Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

czyli jezeli narzeczony bedzie pracowal i bedzie normalnie zarejestrowany to mi tez cos przysluguje?? w sumie mi tam nie musi ale corce? ja w ciazy nie jestem..:) dopiero co urodzilam..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Czesc Kochane ;) Jak sie czujecie ;) Ja dobrze brzuszek mi juz troszke widac ;) przytylam 3kg ;) nina12345 O ile sie nie myle to do medikal cart musisz miec lub twoj partner odpowiednia ilosc prsi skladek uzbieranych aby ja dostac ale nie jestem pewna tego.. Masz tutaj kilka przychodni polskich w dublinie , wizyta u lekarza ogolnego 50e bo w tym kraju lepiej nie chorowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo ja glownie do Ciebie ale cudnie byloby gdyby inna doswiadczona Mama napisala mi slowko, bardzo prosze :) Musze juz teraz wyslac - a i tak chyba tydzien za pozno ...- wyslac tak???) wniosek o Maternity Benefit czy do samego wniosku dolaczam jakies inne dokumenty? (cos mi tu ludzie namieszali o moim akcie urodzenia??? czy malzenstwa????) i jeszcze slowko: mam dwie prace, jedna to na full time (powiedzmy, bo full to nie wyglada teraz ...) i stad mam wlasnie potrzebne skladki a druga party time, obu pracodawcow powiadamiam o tym, ze przechodze na maciezynki ale czy obydwoje musza wypelnic strone we wniosku MB10???? Bardzo Was prosze o slowko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... mam wstepnie napisana forme do pracodawcy czy o jakis aktach prawnych mam wspomniec ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dobre oszaleje jak nie urok to ... maternity benefit :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim ponownie:) ja już znowu na irlandzkiej ziemi... w Polsce zima a tu taka miła odmiana - wiosna, od razu poczułam się lepiej, bo oczywiście mroźne powietrze dało mi się we znaki. Znowu złapałam jakieś przeziębienie. Strasznie drapie mnie w gardle... ale nic może sobie z tym poradzę. Kupiłam Prenalen i zobaczymy. Gorzej że mam problemy z chodzeniem, tak jakby "weszło mi coś" w kość ogonową. Brzuszek rośnie to fakt, ale słyszałam głównie o dolegliwościach kręgosłupa, a nie kości ogonowej. Lilac mnie też nogi puchną, dziś jak zdjęłam buty w samolocie to myślałam ze już ich nie założę :) Pozdrawiam was serdecznie i idę rozpakować torby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj RudiK na ... naszej ziemi:):):) Trzymam sobie nogi na krzeselku badz fotelu ale zas jak za dluga tak siedze to mnie dretwieja ... Ostatnio z rana zalozylam obraczke, bo maz krzywo patrzy, ze ona nosi a ja nie ... po dwoch godzinach myslalam, ze zdejme ja razem ze ... skora, zeszka - na krem ... Mam tez wrazenie, ze "rosne" w nocy ... juz dociera do mnie to co mowila Marigo ... pod koniec ciazy moim jedynym marzeniem bedzie ... urodzic, niezwazajac na nic ... Dobrej nocki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko! ja na nic nie mam czasu.siusiu isc spoojnie nie moge zrobic bo nadwrazliwe dziecko mi sie urodzilo..... krzyk od rana do nocy. miska's rules ;) takiego obrotu sprawy to sie marigo nie spodziewala...myslala naiwnie ze jakims cudem trafi jej sie grzeczne dziecko...ale skad miala takie nadzieje skoro zawsze rodzila wrzaskuny? no dobra...jessa byla ta idealna-ale przeciez idiota mogl miec tylko nadzieje ze znowu sie uda......nie udlo sie. miska drze sie stale. no chyba ze