Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

ja jestem z kilkenny wizyte mialam we srode a na nastepna kazal mni przyjsc za 8 tygodni wiec moze sie wszystko wyjasni z tym terminem ale w przyszlym tygodniu ide po wyniki krwi wiec sie z nim bede widziala i sie upewnie cala dokumetacje on wysyla gdzie trzeba i nawet do szpitala wiec czekam na list ze szpitana na umowiona wizyte .mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku.trzymajcie sie dziewszynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z kilkenny wizyte mialam we srode a na nastepna kazal mni przyjsc za 8 tygodni wiec moze sie wszystko wyjasni z tym terminem ale w przyszlym tygodniu ide po wyniki krwi wiec sie z nim bede widziala i sie upewnie cala dokumetacje on wysyla gdzie trzeba i nawet do szpitala wiec czekam na list ze szpitana na umowiona wizyte .mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku.trzymajcie sie dziewszynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo ja znowu do Ciebie ... intensywnie szukam ...czy mozesz polecic mi "miejsce" w sieci ... gdzie znajde? i wozeczka szukam, bo juz nastawilam sie na bugaboo ale szukam tez sterylizatora czy podgrzewacza itp gdy patrze na ceny nowych to ... oczy na wierzch mi wychodza, nie ukrywam. Kazdy moj shoping to zakup dla Stokrotki a dzis i dla siebie, malusimy krokami chce skompletowac wszytsko co trzeba i nie zbankrutpowac ;) Marigo i jeszcze jedno pytanie czy w tutejszych szpitalach yyy "oprozniaja jelita", ze tak to ujme??? ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis brzuch mnie cos pobolewa ... nie wiem czy to macica sie znowu rozrasta czy moze za duzo zjadlam i jakos mnie ugniata ... ???? Mam jeszcze troche czasu wiem ale czasem mam "napady" i sie BOJE ... WSZYSTKIEGO DOBREGO DZIEWCZYNY NA WALENTYNKI :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka_belfast
Czesc dziewczyny, wczoraj sie dowiedzialam ze jestem w ciazy. Mieszkam w Belfascie. Ide dzis pierwszy raz do lekarza, troche sie obawiam bo to moja pierwsza ciaza, wczoraj bolal mnie bardzo brzuch, a dzis dostalam lekkiego krwawienia(myslalam ze to okres) ale zrobilam ponownie test i znow wyszedl pozytywny. Mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Natka i oczywiscie GORACE GRATULACJE:) napisz slowko jak po wizycie u lekarza. Mam nadzieje, ze wszytsko w porzadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac nie oprozniaja w irl. jelit ( jak to wdziecznie ujelas ) za co bylam im wdzieczna;) napisalas ze szukasz miejsca w sieci??? ale o co chodzi/ bo j jakas niekumata dzis...albo wogole? czy chodzi ci o miejsce gdzie mozna znalezc ogloszenia z tymi wszytskimi rzeczami ktore szukasz? jesli tak to polecam www.adverts.ie www.gumtree.ie www.rollercoaster.ie www.ebay.ie odradzam ci zakup sterylizatora....ten sam efekt uzyskasz wyparzajac wszystko wrzatkiem a pieniadze oszczedzisz.zreszta nie powiedziane ze bedziesz karmic butelka? poza tym lilac spokojnie-nie daj sie zwariowac i uwierz mi ze wszystkie te reklamowe " niezbedne" rzeczy-tak naprawde sa zbedne..... zwariowac mozna w sklepach jak sie oglada te wszystkie cudenka dla dzieci,katalogi pelne ofert i zapewnien ze bez tego akurat produktu swiat sie zawali i dziecka nie wychowasz;) a potem sie