Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Dr Wuczyńska z EMC....... A skaze poprostu rozpoznała lekarka po tym jak to wyglądało i z wywiadu, po tym jak jadlam lub piłam nabiał mały coraz bardziej był obsypany, bolał go brzuszek i zaczoł zwracać mleko Aptamil. Ewidentna skaza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
ANNA Ja dokarmiam Aptamilem i moja robi kupki raz na 2 dni - pierwsza i druga wychodza twarde zielone a potem luzne zolte stolce, widac jak ona sie meczy:( masuje jej kilka razy dziennie brzuszek kiedy marudzi i robie cieple oklady na brzuszek i robie nawiew suszarka na brzuszek oprocz tego dopajam ja herbatka z koperku i troche to pomaga...ale za to ja teraz obsypalo i wydaje mi sie ze po tym aptamilu, przedtem jak byla na samym cycu bezproblemowa skora, brzuszek a teraz sie zaczelo kiedy musialam dokarmiac aptamilem....zobaczymy co wyjdzie z tego:poczekam jak nic sie nie zmieni pojde do polskiego pediatry...pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc Kobietki. MOJ KUBUS JAK SIE URODZIL TO JUZ MIAL BIALE KROPECZKI NA TWARZY, DO TEGO OD 3 DNI NA KOLKI-( MUsze zmienic kursor) ale dzis zakupilam infacol i oby pomoglo.karmie go piersia wiec sama odstawilam mleko, maslanki, swieze owoce bo mialam wrazenie ze te kolki to efekt tych produktow spozywanych przeze mnie. dzis mam nadzieje, ze noc bedzie spokojniejsza i wkoncu maly pozwoli nam w miare mozliwosci spac.ale wiem jedno,ze kolki rowniez powstaja (jak sie karmi piersia) jak matka jest niespokojna, zdenerwowana lub karmi dziecko, gdy jest poddenerwowana. towszystko odbija sie na pokarmie i stad kolki. oby pochiechy chowaly sie zdrowo i aby my mamuski nie mialy juz zadnych innych problemow. dobrej nocki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! I ja gratuluje dzieciaczkow tym mamusiom, ktorym jeszcze nie gratulowalam :-) Dlugo mnie nie bylo.... klopoty z internetem... pozniej bylam w Polsce... prawie 3 tyg... Strasznie balam sie lotu, ale tego nawet sobie nie wyobrazalam... mala spala przy cysiu i przy starcie i przy ladowaniu - zadnego placzu... NIC! Ech! Moja mala ma juz 5 miesiecy i od dwoch dni 2 dolne jedyneczki! Powoli wprowadzam jej nowe pokarmy, od kilku dni codziennie... uwielbia jablko, banana -chwyta za lyzke, jakby chciala mi ja wyrwac, tak chce, za az sie trzesie :-), kleik ryzowy raz jej posmakowal, drugiego dnia plula... dzisiaj plula marchewka... no coz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Wichurka te kropelki o ktorych wspomnialas Sab Simplex to apteka dla ciebie zamowila? czy sa na recepte i ile trwa ich zalatwienie? My juz jestesmy bezradni,mala wciaz ma zaparcia.Nawet po dwoch czopkach i dwoch kupkach wciaz krzyczy i psze jakby miala cos zrobic ale juz jest wyprozniona.A musimy ich unikac,bo to najlepsze rozwiazanie nie jest.Krzyk jest straszliwy i tak juz miesiac. Infacol nie pomaga,herbatka koperkowa tez nie. Zmiana mleka troche ale boli ja nawet przy rzadkiej kupce i tego juz nierozumiem dlaczego. Potowek juz prawie sie pozbylismy ale teraz skora jej juz wyschla i strupki sie porobily,wiec zaczelo sie drapanie,staram sie nawilzac sudokremem i troche pomaga. Mala jest nerwowa i drapie przez to sobie buzke. Ciagle cos. A jak pozostale mamuski sobie radza i przyszle mamuski jak oczekiwanie mija? Pytanko dla mam ktore juz podrozowaly z maluszkami. Chce leciec do polski ryanerem i z powotu ograniczen w bagazu nie wiem jak poradzic sobie z pakowaniem?Ja lece sama w jedna strone i troche ciezko bedzie spokowac dwie kobietki do jednej