia ostatnio ( zgubili mi papiery) a chciałąbym być pewna, że mój wniosek dotarł do nich. Co do wózków, to ja zamawiałam w PL. Ale ja w ogóle wiele rzeczy pokupowałam na allegro np. i na koniec zrobię jedną dużą przesyłkę do Irl ze wszystkimi rzeczami. Wychodzi dużo taniej. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
annya a jaka firme przewozowa polecasz i czy maja opcje ubezp paczki????wiem dziewczyny pisaly o firmie thunder ale nie wiem czy maja opcje ubezp????ja tez wybieram sie na badanie glukozy mam nadzieje ze bedzie ok.....przy podwyzszonym cukrze warto mierzyc cisnienie bo cukier i cisnienie idzie razem w parze....dlatego warto sobie mierzyc....pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annya... ja niestety nie mam maternity bo nie pracowalam od 4 miesiaca ciazy... siedze obecnie na jobseekerze... co do glulozy... to mialam tez podejrzenie o cukrzyce w 8 miesiacu ale na szczescie wszystko bylo ok... radze Ci zrobic sobie diete i nie martwic sie, bo jak bedziesz dobrze sie odzywiac to wszystko bedzie ok.... a ja zaraz ubieram małego i lecimy na mały spacerek... Szkoda ze wlasnie sloneczko zaszło... mam nadzieje ze sie nie rozpada... milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
wichurka, mozesz podac namiary na ta firme przewozowa? moj e-mail jo.asia1@wp.pl dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Nedwed - ja kiedyś korzystałam z usług tej firmy: www.islandexpress.eu telefony i kontakty znajdziecie na stronie internetowej. Byłam zadowolona z usługi ( szybko i sprawnie, od drzwi do drzwi) i można się było z nimi dogadać co do ceny.I oni ubezpieczają przesyłki. Teraz jeszcze nie szukałam innych ( i nie porównywałam), bo zamierzam paczkę wysłać w maju. Jak któraś ma namiary na jakąś inną firmę , to podajcie do oglnej wiadomości:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Dziewczyny nie pisze na forum nazwy firmy bo kiedyś mi zarzucono że tak nie można, nie wiem ile w tym prawdy ale już z jednym baranem się wykłóciłam wiec chcę uniknąć powtórki z rozrywki. Annya bardzo chętnie wyślę na gg albo e-maila. pozdrawiam. ps. dziewczyny nie orientujecie się ile trwaja zajęcia w szkole rodzenia w NMH? godzine? Dwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anullllllllllllllllllllla
Witam dziewczyny,mam do was pytanko,czy znacie jakiegos dobrego polskiego ginekologa w IRl,od Dublina w gore,oczywiscie prywatnie,dobija mnie ignorancja tutejszych lekarzy,kiedy zglaszam in bardzo istotny problem,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anullllllllllllllllllllla
Witam dziewczyny,mam do was pytanko,czy znacie jakiegos dobrego polskiego ginekologa w IRl,od Dublina w gore,oczywiscie prywatnie,dobija mnie ignorancja tutejszych lekarzy,kiedy zglaszam in bardzo istotny problem,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
wichurka poprosze nr do firmy przewozowej moj nr gg 11448410.z gory dziekuje.... anula moge podac nr do dr dybkowskiego lub wejdz na jego strone www.ginekolog.ie a czy jest dobry to sama juz ocenisz. kazdy ma swojego faworyta/ke to zalezy od wymagan danej pacjentki....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Przygotowuje liste zakupow z polski a zwlaszcza apteke. Wiem,ze musze kupic witaminke d dla malej znalazlam produkt VITA D czy ktos go uzywal a co wy dajecie? Takze nurtuje mnie co kupic do przemywania i osuszania pepuszka.Czytalam ze powinien byc 70% spirytus?Chce tez kupic sol fizjologiczna i herbatki koperkowa i uspokajajaca. Moze jeszcze cos? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×