Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

ninka nic sie nie martw o szczepienia-tutaj sie z tym nie spiesza i dobrze. dziecinki male i nie ma co ich tak ladowac tymi lekami.spokojnie.... co do tych policzkow.karmisz piersia? bo mi to raczej na alergie pokarmowa wyglada..... jesli karmisz piersia to przypadkiem full fat mleczka nie pilas? tutejsze mleko jest bardzo tluste ( haha nie rozcienczone woda po drodze nim do butelki trafi;) ) i bardzo czesto pierwsze reakcje moga takie byc. moja corka do dzis nie moze tego mleka pis a ma skonczone 3 latka,i michelle tez zauwazylam ze sie czerwieni;) jak pofolguje sobie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
dzis z kolei ja mam slabszy dzien... niepokoi mnie, ze od kilku dni czuje sie dziwnie dobrze, nic mnie nie kluje, zadnych nudnosci, spac moge w kazdej pozycji i nawet piersi mnie juz nie bola. Do lazienki tez mnie juz nie goni jak wczesniej. Niech juz bedzie wtorek, bo zaczynam swirowac :( No ale skoro skanu i tak mi nie zrobia, to jak sprawdza, ze wszystko gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marigo nie karmie juz piersia przestalam z dniem jak tu przyjechalam.. a wiesz moze cos na temat wit D? do kiedy sie ja daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) chorykroliku ale mnie rozbawials, brak niepokojacych objawow to juz objaw do niepokoju my niedoswiadczone mamusie to rzeczywisice zeswirowane jestesmy:) mysle ze wchodzisz w ten najprzyjemnijszy okres ciazy, nudnosci minely, pierwsze bole rozciagajacej sie macicy tez, piersi w koncu odpuscily, brzuszek sie zaokragla i tak teraz bedzie fajnie prze kilka tyg az do momentu gdy zaczniesz czusc sie ciezka, plecy zaczna doskwierac, kazda pozycja siedzaca czy lezaca nie bedzie wystrczajaci wygodna, pojawila sie obrzeki i opuchniecia i do tego uczucie ciaglego zmeczenia... wiec ciesz sie ta chwila poki mozesz:D Ja u siebie wlasnie nie dawno zaobserwowalam takie etapy ciazy, poczatki na podlodze w lazience ze lzami w oczach, potem wielka euforia, super samopoczucie i wiara ze tak juz bedzie do 9 mca i teraz etap zaskoczenia, ze to bycie w ciazy wcale takie latwe nie jest, gdy tych kilogramow juz tak duzo do noszenia:) teraz jescze szlaban na slodycze, dzisiaj juz swira dostaje i wspomagam sie owocami:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... racja Sylwucha:) U mnie tych "kilow" tyle, ze i plecy odpuscily ;) tylko plecy .... W Dublinie wczoraj na scanie 36 week+ 1 dzien (dzis + 2) wszystko w porzadku, w poniedzialek u siebie w szpitalu "decydujace starcie" od dr w Coomb ... mam wskazanie do zakonczenia ciazy w 38-39 tc, mimo, ze staraja sie obracac malenstwa u mnie ze wzgledu na konflikt - niedopuszczalne. Wszystko mnie meczy, jedzenie, lezenie, spanie, siedzenie, od kazdej z tych czynnosci sapie, budze sie miedzy 4 a 5 nad ranem do toalety i usnac pozniej nie moge wiec czytam z godzinke. Tak wyglada u mnie koncowka ciazy :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm ninka a moze mleko zmienilas dziecku? juz nie wiem....moze i woda-tylko ze to by byla reakcja na calym cialku -na polisiach zwykle wychodzi pokarmowka lilac jeszcze troszke.koncowka bywa nader upierdliwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh lilac jestem w stanie to sobie wyobrazic, ja w chwili obecnej mam wrazenie ze wieksza juz byc nie moge, wydaje mi sie to fizycznie niemozliwe, a to 30 tydz... na obracanie dziecka to ja bym sie chyba nie zgodzila wydaje mi sie to jakims sredniowiecznym rozwiazaniem, niby jak mieliby to zrobic? lilac skoro stokrotka nie chce sie meczyc podczas porodu to tobie pozostaje zaakceptowac jej zdanie i z usmiechem na twarzy udac sie na cc, wydaje mi sie ze nie ma co tu zgrywac twardzielek i pchac sie do tych naturalnych porodow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... czasami