okazuje ze uzyjesz cos raz lub dwa. zycie i rzeczywistosc prostuje kazdego nowego rodzica...... wiele rzeczy mozna kupic z drugiej reki w bardzo dobrym stanie-wszedzie sie targuj ile wlezie..... zrobie w tyg.kilka zdjec naszego kosza i kolyski fisher price-i umieszcze w galeriusie.pewnie bede to sprzedawala za kilka miesiecy-moze ktos bedzie chetny.kosz rzadko uzywamy-raz -dwa razy dziennie ale kolyska ratuje mi zycie bo mala uwielbia w niej zasypiac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka_belfast
niestety nie jest to ciaza, spedzilam wczoraj 6 godzin w szpitalu i okazalo sie ze to infekcja drog moczowych zmienila wynik, bylo nam smutno bo cieszylismy sie sie juz z tej wiadomosci, ale nic straconego za niedlugo ponowimy starania o dzidzie. Trzymajcie sie dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Hej dziewczyny :) Odwiedzilam wczoraj dr Antepowicz. Wprawdzie na pierwszy rzut oka wyglada na wykonczona i roztrzepana, ale jak zaczelysmy rozmawiac to odnioslam wrazenie, ze trafilam wreszcie na normalnego lekarza w tym kraju... Wprawdzie dopiero za kilka dni mialam wybrac sie na usg, ale dopadla mnie infekcja i musialam juz wczoraj odwiedzic gina. Pierwsze co wypytala mnie o objawy, jak powiedzialam, ze haftuje i nie moge zniesc tych wszystkich smrodkow dookola to sie usmiala i powiedziala, ze to super hehe Zbadala mnie, piersi, wypytala o pare rzeczy, zaproponowala darmowa cytologie (o czym nie wspomnial zaden z dwoch poprzednich ginow) i zdecydowalam sie zrobic od razu usg. Jeszcze sie smiala, ze "sprawdzmy ile ich tam jest, bo daje popalic jak za dwoch". Mam fotki, na poczatku myslalam, ze to cos czarne to to hehe, taki glupol ze mnie, a sie okazalo, ze to cos takie mini mini w srodku tego pecherzyka. I ma serce i nawet je slyszalam. Nie miesci mi sie w glowie jak cos wielkosci niecalego centymetra moze miec serce? No rozumiem, ze ono tez jest mini, ale w ogole. Wypytalam ją kilka razy, czy wszystko w porzadku, czy ksztalt jest ok, zapewnila, ze tak (chociaz nie mam pojecia, jak mozna to stwierdzic z czagos tak malego?). Hmm no wiec chyba wszystko gra :) Powinnam sie cieszyc, ale nudnosci i wymioty psuja mi troche nastroj:( Wczoraj po tygodniu wolnego poszlam do pracy i skonczylo sie tak, ze wyladowalam spozniona, bo ranek wymiotowalam, potem caly dzien lykalam tik taki i czekalam tylko, zeby pobiec do domu. W domu zjadlam banana i nie zdazylam go nawet przetrawic... Martwie sie tym, bo powinnam sie dobrze odzywiac, a ja nie moge po prostu. No i musialam wziac kolejny tydzien zwolnienia... Wiem juz, ze umowy mi nie przedluza, wprawdzie na zwolnieniu wpisala mi zatrucie, ale powiedziala, ze nastepnym razem bedzie musiala juz ciaze. Ale... postaram sie na razie tym nie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo jak zawsze cudnie Ci dziekuje:):):) tak, tak mnie chodzilo o miejsca w sieci gdzie mozna kupic cos z "drugiej reki" :) Mimo, ze jeszcze nie widzialam to wstepnie chcialabym sie "zapisac" na kolyske :):) w razie czego Marigo daj znac:) Marigo a moge sie przypomniec odnosnie sesji brzuchatkowej? obiecalas podeslac "miejsce" gdzie mozna obejrzec troszke zdjec ... A jak u Ciebie? jak sie czujesz i dzieciaczki poczawszy od najmlodszej pociechy? Natka no to hmm