Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

sylwucha...az spojrzalam na twoj suwaczek i musze ci kochana powiedziec ze......ze jeszcze urosniesz.....haha! jeszcze duuuuuzo czasu a dzidzia dopiero rozpedu nabrala;) a ostatnie tygodnie ciaaaaaagna sie w nieskonczonosc! dobranocki.ide spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyliczenia czy należy nam się macierzyński to wcale nie taka prosta sprawa:-) Byłam kiedyś na spotkaniu dla kobiet w ciąży i tam mówili coś o jakimś liczeniu kumulatywnym, zmiennych okresach, formułach uproszczeniowych itp;-) nie za wiele z tego zrozumiałam:-) Tak że najlepiej złożyć podanie i czekać:-) Teorwtycznie trzeba mieć opłaconych 39 składek PRSI. A ci w Socialu sami wyliczą co i jak. Jedyną pewną zasada jest to że w momencie przejścia na macierzyński trzeba pracować. Można być na L4 ale trzeba być zatrudnionym. Wlicza się też w to samozatrudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudik, Ja w 9 miesiącu ledwo chodziłam:-) Wszystko mnie strasznie bolało. Tez miałam takie skurcze. Lekarze co prawda mówili że to normalne i że to jeszcze nic nie oznacza, że takie skurcze moga trwać tygodniami. Ale w sumie poród zaczął mi sie 6 dni wcześniej więc może jednak te skurcze zwiastowały nieco wcześniejszy termin:-) Mam nadzieję że uda ci się jeszcze troszkę pochodzić z brzusiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do listy do szpitala to w sumie Marigo napisała wszystko co potrzebne:-) Dla mnie najważniejszy był aparat fotograficzny:-) Mam dzięki niemu cudowne zdjęcia córci po kilka chwil po urodzeniu:-) A i oddtwarzacz MP3. Nadrałam sobie na niego kilkaset moich ulubionych piosenek a potem jak dopadły mnie bolesne skurcze chodziłam po korytarzach szpitala i śpiewałam na cały głos:-) Super pomagało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOooo dzieki Marigo :) a powiedz mnie uprzejmie co to ... chusteczki bawelniane - :(:(:( ja nie wiem, nie mam takich .... a na pepuszek tez nie brac???? a te podklady to mam takie jak podpaski i takie cieniutkie (nie przecze, ze jeszcze kupilam takie wiecie Dziewczyny maxi na noc grube i dlugie jak stad tam) Fantastyczna jestes i bardzo, bardzo Ci dziekuje Marigo :):):) ... i dobrze, ze sie nie spakowalam:) maskary chyba nie bede brala, bo na bank bede ryczec, rycze jak wieszam pranie z malusimi ubrankami, rycze jak prasuje to co bedzie jak Stokrotke ujrze? (moze wezme ... cienie do powiek???) Marigo nr telefonu do ludzia z polskiego sklepu 0857082365 ja korzystalam z tego a jest jeszcze jeden 0857127852 To ide w koncu, bo takiego pomieszanego pisania jeszcze swiat nie widzial:) Milego wtorku Dziewczyny a jak nie spicie to dobrej nocy jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa rzeczywiscie jeszcze aparat, "baterie" ze 4 szt. i ladowarka do "baterii" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie paulinka! aparat...mi coprawda maz przyniosl ale lilac nie stad wiec-niech dziewczyna bierze:) maternity pads sobie kup w aptece chusteczki bawelniane-kupisz w tesco w dziale dla niemowlat-cotton wipes ( nie urzywaj na poczatku nawilzanych chusteczek typu pampers-sa zimne i nieprzyjemne dla malenstwa) teraz pepek. sluchajcie dziewczyny-kilka dni temu ogladalam the doctors ( codziennie na rte1 po 9 rano -kilku amerykanskich lekarzy porusza rozne tematy,ciekawostki najnowsze odkrycia i takie tam...)i wyobrazcie sobie-ze lekarz stwierzdzil ze najlepsze dla pepka dziecka jet powietrze i woda.zwykla woda jednak! wiec irole maja racje! podobno spirytus strasznie podraznia i czesto powoduje niepotrzebne infekcje-hmmm pielegnacje pepka pozostawiam wiec waszej intuicji.....polska szkola jest inna i tutejsza inna. do szpitala nic lilac nie bierz na pepuszek.....wywijaj pieluszke tak zeby nie ocieral