Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Dzis mialam udany dzien ;) posprzatalam cala kuchnie i salon ;) zaraz powiesze pranie i to na tyle ;) Nawet obiad mi sie udal bo ostatnio z tym mialam klopoty najczesciej dla meza malo przyprawiony ;( ale to chyba dlatego ze moje kubki smakowe sie zmienily. Dziekuje wam za rade jutro spacerek do sklepu po jogurt,kefir,activie i zobaczymy czy mi pomoze ;) Milych Snow wam zycze kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam gdzies o zbawienny dzialaniu owocow kiwi na zaparcia, moze warto sprobowac, jezeli jablka nie spelniaja swojego zadania. Myszaa ja podobnie jak ty dzisiaj koncentrowalam sie na sprzataniu i nawet obiad ugotowalam co ostatnio rzadko mi sie zdarza, ciagle zbyt zmeczona jestem by po pracy walczyc jeszcze w kuchni, a dzis jakies poklady energii w sobie odkrylam:) Dobranoc dziewcyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na koniec i ja 3 grosze wrzuce. Kiwi nawet mam w domu, przetestuje na sobie, jablka owego czasu jadlam ale tylko te zielone teraz tylko te sztuczne truskawki co to smaku i zapachu nie maja ale jem ... oczami i winogrona ooo toto uwielbiam i z owocow to jeszcze sledziki marynowane i kabanoski lubie;););) Z gotowaniem to u mnie ciezko, nie lubie, a jak gotuje to nie ukrywam takie potawy co "sie same robia", choc coz, teraz przy moim stanie to staram sie zawsze cos na goraco i wlasnej roboty :) Dziewczyny a smarujecie sie jakims mazaniem? RudiK Ty jestes prawie tak jak ja ciezaroweczka cos tam sie u Ciebie pojawilo? na skorze? Zaraz w bety wskakuje, to zycze Wam Dziewuszki dobrej nocki a jutro cudnego i cieplego dnia :) Marigo ... poszlas na dobre?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac z tym smarowaniem mazidlami to u mnie zawsze ciezko bylo, po prostu tege nie znosze... piersi urosly mi do kolosalnych rozmiarow i z nimi mialam problem, wysuszona skore i smaorowac musialm, ale zeby jakos profilaktycznie to obawiam sie, ze ja to bede z tych, ktore potem beda zalowaly, ze nic nie robily w tym kierunku. Chyba, ze brzuszek tez gdy sie rozosnie to sam bedzie sie domagal jakis kremow. u mnie rozsepow jeszcze brak, ale watpie czy sie obejdzie bez nich :/ Myszaa tak mi przykro z powodu twojego pierwszego malenstwa, moge sobie tylko wyobrazic jak bardzo teraz musisz prezywac wszytsko co sie dzieje z Twoim maluszkiem, nie dlugo powinnas miec pierwasza wizyte u lekarza to juz zobaczysz malenstwo w prawdzie tylko przez chwile, bo te wizyty odbywaja sie w ekspresowym tempie, ale to i tak super przezycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie tam poszlam....jak was mozna opuscic-skoro tu poczytnosc weksza niz u Zafona ;) mysza dokup jeszcze na sranko sliwki suszone lub sok ze sliwek suszonych. jestem tak spuchnieta ze ledwo literki widze....a paluchy mi sie w klawiszach nie mieszcza.zajrze pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo nie rób tak, naprawdę pomyślałam ze sobie nas zostałaś... ale dobrze, że nie możesz bez nas żyć :) lilac u mnie jeszcze brzuch gładziutki. Może na nogach coś się lekko rozeszło :( Nie jestem zbyt sumienna w smarowaniu, ale przynajmniej 2-3 razy w tyg coś tam wklepię. Gdzieś wyczytałam, że dobra dla kobiet w ciąży jest zwykła oliwka dla dzieci. Kupiłam i smaruję na zmianę ze zwykłym balsamem jaki miałam przed