Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

haha...pytaj pramoholiczki ! jak nazwala mnie znajoma irishka;) spisz sobie na kartce co chcesz zeby mial a czego nie. np. czy chcesz zeby byl w stylu pramette,czy 3 w 1 ( jesli nie macie samochodu fotelik zbyteczny) 4 kolka-czy moze 3? maly czy duzy kosz na zakupy? podnozek dla dziecka czy nie? gondola osobno i siedzisko osobno czy tylko wkladka? przekladane siedzisko,czy raczka? itd...itd...itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki marigo za wskazówki, ale ja i tak jeszcze nie wiem co chcę od wózka. Mam chyba jeszcze trochę czasu, to może jak to zwykle u mnie bywa w przypływie natchnienia coś mi się umyśli ;) A póki co, jak Ty się czujesz? Będzie rozwiązanie w niedzielę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki! ja właściwie też niewiem czego oczekuje właściwie od wózka, mieszkam w samym centrum, więc wolałabym żeby był mały i zwinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzka a ja myslalam z ty z 15-tki.... dzieki rudik-ja wswitnej formie. chyba nic z mezowskich obiecanek nie bedzie:) po porannej witamince S- tylko sie lepiej poczulam....i tyle z tego.....niedzielnego porodu pewnie nie bedzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo, może to tylko cisza przed burzą? Księżniczka może chce Cię zaskoczyć... Jak sama mówisz, każda ciąża jest inna i nigdy nic nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... ano wlasnie, mz nie okreslil, ktora to niedziela, a niedziela jeszcze sie nie zaczela :) Jak tam Dziewczyny na Wyspie uZielonej? tu u mnie zimnawo i deszcowo czyli nic nowego:) mam to co u siebie na wsi:) Dalej zyje weg czasu "swojego". Kupilam sobie kurtalonke, wiecie na zime, jakis niecaly miesiac temu na allegro, mialam tez jakies plaszczyki trapezowe wiec bylam spoojna - mam w czym chodzic a do PL polecialam w starej kurce co chce ja tu zostawic i wiec co??? wszystko male, za ciasne, chodze w starej szmacie :( A inne zakupy? Marigo jaki czas najlepszy na zakupy dla Malutka? ubranka mysle, bo "pojazdy mechaniczne" to moze pozniej? My mamy male autko wiec mysle, ze nadalby sie taki wozek co to sie pomiesci do niego, zrobilam przeglad w glowie wg kryteriow podanych przez Marigo: lekki, maly. taki gdzie wszedzie wjedzie, z przekladana raczka, z fotelikiem do autka, ze spacerowka ale taka nakladana, normalna i z budka i jaki wozek wychodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatni beda pierwszymi..... piekna pogodau nas...12stopni w cieniu,ptaszki spiewaja...a jak u cielbie lilac? jak cie powitala polsza?wypadalo sie wczoraj? u mnie spokoj...maz z dziecmina spacer pognal do parku....ja sie przetczam z boku na bok:( mialam wczoraj dwie godziny nieregularne skurcze-nawet nie bardzo bolesne,ale czulam ze cos tak wreszcie sie rusza;) na dzisiejszy porod nic nie wskazuje-maz sie wycofuje ze myslal o nastepnej niedzieli;) wracajac do wozkow,uzywanych ....to polecam stronke adverts,ie-mozna sie targowac..... poza tym mothercare ma swietne wozki-polecam...i teraz jest wyprzedaz akurat.mi sie bardzo podobal mothercare spin.jest swietny bo zarowno gondolka,jak i spacerowka i fotelik,moze sie swobodnie obracac dookola wlasnej osi,wiec mozna spokojnie manewrowac.uwazam ze jest kapitalny.... niestety to nowy wyrob;) i uzywanych nie ma jeszcze.....a przekroczyl nasz budzet,wiec musialam odpuscic:( http://www.mothercare.ie/ContentBuilder/DisplayPage.aspx?DataId=DA000057&view=detail&ProductID=PR000002&UniqueID=430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac nie wiem kiedy najlepszy czas na robienie zakupow..... na pewno nie ma co czekac do konca bo to juz przestaje byc przyjemne jak sapiac musisz sie przetaczac po sklepach....i wszytsko meczy.... polowinki