Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Marigo jestes skarbnica wiedzy:):):) Mnie sie w kwietniu paszport terminuje, czy mozesz slowko szepnac droga Marigo czy sa jakies udziwnienia w przedluzeniu? czy dlugo sie czeka? mnie sie tam nie spiesz ale moze warto sie tym tematem juz wczesniej zainteresowac. Ja rekami i nogami sie bronie przed drzemkami, po drzemce zle mi wrocic do rzeczywistosci a i pozniej nie moge usnac ... ciekawe ile jeszcze uda mi sie walczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech prawda z ta rzeczywistoscia...syn niesmialo podszed dzis o 4.30 obudzil mnie i zapytal o jakis obiad. nie wiedzialam przez chwile czego on chce ode mnie,jaki obiad skoro ja glodna nie jestem;) normalnie cudowalam mu jedzonko nie wiedzac dokladnie co sie dzieje.... ale jak sie nie poloze jest jeszcze gorzej. lilaczku zadna ze mnie skarbnica.....sama przecieralam szlaki.a ty musisz do dublina przyjezdzac zeby wyrabiac paszport? trzeba zdzwonic do ambasady i umowic sie... przyjechac z 3 zdjeciami i kasa;) wypelnic formularz na miejscu,oplacic i czekac. ja czekalam 1.5 miesiaca na paszort.najgorsze ze trzeba osobiscie wszystko zalatwiac,nic sie nie da poczta,ani mezem wysluzyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mnie zaczyna pobolewac.....a tu torba jeszcze nie spakowana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo trzymamy kciuki jakby to miało być już! Tobie nie chcę już przeszkadzać, le może któraś inna mama powie jak to jest z zapisaniem już urodzonego dziecka. Wyrobienie jakiegoś dokumentu uprawniającego do podróży przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeszlo...ale znaki pierwsze jakies dostaje;) choc torbe wypadaloby w koncu spakowac. rudik jak podrozowac chcesz to pwnie o paszport ci chodzi? moja corka ma tylko irlandzki paszport i wystarczylo ze wypelnilismy na gardzie formularz i wyslalismy poczta.nie wiem nawet jakie dokumenty potrzebne zeby polski paszport a jesli chodzi ci o akt urodzenia,to po urodzeniu szpital zglosi mala do urzedu stanu cywilnego ( irl.odpowiednik) i bedziecie musieli odebrc tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak chodzi mi o paszport. Jak długo się czeka? I czy nie ma żadnych kłopotów jeśli dziecko ma irlandzkie a rodzice polskie dokumenty? I jeszcze jedno, dziecko otrzymuje automatycznie irlandzkie obywatelstwo z racji urodzenia? Może pytania trochę głupie, ale już planuję podróż w wakacje z Maleństwem do Polski i chcę się wszystkiego dowiedzieć. Przede wszystkim kiedy będziemy mogli pojechać... Może malutka daje Ci czas na spakowanie torby...??? :) Wszystkiego dobrego marigo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze rudik.....i tak czekam az dojdzie koszula z uk ktora kupilam.bez niej nie rodze;) jessica ma tylko irlandzkie obywaelstwo.nie ma polskiego.... maz zalatwial wszytsko wtedy ,pamietam ze zaraz jak odebral akt urodzenia to skladal na gardzie wniosek paszportowy.musial miec zdjecia,potwierdznie od gp ze tu mieszkamy, cos z pracy ( jakies zaswiadczenie) ale dokladnie dopytam sie go jutro bo do pracy pojechal a nie chce cie w blad wprowadzac.na paszport czekalismy 2 tyg. natomiast jsli chodzi o polski pszport i dokumenty dla dziecka to nic ci w tej kwestii nie powiem bo nie wiem. nam na tym nie zalezalo bo nie wracamy do pl. na kiedy msz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo!!!:):) chwile