ciążą, najważniejsze to dobrze nawilżać, a te specyfiki dla ciężarówek to chyba bardziej taki marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny:) Marigo a skad ta opuchlizna? to normalne na sam koniec ciazy czy nienormalne a wiec co jest przyczyna? ja mam nadzieje, ze juz wszytsko wrocilo do normy. Wiecie z tym smarowaniem to u mnie bylo tez jakos yyy ciezko, ale coz ... skora na brzuchatku i na piersiach zaczela mnie swedziec ... i dopiero jak sie tlusto pomazalam przeszlo, stad tez z koniecznosci smaruje sie co dzien. Kupilam oliwke J & J i tylko jej uzywam. Z racji "nienormalnego" wstretu do wszelkich zapachow (ta oliwke - "rozowa" nim kupilam wachalam czy w ogole stoleruje ten zapach) nie stosuje innych balsamow czy perfum ...ciezko z tym zapachem, bo nawet jak jakies jedzenie mi "zle" pachnialo to biglam zaraz do toalety, teraz juz mnie tak nie odrzuca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojecia...moze wod mam duzo,bo nie ma zadnego zatrucia ciazowego-bialka w moczu nie mam..... nie wiem,mysle ze po prostu koniec ciazy sie zbliza i dlatego.do tego waga robi swoje..... juz wogole czuje sie taka strasznie otepiala,powolna,jakby senna.poweim wam tylko dziewczyny nie zostawiajcie sobie wszystkiego na ostatnia chwile.ja tak zrobilam-pracowalam do upadlego myslac ze na wsyzstko mam czas,a teraz nie mam sil.... niemlze wszytskie zakupy porobilam przez internet zeby tylko nie latac po sklepach.wogole juz mi tak ciezko bardzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo rozwiązanie już blisko? myślałam że tylko te ciężarówki, które mają terminy na m-ce letnie pchną, ale widać nie ma reguły. Wytrwałości Ci życzę. Dziewczyny pisałyście o przygodach kulinarnych w ciąży, u mnie w tym czasie też pojawił się nieoczekiwany sygnał. Straciłam smak... Dobrze, że mężowi smakuje, ale ja przyznam, że nie mogę sobie dogodzić. Ciągle czegoś mi brakuje w potrawach. Może przez to że sama gotuję. Jakby zrobił to ktoś za mnie było by lepiej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK to masz bardzo dobrego meza a Ty jestes doskonala kucharka skoro smacznie gotujesz nie czujac smaku :):):) Mnie do szalu doprowadza jak w czasie przeziebienie smak trace ale teraz to tylko albo az TE zapachy mi w parade "wchodza" Marigo opuchlizna poszla? jak sie czujesz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiepsko....nogi mam jak banki,cisnienie mi wieczorem skoczylo....boze zeby szybciej urodzic bo ja to nie ja.... fatalna koncowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny ;) Margo moja znajoma pod koniec ciazy wygladala jakby to nie byla ona tak opuchla i podobno to normalne w ostatnich miesiacach. Pamietam jak na poczatku ciazy bala sie porodu ,pozniej jak wlasnie tak opuchla i nawet rozmowa z druga osoba sie meczyla ja i dostawala zadyszki i pamietam ze mowila mi aby ten termin byl juz teraz bo jest zmeczona i ma dosc ,wiec moze tak wlasnie wyglada koncowka ciazy.. Zycze ci jak najlepiej Kochana ;) Odpoczywaj ;) Ja wlasnie wrocilam ze szpitala bo wystraszylam sie poniewaz zobaczylam krew na bieliznie jak sie obudzilam na szczescie nic nie bylo powaznego lekarz powiedzial ze tak czasami bywa w ciazy ale jak sie to powtorzy mam przyjechac Bardzo szybko i profesjonalnie sie nami zaopiekowali i powiem Wam ze naprawde sie ciesze ze ten szpital wybralam. ;) Widzialam