biedna mamuska zapiernicza z nia na rekach all day long...gotuje z nia obiad,pierze,prasuje.....wkrotce zacznie brac prysznic z uwieszonym na piersi wrzaskunem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac nie pomoge ci w kwestii dwoch etatow.nie mam pojecia czy musisz mu dawac cokowliek czy nie....wszytsko sie pozmienialo od czasu jak bylam na macierzynskim.paulinka moze zajrzy to ona obcykana w przepisach wszelakiego rodzaju jest..... jak ja szlam na macierzynskie to wogole nie pracowalam juz na etacie a pod uwage brany byl rok wsteczny.przez to mialam skopany macierzynski bo pracujac w przedszkolu mialam bardzo niskei zarobki.nie interesowaly ich wtedy obecne zarobki z wlasnej dzialanosci-a szkoda bo niezle zarabialam:( teraz ktos tam wspomnial ze chorykrolik bedzie mial naliczony macierzynski od obecnych zarobkow i ze musi pracowac....wszystko sie jednym slowem pozmienialo-wiec nie udzielm informacji coby kogos wblad nie wprowadzic. a jak tam twoje druty i szydelka? w lidlu maja byc kordonki,welny i wloczki wszelakiego rodzaju..... dobra lece robic obiad poki mam dwie wolne rece;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo tak czy tak dzieki, za slowko. Wczoraj wyslalam formy, powiadomilam i jednego ludzia i drugiego (na pismie) teraz czekam co oni tam z gory na to. Dzieki za info Marigo:) skocze w najblizszym czasie do lidla haha, na ten czas mam sprzet ale nie mam ani ochoty ani weny ani ... materialow co by dziergac (co???????????) ale jak moja Stokrotka bedzie takim przylepkiem jak Twoja Michelle to ja nie wiem ...po co mi druty ... Marigo trzymaj sie cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki Jak samopoczucie? ja zaraz ruszam na długi spacer, bo u nas piękna pogoda i trzeba korzystać. Do lilac Nie wiem w którym tygodniu ciązy jesteś i na kiedy masz termin (a to ważne),bo z tego co ja wiem podanie o maternity do pracodawcy i socjalu musisz złożyć najpóźniej na 6 tygodni przed planowanym porodem-jeśli zamierzasz pracować do końca. 2 tygodnie przed porodem wyślą Cię już na macierzyński i od tego momentu nasz już go liczonego niezależnie od tego kiedy urodzisz-6 miesięcy . Później możesz sobie dobrać jeszcze beżpłatne 16 tygodni(nie trzeba wszystkiego na raz- w zależności ile potrzebujesz). Z tym,że nie wiem kiedy musisz zgłosić ,że chcesz ten bezplatny wziąźć! Podobno owinni Ci przysłać papiery z zapytaniem czy chcesz,ale upewnij się jeszcze. Z macierzyńskiego można już z korzystać na 16 tyg. przed planowanym porodem-oczywiście potem już niewiele Ci zostanie :-) to zależy od Ciebie i od tego jak się czujesz - zawsze można iśc na chorobowe. Jeśli długo pracujesz to podobno nawet to się opłaca9 zależy ile już składek PRSI odprowadziłaś i oczywiście ile obecnie zarabiasz. Moje koleżanki były zadowolone, bo u nas w firmie zarobki były takie sobie więc twierdzły,że z korzystały ,a nie musiały pracować :-) Pozdrawiam cieplutko i zmykam na spacerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Czesc kochaniutkie ;) Dzis kolejny dzien ladnej pogody az chce sie zyc ;) Chyba sezon Grillowy czas zaczac ;D Jesli chodzi o chorobowe wlasnie ja na nim jestem i pieniazki sa lepsze niz z socjala ale mniejsze niz wyplata,dla porownania : socjala dostawalam 120e bo jestem mezatka a chorobowego dostaje 188e na reke wiec jest roznica ;) ale za to co tydzien musze zanosic do socjala