Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

myszaa z tego co ja wiem to nie stwierdzona negatywnego dzialania usg na maluszka. Troszke wczesniej mialam powiedzmy co miesiac, w czasie kiedy bylam w PL w ciagu miesiaca mialam 3 a teraz mam co dwa tyg. dwa (u siebie i Dublinie). Jestem przekonana, ze gdyby byly jakies ujemne skutki to na bank by tych usg nie robili albo pytaliby czy byly wykonywane wczesniej. Wiec bez obaw. Cos mam napad swedzacy, chyba bede musiala sie mazac oliwka 2 razy a n nie raz w ciagu dnia :):) DZis dzien ... trawy, cala miske trawy zjadlam (salata) a sie dziwie, ze mi smakowala ha, kupilam tez dzis komode dla Malenstwa swojego, bo nie mam gdzie ciuszkow ukladac. Marigo a i Kessi_27 w jakim srodku pierzecie dziaciaczkom ubranka? mysle raz a pozniej drugi raz uprac nowe zakupy (Kassi ale duze dziaciaczki urodzilas, gratulacje :):)) i poukladac skoro mam juz gdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... a pogoda okropna :/:/:/ Rudik zajrzyj jeszcze na ebay, razu jednego Marigo polecila mi strony te, ktore podala Mysza i jeszcze jedna ale podam Ci deko pozniej, bo dzialam na sprzecie meza a mam u siebie w zakladkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze www.gumtree.ie ja piore w persilu non-bio lub w fairy.nawet teraz w tesco sa duze promocje. kessi super ten wozek-czemu go sprzedajesz? nie spisal sie czy jak?? nie wiem czy wam pisalam ze mam chuste dla malej-kupilam w koncu moby wrap-i sprawdza sie na medal.polecam wam kochane kupic za wczasu-podobno im wczesniej sie uzywa tym lepiej bo pozniej dziecko juz np.nie lubi miec za mocno skrepowanych ruchow. pokupowalam dzis fajne ciuszki dla miski-wszysto za centy w tesco-wyprzedaz jakas.co prawda pokupowalam wszytsko w odcieniach blue i green-bo ja anty pink-owa jestem;) ale i tak fajnie.... jess sie budzi-lece pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Marigo, ciekawe czy w kazym tesco takie wyprzedaze???? chyba jutro sie skoczymy:) ... ja tez antypinkowa (i antyvioletowa :):):)) tylko skarpeciorki - jak kupowalam, bo tylko takie na owy czas byly - mam rozowawe ale dla rownowagi kupilam i niebieskie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ja piore jak Marigo w Persil non - bio ale plynie teraz mam ten all mighty czy jakos tak i dopiera plamy bez problemu :) Marigo - wózek jest extra i spisal mi sie na medal przy Marcie mimo ze balam sie 3 kolek ale trafila nam sie okazja kupic 4 kolowy Tako Jumper i jeszcze w ciazy go kupilam bo... zrobilismy probe i Marta wieszala sie na boku wozka i wtedy te 3 kolka wcale stabilne nie sa niestety wozek sie przechylal i alam sie ze pod moja nieuwage ona przewroci wozek z malenstwem :o Teaz tego 4 kolowego niesposob wywrocic a ona srednio co 5 minut wspina sie na niego i zaglada co tez Adas porabia cz czasem nie da sie mu smoka wyjac itp :P Ostatnio jak poszlam go przewinac na gore wracam a ta siedzi w gondoli :P nie pytaj mnei jak to zrobioa bo nie wiem ale zmiescila sie tam koza mala - zazdrosc?? Tak wiec wozek 3 kolowy mam teraz na sprzedaz w sumie nie pali mi sie bo stoi rozlozony popakowany i nikomu nie zawadza ale fajnie byloby go sprzedac w koncu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Kolejna sloneczna niedziela oby tak dalej:) mam pytanie, mecza ktoras z Was, lub meczyly nocne skurcze w lydkach? ja dzis mialm swoj pierwszy, z tego co pamietam moja siostra w czasie ciazy mial zt ym ogromny problem, lekarka przypisala jej wtedy magnez i podobno wtedy odpuscilo... ale nie chce za bradzo faszerowac sie znowu jakimis preparatami, po tym uczululeniu jakie mialm po zleazie jakos boje sie ryzykowac... Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe sylwucha...skurczyki w noziach sie zaczely...co? kup sobie magnez,i przez tydzien bierz sobie dwa dziennie a pozniej juz po jednej dziennie. staraj sie nie pic kawy i mocnej herbatki. kessi moja jess tez wlazi do gondoli.o zgrozo!!! a bugaboo gondola jest bardzo delikatna i boje sie ze mi wozek zniszczy. rudik doskonale pamietam jak ciezko mi bylo wchodzic po schodac na gore-jakiej nieziemnskiej zadyszki dostawalam i myslalam ze umre.a utylam 13 kg. w calej ciazy-wiec wspolczuje slonko.pociesz sie ze jak wrocisz z dzidzia do domku to wefruniesz po schodkach na gore bez zadyszki;) zrobilam sobie dzis prezent-kupilam suszarke babyliss big hair.mam nadzieje ze bede zadowolona,bo moje wlosy doprowadzaja mnie do furii.w ciazy byly piekne,grube i lsniace a teraz...polowa wylazla,matowe,lamliwe i jakies nie do ulozenia. pojadlam ,popilam....i ide sprzatac.to pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukladam sobie w glowie, ze juz niedlugo i wtedy nie wiem czy sie cieszyc, bo nieznany porod (ktory coz ... musi bolec) czy nie ... wiem, ze tyle sie w ciazy ... Rudik ja przytylam deko wiecej ale z racji, ze wiecej tygodni "mam" to mysle, ze jedziemy na tym samym wozku ;) Przeraz mnie tylko - KIEDY mi tych kilogramow przybylo - nie opycham sie, nie jem po nocach i pracuje i ruszam sie i AZ tyle????!!! Kassi szkoda, ze o Twoim wozeczku nie wiedziaalm wczesniej ... niedawno kupilismy 3-kolowca ... Zjadlabym ... kabanoska, moze 2 ;) mieszkanie na wsi nie sprzyja zachciankom a do miasta daleko:) Milego popoludnia Dziewczyny :) ps. jak obcina sie paznokcie u nog? prosze o domowy przepis tak abym nastepny razem krew sie nie lala a jak pozbyc nadmiaru kudlow tu i tam aby .... krew sie nie lala ? ... chyba sie porycze ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Sylwucha raz w nocy mialam skorcz w lydce, bol nieziemski. Nie pije w ogole kawy i od jakiegos czasu czarnej herbaty (tylko zielona i woda). Mnie jak za dlugo trzymam nogi na podwyzszeniu to dretwieja i 2 nocke z rzedu mam zdretwiala prawa reke ale nie wiem, moze jakos smiesznie ja wyginam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Czesc Kochane ;) Jak niedziela mija Wam? my z mezusiem dzis leniuchujemy ;) Pytanie do mam ktore juz urodzily czy uzywalyscie majtek poporodowych i pasu poporodowego? czy mam sobie takie w przyszlosci kupic? i mysle nad rogalem aby kupic a wy co o tym myslicie? Milej niedzieli Sloneczka Wam i maluszka zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny U nas też była dziś piękna niedziela i nawet udalo mi się mężusia wyciągnąć na porządny 1,5 godzinny spacer :-) Wróciłam do domku z mokrymi plecami ale zadowolona bo po lesie ze sporymi górami łazikowaliśmy hahaha Co do płci to Was rozczaruję. My nie chcemy wiedzieć do porodu (a zwłaszcza mój mąż) więc jeszcze trochę poczekamy na tą wiadomość. A muszę się Wam pochwalić-w czwartek