za toba,wiec smialo mozesz zaczynac kompletowac wyprawke dla malenstwa.....to pierwsza dzidzia wiec i zakupy pokazne beda... poza tym ilez przyjemnosci w wyborach;) daj znac koniecznie po usg.trzymamkciuki i czekam na wiadomosci od ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Dziewczyny:) Marigo dziekuje Ci bardzo:) Na moim obecnym terenie hmm chlodno, dzis nie padalo a ja caaaly dzien w domu, smigam w dresiku (jeszcze dobry;)) Przyjechaly moje dwie siostry z dziecmi, najmlodsza dziewuszka ma 8 miesiecy :) Powem szczerze, ze pare godzin pozniej bylam zmeczona tym szumem, nie zwyczajna jestem ani do tylu ludzi ani do takiego zamieszania ... :) Na okolo wszyscy kichaja, mam nadzieje, ze dam rade i sie obronie:) Jutro rano ide na badania krwi a popoludniu do swojej ginekolog jade sie skontrolowac "co ona na to", napisze wieczorkiem jak i co. Ooo moj maz sie pojawil to porozmawiam z nim chwilke. Milego wieczorku. Marigo ... trzymaj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze slowko, jak bede juz na wsi to sobie popatrze na wozki, moze i mnie trafi sie okazja, chyba jednak kupie ten co polecasz Marigo:):):) Rzeczy bede kupowala chyba juz po powrocie i jeszcze jedna prosba Marigo czy jest ze sprzetow albo moze i rzeczy takich co konieczne sa potrzebne a ja moge na to nie wpasc? napiszprosze slowko. Mam nadzieje, ze juz w nastepnym tygodniu bedzie PO, sciskam Cie w miare mocno, milego wieczorku zycze Wam Dziewczyny a ja "ide"pogadac z mezem, buziole pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny ;) ja ogladam od jakiegos czasu ogloszenia gazeta.ie i tam tez ludzie sprzedawaja wozki i inne rzeczy dla dzidziusiow ja zaczne od polowy drugiego trymestru kupowac rzeczy aby na trzeci trymestr miec wszystko co najwazniejsze a pozniej i tak dziadek i babcia ciuszkow i innych rzeczy przywioza Ja dzis spedzilam caly dzien z mezem przytulal sie i mowil do mojego brzuszka ;) A wiecie co musze z Wami sie podzielic pewno nowina ;) wczoraj bylam u mojej przyjaciolki i mi powiedziala ze jest w 8 tygodniu ciazy co za mila niespodzianka ;) i siedzialysmy tak wczoraj i pokazywalysmy sobie zdjecia usg naszych fasolek ;) hihihi Buziaczki dla Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie i ich brzuszki:) Zuzka nie wiem jeszcze czy to chlopiec czy dziewczynka, kolejne USG mam w szpitalu dopiero 9 lutego, wiec jak na razie sie nie spiesze, potem jezeli bedziemy mieli niedosyt po szpitalnym USG to wybierzemy sie z mezem na lepsze ujecie w 3D :) ale jak na razie cierpliwie czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałam strasznie ciężki dzień. Czułam się jakbym ważyła z tonę, naprawdę marigo podziwiam Cię, jak Ty znosisz swoje kilogramy... nie zrozum mnie źle, ale TY jesteś już 9 m-c, a ja zaledwie 5... Nie mogłam sobie znaleźć pozycji do odpoczynku i ciągle byłam głodna... Ale dziś, to już zupełnie inny dzień. Nie ważne że musiałam wstać o 6.30 i iść z 0,5 km do darta... Zobaczyłam w końcu swoje maleństwo i dostałam zdjęcia, nawet 5 :)) Jest takie rozbrykane, że pani nie mogła go dobrze zmierzyć i nie wiemy ile ma długości. Najdziwniejsze jednak jest to, że zmienił się przewidywany termin porodu na 7.06, a miał być 27.05 ??? Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Rudik, ze zobaczylas swoje malenstwo i foty w koncu sa:) co do ciezkosci to ja czuje sie podobnie az boje sie myslec co bedzie pozniej do tego te dodatkowe kilogramy jakos dziwnie bardzo szybko sie odkladaja i to po calym ciele, ale w koncu na brak apetytu to ja nie narzekam :) coz dieta bede sie martwila po ciazy... Ja dzis wyruszylam pelana werwy na zakupy by wzbogacic swioja ciazowa garderobe i wroiclam.... z niczym :/ Myszaa a jak ty sie czujesz, niepokojace objawy minely?