sie o kikut i zeby w miare mozliwosci byl dostep powietrza....niczym nie smaruj. w domku zobaczysz jak sie goi-jak cos sie bedzie dzialo-to przelecisz spirytusem i bedzie cacy:) no chyba wsyztsko...moze paulika i just cos dorzuca.....ja jeszcze pomysle w nocy;)podczas karmienia.... i wogole dlaczego ja jeszcze nie spie-skoro moja trojca spi?....a jutro bede gledzic mezowi ze jestem niewyspana i zrzucac wine na placzace w nocy dzieci;) no to juz ide spac-dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nam się pogoda zrobiła... a ja miałam pranie robić. nina nie bardzo jestem zorientowana w ginekologach tutaj, ale ja jak byłam raz u polskiego gina zapłaciłam chyba 160 e 80 wizyta i 80 usg. To była moja pierwsza i jak na razie ostatnia wizyta w Phibsborough Medical Clinic. Są podobno tańsze przchodnie, ale nie orientuję się. Dziękuję Paulinka za nadzieję, że to może jeszcze nie mój czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nina ja bylam u Dybkowskiego w Dublinie i placilam za wszystko 80e wizyta + usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim! Nina ja bylam w emc w marcu jakos i za ginekologa zaplacilam 80e + usg 70e , chcialam wlasnie napisac ze jestem po wizycie w szpitalu bylo ok i sprawnie, badanie moczu,cisnienie,rozmowa z polozna,krew i doctor+usg, jeszcze nie widac czy to chlopak czy dziewczyna,jestem 15 t.c. ale zrobili mi wszystkie badania ktore zlecil ten PL ginekolog, powiedzialam co on powiedzial, problemy z tarczyca itp. wszystko zrobili ,polski ginekolog mnie zapraszal bardzo na wizyte na 15kwietnia ale nie poszlam, teraz czekam na wyniki ze szpitala, oni dadza znac cos z wiazku z tymi wynikami czy jak sa ok to nic??? i nastepna wizyta dopiero w lipcu???? na cukier, na usg, do poloznej - kazda innego dnia :-P :-) Co tam Lilac spakowana jestes? wczoraj nerwowy wieczór :-) , rozumiem wszystkie nas to czeka, no niektore po...:-D Wiecie co mi tu powiedziala irlandka ze jak chce sie szybciej urodzic tz. urodzic juz!bo czas a dzidzia nie chce! to zeby zjesc ostre danie z curry - powiedziala ze to prawda ze jej synowa tak zrobila i zaraz pojechala rodzic :-D to sie napisalam :-D a termin mam na 18 pazdziernik blisko, moich urodzin a blizej taty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a w sobote lece do PL , wesele siostry chce tam zostac na 3 tyg. wiem ze pisalyscie co mozna kupic w PL ale nie moge tego znalesc a juz chyba do pazdziernika nie bede leciala , napiszecie mi co warto kupic w PL???? prosze!!!! Do czego jest masc majerankowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina, Ja byłam w Medicusie w Dublinie. Za wizytę płaciłam 80 euro za usg zwykłe 80 euro. Za 3D chyba 160 euro... nawet dobrze nie pamietam. Na koniec roku pewien procent tych kosztów można odliczyć od podatku (dostaje się zwrot). Magda, Ja też słyszałam o tym curry - choć sama nie próbowałam:-) Mi pomógł bardzo długi spacer po lesie (2 godziny) a nastepnego dnia 3godzinna podróź samochodem:-) :-) Marigo, Co do pępuszka to ja przyznaję się bez bicia że używałam spirytusu, To znaczy nie w szpitalu ale po przyjściu do domu. Nie wiem czy sama bym sie zdecydowała ale pomagała mi mama a ona wierzy w stare polskie metody więc nie miałam wyjścia:-) Na szczęście wszystko obyło się bez większych problemów. Lilac, Nie wiem jak jest w Twoim szpitalu ale w moim podkłady były za darmo - w dowolnej ilości. I tak miałam 2 paczki swoich i muszę powiedzieć że zużyłam wszystkie - i swoje i szpitalne. SZpitalne podkłady były szerokie a krótkie. Potrzebowałam 2. Swoje własne sprowadziłam z Polski (takie ogromniaste) i bardzo mi sie przydały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z Polski sprowadzałam bardzo dużo rzeczy choć z perspektywy czasu nie wiem czy wszystkie były konieczne:-) Niektóre