zaczełam pracę i mam nadzieję,że ją dostanę na dłużej. Narazie byłam 3 dni,a jutro mam spotkanie z 2 menadżerami-będą decydować o mojej przyszłości. w sobotę jeden powiedział mi,że jest zadowolony z majej pracy,że ciężko pracuję więc zobaczymy. Jedynym plusem jest to że nie budziłam się o 3 na siusiu :-)) Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac Nie martw sie tymi kilogramami-na pewno po porodzie szybko je z rzucisz. Ja mam przyjaciółkę tu w Irlandii, która przytyła 37 kilogramów. To dlatego,że zatrzymała jej się woda. Teraz jest już 7 m-cy po porodzie i zostało jej tylko 8kg- więc chyba nie źle. już 1.5 miesiąca po straciła 17kg. Mówiła,że bardzo się w nocy pociła, bo tak z niej ta woda wychodziła. Więc może u Ciebie jest podobnie- oczywiście nie życzę Ci tylu kilogramów. Trzymaj się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac i inne dziewczyny przytyte w ciąży - taka nasza natura, kiedy indziej może nie wypadało by nam przybierać na wadze, trzeba liczyć kalorie i ilość zjadanych posiłków. Teraz za to możemy sobie pozwolić na więcej... nie mówię o totalnym extremum, ale raz na jakiś czas lody i gorąca czekolada chyba nie zaszkodzi. Mi przynajmniej pomaga ;) A na skurcze też biorę magnez - 1 tab/dzień i już po 3 dniach bóle ustąpiły. Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Hej dziewczyny :) Na pewno jestescie znakomicie obeznane w tym temacie, ale moze akurat komus sie przyda :) W weekend zwiedzilam kilka sklepow w poszukiwaniu spodni i oto co odkrylam :) Te wszystkie ciazowe ciuchy wygladaja jak worki na kartofle dla emerytek. Zero kolorow, zero ksztaltu, jakis taki zwykly top, w kolorze i ksztalcie scierki do podlogi za kilkadziesiat euro, masakra jakas. W Mothercare maja kilka ciuchow, moze 1 czy 2 mi sie spodobaly, ceny jednak kosmiczne (nie pamietam niestety ;) ) Jest tez Next, gdzie nawet wpadl mi w oko jeden sweterek, ale chyba ponad 60e kosztowal. Bylam tez w Jervisie na parterze, nie pamietam nazwy sklepu ale maja tez kilka wieszakow na samym koncu sklepu, nie za ciekawe jednak. Za to najbardziej spodobaly mi sie ciuchy w HM, maja najwiekszy dzial ciazowy ze sklepow, ktore odwiedzilam i ceny calkiem przystepne :) Dzinsy 39,90 (w poprzednich sklepach za 50 i 60e), proste i rurki, kilka odcieni do wyboru, maja tez bojowki i jakies inne spodnie z materialu, tez ta sama cena. Bluzki tez calkiem fajne i koszule tez (wybaczcie ale za chiny nie moge sobie przypomniec cen, ktore zapamietywalam specjalnie, zeby Wam napisac...). O, maja tez ciazowe czarne legginsy za 9,90. Byly tez sweterki, wielkie gatki i rajstopy :) Niestety bylam juz tak zmachana, ze nie mialam sily przymierzac, wybieram sie w nastepny weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek poporoowych nie uzywalam.pas kupilam i nosilam go troszke ale nie bylam zadowolona.odlozylam go do szuflady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Czesc Kochane ;) chorykrolik Zgadzam sie z Toba calkowicie ,jesli chodzi o ubrania ciazowe to tutaj z tym jest ciezko W mamas&papas sa ladne ale ceny kosmiczne tam na poczatku jak bylam jeszcze zielona to kupilam (w sumie maz mi kupil ;) bo powiedzial ze idziemy zaszalec i jedziemy na zakupy) spodnie ciazowe za 42e w promocji po tych spodniach juz mu sie odechcialo zakupow a