L4 najlepiej w poniedzialki bo jesli w inny dzien tak jak ja to na poczatku zrobilam (sroda) to mi zawiesili pieniazki bo formularz za pozno doszedl Denerwuje mnie ten fakt ze trzeba o wszystko sie prosic bo zawsze pracowalam i nie lubialam chodzic do takich instytucji po pieniazki ale coz czego sie nie robi dla dobra swojego dziecka ;) Ja odkad nie biore juz tych hormonow to zaczynam odczowac uroki ciazy ;) ale czuje sie dobrze ;) w przyszlym tygodniu ide na scan do szpitala moze uda mi sie dowiedziec jaka kruszynke mam pod serduszkiem ;) Buziaczki dla Was Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynkag79 dziekuje Ci za slowko:) Jestem w 30 tyg. c. wczoraj wyslalam "forme" o maternity benefit (na 6 tyg. przed planowanym przejsciem na maciez. ja sie spoznilam o ... tydzien :(). Caly czas pracuje a prace mam stojaca i nie ukrywam bardzo mi ciezko ... ale chce pracowac ile bede mogla a na "wolne" chce isc od 1 kwietnia czyli 6 tyg. przed planowanym porodem. Troche sie hmm ... unerwowalam, bo z tylu na formie jest napisane, ze zalaczyc trzeba akt malzenstwa i urodzenia (???!!!) jesli sie takowy zwiazek zawarlo poza IE i na dokladke kopie potwierdzic na gardzie to juz wysiadlam totalnie, nie znam sie, nie rozumie po co i na co a czasu nie mialam wiec zalaczylam co trzeba ale na gardzie nie bylam .... Nigdy nie korzystalam i nie prosilam o panstwowe pieniadze, nie mialam do czynienia z ichniejszymi drukami, zielona jestem a tu nagle tu potwierdz, tam doloz oj ... to nie dla mnie, nie chce isc na chorobowe, bo juz mnie i to przeraza, moze dam rade popracowac miesiac .... ale bardzo wolno mi wszystko idzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszaa ciesze sie, ze dobrze sie czujesz mdlosci wszelakie juz poszly presz i na dobre???? jak czytam Dziewczyny - ha teraz - tych tygodniach w ktorych teraz jestescie to delikatnie sie usmiecham i ... zycze Wam powodzenia:):):) i abyscie to samo mowily w 30 tyg. Duzo wczesniej Marigo mowila i ja poraz kolejny chyba powtorze za nia. Tak to natura wymyslila, ze pod koniec ciazy mamy juz .... dosyc, nie wiem czy ja jestem na poczatku tego "dosyc" ale juz coraz mniej mam tych lzejszych stanow, ha glownie w lozku jak sobie spie na lewym boczku z dwoch stron obstawiona poduchami ... Jestem baaaaarzo duza, nogi jak slupy i coraz blizej mi do ... wagi meza haha:) Sylwucha a gdzie Ty sobie chodzisz, ze ani Cie widac ani slychac? RudiK Ty juz lepiej sie czujesz? czosnek jadasz i mleko z miodem pijasz???? Mysle jak tu i gdzie usiasc aby mnie nic nie bolalo aaaa wiecie? migrena poszle precz, daaawno mnie glowa nie bolala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Właśnie wróciłam z 2-godzinnego spaceru-fajna sprawa w taką pogodę,oby się utrzymała jak najdłużej Do Myszaa25 nie wiem jakiego socjala brałaś,ale ja też jestem mężatką i mam 188E co tydzień i tu akurat nie ma to znaczenia. A za to ma znaczenie przy zapomodze ile Twój mąż zarabia i w tedy jest ona różna Miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos spacerów to ja też zaliczyłam takowy, trochę przymusowy, ale zawsze. Miałam wizytę w szpitalu i znowu wróciłam zdołowana. Ponownie nie rozumiem tut. służby zdrowia. Po 2 miesiącach od poprzedniej wizyty zrobili mi tylko badanie moczu, a krwi już nie. Mocz to ja mam badany na każdej wizycie u GP. Ważniejsze wydają mi się badania krwi - eliminacja anemii, poziom cukru i takie tam...specjalnie nie robiłam w Polsce, bo myślę mam wizytę w szpitalu to mi zrobią, a tu guzik... Ponadto szybki scan i tyle. Lekarz znowu powiedział, że prawdopodobnie dziewczynka, i chyba powinnam to przyjąć, bo dziś zauważyłam pręgę od pępka w dół. Poza tym lilac czuję się różnie. Staram się pić te różne dziwne mikstury, ale na niewiele się zdają. Może to jakaś alergia, bo oprócz tego drapania nic mnie nie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK mozesz tez poprosic swojego GP o badania krwi (gdy bylam na wizycie mowilam, ze robilam badania w PL a ona mi powiedziala, ze moglam jej powiedziec to ona mi by takie badania zalecila ...) Kiedy idziesz do GP? aaaa co to za mikstury popijasz??? Niestety ja nie wiem jak to z tym pobieraniem krwi hmm normalnie, moje zyly pokute porzadnie, za tydzien mam komplet "uslug" 7-go tutejszy szpital, 8 -go Dublin 9-go - GP. RudiK z ta krecha to mnie sie smiac chce, narobilam kiedys szumu i sledzilam oznaki "na dziewuszke" ale wiesz jesli faktycznie z ta krecha prawda to mysle- bo Marigo nie miala - ze moze 90% jak krecha jest to dziewuszka bedzie ale tez do wszytskich czytajacych ciezarowek, nie traktujcie tego powaznie, dla mnie to ... zabawa:);) Moja krecha biegnie od pepka w gore, lekko brazowa a sam pepek wystaje i tez brazowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... sie smaruje raz na noc oliwka a pod koniec dnia swedzi mnie tu i tam, co jest???? wiec "drapam" sie, chyba, ze potaplam sie w wannie z olejem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak piszecie o socjalach...zapomogach...to wogole nie kumam o czym piszecie??/widze ze tu cale mnostwo roznych opcji w irl??? a tu czlowiek 6 lat siedzi i nic nie wie> lilac ja nie dolaczalam zadnych kopii malzenstwa?? a to trzeb miecslub zeby dziecko urodzic? jeszcze na gardzie potwierdzone? matko-wszystko sie pozmienialo w 3 lata rudik slonko...ale poco ci ciagle badania krwi.wyluzuj kochana,prosze ie.badanie mozu jest bardzo wazne bo wyklucza ( lub potwierdza gezstoze-zatrucie ciazowe) przeciez nie ma potrzeby robic na okraglo badan krwi..... mi sie wydaje ze w pl troche przesadzaja z ta iloscia badan...i te dziewczyny biedne tam ciagle zetresowane sa,i siedza na forach i wspolczynniki porownuja i wynajduja choroby i zagrozenia. zrobili ci test-wyszly pewnie dobre i nie narazie nie powtarzaja badan.uwierz mi ze jak by cos ich zaniepokoilo-nie dali by ci spokoju na pewno! wyluzuj sie kochana i nie szukaj problemow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Rudik fajnie ze juz jestes na irlandzkiej ziemi. ja ostatnio troche zapracowana bylam i odbija sie to juz na moich plecach, rwa kulszowa daje o sobie znac... wczoraj po calym dniu pracy gdy wsiadlam do luasa to po 10min jazdy juz wysiasc z niego nie bylam w stanie, szybkosc ruchow 80 letniej babci... boje sie myslec co to bedzie gdy przekrocze ta magiczna liczbe 30-stu tygodni... lilac jak ty sobie dajesz rade caly dzien na nogach w pracy? ja tez planowalam pracowac jak najdluzej ale teraz powoli zdaje sobie sprawe, ze to bycie w ciazy to wcale nie taka latwa sprawa, moj brzuszek jest dosyc pokaznych rozmiarow jak na ten etap ciazy i nie wiem czy moj plan odejscia na macierzynski na 4tyg przed palnowanym porodem sie zisci... Marigo z tego co pisze twoja ksiezniczka przejela kontrole nad