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale listonosz poprawil mi dzis humor, spotakalm go po powrocie z centrum, gdy wypisywal mi kartke po odbior paczki, przyszla moja poducha i juz sobie z nia wygodnie leze na kanapie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja liczę, że zakupy zrobię w Polsce jak będę z 2 tyg. Choć dziś kupiłam sobie spodnie w mothercare i skarpetki dla dzidzi. Pierwszy nasz zakup dla maleństwa... Nie szaleję bardzo, bo jak pojadę do domu to sobie przywiozę ciuszków ile wejdzie. Mam całą masę po dzieciach sióstr, więc po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie Rudki bo te rzeczy sa przewaznie jak nowe, takie maluszki bardzo szybko rosna wiec ciezko cokolwiek zniszczyc, ja dla swojego malucha nie mam jeszcze nic, moja siostra ma termin miesiac po mnie wiec rzeczy po swoim pierwszym dziecku zatrzyma dla siebie:) a ja mysle, ze rusze na zkupy w czasie najblizszych wyprzedazy, moze wtedy udam mi sie skompletowac wyprawke za nizsza cene:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny ;) Ja czuje sie juz dobrze nawet energia mi przyszla ;) dzis posprzatalam kuchnie i ogarnelam salon a pozniej porzadek w szafie zrobilam, czas posegregowac co juz za male na mnie wiec wiekszosc ciuszkow i zastanawiam sie czy ich nie oddac lub sprzedac narazie sa w workach prozniowych i jak bedzie ladnie w weekend to sie przejde na zakupy ;) Obiawy jakie mialam same minely z mezem doszlismy do tego ze dostalam okresu bo to byl akurat moj termin ale jutro ide do ginekologa i sie go wypytam o wszystko ;) RudiK to juz taka duza jestes w 5miesiacu to ja jestem ciekawa jaka ja bede ;) Moj termin porodu tez ulegl zmianie z 15.08 mam na 26.07 ale i tak z Wami dziewczeta zostane jesli nie macie nic przeciwko ;) bo wkoncu tak naprawde dzidiza zadecyduje kiedy juz wyjdzie z naszego brzuszka ;) a my tylko musimy byc cierpliwe ;) A powiedzcie mi Kochane jakie macie sny? ;) Mi to sie sni jedzenie najczesciej ;) Dzis jadlam w snie kielbaski z grila ;) teraz mam smaka na zrobienie grilla ;) Buziaczki dla was ;) i Waszych brzuszkow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co Dziewczyny teraz tak pomyslama ze troszke mi sie fora pomylily a chodzi mi mianowicie o jedno zdanie ze termin mi sie zmienil ze mam teraz na 26.07 a nie na 15.08 i ze tak z wami zostane hihihi Przepraszam was za to ;( Jestem dzis taka pelna energi jakbym nie wiem ile redbuli wypila, doslownie jakbym dostala jakis skrzydel moj tylko sie na mnie patrzy i smieje ze dzis chce robic wszystko na raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszaa, chyba nie jestem jeszcze taka duża, ale nadmiar zgromadzonych kilogramów zaczyna mi przeszkadzać. Nie wiem jak to będzie za kilka m-cy... Sylwucha, radzę Ci wybrać się na zakupy raczej teraz niż na wiosnę jeśli czekasz na wyprzedaże. Wydaje mi się, że teraz jest właśnie ten czas. W mothercare obniżki są nawet 70%. Polecam, mają tam prawie wszystko i dla mamy i dla dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo, czyżbyś już rodziła? Nie pojawiasz się coś ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Dziewuszki:) Marigo chyba juz PO, bo to niepodobne aby ani slowem sie nie pokazala??? RudiK to mamy obie "swoje" dni, Bylam dzis u mojej -tutaj w PL - ginekolog, bylam baaardzo dlugo przeszlo 40 min. zbadala mnie, jak to sie bada;) zrobila mi usg "odsrodkowe" a potem poszlam na lezanke:):):):) To usg niby takie jak w IE ale za to WSZYSTKO widzialam, mialam pokazane po "10 razy" i Malenstwo i jego "domek" stad wiem wg dr, ze wszytsko w porzadku, "widzialam" (w miare, bo wiecie jakie to usg ..) kazda fragment cialka, jak paluszki od raczki, oczko, uszko, nosek i usteczka :):):) Dalej tez nic pewnego co