teraz jak troszke pochodzilam po sklepach to w next znalazlam ladne i wygodne spodnie za 19e wiec jest roznica .. Slyszalam wlasnie ze HM ma wlasnie najwiecej do zaoferowania ciuszkow ale jeszcze tam nie dotarlam bo tez jakos szybko mnie mecza te zakupy Dzis jest ladny dzien ;) Chyba wybiore sie na spacerek ;) Milego Dnia Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie mogłam znaleźć nic w H&M jak szukałam kiedyś przed świętami. Byłam w tym w Illac-u. Kpiłam za to dwie pary spodni w mothercare, w promocji jakoś i zadowolona jestem. Poza tym to w Penney- u zaopatrzyłam się w fajną tuniczkę z dzianiny a w Dans storze w bluzkę, bardzo dobrze się sprawdzają. Można kupić sobie coś i w takich sklepach, tylko należy zwracać uwagę na fason, by był rozszerzany. Co innego ze spodniami - te raczej już tylko w "profesjonalnych" sklepach ;) Nie wiem jak Wy, ale mnie dla siebie nie chce się tak kupować ubranek, jak dla Dzidzi. Te maleńkie ciuszki są takie słodkie... Zbliża mi się 30 tydz. i czas najwyższy chyba zaopatrzyć już Maleństwu szafę - nieprawdaż? 3majcie się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w PL kupilam sobie i jeansy z pasem ciazowym i getry i spodnie dresowe, cenowo? niby korzystnie ale 2 ostatnie zakupy do pierwszego prania no drugiego a jeansy? hmm bawelniany pas ciazowy sie pruje wiec zakupy doniczego :( jak pojade w piatek do Dublina to wejde do H&M i zobacze ich oferte, bo w tym "moim" tutaj na miejscu nie widzialam nic dla ciezarowek :( Poza tym jakos radze sobie zakupami wlasnie chocby w Penney- u, czy getry czy spodenki dresowe kupuje sporych rozmiarow (bo i tez ja spora jestem;) ostatnio w Zarze kupilam fajne (duze!) spodenki czy w Promod bluzeczki, tuniki, niektore w rozm. S (czy M) a maja dosyc luzny kroj wiec teraz sa blizej ciala :) a pozniej beda dalej od ciala:) I tak tych zakupow ciazowych ubranek zrobilam sporo ... Wczoraj kupilam troszke higienicznych artykulow dla Malenstwa, jak wkladalam pampersy to malo co- z jakiegos niewytlumaczalnego dla mnie powodu - sie nie poplakalam ... ha tak, kupilam pampersy i chusteczki do wycierania pupeczki malusiej i waciki ha. Maz mnie zapytuje czy aby nie wczesniej urodze ... A skads mam znac odpowiedz? Cudny dzis dzien prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jezeli chodzi o HM i ubrania ciazowe to na pewno trzeba sie wybrac do tego przy Grafton St, gdyz w tym przy Ilacu za duzo nie znajdziecie, przynajmniej jezeli chodzi o centrum, nie wiem jak w innych rejonach Dublina, ale prawda jest ze wiekszosc tych ciazowych rzeczy jest koszmarna... mi udalo sie kupic kilka w miare wygladajacych rzeczy na przecenie w mothercare w St.Stephen's Green Shopping centre, jakos pod koniec lutego za smiesznie niskie ceny. Ja osobiscie polecam asos.com, robia duzo promocji, do jutra np. maja na wszystkie zakupy 20% off, czesto mozna dostac przesylke za darmo do Irl. ze zwrotami tez nie ma problemu. Fajne rzeczy mileli tez w top shopie, ale dawno tam nie bylam wiec nie weim jak teraz sytuacja wyglada, ale oczywiscie wtedy ceny juz na innym poziomie, aaaa i teraz jest jeszcze New Look na Henry St. centrum tam z cenami nie swiruja:) Rzeczywisice teraz i mnie duzo bardziej kreca te male ciuszki, staram sie jednak trzymac nad tym