Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Joanna ja z mila checia umowila bym sie na spacerek ale ja niestety mieszkam na polnocnej stronie Santry Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc Babeczki. dawno mnie nie bylo, ale widze, ze nic szczegolnego sie na forum nie dzialo. Moj Kuba skonczyl 11 tyg . no i sie rozchorowal. jest przeziebiony, katar, kaszel, stan podgoraczkowy. bylam z nim u GP a tam przepisali mi tylko paracaetamol w syropie, ktory mam podawac 3x dziennie i czopki panadol na wypadek wysokiej goraczki. :) no i mam pytanie: czy tu faktycznie nie ma syropu na kaszel dla takich maluszkow? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Joanna tylkopozazdroscic Ci tego, ze maluszka nauczylas spac w lozeczku. bo ja swojego szkraba nigdy nie naucze spac osobno :) a moze jest jakas mama z d 15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no cisza na forum, tylko ja sama pisze do siebie ;-) tez szukalam suropu na kaszel, dla swojej... ale nie ma... niezle co? chyba mamie powiem, zeby mi przywiozla :-) dopiero w styczniu... znalazlam jakas masc, ktora smarowac nalezy klatke piersiowa, plecki, oklepywac... dla dzieci od 3 miesiaca... wlasnie wrocilam z mala z basenu... kolejne postepy... ogolnie byla dzisiaj w swietnym humorze, teraz spi... i ja tez chetnie bym sie polozyla - chmury jakos nisko, przyciskaja mnie do poduszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Joanna a czy mozesz podac mi nazwe tej masci? i czy mozna kupic ja bez recepty? a swoja droga to smiesznie tu lecza.... paracetamol i panadol na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj pozno juz... dopiero siadlam... SNUFFLE BABE VAPOUR RUB http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.pcpdirect.co.uk/ProductImages/SNUF01.jpg&imgrefurl=http://www.pcpdirect.co.uk/Pharmacy/Baby_%26_Childcare&usg=__lr4BEpE43u0lVLB_95ga_wkyCsA=&h=95&w=95&sz=4&hl=en&start=5&um=1&tbnid=Ik8Y8-nwLDz-cM:&tbnh=80&tbnw=80&prev=/images%3Fq%3DSNUFFLE%2BBABE%2BVAPOUR%2BRUB%26hl%3Den%26client%3Dopera%26rls%3Den%26sa%3DN%26um%3D1 Jej ale dlugi link... Tam pod koniec tej listy znajdziesz ten produkt.... Slyszalam dzisiaj ze ten Karvol - w kapsulkach..., wycisnac na pieluszke i zostawic w pokoju gdzie dziecko spi... jest super na katar... dziecko moze oddychac... tylko nie za duzo, bo podobno jest bardzo mocny - powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.pcpdirect.co.uk/ProductImages/SNUF01.jpg&imgrefurl=http://www.pcpdirect.co.uk/Pharmacy/Baby_%26_Childcare&usg=__lr4BEpE43u0lVLB_95ga_wkyCsA=&h=95&w=95&sz=4&hl=en&start=5&um=1&tbnid=Ik8Y8-nwLDz-cM:&tbnh=80&tbnw=80&prev=/images%3Fq%3DSNUFFLE%2BBABE%2BVAPOUR%2BRUB%26hl%3Den%26client%3Dopera%26rls%3Den%26sa%3DN%26um%3D1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc Kobietki. Joanna dzieki za tego linka. Jest tam wiele innych produktow godnych poswiecenia uwagi. a ja mam inne pytanie do mam ktore lecialy ze swoimi pociechami :). ja nie mam wykupionego priorytetu na pierwszenstwo wejscia na poklad i nasuwa mi sie pytanie, czy bede musiala stac w tej dluuugiej kolejce czy z racji tej ze bebe z maluchem, bede mogla wejsc tym samym wejsciem co z biletem priorytetowym? jak to jest honorowane? no i gdzie najlepiej usiasc z maluchem w samolocie: przod , tyl, srodek?