mnie nie bylo i co czytam??? sie zaczelo???? albo zaraz sie zacznie nim koszula "przyjdzie" a nie idzie ona na nogach??? moze dlugo? a torba sie doniesie jakby co ....bede w piatek w Dublinie to podskocze;) I ja mam propozycje, moze niech Twoj maz zastuka co sie dzieje jak sie dziac bedzie ;) nam tu bedzie yyy cizko czekac, bedziemy myslaly a tu zadnych wiesciow ... :( Marigo tak czy tak ja mocno Cie sciskam, zycze juz teraz powodzenia ( w razie czego sie powtorze), trzymaj sie (... i pamietaj o yyy epiduralu, jakby byl Ci nie potrzeby ;););)) i w ogole wracaj tu do nas !!!!!:):):):) oj chyba sie denerwuje ... :) RudiK a Ty poczekaj ja sie szybko uwine z narodzinami (haha) zaraz po Marigo a potem Ty i ... pojedziesz na Karaiby, ha a ja za Toba:) nastepne narodziny jak nikt sie tu nie pojawi albo nie odezwie to w ... maju, RudiK Ty tez w maju prawda???? Marigo zastukaj nim pojedziesz do szpitala co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj chciało by się na te Karaiby lilac... ;) Ale jak na razie musi mi wystarczyć wyjazd do Polski, tak na marginesie po Twoim powrocie jakoś. Ja wylatuję 31. A potem to już w trójkę, bo już brzuch pewnie będzie większy i do samolotu mogą nie wpuścić? Marigo, tak jak pisała lilac rodzę w maju. Termin mam na ok 27.05. Na początek lipca chciałabym już pojechać do rodziców, i tak myślę, że uda nam się załatwić chociaż te irlandzkie dokumenty. Polskie zrobimy najwyżej późnej, chyba można tak? 3majcie się dziewczyny, dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie, czy to możliwe by mdłości pojawiły się w 5 m-cu? Coś mi od rana strasznie niedobrze; wrażliwość na zapachy i takie tam... Przespałam się w zień i myślałam że przejdzie, a tu nic, dalej muli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello z rana brzuchatki:) mowilam przecie ze na koszule czekam....nie ma koszuli-nie ma porodu;) nocka przespana bez ani jednego malenkiego boliku czy skurczu...wiec jeszcze jeszcze.ale widze maz spietral sie wczoraj ze hoho..... zmobiizowalam sie chociaz do spakowania torby,dorzuce tylko koszule of course ;) poza tym czuje sie swietnie.....za to mojego meza mdli i ma zgage...w cizy jest czy co;) ? rudik moze cie mdlic do konca haha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny :) A Marigo jestes jeszcze " w pojedynke" z nami ? RudiK dla mnie kazdy wyjazd do Polski to ... Karaiby :) choc i mnie szczerze marzy sie wieczne cieplo, bezchmurne niebo, lazurowa woda ... no morze yyyy next time :) No i chyba minemy sie na lotnisku :) Ty wylatujesz 31-go a ja wracam w ten sam dzien :) I jeszcze jedno RudiK ... wczesniej nie mialas mdlosci? Mnie juz minelo i jak do tej pory poza dwoma drastycznymi przypadkami (kiedy bylam w szpitalu) jakos przeszlam w miare mdlosci. Teraz jak yyy za duzo zjem to, zoladek oddaje ... ale to tez sporadycznie, prawie wcale. Wg mnie to ... hmm wiadomo kiedy pojawiaja sie mdlosci i niekiedy kobiety maja te mdlosci cala ciaze, moze u Ciebie troszke pozniej sie pojawily i zycze ci etgo aby tylko na chwilke:) Milego dnia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dotarla mja koszula!!! nie wiem jak miska ale ja jestem gotowa haha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny:) Marigo skoro koszulka spakowana to teraz pozostaje nam trzymac za Was kciuki by poszlo tak lekko i sprawnie jak tylko jest to mozliwe i oczywiscie potem, mniej lub