mojego malego urwisa fikal nozkami i raczkami jakby tanczyl hihihi az sie wzroszylam PIEKNY i NIEZAPOMNIANY Widok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny ;) Margo moja znajoma pod koniec ciazy wygladala jakby to nie byla ona tak opuchla i podobno to normalne w ostatnich miesiacach. Pamietam jak na poczatku ciazy bala sie porodu ,pozniej jak wlasnie tak opuchla i nawet rozmowa z druga osoba sie meczyla i dostawala zadyszki i pamietam ze mowila mi aby ten termin byl juz teraz bo jest zmeczona i ma dosc ,wiec moze tak wlasnie wyglada koncowka ciazy.. Zycze ci jak najlepiej Kochana ;) Odpoczywaj ;) Ja wlasnie wrocilam ze szpitala bo wystraszylam sie poniewaz zobaczylam krew na bieliznie jak sie obudzilam na szczescie nic nie bylo powaznego lekarz powiedzial ze tak czasami bywa w ciazy ale jak sie to powtorzy mam przyjechac Bardzo szybko i profesjonalnie sie nami zaopiekowali i powiem Wam ze naprawde sie ciesze ze ten szpital wybralam. ;) Widzialam mojego malego urwisa fikal nozkami i raczkami jakby tanczyl hihihi az sie wzroszylam PIEKNY i NIEZAPOMNIANY Widok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszaa cudnie, ze wszytsko w porzadku. Ja w 7 tyg. bylam w szpitalu 2 doby i tez mam jak najbardziej pozytywne "wrazenia" - jesli tak mozna powiedziec o opiece rzecz jasna:) Pielegniarki, ciagle pytaly jak sie czuje, jak mi bylo zimno przyszly z 2 kocami, wszytsko dyskretnie, cicho, z usmiechem, z podziwu wyjsc nie moglam :) Wydaje mi sie, ze ten caly dyskomfort pod koniec ciazy to tez taki impuls abysmy chcialy " z radoscia" uczestniczyc w porodzie (haha co ja pisze :):):)) byc bardziej aktywne aby sobie ulzyc?? pojecia nie mam, napisze w ... maju co ja na te swoje teorie haha:) Marigo mam nadzieje i z calego serca Ci zycze abys bardzo dobrze sie juz czula i opuchlizna poszla precz !!! Dobrej nocy Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj brzuchatek koziolki fika albo nozeczki prostuje czy jak? , golym okiem widac, szkoda, ze maz nie ma szczescia ilekroc zerka albo dlon przyklada to ... cisza, ha nasluchuje Malutek :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac naprawde widać juz jak kopie? My prawie z jednego terminu, a u mnie pojawiają się dopiero jekieś bul, bul... tak mi się przynajmniej wydaje. W każdym razie na pewno nic nie widać jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK NAPRAWDE !!!:):):):) Malutek aktywny tak porzadnie z 2 tygodnie , pare dni temu mialam w nocy "zabawe karnawalowa" pisalam o tym tutaj a dzis jak "buch-y" poczylam , brzucho wystawilam i zaraz z prawej strony "poszlo" do gory tylko albo AZ raz:):):) COS niesamowitego :):):):) Jeszcze troszke i bede ... nagrywac filmy, serduszko mam nagrane na telefonie :):) RudiK poczekaj Ty chyba 2 tyg. za mna wiec tylko patrzec a i u Ciebie zacznie sie karnawal:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... zycze Ci tego RudiK i Wam Dziewczynom co zagladacie i czytacie i piszecie TEGO z calego serca:):):)!