waszym zyciem, a w nocy chociaz troche ci odpuszcza czy tez musisz byc na pelnych obrotach? ja tak sie obawiam ze i ja urodze malego terroryste, ktory nie da mi chwili wytchnienia ani w dzien ani w nocy. Marigo a jak z kolkami twojej Michelle, przeszly? czy ciagle walczycie? Rudik ty sie chyba bardzo nastawials na synka, co? ale jak kiedys wspominala marigo, corka to prawdziwy skarb dla mamy:) ja ciagle nie wiem kto sie u mnie kryje, kolejene usg mam w srode za tydzien, wiec moze teraz nasza dzidzia sie ujawni, ale ostatniej nocy po raz kolejny snilo mi sie ze to dziewczynka:) Milego dnia dziewczyny! Ktoras z was robi dzis paczki? ja powoli odkrywam swoje talenty kulinarne i podejmuje wyzwanie, zaraz uciekam do sklepu po drozdze:) przepis znalazlam na necie, szczegoly skonsultowalam z mama i zobaczymy co z tego wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pąąąąączki.... hmmm jak byłam w Polsce to z siostrą robiłyśmy. Zjadłabym i dziś takiego lukrowanego z bitą śmietaną.... Czyżby dieta na dziewczynkę ;) Sama już nie wiem. Teraz najważniejsze dla mnie by było zdrowe. Nie wiem czy nastawiałam się na chłopca, po prostu tak mi wokół mówili i tak gdzieś podświadomie czułam. Wiem Marigo, że oni tutaj działają jak się coś dzieje. Tylko że w pierwszej ciąży to chyba człowiek jest bardziej przewrażliwiony. Pozdrawiam was i zmykam na spacer :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwucha ja zapomnialam o tlustym czwartku.....o rany! ja nie umiem piec paczkow....zreszta liczba zawartych w nich kalorii mnie odstrasza:( cale zycie walka z nadwaga! horror.... co do kolek to jakas dziwna sprawa,sa i ich nie ma...pojawiaja sie i znikaja....nie mam kontroli nad tym.troche jej pomagaja krople niemieckie sab simplex ( czy jakos tak...wlasnie czekamy na nowo dostawe) zamowilam tez u mojego brata krople ktore pomagaja rozkladac laktoze zawarta w mleku,i krople z enzymem ulatwiajacym trawienie...moze cos jej ulzy.w sumie zauwazylam ze ona ma klopoty z gazami.jak ja skreci to nie ma przebacz:( co do nocy..hmm....zdaza sie ze ladnie spi i budzi sie na mleczko,ale np.ostatnia noc prawie wcale nie spi.teraz odsypia cwaniara...a ja nie moge;) biedne dziewczyny jestescie i naprawde wam wspolczuje.ciaza niby piekna sprawa...ale po 30ty. to juz sie zaczyna miec dosc.ja jestem happy ze miska jest juz po tej stronie.... sylwucha ja mam taki specjalny pas,dla kobiet z problemami kregoslupa i z obciazona miednica.jak chcesz moge ci pozyczyc.mi pomagal nawet wtedy jak dysk mi wypadl.on umacnia kregoslup i stabilizuje.dzieki temu pasowi chodzilam bardziej usztywniona ( nie wiem jak to okreslic....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudik na pewno jest ok.....nie zamartwiaj sie bo malenstwo wyczuwa stresy...i potem tekie znerwicownae wrzaskunki sie rodza;) jak moja marna;) pierwsza ciaza powiadasz bardziej nerwowa...? hehe w drugiej bylam rownie nowicjuszka jak w pierwszej...a w trzeciej zamartwialam sie non stop! no bo jesli urodzilam dwoje zdrowych dzieci,to trzecie na bank bedzie chore ( taka obsesje mialam) podziwiam irl. ktore ciaze traktuja jak zjedzenie cukierka.co prawda ja bardzo wyluzowalam tutaj w irl. ale daleko mi bylo do nich;) ja lubie paczki z lukrem i nadzieniem rozanym.mmmmmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ciężaróweczki i nie tylko Ja właśnie siedzę i wcinam pysznego