bardziej cierpliwie czekamy na wszelkie info... Ja dzis z rana dostalam jakiegos kopa energetycznego, jako ze mam wolne to sprzatam, czyszcze i szoruje, teraz przerwa na herbatke i moja porcje wody, staram sie pilnowac i wypijac te 2 litry dziennie... dziewczyny wiem, ze ja nie dawno wrocilam z Polski, ale i tak wam zazdroszcze wyjazdu...ja pewnie do porodu juz sie nie wybiore:/ Ale planuje pojechac chociaz na miesiac jakos na poczatku sierpnia, termina mam na poczatek czerwca, wiec mam nadzieje, ze bede miala wystarczajaco czasu na wyrobienie wszelkiego rodzaju dokumentow. Zastanawia mnie tylko jeszcze kwestia szczepien, czy te nie zatrzymaja mnie w Dublinie. Marigo pamietasz, jak bylo w przypadku twojej corci, jak czesto sa te szczepienia w pierwszych misiacach zycia dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie! Obawialm sie, ze te szczepienia beda co miesiac, a tak to juz wszystko zalezy od dzidzi, kiedy zdecyduje sie na przyjscie na ten swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowencia
witajcie. marigo a coz to za koszula specjalna do rodzenia z uk musialas zamowic? w kazdej jest dobrze rodzic, byle byla rozpinana z przodu od gory :) i wystarczy. a jezeli chodzi o to kto w jakim szpitalu ma rodzic, to zawsze byly i sa przydzialy. nikt szpitala z okolic nie moze sobie wybrac. kazdy szpital musi miec odpowiednia ilosc pacjentow a nie do jednego wzyscy. tak bylo, jest i bedzie. no chyba ze ktos ma "chody" i po znajomosci ze np ojciec dziecka jest irolem... moze rodzic gdzie chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz marigo to pozostaje nam tylko kciuki za was trzymać... Wydaje mi się że przeszłam już pierwszą fazę mdłości ok 10-11 tyg. Trwała co prawda ok 2 tyg ale bardzo intensywnie. Dla mnie każde sensacje żołądkowe to wielkie przeżycie. Gdy tylko mnie nieco zemdli już robi mi się słabo na samą myśl że miałabym się pochylić nad muszlą... Więc to co się działo wczoraj było dla mnie nie lada traumą. Dziś na szczęście jest lepiej... Tak myślałam lilac że się miniemy. Ja lecę d Wawy a Ty? Cały miesiąc rozkoszy... podniebienia :) Już się nie mogę doczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo prosze Ci powiedz co to za koszula :):)?? moze Przyjacilka mi kupi jak to jakas specjalna (... ze znieczuleniem na przyklad;);)) intryguje mnie to niezmiernie:) Z tymi szpitalami, to mimo, ze jestem swiezynka to ... w moim przypadku nie bylo absolutnie mowy o jakimkolwiek przydziale, nie mam chodow nigdzie a moj maz nie "tutejszy", wybralam taki jak mnie pasowal a pasowal mnie ten co jest najblizej i to byl w moim przypadku dobry wybor, bo do szpitala jezdze czesto oczywiscie zaciagnelam tez jezyka gdzie trzeba. Wiec wg mnie to jak zwykle zalezy od ludzi. RudiK a startujesz z Dublina? ja z Dublina a ladowac bede w Katowicach, ekipa bedzie mnie witac:) nie wiem czy beda jakies kwiaty czy muzyka albo wiwaty? (raczej gwizdy jaka jestem ugrubiona ...;);) Sylwucha a powiedz ta woda dluga sie w Tobie trzyma? ja zaraz ja oddaje ... w toalecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech mrowencja...... nie mam meza irola..i nie mam zadnych chodow...za to wiem co nie co i to nie od polskich lekarzy bynajmniej. nie ma podzialow i kazdy moze wybrac sobie szpital.koncze temat. acha-koszula specjalna z uk z wszczepionym chipem przeciwbolowym jak nadmienila lilac;) lilac masz mojego maila-jakby