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuchatki fajnie czytac o tych kopniaczkach i wywijancach.....rudik nie martw sie,ze jeszcze nic nie czujesz.to jest sprawa bardzo indywidualna.mowi sie ze w pierwszej ciazy najpozniej czuc ruchy,ale to roznie. tym razem czulam je najpozniej-bylam juz naprawde spanikowana,bo dosc pozno moja krolewna dala znac o sobie.i wogole nie jest z ych bardzo kopiacych. myszaa super ze wszystko ok-i ze czujesz sie bezpieczna.to bardzo wazne miec zaufanie do prowadzacych ciaze,i otoczenia w ktorym pojawi sie nasze malenstwo.trzymam za was kciuki dziewczyny. ja dzis znacznie lepiej...godzina zero sie zbliza-jeszcze 12 dni do terminu.wczoraj wieczorkiem mialam chwile grozy i bylam bardzo przerazona.maz poszedl do pracy,ja polozylam dzieci do lozka i......i nie moglam dojsc do swojego pokoju.przerazliwy bol,zrobilo mi sie zimno i goraco na przemian.jakos sie polozylam spkojnie ale czulam sie dziwnie.nieregularne bole,napiecie itd.... bylam przerazona tym ze jestem sama w domu i nie mam nikogo na wypadek porodu.strasznie sie boje ze zlapie mnie w nocy.jeszcze pol biedy jak dzieciaki beda spaly ale wczoraj byly totalnie pobudzone....i zostawienie ich-zwlaszcza cory z kims obcym byloby horrorem dla niej. na szczescie przeszlo mi....i dzis czuje sie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że już lada dzień poczuję pewność co do kopniaczków Dzidzi... Marigo, jak czytałam twój post to poczułam się jak na filmie grozy... ;) Mam nadzieję że teraz będzie juz tylko lepiej i przede wszystkim mąż będzie przy Tobie podczas porodu. A jak wcześniejsze ciąże, przed czy po terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syn urodzony w terminie ale porod byl wywolywany -jak to w Polsce bywa....wiec nie mialam samoistnej akcji corka -cesarka w 39 tyg. wiec tez nie mialam naturalnej akcji porodowej.pod tym wzzgledem czuje sie jak wy-wiem ze nic nie wiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo ja tak zyje Twoja ciaza i "godzina zero", ze jak poczytalam co napisalas to, mi .... cisnienie skoczylo, serce zakolotalo :) Weekend blisko, jesli Twoj maz wtedy nie pracuje to moze sie uda ???:):):) Ja cos podenerwowana ... pewnie jutrzejszym lotem a wiecie co Dziewczyny tu mam pytanie calkowicie nie zwiazane z ciaza :) Jak rezerwowalam bilet to nie zaznaczylam, ze jestem "pani" i auotmatycznie "zrobilam" sie "panem", karta pokladowa bez "pani, pan" czy to ma jakies znaczenie? nie mam opcji zmiany ... maz mnie straszy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe lilac nie bedzie roznicy...spokojnie;) moj brat byl pania i polecial bez konsekwencji;) a na jak dlugo lecisz do pl? rozpakuje sie w tym czasie?moj maz mi obiecal ze urodze w niedziele...oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo tym to co napisalas az mi ciarki po skorze przeszly.. Kochana czy Ty nie masz kogos bliskiego kto by mogl by na tydzien dwa przyleciec ?? Wydaje mi sie ze z tak Pani/Panem nie powinno byc problemu oni sprawdzaja ID z danymi na bilecie A jesli juz mowa o lataniu ja na poczatku 13tc bede leciec na tydzien do Barcelony bo z mezem pol roku temu wtkupilismy wycieczke ale boje sie ze lot moze zaszkodzic mojemu urwiskowi ktory rosnie w brzuszku Lekarz GP powiedzial ze jak nie bedzie komplikacji do wyjazdu to moge leciec ale przeciez dostalam te plemienia choc to tylko jedno razowo to sie teraz boje Co Wy dziewczyny myslicie o tym? co mam zrobic? Ja juz nie moge sie doczekac tych tego wypoczynku bo ciagle siedzenie w domu to mnie dobija a tutaj wkoncu wyjde na jakis spacer i wogole bo moj okres kwarantenny sie zakonczy z dniem 13tc ;) buziaczki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszaa nie mam nikogo kto moglby przyleciec z pl...i tutaj tez nie mamy nikogo. ale to nic.....maz obiecal dzisiaj ze jak tylko zadzwonie bedzie sie uwijal zeby jak najszybciej byc przy nas.zreszta obiecal tez porod w niedzile i tego sie trzymam haha;) ja lecialam do hiszpanii w 12 tyg. i wszytsko bylo ok.mialam jak najbardziej zgode lekarza-stwierdzil ze to dobry czas na latanie.jesli masz watpliwosci zadzwon jeszcze do swojej pani doktor.ogolnie nie ma przeciwskazan do latania ale jesli krwawilas.... a teraz jak sie czujesz? masz jakies klopoty czy byl to jednorazowy incydent? wiesz ja na poczatku ( okolo7 tyg.chyba) tez krwawilam i to dosc mocno.okazalo sie wtedy ze mam krwiaka-dostalam duphaston i pozniej juz wszystko bylo ok-a krwiak wchlonal sie samoistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzsyaa ja też miałam wątpliwości czy mogę lecieć w 12 tyg, ale byłam u lekarza i powiedział, że nie widzi przeszkód. Przepisał mi tylko augumentin na wypadek gdybym miała problemy z lataniem, ale ja nie narzekam. Powiem nawet więcej, ten lot był najlepszy z dotychczasowych... A, i jeszcze mówił, że dobrze mieć takie opaski uciskowe na łydki, ale szczerze to nie wiem po co. Że niby zmiana ciśnień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sobie dzisiaj prezent sprawiłam... Kupiłam album do scrapbookingu z całym oprzyrządowaniem. Będę wklejała zdjęcia naszego maluszka, ozdabiała je, jak ja uwielbiam takie rzeczy... Tyle, że na razie to mamy tylko jedno zdjęcie, ale w poniedziałek usg i może dostaniemy świeże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... dzieki Dziewczyny:) ... bo mysle sobie przeciez "panem" moge byc nie??? ;););) kto mi bedzie w spodnie zagladal haha, juz pomijam fakt, ze ... panem w ciazy ;):) Z lataniem w pierwszym trymestrze nie mam doswiadczenia, pierwszy raz lece teraz ... z pasazerem na gape;) Troszke sie "boje", bo zawsze jak samolot startuje albo laduje tak dziwnie mi w brzuchu ... jak bedzie teraz? jak bede czula sie ja i Malutek:) Marigo wracam 31 stycznia, u mamy sprobuje Was znalezc, bo przeciez nie wytrzymam jak nie wtrace tu swoich 3 groszy:) Zreszta Marigo juz bedzie w domu :):) Marigo Ty urodzisz w weekend a widzisz dzieciaczkami by sie zajela moja mama ... gdyby tu byla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK a co to za album kupilas moze w eason-ie widzialam razu jednego do samodzilnego "komponowania". Mnie pod wplywem ... nie wiem czego zachcialo sie ...drutow, mysle bede robic na drutach, nastepnego dnia pomyslalam, ze lepsze bedzie szydelko na dokladke drewniane (czego drewniane???). Epilog - nie mam welny juz mi sie odechcialo cokolwiek robi, jak szybko ochota przyszla tak jeszcze szybciej poszla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac ja ten album kupiłam w tk-maxxie. Był akurat jeden taki dla dzidziusiów w uniwersalne kolory, bo przecież nie wiem jeszcze co będzie. Ale nie mogłam dłużej czekać, strasznie mnie kręcą takie rzeczy, a i tak już były przebrane motywy. Z tymi pomysłami na umilanie sobie czasu to u mnie jest podobnie jak u Ciebie lilac. Miałam już fazę na decupage, robienie biżuterii, a teraz scrapbooking. Za każdym razem jednak zaopatruję się w potrzebne materiały i tworzę... Szkoda tylko, że głównie dla siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×