do plci, na poczatku byl chlopaczek a na koniecraczej dziewuszka. Na srode umowilam sie na spotkanie haha "oko w oko" usg co pokze kazdy narzad, zbada serduszko i .. usg 4D :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciezarem to i u mnie ciazko ... (dr mowi, ze mam prawidlowa wielkosc brzuszka), ciezko wstac, ciezko buty wiazac , sapie jak parowoz:):) Dziwnie tylko z liczeniem terminu porodu. Juz pomijam moje liczenie (haha) Raz jestem w 24 a raz w 25 tc. tak czy tak cos miedzy tym czyli konczy mi sie 24 tydz. termin mam na 12 maja (tutaj dr powiedziala mi, ze termin wychodzi na 9 maja) wiec tez zasadniczych zmian nie mam ... Mysza a mnie tez sie sni ... tutaj jakos u mamy nie ale u siebie na wsi to snia mi sie ... koszmary, noc w noc koszmary !!!! az balam sie isc spac.Mysle, ze to dlatego, ze bardzo duzo myslalam i planowalam co zrobie w PL, glowa napakowana stresem ... Ide teraz w bety, nogi wykatkowa mam opuchniete, zmeczona jestem. milego wtorku Dziewczyny, trzymajcie sie cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kiedys tu pisałam (teraz czasem podczytuje boja z pólnocnej jestem tez na dniach mam rodzic no termin jeszcze jeszcze ale dzidziek swoje plany chyba ma) ale czasu brakło na kontynuacje pisze do Was bo znam Marigo i mam z nia kontakt to pomyslalam ze skrobne wam ze jest w szpitalu i ja obserwuja o 17:20 miala juz skurcze co 5 do 15 minut wiec oby malutka dzis juz byla z nia :) Dam Wam znac jak bede wiedziec wiecej Co do wózków ja przy córce miałam Mothercare Urban Detour Quantum i za zadne skarby innego bym nie chciała wtedy Jakby któras była zainteresowana to właśnie zamierzam go sprzedawac :) mam juz inny ale to z wielu wzgledow najpierw chcialam podwojny ale córa 2letnia juz za duza i ciezko by bylo :( no i jak widzialam co wyprawia z wozkiem pustym to stabilny on juz nie jest nie to co szlam z 4 letnia cora na spacer jak urodzilam Martusie teraz Martusia wiesza sie na boku wózka i niestety on sie przechyla lekko wiec dzidziek moglby miec wypadeczek wiec teraz mam podobny ale 4 kolowy :) tu jest link do tego wczesniejszego mojego: http://www.mothercare.com/Urban-Detour-Quantum-travel-system/dp/B000T21SCS?_encoding=UTF8& Dla mnie w wózku ważne było żeby miał: gondole (ten ma ale juz nie sprzedaja z gondolka byl 3 in 1 mial pompowane kola (swira mam na tym punkcie :P ) a o to tu trudno mial duza spacerowke kladacą sie na plasko a nie tylko przechylajaca sie tak jakby sie krzeslo kladlo :o mial koszyk na zakupy :P tez mam swira wiem ;) był zwrotny i wszędzie sie mieścił w miarę mozliwosci w autobusie tez no i ten sie sprawdzil :) Powodzenia Wam zyczę ja jutro mam wizyte kontrolna w szpitalu i decyzje czy cc czy rodze normalnie i ile mi zostalo :) Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czekamy na Marigo i jej dzidzie!! przyszedł mi dziś wynik cytologii, że stan zapalny i żeby powtórzyć za pół roku, martwić się? bo sama niewiem buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, trzymamy kciuki!! Kessi bardzo duże były te Twoje dziewczynki po porodzie. Rodziłaś normalnie czy miałaś cc? Ktoś się wcześniej pytał o sny? Mnie podobnie jak lilac śni się dużo. No w noc coś się dzieje. Są to głównie rzeczy bardzo rzeczywiste, jakieś spotkania, osoby itp. Ostatnio śniła mi się moja dzidzia... Była taka ładniutka i duża jak na noworodka. Nie mieściła się w kocyczku... ??? Zuzka, skoro lekarz powiedział, żeby powtórzyć za pół roku, to może nie jest tak źle. Nie martw się na zapas. To w niczym nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi a powiedz jak marigo w ogóle radzi sobie w tej sytuacji? Mąż miał nie mieć urlopu i co z dziećmi? Masz z nią podobno kontakt to pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×