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry mamuski. Ale tu ostatnio spokoj,jeszcze miesiac temu forum az wrzalo a teraz nic. Herbatka jesli lecisz ryanerem,to radze ci wykupic priorytet,dlatego ze pierszenstwo wejscia na poklad nie obowiazuje juz matek z dziecmi,wiec bedziesz mogla wejsc pierwsza po piorytetach jesli cie ludzie puszcza :) Usiasc mozesz wszedzie chyba z wyjatkiem miejsc ewakuacyjnych i pierwszego rzedu przy wejsciu do samolotu. Ja tez mam pytanko ile spia w nocy wasze pociechy a ile w dzien? Moja mala w dzien sypia malo a w nocy po 8h ale ostatnie dwie nocy spala 11h i ciagle sie budzilam zeby sprawdzic czy wszystko z nia wporzadku,bo to cos nowego. W dzien ma swoje pol godzinne drzemki okolo dwoch ,trzech zalezy od dnia a czasem przespi 2h za jednym razem. Pozdrawiam i zycze milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
zuza, to tylko pozazdroscic ci tego, ze maluch spitak dobrze w nocy. moj kubus to i w dzien spi "jak mysz przy miedzy" - tak po pol godz, godzinke. no zdarzy sie 2 godz,ale to z przewrami, na przeciaganie sie i sprawdzenie gdzie jest. w nocy to tak zasypia 22-24 zalezy od dnia i spi do 2-4. potem to juz pobudki co godz, dopoki nie zrobi sie jasno. :) czyli nie mam za ciekawie... no a teraz mam pytanie, jak juz mam bilet kupiony na ryainera a priorytetu nie mam wykupionego, to czy istnieje mozliwosc dokupienia go np na lotnisku w dniu wylotu? czy tez wczesniej??? pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doroti10
Witam was dziewczyny! I spowrotem w Irlandii! Herbatka ziołowa jezeli chodzi o priorytet to Zuza ma racje,lepiej go wykupić...ja miałam i dzieki bogu bo chyba bym wyszla z siebie lecąc samemu z dzieckiem, oj to naprawdę wielka wyprawa, przydały by sie jeszcze co najmniej ze dwie lub nawet cztery ręce. Wiele osób z dziećmi wykupuje priorytet i jest swiększa szansa że ktoś chociaż troszeczkę Ci pomoże np. wziąść torbę, przytrzymać dziecko lub złożyć wózek, a przy tej chołocie która wchodzi później jak bydło to marne szanse choć na ksztę wyrozumiałości, każdy tylko martwi się o siebie. Moja Olcia zaczyna powoli przesypiać całe noce, przeważnie zasypia miedzy 20 a 21 no i budziła się między 1 a 3 w nocy a kilka razy już zdażyło się że obudziła się dopiero 7-8 rano, łał... ale pierwszej nocy to co godzinę się budziłam bo sprawdzałam czy wszystko OK. Zasypia przy cycuniu, później tylko przekładamy ją do łóżeczka. Miała też kilka tyg temu swoje kryzysy bo nie dojadała i budziła się co chwilkę w nocy. W dzień śpi różnie... czasem śpi poprostu cały czas tylko budzi się na cycorka, a czasem to wziąśc wszystkie drzemki w kupę to tylko godzinke...nie wiem od czego to zależy, może od pogody ;)! Zauważyłam że czasem wypluwa smoczka i zaczyna ssać kciuka, a w nocy jak się przebudzi i smoczunia nie ma to właśnie zastępuje go kciukiem ;)! Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio bardzo busy jestesmy... Czy ktoras z Was ma heralda am? Pg4 i The Star pg 63 - Jestem tam z moja mala :-) Pozdrawiam, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doroti10
Czesc dziewczyny! Mam pytanko do mam ktore już wprowadziły stałe pokarmy w jadłospis szkraba. Moja Niusia ma 3,5 miesiąca, jeszcze nie chce jej wprowadzać nowości do jadłospisu ale zastanawiam się od kiedy zacząć i od czego? Jedni twierdzą że sok z jabłuszka już mogę wprowadzić inni że dopiero po 6miesiącu, i że lepiej pierwsze podać zupkę z marchewki, inni że zacząć od kaszek no i jedni twierdzą że od mleczno - ryżowych inni że lepiej od ryżowych. Już jestem głupia z tego wszystkiego czytam te schematy żywieniowe, forum no i jedno sie różni od drugiego. Moja mała jak narazie nie wykazuje żdnych uczuleń, karmie ją piersią i jem praktycznie wszystko oczywiście poza bigosami i napojami gazowanymi. Napiszcie