nieciekawie ale zagladaj do nas i szybciutko daj znac:) powodzenia ;);):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ja juz w deszczowej irlandii, skonczylam swoj krotki urlop, Madryt uroczy, ale trzeba uwazac na kieszonkowco, mi takie mlode laski o maly wlos nie popsuly calego wyjazdu, chcialy mi wyciagnac portfel z torebki, ale ze mialm mala, przewieszona przez ramie a portfel wiekszych rozmiarow, to poczulam szarpniecie i tak nie narobily mi probemow z wyrabianiem nowych kart i dokumentow, pieniedzy nie mialm duzo przy sobie, ale samego portfela byloby mi szkoda...wiec i tak mialam sporo szczescia... a wy jak sie czujecie brzuchatki i mamusie? mojemu brzusiowi chyba sluzyla hiszpanska kuchnia bo po powrocie stopy zginely mi z pola widzenia:) chorykroliku super, ze gin nie stwierdzila zadnych problemow z rozwijaniem sie twojego malenstwa, niech ta mala kruszynka rosnie ci teraz zdrowa, a rosla bedzie w oszalamiajacym tempie:) szkoda ze tak wyszlo z twoja praca, ale moze uda ci sie po skonczeniu kontraktu dostac zasilek? lilac a tobie minely te bole brzucha? mnie sama tez stresuja wszelkiego rodzaju dolegliwosci w strefie zamieszkania mojego malenstwa. a jak zakupy? masz juz cos ciekawego? Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj w ... "domu" Sylwucha :):):) Ja sobie wlasnie mysle gdzie te nasze "panny" sie nie odzywaja:) Cudnie, ze urlop sie udal:):):) W moim Brzuchatku dzis spokoj ... wyjatkowy, niespotykany i coz to mnie martwi, jutro wizyta u GP (czego to nie mozna kupic domowego usg??? :):);)) Zakupow takich powaznych - wielkogabarytowych - nie poczynilam, choc dzis maz wystrzelil, ze jedziemy kupic wozek. Ja bym chciala BUGABOO "3 w 1" :) na nowy chyba szans nie ma i szukam uzywanego ... Zakupilam troszke ubranek, moja mama mysli sobie, ze w IE niczego nie ma (ha skad taki pomyslunek???) i 2 razy w tyg. wysyla mi poczte, wiec wyprawka prawie skompletowana:) Musze tylko zakupic komode dla mojej Stokrotki i za jakis czas wszytsko uprac. A jak u Ciebie poczyniasz juz zakupy? RudiK a co tam w PL zimno to wiem jak wypoczynek kiedy wracasz do nas???? Dobrej nocy Dziewczyny a jutro milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Czesc Kochane ;) Hiszpania Piekna ale to prawda ze trzeba uwazac na kieszonkowcow i tych co kwiatki sprzedaja ;) moj maz mi przy pierwszej wizycie kupil roze 3 za 9e bo koles mi je wcisnal do rak mowic jaka jestem piekna a mnie wmurowalo a jak moj maz podchodzil do nas z mina nie ciekawa (bo robil mi zdjecie) to koles powiedzial 9e tez sam byl w szoku ale w Paryzu jak bylismy bylo gorzej z kieszonkowcami lilac. ja bede kupowac wozek z tej strony http://www.adverts.ie/for-sale/baby-nursery/pushchairs-prams/83/county-Dublin/sortby_comment_date-desc/ sa tam ciekawe oferty bo z mezem stwierdzilismy ze nowy to w sumie nie potrzebujemy i drogo wychodzi jak mozna miec za pol ceny w dobrym stanie, zastanawiamy sie nad lozeczkiem czy kupowac nowe czy tez od kogos.. jutro ide po pierwsze spodnie ciazowe ;) Ja uciekam spac Kochane ;) Milych Snow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mam ani jednej rzeczy dla naszego malenstwa, chyba czekam by sie w koncu dowiedziec czy bedzie to corcia czy synus:) namietnie ogladam wozki na necie, marzy