co wiesz jak mnie znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh no nie moge...skad takie bzdury ludzie biora...i wciskaja innym? naprawde spadam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lecę z Dublina, ale i tak miniemy się gdzieś w powietrzu. I mówisz że już gruba jesteś? Mnie trochę brzuch urósł ale żeby tak bardzo to jeszcze nie. Choć i tak jest mi już ciężko wchodzić po schodach np. a co to będzie później, nie chcę myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny ;) Jak sie czujecie? ;) Wczoraj mialam pierwsza wizyte u Gp i szpital wybralam,zdecydowalam sie na Rotunde ;) Z wizyty u Gp jestem Bardzo Zadowolona odpowiedzialam mi na wszystkie pytania co pamietalam aby jej sie zapytac ;) Super Lekarka polecam ;) Mam do Was pytanie bo akurat tego zapomnialam jej sie spytac Czy Wy macie problem z zaparciami? Ja mam i nie wiem co z tym zrobic jem sliwki,gruszki, jablka teraz jest lepiej niz bylo ale dalej mam z tym problem.Czy Wy pijecie jakies ziolowe herbatki? jesli tak to jakie ? Wiem ze ten temat moze nie jest fajny lecz prosze o jakas odpowiedz Na zgage jem krakersy poniewaz ja postanowilam jak najmniej jesc jakies tabletek i wole najpierw jakimis domowymi sposobami te przykre dolegliwosci zwalczyc. Buziaczki dla was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo ty nasza skarbnico wiedzy, jak kiedys powiedziala lilac, prosimy nie uciekaj... skad my bedziemy czerpaly wszytskie potrzebne informacje:/ Tez mi sie wydaje, ze rejonizacji nie ma, raczej kazdy rejonizuje sie sam, chcac wybrac szpital jak najblizej miejsca zamieszkania, mi moja GP podala nazwy wszytskich 3 szpitali w Dublinie i zapytala, w ktorym chcialbym rodzic,a ja jako, ze jedyny jaki kojarzylam to Rotunda to taki wybralam. Lilack wode pije i biegam do toalety jeszcze czesciej:) Mysza a do jakiego GP chodzisz? Teraz pewnie za 6 tyg bedziesz miala pierwsza wizyte tak bylo w moim przypadku, a co do zaparc tez przez to przechodzilam, u mnie po prostu minelo, marigo na pewno znalaby na to na to jakis sposob:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo - dzieki Ci Panie - mam do Ciebie namiary :):):):):) ale tak czy tak nie uciekaj, czasami zdarzaja sie "ludzia" co ... yyy sieja zament, ja ostatnio moja mama ;);) Koszulinke zamowilam - rewelacja ;);) Myszaa ja mam zaparcia, prawie caly czas, pewnie sama sobie winna jestem, bo jadam malo owocow i wcale warzyw :( Troche pomaga mi jak jem musli z ziarnami albo kupuje sobie jogurty tez z ziarnami do tego chlebem wieloziarnisty. GP przepisala mi ... flache litrowa - pisze z butli nazwe DUPHALAC to taki "syrop" i dla ciezarowek i dla niemowlakow ale powiem szczerze niewiele tego bralam. Nie pijam zadnych ziolowych herbatek ale niespodzianka jest dla mnie, ze na zgage jesz krakersy ja na mdlosci czasami podgryzalam je sobie ... A i cudnie, ze juz po wizycie, teraz tylko czekac na wizyte w szpitalu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na D15 jest nowa przychodnia otwarta i tam przyjmuje doktor Sochacka ;) nastepna wizyte mam u niej 24 tc ale jak mam jakies pytania lub watpliwosci mam do niej dzwonic to mnie bardzo milo zaskoczylo dostalam ta ksiazeczke ciazowa i napisala list do rotundy ;) odpowiedziala mi Bardzo Milo i cierpliwie na moje pytania i nie traktowala mnie tak jakbym- dlaczego zadaje jej te glupie pytania i jej zawracam tym glowe, dlaczego tak pisze