walizki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc Kobiety. ja tez mam problem z kolkami i zaparciami. kupka zrobiona a Kubus krzywi sie , wygina, placze... sama nie wiem ci moze pomoc. infacol i herbatka koperkowa pomagaly ale tylko na poczatku. ja mam jeszcze inny problem. ja go nie moge nakarmic w nocy. wyrywa sie jak przystawiam go do cycka, placze, szarpie sie, a w dzien jest wszystko ok. co to jest? juz tak od paru dni.placze, bo jest glodny, zaczynam go karmic, a synus kerci glowa na prawo i lewo, zlosci sie i wypluwa cycka. czy mialyscie podobne sytuacje, jak karmilyscie cyckiem? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
zuza, herbatka - takie zachowanie u dzieci jest normalne. Skoro robią kupką, tzn, że to nie zaparcia. Jeśli dzidzia nagle zaczyna płakać, napręża się lub kuli nóżki do brzucha i nic nie jest w stanie jej uspokoić ( nawet cycek lub przytulenie), to jest kolka. Infacol pomaga, ale trzeba go brać regularnie przez dłuższy czas. Jeśli dziecko robi kupki ale przy jedzeniu wije się , wierci macha rękami, nogami i głową a przy tym może grymasić lub płakać, to raczej nie zatwardzenie tylko ruchy jelit. I na to już nic nie poradzicie, trzeba przeczekać. Żeby nie było zatwardzeń i żeby trochę uregulować ruchy jelit, polecam poić dziecko kilka razy w ciągu dnia herbatkami lub wodą. Moja Hania na początku co noc, a właściwie nad ranem miała takie ruchy jelit, czasem połączone z kolkami i zaczynała nagle bardzo płakać i wić się i naprężać dopóki nie puściła bąka albo nie zrobiła kupki. Teraz nadal się wije i napręża ale już nie płacze i nie krzyczy. To po prostu trzeba przeczekać :) Takie bolesne i niewygodne dla dziecka ruchy jelit często się zdarzają podczas karmienia. Moja Hania czasem tak się wierci, że kiedyś mi urwie cycka :) I to też trzeba przeczekać, a podczas karmienia po prostu być cierpliwym i wkładać cycka lub butlę co chwilę do buzi po tym jak wypadnie lub ją dziecko wypluje. Czasem się zdarza, że dziecku nie smakuje mleko, bo mama zjadła coś o zdecydowanym smaku ( czosnek, ostre przyprawy itp). Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamusiaNellusi
Witam Drogie Mamusie!!!Moja 3miesieczna corcia zaczela wlasnie zabkowac!!!Jakie zele na dziaselka moge dostac w irlandii? RATUJCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza ja podrozowalam z mala tez w jedna strone sama... w Polsce okazalo sie, ze za duzo rzeczy nabralam dla niej... bylo tak goraco, ze wystarczylo jej samo body... czasem i to bylo za duzo... wiec jak tylko mialam mozliwosc pozwalalam jej lezec na golaska... Lecialam aerlingusem... mozna miec 30kg - o czym nie wiedzialam (moja wina... nie doczytalam). Placac za dodatkowy bagaz, nie znaczy, ze mozemy wziasc 2X30 kg, musimy te 30 kg rozlozyc na dwa... Herbatka... moja mala tez miala taki okres, ze wykrecala sie od cyca, strasznie szarpala.... u mnie przyczyna bylo podawanie smoczka... dziecko wolalo possac smoka, niz cyca... juz bylam bliska odstawiania jej od piersi.... pochowalam smoki i wszystko wrocilo do normy. Troche cierpliwosci z naszej strony... a bywalo tak, ze az mi sie plakac chcialo razem z nia... MamusiaNellusi... Ja sporadycznie stosuje zel Gumeze - Baby Teething Gel, mam tez takie saszetki z granulkami... Teetha - wsypuje sie do buziaka i dzidzia masuje sobie nimi dziaselka... przeciwbolowe dzialanie... i ogolnie chyba przyjemne masowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Jestem Justyna, właśnie znalazłam wasze forum i mam pytanie do tych, które juz rodziły w Irlandii. We czwartek będę rodziła w Cork i czy ojcu dziecka ( maż) należą sie ustawowo jakieś dni wolne na poród i odebranie mnie ze szpitala, bo szef powiedział, że jest bussy i mąż ma przyjść do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Citizen advice information 1890 777 121 tam zapytaj,napewno dostaniesz rzetelna odpowiedz,swoja droga nie widzialam Irlandczyka,ktoremu szef odmowilby w takiej chwili offa,natomiast Polakom jak widze robia to nagminnie,glowy nie dam sobie uciac ale slyszalam ze wolne przysluguje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki aniaania Weszłam na citizen i jak dobrze zrozumiałam w Irlandzkim prawie nie jest ta kwestia uregulowana i tylko od pracodawcy zależy czy da wolne czy nie. Czyli pracodawca mojego męża to skurwiel, który jeszcze 2 tygodnie temu mówił, że może mu nawet miesiąc wolnego dać, oczywiście bezpłatnego, a teraz 2 dni nie chce dać! A jak długo byłyście w szpitalu po porodzie? Jak we czwartek będę miała wywoływany poród i skończy sie sukcesem ( mam nadzieję) to wypiszą mnie już w piątek czy w sobotę? Bo jak w piątek to mąż nie będzie mnie mógł odebrać przed dziewiętnastą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc Kobiety. dzieki za porady odnosnie tych kolek i wszelkich wskazowek, co robic. ja wiem, ze przy karmieniu spokoj jest niezastapiony. no niestety, mieszkamy z ludzmi, ktorzy zyc nam nie daja, i stad te problemy m.in. ja zostalam wypisana ze szpitala w niedziele w poludnie a urodzilam w piatek, wiec tak dwie doby raczej trzymaja.zycze powodzenia i jak najmniejszych boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa powodzenia dzisiaj, mam nadzieje,ze wszystko pojdzie szybciutko i spokojnie. Dziewczyny dzieki wielkie za kolkowe porady. Niestety moja mala meczy to nieszczesne drapanie.Myslalam,ze to od potowek ale one juz zniknely,skorka ladnie nawilzona jest i gladka a ona drapie buzke i za uszami.Nie moge jej upilnowac.Wyglada jakby z bitwy wrocila,strasznie sie podrapala wczoraj jak spala.Smaruje ja kremem nawilzajacym ale nic.Szukalam w internecie i tez nic na ten temat nie ma z wyjatkiem forum na ktorym inne mamy mowia,ze to od zmeczenia.Ale napewno nie w przypadku mojej malej,bo ona to sie caly czas drapie bez wzgledu na to czy spi,bawi sie itp. Czy ktos ma jakies pomysly lub przerabial to ze swoim maluszkiem. Ciagle cos,nie ma dnia spokoju.Jak sie uporamy z jedna rzecza,to druga sie pojawia i tak w kolko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza3003 ja te kropelki sab simplex przez znajomych kupowałam i mi wysylali, ale juz sprawdzalam i mozna je dostac na ebayu. zamow sobie bo naprawde pomaga.nasz maly w srode skonczy 8 tyg a przesypia dzieki nim od 21 do 5 rano, i zero placzu a wczesniej.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszło gładko już w środę, żel na wywołanie dostałam o 16.00, o 16.50 odeszły wody po pierwszym żelu!, a zapowiadali minimum 2 co godzin, a o 18.56 synek był już na świecie, i mąż dostał 3 dni wolne, więc pępowinę przeciął. To pierwsze dziecko, więc doświadczenia z drapaniem jeszcze nie mam, ale co do tych kropelek na kolkę, to słyszałam że są rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Dziewczyny, kiedyś któraś z was ( nie pamiętam która) pisala o trądziku u niemowląt. Jak on wygląda? Bo Hania dostała ostatnio jakiejś dziwnej wysypki na twarzy i nie iem czy to alergia czy ten trądzik. Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Być może już o tym rozmawiałyście, ale może któraś z Was zaspokoi moją ciekawość ;-) Czy można dostać tu spirytus do przemywania pępuszka? Jeśli tak to pod jaką nazwą występuje i gdzie? A swoją drogą potworna cisza tu zapanowała :-( :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj nie używają spirytusu, każą ewentualnie przemyć gotowaną wodą i wysuszyć, ja spirytus przywiozłam z Polski, nie wiem czy tu mają taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doroti10