pączusia z lukrem i nadzieniem różanym. Rano udało mi się kupić i są naprawdę pyszne. nie miałam czasu robić sama,a i chęci też brak prościej kupić gotowe mniam... :-) A kolorii w ciązy to chyba nie muszę liczyć hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... zjadlam sobie jednego paczka .... z tesco choc te z M&S mimo, ze mniejsze bardziej mi smakuja:) czasami sie zdarza, ze w tych zapakowanych z tesco sa ... nieswieze ale grunt, ze choc jednym "uczcilam" tlusty czwartek:) Kupilismy dzis wozeczek 3 cz. :):):):) czerwony:) Maz sie uparl na nowy hmm ciezka sprawa no ale juz jest. Ani nie retro - jaki mi sie marzyl ani nie "wygladany" bugaboo, niestety na nowy bugaboo raczej nie moglismy sobie pozwolic :(:( Ten NASZ ma jedna dla mnie hmm wade, mnie niebardzo podoba mi sie z 3 kolami a ten nasz ma 3 kola ale za to taki cudny:) maly (mamy male autko) zgrabny i czerwony :):):):) bardzo mi sie podoba no i na koniec na dokladke jeszcze .... buteleczki :) Bardzo mily dzien:) Marigo a jakie to kropelki warto kupic, bo moja mama przyjedzie do mnie wiec moze kupila by mi "na zaspas"? bo kolke to chyba wszystkie malenstwa maja tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac gratuluje pierwszych zakupow.wstaw koniecznie linka albo wrzuc na galeriusa zdjecia wozeczka.ciekawa jestem bardzo!!!! kropelki sa rozne lilac....tutaj infacol dostaniesz w kazdej aptece,ale na michelle nie dzialaly wogole.polski bobotic tez nie bardzo....troszke jej ulzyl colinox.teraz zamowilam juz fachowo pomoc;) diclac ,biogaja i z niemiec sab simplex. nie powiedziane ze stokrotka bedzie miala kolke,choc z obserwacji wynika ze jednak 95% malenstw ma problemy jesli nie z typowa kolka to z gazami:( musza sie meczyc stworki potworki:( ja juz na tabsach antykonc. skonczyl sie blues lusss gitara i spiew;). boje sie ze znowu utyje:( mtko -obsesje mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac z polski mama niech ci przywiezie dla maluszka masc majerankowa. jest super a tu nie ma...herbatke na trawienie i-lub plantex...jak cos mi sie z niezbednika przypomni-to dam znac. acha-niech cie zaopatrzy w takie specjlne gaziki i spray do pielegncji pepuszka.ja sie bez tego umczylam tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo dziekuje Ci za liste, juz przepisalam co trzeba i wyslalam sms-kiem mamie, bardzo Cie prosze jesli cosik Ci sie wspomni to nastukaj:) z gory dziekuje:) A to nasz nowy "woz" z akcerorami :):):) Nie znam sie absolutnie, wiedzialam, ze bugaboo jest super, wiec nie wiem, czy owy zakup trafiony ... jest maly, zgrabny i lekki (nie wiem czy lekki to znaczy trwaly? stabilny?)i mam nadzieje, ze bedzie wygodny dla Stokrotki:) mnie "bola" jedynie tez 3 kola ... http://www.toys.ie/Baby-Elegance-Red-Pebble-!I00389-prod.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam dzis jakies takie hmm skorcze???? lekkie dwa, gdzie stam wyczytalam, ze moze sie tak zdarzac ... moze to znowu mi sie macic poszesza (????!!!!!) wiec do konca nie wiem, nie znam tego uczucia ... pewnie bede coraz czesciej Wam przynudzac ale coz ... boje sie ... zawsze pocieszam sie, ze gdyby caly ten porod byl nie do zniesienia to dlaczego kobiety by sie decydowaly na kolejne i kolejne dzieci??? wiec chyba nie ejst tak zle, dam rade???? Marigo a jak tabsy sie przestawilas to karmisz piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×