mam wrazenie, ze "rosne" z godziny na godzine :) To obracanie to rzeczywiscie brzmi niezbyt hmmm "normalnie" ale to rzeczywistosc - pod kontrola usg i ktg - lekarz albo polozna "ugniataja" brzuchatek kierujac dzieciatko na wlasciwy tor ale czesto takie wlasnie obracanie konczy sie porodem albo malensta wracaja do ulubionej pozycji. Chyba czas pakowac torbe a pamietam jak Marigo pisala, ze ... jeszcze nie spakowana :) Dobrej nocy Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az mnie troche strach oblecial na to pakowanie torby... uswiadomilo mi to ze jeszcze chwila i ja bede pakowala swoja, strasznie duzo niepokojow teraz we mnie, powoli pekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marigo zaczelam mieszac aptamil+bebilon i zaczelam dawac jej pomalu jabluszko..jestem tu z dala od wszystkich i nie mam sie kogo poradzic..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninus ja ekspertem nie jestem,ale z tego co wiem,nie wolno mieszac mleka, zdecyduj sie albo na jedno albo na drugie... jessica byla na aptamilu-pozniej przeszlam na cow and gate. z tego co wiem-aptsamil jest najlepszy i najpopularniejszy-nawet w szpitalach. kto ci tak doradzil zeby pomieszac te mleka? lilac jak sie czujesz? reszta brzuchatek-kulacie sie? just,paulinka jak maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Dzien Dobry Kochaniutkie w ten piekny niedzielny poranek ;) Sloneczko swieci i buzia usmiechnieta ;) Ja czuje sie dobrze i malenstwo tez bo caly czas fika jakby tam gral w pilke ;D hihihi Czytam tak te nasze forum i sobie mysle ze ja za pare tygodni sama bede miala wielki brzuszek i bede sapac jak parowuz ale ten czas leci.. Dzis na ogiadek rybka z grilla i salatka bo nie mam ochoty stac nad garami ;) Dzis wkoncu mam okazje spedzic troszke dnia z mezusiem zanim ZNOW pojdzie do pracy.. Bardzo sie ciesze ;) nina12345 Witam cie na forum i nie martw sie kochana tutaj znajdziesz dobre i doswiadczone rady ;) Milego dnia Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich :) Marigo mam pytanie wiem ze juz pisalyscie o tym ale zapomnialam :) w jakim proszku pralas ciuszki dla noworodka i czy dodawalas plyn do plukania czy bez , mi w sumie zostalo jeszcze 4,5 miesiaca ale wole wiedziec tak na przyszlosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Marigo czuje sie dobrze:):) "od srodka" mam teraz znaki, ze tez ok, tylko ciasno ...;) Tak sobie mysle, ze mna czasami wlada strach a co ma "powiedziec" to Malenstwo w Brzuchatku? czy mu nogi nie dretwieja? jaka ma rozrywka w srodku? czy mu nie ciemno? na co ma ochote? na sledzia czy kielbaske albo moze na lody? (ooo jak jestem w McD. to kupuje dwa jeden z truskawkowa polewa a drugi z czekoladowa, wolny wybor :)) Czy mysli, ze za chwile czas i jemu "pakowac torbe" ? Dzis ostatnie podrygi hormonow, wyciszam sie jakos czy co??? Ale zrobilam w ramach relaksu dwa prania, wietrze co sie da:) Marigo a jak u Ciebie przygotowania do chrzcin? i do swiat takze u was Dziewczyny? to chyba (??!!!) juz za tydzien :) Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek ja Tobie odpowiem, bo pytalam o proszki Marigo i kupilam tak wlasnie. Ciuszki dla Malenstwa i wszystkie inne posciele piore w PERSIL NON BIO jest jeszcze taki proszek o ktorym wspomniala Marigo FAIRY. Do plukania dolewam plyn FAIRY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie swieta bede spokojne tylko Ja i moj narzeczony :) wszyscy z domu pojechali do Polski i mamy spokoj na 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie izuniek...lilaczek obcykany w temacie;) pochmurzylo sie bardzo-a ja mam wielkie pranie..... niusia mala zasnela-a musze ja pochwalic bo taka grzeczna byla w kosciele dzis.rozgladala sie i gugala z ksiedzem za to jessa bila brawo wszytskim za spiewanie haha! chcielismy sie gdzies wybrac,myslalam o tym festynie maxi