kontrole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny logowałyście się kiedyś na gazeta.ie? Wyniuchałam tam fajną kołyskę, ale nie mogę skontaktować się ze sprzedawcą, bo nie podała telefonu, a według instrukcji na stronie, kontakt możliwy będzie po zalogowaniu. Problem w tym, że nic takiego nie jest możliwe, i jak się okazuje dzieje się tak od dłuższego czasu. A admin śpi i nie reaguje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Jestem w ciazy 9 tydz. Bylam u GP i u Polskiego ginekologa. I teraz nie wiem czy Wy chodzicie tylko do GP??? Czy odwiedzacie Polskich ginekologow?? Mam slaba sytuacie finasawa teraz stracilam z koncem lutego prace i czekam na zasilek moj chlopak pracuje ale zaplacic mieszanie i rozne oplaty!!! Prosze podpowiedzcie czy GP wystarczy?? Ginekolog za wizyte skasowal 80e + usg 70e chce mnie widziec za miesiac z badaniami ktore kosctuja 120 e i przepisal mi lek ktory kosztuje 115e Z góry dziekuje!!! Pogoda bardzo ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj magdaEIRE:) w pierwszej kolejnosci GRATULACJE! ja jestem obecnie w 25 tyg ciazy i u polskiego gin w dublinie jeszcze nie bylam, nie wiem czy planujesz w nie dlugim czasie wizyte w PL, wtedy moglabys juz spotakc sie ze swoim lekarzem. Mi jak na razie wystrczaja wizyty u GP i w szpitalu, gdyby dzialo sie cos niepokojacego na pewno wtedy wybralabym sie do polskiego lekarza by sie upewnic czy wsyztsko jest w porzadku, ale jak na razie (odpukac) bez zastrzezen... wiec jezeli masz juz ta pierwsza wizyte za soba i wsztsko prezbiega w porzadku to na twoim miejscu bym sobie odpuscila, ciekawa jestem tych badan, ktore ci zlecil lekarz? cos mi sie wydaje ze bedziesz mial je za darmo w szpitalu, moze byc ze w pozniejszym terminie... ale chyba nie rwalabym sie tak na wydanie tych 120 euro, zorientuj sie moze w pierwszej koljnosci jakie to badania dokladnie zanim wydasz te pieniedze. wiesz ja sobie jeszcze tlumacze to tak, ze tutaj wsyztskie Irlandki maja ciaze prowadzona w ten sposob i zyja, rodza zdrowe dzieci i decyduja sie na kolejne, ta opieka wyglada tu zupelnie inaczej, ale gdy sa powody do niepokoju to zapewniam cie ze zajmuja sie tutaj przyszlymi mamami fachowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudik ja tez kiedys probowalam sie zalogowac na gazeta.ie i nic z tego nie wyszlo :/ moze sproboj znalezc kogos kto posiada konto i moglby sie skontaktowac z ta osoba w twoim imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Sylwucha szukam takiej osoby. Może na forum jest jakaś dziewczyna, która mogłaby mi pomóc? Magda, jeśli chodzi o gina w Irlandii, to też nie korzystałam z ich usług, oprócz pierwszej wizyty. Od razu zapisałam się do GP i jak na razie jestem zadowolona. Nie wiem w jakiej przychodni byłaś, ale polscy lekarze też mają uprawnienia GP, więc możesz się w tej kwestii wypytać i zapisać do polaka. Ja chodzę do irlandczyka, bo miałam przychodnie na tej samej ulicy gdzie mieszkałam. Teraz jest trochę dalej, ale gość jest spoko i już zostałam. 3maj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Dziewczyny, ten HM to naprzeciwko st stevens, boczna od grafton street, pietro -1, w innych hm w centrum nie widzialam nic ciazowego. Jesli chodzi o bluzki, sweterki to mozna dostac wszedzie, problem wlasnie ze spodniami, a nie moge ciagle w dresach chodzic :D RudiK, daj namiary na to ogloszenie, ja mam konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