mi sie concord neo lub stokke xplory, ale ceny odstraszaja, uzywanych tez nie za duzo, na bugaboo jest chociaz szansa, ze uda sie znalezc cos uzywanego w porzadnym stanie wiec tez wytrwale szukam:) chyba bede musiala stworzyc sobie liste z rzeczami dla maluszka i powoli sie organizowqac z tymi zakupami, ciagle mam wrazenie, ze mam na to wszytsko jeszcze tyle czasu, a te tygodnie jakos bardzo szybko uciekaja... lilac a ty juz w ktorym miesiacy jestes? o ile pamiec mnie nie myli, termin masz na koniec maja? tak? myszaa a ty juz po wizycie w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jescze jena strona mi sie przypomniala www.donedeal.ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie jeszcze z Polski. Zdecydowanie powietrze mi tu służy bo rosnę z każdej strony ;) Tylko zmienność nastrojów dokucza. Każdego dnia jednak cieszę się jak mogę czuć mojego urwiska w brzuchu... Też kompletuję wyprawkę dla naszego Maleństwa, po dzieciach sióstr znalazłam porządną torbę śpioszków i kaftaników, a i babcia kupiła śliczne body. Na razie wybieram kolory neutralne, położna na usg zasugerowała dziewczynkę, a wszyscy wokół mówią, że będzie chłopak. Wózek graco dostaliśmy "z odzysku", musimy dokupić tylko fotelik samochodowy, oprócz tego łóżeczko, wanienkę, itp. 3majcie się ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo biegiem zerknelam na owe cudo i gdyby nie kolor ... uwielbiam czarny kolor ale nie chialabym w takim kolorze wozka ... a cena rzeczywiscie cudna:) bardzo Ci Marigo ja osobiscie dziekuje:):):):) Sylwucha ja jestem sobie z Brzuchatkiem w 28 tyg. !!!!!!!!!!!! a kiedy to bylam w 7 ???? terminy mam dwa ha albo na 7 maja albo na 12-go:) Dzis bylam u GP ale tutaj nic nowego, posluchalam serduszka, zalatwilam co trzeba i do domku. Jutro jade do "swojego"szpitala na sekund 5 a w piatek kierunkek Dublin. RudiK to odpoczywaj ile wlezie ;):) trzymaj sie cieplo, pozdrowienia dla Was Dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o lilac- to moze na kawe wpadniesz do mnie? bezkofeinowa...oczywiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o lilac- to moze na kawe wpadniesz do mnie? bezkofeinowa...oczywiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo super ten iCandy... dorzucam do swojej listy wozkow:) szkoda zwe czarny kolor tez nie bardzo mi pasuje... lilac tylko czekac az zacznie ci sie 30 tydzien, ten czas tak szybko biegnie, ja dzis patrzylam na pierwsze zdjecie z usg mojego malenstwa i tam mialo nie cale 7cm, teraz juz ponad 3 razy wiecej:) lilac a ty dla swojej stokrotki imie masz juz wybrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykrólik, Jeżeli jesteś w ciąży to wydaje mi się ze Twój kontrakt nie może byc zakończony do momentu rozwiązania po którym przysługuje ci pełny urlpo macierzyński (płatny i bezpłatny) oraz płatny urlpo wypoczynkowy naliczany za cały macierzyński (jest liczony jak normalna praca). Potem nastepuje rozwiązani umowy z pracodawcą. Powinnaś jak najszybciej powiedzieć pracodawcy o ciąży bo jeżeli sam sie domyśli to będzie miał prawo cię zwolnić bez żadnych konsekwencji. W Irlandii jest takie prawo że pracownica tylko wtedy podlega ochronie związanej z ciązą jeżeli poinformaowała o tym pracodawce (najlepiej na piśmie). Mi na mdłości