zoo ale krotko jest i pewnie nie zdazymy...bo do maynooth dojechac kawaek trzeba. i tak nie wiem co tu z ta niedzielka zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ja tak czytam o przygotowaniach i calej ciazy to mnie na wspomnienia bierze :D Sama pamietam jak czulam sie jak foka :P nie umialam sie przewrocic z boku na bok w lozku :P cale szczescie mnie te chwile w toalecie ominely, jakos ciaza nie dala mi duzo w kosc, nogi nie puchly ale pod koniec tez mialam dosc i sama mowilam ahhh juz moze by byl koniec :D A torbe spakowalam wczesniej pelna euforii, lubie miec wszystko wczesniej przygotowane. I pamietam ten dzien jak dzis, ogladalam z chlopakami tv i jakos mnie brzuch bobolewal no i mowie do nich oj cos czuje ze dzis sie bedzie dzialo :P no ale ze bolalo tylko czasami stwierdzialam, ze ide sie kapac i spac. No i polozylam sie do lozka a tu znow boli mysle hmmm czy to to czy jak, Moj spanikowany z gazetka o ciazy w reku i do mnie mowi mow kiedy Cie boli a ja bede liczyl czas:D i po paru razach mowi to co rodzisz czy nie?? a skad mam wiedziec, zgasilam swiatlo i mowie idziemy spac:D no ale znow boli wiec mowie to chyba to :P wiec sie ubieramy, zeszlam na dol (dodam ze bylam cala w starchu) no i przestalo bolec wiec mowie nie nie to nie to juz nie boli :D i sciagnelam buty szczesliwa na schody do gory a w polowie zawrotka ojezuuuuu jak boli :D Moj mial taki ubaw, ze szok :P Pozniej do mnie Moj mowi, wlasnie minelem pare co przyszli rodzic ciekawe czy my tez takie glupie miny mielismy :P Marigo maly ma sie dobrze, lata, rozwala wszystko co sie da :D Moj maly tez chowany na aptamilu :D Paulinka Kilkenny i ja tam troszke mieszkalam :D fajne miasteczko :) No ja nie wiem czy bym sie zdecydowala, zeby mi na brzuch cisneli by dziecko obrocic, jakos malo mi sie to wydaje przyjemne dla mnie i dla dzidzi chyba wolalabym cesarke zaliczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) dziewczyny czy mial ktoras z was badana krew na poziom glukozy? ja ide jutro, wiem ze mam byc naczczo i mam pytanie czy orientujecie sie ile to mniej wiecj trwa? umowilam sie ze znajoma ze popilnuje jej jutro dziecka, a teraz tak mysle ze moge kurcze nie dac rady jezeli bede musial tam czekac zbyt dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marigo kolezanka ktora tu mieszka mowila ze jezeli bede przechodzila na aptamil to mam mieszac..daje dalej bebilon bo mama mi wyslala duzo opakowac chociaz nie prosilam i nie chcialam.. ach te babcie..;) a bebilon to nie to samo co aptamil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszaa dziekuje za oowitanie..:) sylwucha o ile dobrze pamietam to przychodzisz do przychodni pobieraja Ci krew, wypijasz cukier i po godzinie znowu badanie no i idziesz do domu.. tylko mowie o polsce tutaj jak jest to nie mam pojecia..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki nina czyli tutaj moze to potrwac pewnie i 2:) co do bebilonu i aptimelu ja slyszlam ze to jest to samo mleko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozatym niewiem jak jej zaczac wprowadzac jabluszko itd daje jej to jest krzyk plucie krztuszenie sie i nie chce..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo:-) Naprawdę zachęcasz mnie żebym częściej do was zaglądała:-) Sylwucha, Ja miałam badnaie na poziom glikozy. Wszystko zajęło około 3 godzin:-) Na koniec dostałam tosty i kawę:-) Nina, Bebilon i aptamil to to samo mleko. Ja ci powiem tak że też mieszałam mleka jak przechodziłam z jednego na drugie ale potem jak wylądowałam z małą w szpitalu (miała rotawirusa) i lekarka mi powiedziała żebym już nic nie mieszała tylko po prostu przeszła na wskazane przez nią mleko. Mi się wydaje że możesz spokojnie wykończyć wszystkie opakowania babilonu a potem przejść na aptamil. Justa, Kilkenny fajne miasteczko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak piszecie o ciążach i zbliżających się porodach to przypomina mi sie moja ciąża:-) W 39 tyg ciąży miałam wizytę w szpitalu w Kilkenny. Przyjeła mnie taka młoda Hinduska - największa zołza ze wszytkich lekarzy!!! Już wcześniej miałam z nią na pieńku;-) Nawet za bardzo mnie nie zbadała tylko dotknęła brzucha i mówi że jak dla niej dziecko ma powyżej 5 kilo. Przeraziłam sie potwornie na taka wiadomość tym bardziej ze przez całą ciążę wszycy mówili że mała była standardowych rozmiarów. Ale ona twierdziła że dziecko to jakiś potwór i że nie ma na co czekac tylko trzeba natychmiast wywoływać poród bo urośnie jeszcze większe. Kazała mi przyjść za kilka dni. No to ja wyszłam z gabinetu z płaczem i mówię do męża że natychmiast musimy sie umówić do polskiego ginekloga w Dublinie bo potrzebuję potwierdzenia. Zadzwoniłam do Medicusa, mieli wolny termin za 2 dni na niedziele. No i w niedziele wpakowałam się z wielgachnym brzuchem do samochodu i pojechaliśmy do Dublina:-) Tam lekarz zmierzył dziecko i wyliczył że dziecko waży gdzieś ze 3600, jest jeszcze bardzo wysoko i że jak na jego oko to na pewno przenoszę ciążę i jeszcze przede mną przybajmniej ze 2 tygodnie. Nie było żadnych oznak zbliżającego się porodu. Zero rozwarcia. Przyjechałam z Dublina z ulgą i postanowieniem że nic nie dam sobie wywoływać:-) No i nie musiałam bo tej samej nocy wylądowałam na prodówce:-) Córka ważyła dokładnie 4kg i mierzyła dokładnie 50cm:-) No i jak tu wierzyć lekarzom:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Paulinka no to ta Hinduska to niezła babka ja jak pojechałam na usg w 15 tyg do szpitala trafilam na hindusa :) doslownie badanie trwalo minute i nic mi nie powiedzial czy z dzieckiem wszystko ok , mój narzeczony sie spytal czy wszystko ok a on odpowiedzial No przeciez widzieliscie :/ mam nadzieje ze teraz na niego nie trafie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Izuniek i Paulinka. Kochane przeczytalam co napisalyscie i sie wystraszylam bo ja mam w rotundzie lekarke hinduske bylam u niej raz jak narazie ale tez mi sie nie spodobala jakas dziwna jest oni chyba tak wszyscy maja.. naszczescie malutki moj rusza sie jak szalony ;) ja juz mam taki duzy brzuszek ze stop swoich nie widze ;) hihi jutro znow gp i socjal az mi sie nie chce ale coz pieniazki sa potrzebne Dzis zrobilam swietny interes ;) zakupilam dwie reklamowki ciuszkow dla malenstwa za 10e ktore sobie wybralam jest ich mnostwo od kombinezonika po sliniaczki na kazdy dzien tygodnia ;) hihihi Margo Dziekuje za Pomocna rade, jestes KOCHANA!! masz u mnie kawusie i slodkie ciasteczko ;) a co do proszku do prania to tez slyszalam od znajomej ze persil non bio jest dobrym proszkiem a plyn ten Fairy tez jest dobry jej synek ma uczulenie na proszek z firmy Fairy ale na plyn nie. Kochane Milych snow zycze Wam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
acha kochane chcialam sie was spytac czy macie namiary na jakas kosmetyczke? najlepiej ktora dojezdza do domku a jak nie to polecicie mi salon prosze bo jak ja juz moich stopek nie widze to chcialabym sie przejsc na pedicure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinka chyba wiem o jakiej hindusce mowisz, ja tam tez przetestowalam wszystkich lekarzy i chyba najmilszy okazal sie czarnoskory nawet chcial mi powiedziec co bede miala a ja do niego ale ja juz wiem :P ale mial glupia mine :P A hinduska to w ogole nie bada mysli, ze macnie brzucha i jest ok:O A mi nie robili testu na cukier ciekawe czemu ? A Kilkenny chyba najbardziej mi sie podobaly z tych wszystkich miejsc co mieszkalam :) Ja pralam wlasnie w tym Fairy bio i do tego plyn z dzieckiem na opakowaniu z lososiowa nakretka i maly nie mial nic po tym :) Widze, ze z Was tez nocne marki :P Ja wracam do ogladania filmu :) Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×