magdaEIRE najpierw zorientuj sie co to za badania i lek. Jesli to krew, mocz itp, to mysle, ze nie ma paniki, mozesz poczekac do wizyty w szpitalu. GP powinien zapisac Cie do bezplatnego programu maternity i dac list do szpitala, ktory musisz jak najszybciej zaniesc, bo czeka sie 2 miesiace na wizyte. Jesli nie wybierasz sie w najblizszym czasie do pl i bedziesz chciala odwiedzac tu pl gina to radze Ci ostroznie wybierac, bo niektorzy z nich mineli sie z powolaniem i potrafia tylko zdzierac kase. Ja na poczatku bylam u jednego, ktory mnie tylko nastraszyl i zalamal i nie chcial nawet zapisac do maternity, wiec zapisalam sie u gp, potem u innego pl gina sprawdzilam, ze wszystko gra i nie mam planow juz do nich chodzic, bo to zbyt kosztowne, kazda wizyta z usg to 160e, tymczasem bilet do pl kupilam za 60e w dwie strony i spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
no i z weekendowych zakupow nici, sie nam pokomplikowalo i do niedzieli musimy sie wyprowadzic, co dzwonie to albo zajete albo od kwietnia, nawet pokoi nie ma :( i po co mi nowe spodnie jak bede bezdomna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdaEIRE GRATULACJE i witaj u nas na forum:):) Czytam, ze jestes w 9 tyg. i usmiecham sie do siebie, wspominam sobie w czasie kiedy ja bylam w 7-ym tc, Marigo bylo duzo przede mna a a ja: myslalam kiedy to ja bede tak duzo w ciazy .... :) no i jestem w 32 tc :):):) Od poczatku ciazy chodze tylko do lekarza GP i do szpitala, ginekologa odwiedzilam w24 tyg. jak bylam w PL, tam tez zrobilam sobie badania prenatalne ale glownie dla tego, ze mam konflikt i chcialam wiedziec czy z Malenstwem wszytsko w porzadku. I powtorze za Sylwucha skoro razy bylas u ginekol. to moze daj sobie spokoj narazie (ze slyszenia wiem, ze czesto lekarze - no niestety z PL - naciagaja i obmyslaja niewiadomo co aby tylko do nich wrocic). Pewne jest jedno - czego ja jestem jak narazie dobrym przykladem - jesli cos jest nie tak - konflikt - to doskonale potrafia sie zajac - stad tez jezdze na 2 szpitale: do siebie i do Dublina a tam - mam badania "z kosmosu" ;) Jesli uznaja za stosowne to zrobia Ci badania tez "z kosmosu". Powodzenia:) Wyciagnelam dzis lezak i wylozylam, buzie i Brzuchatka (ubranego rzecz jasna:)) wystawilam do slonca :) cudny dzien:):) pozniej wstac nie moglam no ale z pozycji kleczacej przy akompaniamencie sapania ... dalam rade ha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki serdeczne za odpowiedzi :D To badanie to: toksoplazma , TSH,T3,T4 lek hormonalny tylko dla kobiet w ciazy nie wzielam recepty,powiedzialam ze nie mam kasy teraz wiec go nie wykupie i tak,ze jak bede potrzebowac to nast.razem go wykupie. Do polski sie wybieram koniec kwietnia wiec tam se przebadam a tu zostane przy irlandzkiej sluzbie zdr. Dzieki. Zarejestrowalam sie w rotundzie mam wizyte w polowie kwietnia :D zadzwonilam do GP zapytalam o to badanie, powiedzial ze bedzie w szpitalu wiec czekam. MI sie wydaje ze na GAZETA.IE trzeba kliknac na facebook ze sie ,,ich lubi,, i wtedy mozna sie zalogowac :) sama chcialam i nie moglam :( Dzieki miłego wieczorku. Jutro ST>Patrick day !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×