Czesc Dziewczyny! Dawno mnie tu nie było... Mają tu takie gaziki jałowe, w szpitalu przemywali czymś takim pępuszek dokładnie nie wiem jak to się tu nazywa bo ja akurat przywiozłam sobie spirytus z polski, ale myślę że jak pójdziesz do apteki i zapytasz o coś do przemywania pępka dla niemowląt to na 100% coś dadzą. Dziewczyny czy wasze dziedziaczki przysypiają też przy cycuniu bo ja czasem nad karmieniem spędzam ponad 2godz moja mała to pół karmienia prześpi, budzę ją ale possie dwa razy i znów zasypia,a jak jej nie dokarmię to za godzinę jest płacz. Moze macie jakieś sposoby żeby maluch nie zasypiał. No i jeszcze mam jedno pytanko odnośnie kupek...moja mała jest tylko na cycu i robi kupki naprawdę rzadko, ostatnio nawet nie robiła 6 dni, a widać było że chciała zrobić ale nie mogła i się tak biedactwo męczyło, więc w szósty dzień wzięłam sprawy w swoje ręce i poszedł w ruch termometr...no i pomogło ;), ale później znowu 5 dni cisza...na szczęście wtedy zrobiła sama...bo wiem że termometra nie można zbyt często używać. A może można tu kupić jakieś czopki? Dajcie znać. Pozdrawiam i gratuluje wszystkim dziewczynom którym nie gratulowałam a zostały szczęśliwymi mamami ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. doroti10 sa tutaj dostepne czopki nazywaja sie glycerol suppositories ale musisz kupic for infants.Pol czopka dla malucha wystarczy ale nie uzywaj za duzo,bo jak z termometrem moze zaszkodzic. Mysmy przeszli koszmar z nasza mala ale po kilku tyg. sie unormowalo(musielismy m.i. zmienic mleko) i sama robi co dwa, trzy dni i bez wiekszych problemow.Ale czopki zawsze mamy jakby cos.Nie wszystkie apteki je maja.Ja bylam w wielu i tylko jedna w mojej okolicy je sprzedaje hickey`s pharmacies. A jak nie dostaniesz to wloz kawaleczek mydelka.Tak nam poradzila lekarka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doroti10
Witam wszystkie babeczki ;)! Zuza3003 dzieki za informacje w sprawie tych czopków, jutro idziemy z moją Niunia na drobne zakupy więc od razu zahaczę o parę aptek może uda mi się je kupić. Pozdrawiam wszystkie gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Pytanko do tych ktore lecialy juz z maluszkami i karmia butelka. Czy przewozilyscie przez odprawe na lotniku mleko w proszku? Nie ma sensu zrobic mleko w butelce,bo nie wytrzyma do karmienia,wiec myslalam,zeby zapakowac proszek i zrobic w samolocie ale nie wiem jak ochrona na lotnisku zareaguje na lotnisku.Nie chce zyby mi jedzonka zabrali. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: czy dawaliście dzieciom glukozę do picia? I gdzie ją kupiliście i jak sie nazywała? Bo w aptece powiedzieli, że nie maja i żebym poszukała w Tesco lub Super Valu na półce z artykułami do pieczenia, wiec znalazłam jakiś słodzik Hermesetas i zastanawiam się czy mogę to dawać do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka88