najbardziej pomagała Cola:-) Wiem ze nie jest to zbyt zdrowe ale nic innego nie pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... jak opanowac strach? stres? nerwy? ktorych opanowac nie umie, nie znam tez zrodla, po prostu sie boje, mam scisk w calym ciele ... czmu narura taka mnie unerwiona stworzyla? Od poczatku ciazy sie denerwuje z roznych powodow, jeden zniknie, drugi sie pojawi ... mam wiedze, ze nie powinnam byc w takim stanie w ... w swoim stanie ale nie umie .... lykalabym jakies prochy na uspokojenie ale rozum mam ... jeszcze ;) i nic nie lykam oprocz witamin dla ciezarowki. Moze ten Dublin mnie przeraza? zaraz sie zbieram do szpitala tutejszego. Sylwucha i RudiK a kto siedzi Wam w brzuszku? Mysza a co Ty powiesz? wiadomo juz? chcecie wiedziec i jak to u Was z imionkami, juz razu jednego wspominalysmy o tym ale czas mija i moze cosik sie pozmienialo ... U mnie Dziewuszka ale mam jednak ten procent, ze a moze ... ciuszki kupuje neutralne tzn. nie rozowe, bo akurat ja bardzo nie lubie rozow i fioletow, kupuje kolorowe:) ... nawet skarpetki ... niebieskie :):):) akurat niebieski bardzo lubie ale tez nie skupialabym sie - gdybym miala chlopaczka - na niebieskim. Sylwucha pytasz o imie? ano mam pare ... sztuk Vivianne (to faworyt) albo Marieta albo - to meza propozycja ... Amanda a na koniec Sara :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac na stres nic ci nie poradze, sama tez jestem troche taka panikara, stresuje sie z byle powodu i na dokladke jeszcze poryczec sobie musze...tlumacze sobie, ze to dopiero szodzi mojemu maluszkowi, ale rezultat marny, wtedy placze, ze malenstwo sie przeze mnie stresuje i bledne kolo :P... wiec postaraj sie zrekalsowac, te badania w dublinie to tylko dla Waszego dobra by sie upewnic, ze wzystko w porzadku, o ile dobrze pamietam to z powodu konfliktu serologicznego, tak? ja nie wiem kto sie u mnie kryje w brzuchatku corcia czy synus, bo sie ukrywa przed nami na kazdym badaniu usg, 9 marca kolejene wiec moze tym razem? ja mam jakies dziwne prezczucie, ze to dziewczynka, na imie dostalaby prawdopodobnie Blanka w sklepach tez buszuje w strefach dla dziewczynek, ale jeszcze nic nie kupilam:) wiem ze gdy juz wpadne w ten szal zakupowy to bedzie ciezko, dlatego jak na razie ogladam, planuje i robie liste zakupow by potem, mam nadzieje, jej sie trzymac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Sylwucha12 na zasilek sie kwalifikuje, ale przeraza mnie ta cala papierkowa robota, chodzenie, zalatwianie, poza tym zawsze pracowalam i nie lubie prosic o pieniadze :( .Paulinka. No wlasnie przeszukalam net wzdluz i wszerz i nie ma slowa o ochronie ciezarnych (no chyba, ze kontrakt jest na stale to logiczne). Zamierzam powiedziec im w poniedzialek, wprawdzie bede jeszcze na zwolnieniu, ale wybiore sie tam i pogadam. Troche bede musiala sklamac, ze dopiero sie dowiedzialam (nawet wczoraj powiedzialam, ze to chyba nawrot wrzodow), wyjasnilam, ze w piatek mam wizyte u polskiego specjalisty i bede juz wiedziala co i jak. Wyjde pewnie na wariatke, ktora 3 tygodnie wymiotuje i nie domyslila sie, ze jest w ciazy, no ale trudno, moze sie uda. Miejmy nadzieje, ze nie beda za bardzo skupiac sie na szczegolach... Na dolegliwosci dostalam Motilium, juz