kiedy Wy zaczełyście wprowadzać stałe pokarmy i co było pierwsze? Pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doroti mysle nad tym samym.Moja mala konczy za tydzien 4 miesiace.I sama sie zastanawiam kiedy co zaczac podawac.Czytalam zeby jabluszka i marchewki to jak najpozniej ale kaszki ryzowe to juz powoli male porcje. Patrzylam troche dzisiaj w dunnsie i jest tego troche.w przyszlym tyg. podejde i spedze wiecej czasu nad tym co maja i kiedy podawac. Musimy tez malej kupic mala miseczke i lyzeczki,bo czeka ja nauka jedzenia z lyzeczki.Cos nowego.Piszcie dziewczyny kiedy wy wprowadzalyscie i co. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexandra07
hej dziewczyny! ja rodzilam 5 miesiecy temu w wexford. niby pierwsza wizyta miala mnie kosztowac 50 euro ale panoin w recepcji powiedziala ze w ciazy nawet za ta pierwsza wizyte sie nie placi.a to szpitala na wizyty umawial mnie moj GP :P widze ze co county to obyczaj hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatki-ziolowa
czesc babeczki. W poniedzialek byla u mnie pielegniarka i zaczela mi udzielac wskazowek odnosnie dodatkowych posilkow. Moge juz wprowadzic w 4 - 6 miesiaca ( zalezec to bedzie ode mnie). mam rozpoczac od papek ryzowych, kaszek, a potem marchewka i inne warzywka, ale w malych ilosciach. przez pierwsze 3-4 dni po 1 lyzeczce i tak stopniowo o lyzeczke wiecej.maksymalnie 6 lyzeczek na dobe, aby nie bylo niespodzianek z kupką i bolesciami w brzuszku. tak to wyglada. ale jak macie inne propozycje do piszcie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Cześć laski! Dłuuuuuugo mnie nie było i już nie nadrobię , niestety tego o czym pisałyście. W międzyczasie bylam w Pl prawie 3 tygodnie, a oprócz tego moja Hania bardzo ciężko przeszła ostatni skok rozwojowy i prawie przez półtora miesiąca była marudna tak, że nie mogłam nic zrobić tylko ją zabawiać, nosić itp. Co do lotu, to można wykupić sobie pierwszeństwo na lotnisku w dniu wylotu - 4 euro. Też leciałam sama z dzieckiem i dokupilam sobie. Trochę ciężko samemu, bo nawet nikt Ci wózka nie złoży, a ręce tylko dwie. Ja mialam chustę i jak potrzebowałam rąk, to wkładalam małą do chusty i było spoko. Joanna - gratuluję udanego treningu z zasypianiem. Hania co prawda już śpi we własnym łóżeczku, ale sama nie zaśnie. W dzień w ogóle ostatnio mało śpi, a w nocy różnie, raz lepiej raz gorzej. Raz prześpi 8-9 godzin, a czasem się przebudzi. Moja córcia ma 4 i pół miesiąca i właśnie wczoraj dostała na noc pierwszą kaszką.A dziś łyżeczkę marchewki z ziemniakiem. Chciałam jej wprowadzać pojedyncze warzywka, ale tu są nie do dostania, więc muszę tak. Jak nic jej nie będzie to pojutrze dostanie łyżeczkę czegoś innego. Ponoć alergia ujawnia sie do 48 godzin, więc co dwa dni można wprowadzać. Ja mam zamiar wprowadzić po kolei wszystkie warzywa a potem owoce, bo dzieciom owoce bardziej smakują i ponoć nie chca potem jeść warzyw jak się przyzwyczają do słodkiego. Docelowo będę jej podawać jeden słoiczek warzywny i jeden owocowy ( lub soczek). Ostatnio czytałam, że powinno się już wprowadzić gluten, więc muszę nad tym popracować. Aha, ja karmię piersią ale dokarmiam sztucznym. Zuza - a gdzie mieszkasz na santry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annya ja mieszkam za m1, kolo boisk sportowych ale jak pogoda pozwala to tuptam do parku kolo santry village. A ty gdzie mieszkasz? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