bo to dziewczyny moja druga ciaza przy pierwszej mialam wlasnie taka GP ze balam ja sie pozniej o cos spytac poniewaz odpowiadala mi tak ze czulam sie bardzo glupio ze o to pytam i wogole ona nic mi nie powiedzial co mam robic Ta ciaza skoczyla sie w 19 tyg poniewaz dzidzie musialm wczesniej urodzic bo zle sie rozwinol i nie zyl Przepraszam ze o tym pisze nie SMUCCie sie z tego powodu ja sie z tym pogodzilam ale teraz sie troszke boje o to moje malenstwo co mam w brzuszku Lekarze mowia ze jest wszystko wporzadku i na tym sie supiam na mojej malej kruszynce w brzuszku Ta doktor poinstuowala mnie co mam robic i nie zostawilam mnie z nie wiedza Teraz widze po sobie jaka jestem spokojna a nie jak przy pierwszej ciazy internet byl moja encyklopedia wiedzy. Dalej szukam odpowiedzi na rozne pytania tutaj w internecie ale to juz nie sa takie pytania ktore powinna mi lekarka powiedziec np o badaniach plenetarnych, o tym ze powinnam mocz dawac do badania przy kazdej wizycie bo przy pierwszej ciazy ani razu nie mialam moczu badanego,ani krwi a do szpitala poszlam wtedy w 19tyg ciazy nic mnie ta lekarka nie poprowadzila. Najwazniejsza jest opieka lekarska dziewczeta i wsparcie takie jak tutaj mamy na forum Dwa lata temu takie wsparcie dostawalam od innych dziewczyn i teraz ponownie postanowilam na te forum dolaczyc ;) Kochane nie stresujcie sie i nie martwcie najwazniejsze to dbajcie o siebie i Usmiechajcie sie a wtedy maluszki w brzuszkach beda szczesliwe i usmiechniete i zdrowiutkie ;) Buziaczki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem tak gdzies uslyszalam to moze mi sie pomylilo i na zgage powinnam jakis kefir pic i na te zaparcia?? hmm ;) Mi lekarz wlasnie powiedzial ze mam jesc jak najwiecej naturalnych witamin owocow ;) ale tylko mam kupic owoce z europy bo maja bardzo malo tej calej chemi i unikac sokow kupionych w sklepie tylko naturalne jak juz musze a tak to wode niegazowana ale i tak czasami jaka karotka zniknie raz w tygodniu ;) hihihi Jutro pojade zawiez list do rotundy GP powiedziala mi ze moge wyslac ale boje sie ze cos tam pogubia i bede czekac na lis od nich ;) A co to za magiczna koszula pierwszy raz o takiej slysze.. buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha aaaa to taka magiczna koszula z UK Marigo kupila, ma czip i ... nic nie boli slowo daje !!!!!!!!!!!!! :):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okropna jestem myszaa nie gniewaj sie, to takie zarty na forum. Ja mysle, ze koszulina Marigi sie podobala i chcia w niej "wystapic" w ten wyjatkowy dzien. Tak samo jak ja np zamawiam z Polski jakies rzeczy lub od Chinczykow ooo :):):):) Przykra sprawa z Twoim pierwszym Malestwem, najwazniejsze abys pozytywnie myslala teraz. Super tez, ze zadowolona jestes z lekarza :) Ja nature mam pesymistyczna, wiem jak i copowinnam ale ... nie wychodzi mi wcielanie tego w zycie. A kefiry, jogurty, probiotyki jak najbardziej na zaparcia (na mnie nie dzialaja) Milego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku na zaparcia działa np activia. Jak byłam w domu w Polsce to jadłam dużo jabłek, takich z mojego sadu, tyle że było to przed ciążą, ale pracę jelit miałam bardzo regularną. Tutaj te jabłka nie są takie i tak nie działają... a może mają nawet odwrotny skutek. Najważniejsze to chyba nie przesadzać z ilością ciężkostrawnych produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×