nie wymiotuje, jedynie nudnosci sie pojawiaja w ciagu dnia, ale przynajmniej zaczelam juz jesc. Popijam tez odgazowany 7 up, bo cola mi nie wchodzi ;) Dziewczyny, powiedzcie mi, czy bierzecie jakies dodatkowe witaminy? Bo ja tylko kwas foliowy i boje sie, ze przez to niejedzenie fasolka jest pozbawiona witamin :( Nie chcialabym tez przesadzic z lekami. Lekarze pytali tylko o kwas foliowy, zaden nie wspomnial o witaminkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorykroliku nie przejmuj sie ta rozmowa, w koncu czasami nawet testy ciazowe nie pokazuja ciazy, zawsze mozesz cos sciemnic:) tym sie nie przejmuj, super gdyby jednak nie mogli nie przedluzyc ci tego kontraktu, jak pisze .Paulinka. mialabys problem z glowy i mniej powodow do stresow. trzymam kciuki za ta poniedzialkowa rozmowe! co do witamin to ja nie bralam nic wiecej poza kwasem foliowym teraz lykam zelazo organiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Sylwucha12 Testy testami, ale w miedzyczasie bylam niby u 2 lekarzy i zaden na to nie wpadl? Poza tym jako kobieta powinnam wiedziec, ze brak miesiaczki cos oznacza hehe ;) No nic, moze wpadnie mi jakis super pomysl do glowy, zobaczymy jak to bedzie :) Dzieki za kciuki, pozdrawiam cieplo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykrólik, Twoja umowa nie musi zawierac zadnych informacji o prawach kobiety w ciazy. Ochrona wynika z ustawy która nazywa sie Maternity Protection Act i obowiazuje wszystkich pracodawców w Irlandii niezaleznie od tego w jaki sposób jest napisany kontrakt. Nie musisz sie tez im z niczego tlumaczyc bo to Twoja prywatna sprawa kiedy odkrylas ze jestes w ciazy. Trzeba napisac list w 2 kopiach i zaniesc do pracodawcy (nie wiem gdzie pracujesz ale najlepiej do kadr). Pamietaj zeby uzyskac ich podpis na obu kopiach ze takowy list otrzymali. Jedna kopia jest dla ciebie jedna dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha u mnie dzis sesja ryczenia, sciska mnie w brzuchu wtedy ... Stokrotka sie nie rusza ... :(:( Zabralam dokumenty ze swojego szpitala i jutro do Dublina, tak, tak dobrze pamietasz u mnie ten nieszczesny konflikt. Robilam sobie badania prenatalne w PL dlatego tak strasznie nie panikuje, bo wiem na czym stoje ale zas wkrecam sobie, ze to bylo ... dawno. Niech tam mnie przebadaja wszerz i wzdluz, upuszcz krwi ile trzeba i "przeswietla" brzuchatka. Mama mi dzis przyslala mi ... rozek, wiecie jaki rozek? taki miekki "becik" w kolorze ... niebieskim w zolte miski . "Biedna" moja mama tak ja nastawila antyrozowo ;) pisala mi, ze byly jeszcze biale i oczywiscie rozowe no to mam niebieski co mnie niebywale cieszy:) Marigo dziekuje Ci bardzo za zaproszenie:) bardzo chetnie spotkalabym sie z Toba jak i moje Malenstwo bedzie na swiecie:):) Milego popoludnia Dziewczyny ide zobaczyc jak tam moja zupka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) lilac mam nadzieje, ze wrocidz dzis z Dublina spokojniejsza o swoje malenstwo, koniecznie napisz slowko po powrocie... ja dzis podejmuje sie kolejnej proby robienia golabkow, takiego mam na nie smaka:) ostatnio skonczylo sie to porazaka, ale to bylo dawno temu i sie zniechecilam na dosc dluuuugi okres czasu:) Milego dnia dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×