zuza - ja mieszkam na santry , na northwood, ale to chyba po drugiej stronie m1,nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zaraz kolo parku.Ja mieszkam po drugiej stronie m1 ale to niedaleko. Mozemy sie spotkac za kilkA dni w parku na spacereku,bo chwilowo okupuje lozko,bo jestem przeziebiona.Spedzam swoje urodzinki w lozku i nici z moich planow ale zawsze z rodzinka.W zupelnosci wystarczy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doroti10
czesc dziewczyny! Moja mała juz śpi więc mam chwilkę czasu ;). Up up up najlepsze to jest mleko matki ale widzę że chyba nie bardzo jesteś zainteresowana karmieniem piersią skoro będąc jeszcze w ciąży zastanawiasz się nad wyborem mleka. My jak miałyśmy problemy z karmieniem to w szpitalu podali mojej Olci Aptamil 1 niebieski, nie wiem czy to jest najlepsze bo karmienie się unormowało. Ale w sytuacjach wyjątkowych podaje jej właśnie Aptamil. Dziewczyny czy wy podajecie zupki szkrabom robione przez siebie czy ze słoiczkow. Bardzo bym chciała robić sama ale czy ja wiem czy kupię tu choć normalnego ziemniaka, takiego bez chemii no i oczywiście dobrego w smaku, bo te ziemniaki tu to nawet mi nie smakują. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
zuza - ok, daj znać ! up - ja muszę dokarmiać małą i daję jej aptamil. Ale myślę, że powinnaś skonsultować to z lekarzem, bo są różne specjalistyczne mleka ( dla alergików, na ulewania, na kolki itp) a przecież nie wiesz jakie będzie Twoje dziecko i jakiego mleka będzie potrzebować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doroti10
Czesc dziewczyny! oj dzisiaj miałm ciężką noc!! Moja Mysza obudziła się koło 1 w nocy na cycorka no i do łóżeczka już wrócić nie chciała, więc spała z nami z cycorkiem przy nosie ;), no i wszystko byłoby ok gdyby nie to że koło 5 rano obudziła nas strasznym płaczem, myslałam że jej się coś śni więc wybudziłam ją no ale niestety uspokoiła się tylko na chwilkę i znowu płacz, sama nie wiem czy ją coś bolało czy faktycznie jej sie coś przyśniło, ale pierwszy raz tak płakała to był płacz połączony z piskiem. Uspakajała sie tylko jak ją mocno przytuliłam do siebie i tak zasnęła dopiero koło 8. up up fakt może sytuacja się powtóżyć ale wcale nie musi, więc myślę że nie powinnaś sobie jak narazie tym zawracać głowę, a jeżeli już będziesz musiała karmić sztucznie to w szpitalu albo położne które będą Cię odwiedzać zaraz po urodzeniu maluszka podpowiedzą Ci które mleko będzie najlepsze dla Twojego szkraba. A Aptamil to mi się wydaje że jest odpowiednikiem polskiego Bebilon, na pewno ta sama firma go produkuje. Moja mała odsypia ciężką noc, więc i ja idę to wykożystać. pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Doroti jesli masz problemy z mala,ze nie chce spac i poplakuje sprobuj wlaczyc jej suszarke.My tak mala czasem usypiamy.Nie ma juz kolek ani zaparc ale czasem jest tak zmeczona,ze nie moze zasnac i jest marudna lub placze.Nie wiem co w tym jest ale kilka sekund dzwieku suszarki i spi jak zabita. Nie robimy tego za czesto,bo sie moze przyzwyczaic ale po calym dniu z maluchem szybkie zasniecie jest bezcenne. Up my tez uzywamy aptamil comftable digestion,bo moja mala wymiotowala po zwyklym pokarmie a to jest lekko strawne.Probowalismy tez sma ale tez jej nie podchodzilo.Sama bedziesz wiedziec.Tu zbytnio wyborunie ma ,3 firmy tylko nie to co w polsce. Ale moze nie bedziesz musiala. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doroti10
dzieki zuza chyba będę musiała spróbować. Fakt suszarka pomagała jak miała mała kolki ale nie próbowałam jej używać do usypiania. Ale coś wtym może być! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×