czesc dziewczyny!! jestem tu nowa, zaczelam szukac cos o porodzie i ciazy jak 2 tygodnie temu test wyszedlpozytywnie :) bardzo sie ciesze, ze trafilam na ta stronke bo jak malenstwo sie juz urodzi skorzystam pewnie z wielu rad ktore juz opisalyscie. jestem bardzo podekscytowana, ze od 2 lat temat jest nadal aktualny!! i mysle ze jakos mi pomozecie. oto moj problem: jestem teraz u narzeczonego przez wakacje i koncem wrzesnia wracam do kraju (bo od pazdizernika zaczynam 3 rok studiow). zastanawialam sie kiedy isc do lekarza i czy leciec specjalnie do Pl, ale wyczytalam, ze mimo, ze nie pracuje moge korzystac z opieki lekarskiej na miejscu, za okazaniem PPS-a. na razie nie podjelismy zadnej decyzji, ale wczoraj okazalao sie ze musze isc do lekarza, bo obliczylam na kalkuratorze, ze to juz 9 tydzien:) i wg zmienionych przepisow w PL kobieta w ciazy powinna byc pod opieka gina juz od 10 tygodnia, jesli chce otrzymac becikowe! mama zamowila mi wizyte w kraju na przyszly czwartek, ale nie chce leciec bo z ukochanym zobacze sie dopiero pod koniec pazdziernika na naszym slubie.... ech i co tu robic?? tysiąc złotych po urodzeniu na pewno by sie przydal na łóżeczko i wozek... a mój 2 problem: mam zapuchnieta lewa strone twarzy bo zab madrosci mi sie wyrzyna :( i chyba stan podgoraczkowy... lekow nie biore, bo nalezaloby sie skonsultowac z lekarzem, pije tylko rumianek.. pozdrawiam Was i licze na jakies odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc mamuski, dawno mnie nie bylo ale nasz maly Jasio jest bardzo absorbujacy...i wlasnie sie budzi wiec poki co tylko gratuluje wszystkim mamom ich pociech i jak sie uda to zajrze pozniej i napisze o naszm malym lobuziaku, kolkach, szrpaniu cyca, dokarmianiu, kupach i innych moich doswiadczeniach... karinka, plukaj woda utleniona przynajmniej usta ( lyzka na pol szklanki wody, lub przemywaj patyczkiem nasaczonym nierozcienczona woda utleniona..jak nie przejdzie trzeba antybiotyk, amoksiklaw jest bezpieczny w ciazy. powodzenia. ja bym poszla do lekarza na Twoim miejscu, przynajmniej bedziesz spokojna ze wszystko ok. moze niech Ci ilekarz wypisze zaswiadzczenie ze jestes w ciazy i to dasz juz lekarzowi w Polsce. Dr Antepowicz zawsze mi drukowala zaswiadzcenie z badania... ok, maly steka, chce jesc ... buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka88
jo.asia dziękuje za Twoją odpowiedź!! akurat mam i wodę utlenioną i amoksiklaw bo czesto chorowalam i ubezpieczylam sie na wszelki wypadek wyjezdzajac za granice :) takze sprobuje najpierw plukania. co do mojej sytuacji, wyczytalam ze w emc-healthcare jest opcja bezplatnego programu dla kobiet ciężarnych. chetnie bym skorzystala bo tatus dzidziusia pracuje tylko 3 dni w tygodniu, a ja w ogole. czy wystarczy ze tylko zarezerwuje tam wizyte? czy najpierw musze isc do lekarza piewrszego kontaktu? dodam, ze mieszkamy 60km od Dublina i nie mam znajomej kolezanki na miejscu, ktora by juz urodzila :( i doradzila, a co najgorsze moj ang to nawet nie powiem zseby byl na poziomie podstawowym, plynnie mowie po niemiecku ech...odpiszcie prosze jesli ktoras z Was wie. jesli bedzie koniecznosc, to pojde "prywatnie" :) pozdrawiam i zycze milego weekendu mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z maluszkami... Polecam goraca Water babies... zajecia na basenie dla mam z dziecmi! Moja ma juz prawie 6 miesiecy, ale mozna zaczac duzo wczesniej! Zajecia trwaja 10 tyg, 180 euro, sa organizowane w roznych miejscach w Dublinie... wejdzcie na stronke i poczytajcie... Jest naprawde super! Co do tradziku... to tak ok 6 tyg zycia... przez ok 3 tyg, nic nie trzeba robic... mozna silkoks base... to nie swedzi... buzia, szyja nawet klatka piersiowa mojej malej byla wysypana malenkimi czerwonymi krosteczkami... przechodzi... Przepraszam, ze nic nie pisalam, zle bylismy ciagle w rozjazdach... Szkola sie zaczela, wiec juz jestesmy! Tylko szkoda, ze na forum tak cicho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×