były na pewno tańsze. Kupiłam w Polsce wszelkie przybory toaletowe dla malucha (aspirator, przybory do paznokci,szczoteczki, termometr, wanienkę, itp). Kupiłam pościel, poszewki, prześcieradła, przewijaki (2), pieluchy tetrowe, pieluchy flanelowe, butelki, trochę ciuszków (głównie śpioszków których tytaj nie można dostać), poduszkę do karmienia piersią, ściągaczkę do mleka, wkładki do stanika (kilka opakowań), staniki do karmienia, siateczkowe majtki poporodowe, podkłady, 2 opakowania lewatywy :-). Kupiłam również w Polsce wózek, łóżeczko, fotelik samochodowy i materacyk. I wszystkie te rzeczy przewiózł mi znajomy tak że naprawdę wszyszło mnie dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o ginekologa to czesto korzystalam z well woman centre-tam wizyta u ginekologa kosztuje 40-50 euro. masc majerankowa jest na zapchany nosek i katarek u malenstwa paulinko w irlandii tez sa swietne podklady -w boots i mothercare mozna dstac xxl i sa naprawde ogromniaste i bardzo komfortowe. ogolnie to wam powiem ze wsyztsko tutaj mozna dostac,a nasze zakupy w polandowie ( nie zawsze jednak tansze) robimy z przyzwyczajenia, czasem nieznajomosci jezyka,lub obeznania,albo z przeswiadczenia ze tam l epsze;) przyznam ze czasem jeszcze allegruje;) ale sa to np. buty dla jess ( szkoda mi wydawac 50 euro na but ani dobry ani specjalnie ladny),i to chyba wsio;) poprzedni kupilam wozek w pl ktory przeklinalam bo nie nadawal sie na tutejsze waskie chodniki,waskie wejscia do sklepow,i wogole byl jak czolg....kupilam posciel-ktora nie pasowala ani na kolderkwe ani na podusie....i wyleczylam sie z pl;) wzielam sie dzis za porzadki.na pierwszy ogien poszla kuchnia-bo polaczona z living room-em.ooooo matko! czego tam nie bylo...az wstyd jaki balagan mialam pod.......wsyztskim;) dzieki bogu ze mam urzadzenie parowe-to doslownie wymiotlam wsyztsko nad i wsytsko spod....moja kuchenka i oven-blyszcza;) moje paznokcie sa w oplakanym stanie a nie umiem robic w rekawicach:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe paulinka rzeczytalam wsyztsko co kuoilas w pl....i procz spiochow wszystko w "dzikiej" irlandii tez jest;) a nawet spiochy ostatnio widzialam w mothercare-razem z bodziakami w kompletach.sliczniutkie:) polska strasznie droga sie robi ostatnio-moja znajoma laktator w pl aventa zaplacila ponad 200zl a tutaj w promocji byly po 20e-i bidula chciala sie pogryzc;) generalnie jak patrze na allegro na ceny ubranek tez mi sie wydaje ze sa bardzo drogie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Hej Mamuski ;) jak po swietach? pewnie lenistwo i napchane brzuszki ;) mi sie tak strasznie nie chcialo dzis wstac o 6 do pracy bleh... lilac dobra jestes, usmialam sie ;) dasz rade, siostra wazyla 106 w ostatnich tygodniach i kazdy pytal, czy to blizniaki beda czy wiecej... a wyszedl jeden porzadnie wyrosniety chlopak ;) marigo Twoj spis niezbednych rzeczy to trzeba by sobie wydrukowac i oprawic w ramke :) Przypuszczam, ze za kilka miesiecy jak zaczne panikowac, to zapomne, na ktorej stronie to bylo ;) Zaczely mi sie sypac zeby, odpadlo pol i pozarlam z kanapka niechcaco, wiec zakupilam dzis w aptece DeCAL Calcium Supplement, mowilam, ze w ciazy jestem i niby to bezpieczne, ale za chiny nie moge znalezc zadnego info w necie... Bralyscie kiedys calcium? Wprawdzie biore falvit, ale boje sie stracic zebolki moje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina napewno spacerek na powietrzu robi wsoje, lubie spacerowac :-) Dzieki za porady i rady!!! Ja tak chcialam podpytac ze moze tu czegos nie ma,szczerze to tak dla dzieci to malo jestem zorjentowana co trzeba!!! Ja np.ciuszki dla swojego bratanka kupuje tutaj i jak brat mnie odwiedzil to zakupili sobie tutaj buty jakies firmowe bo taniej niz w PL, mam kolezanke ktora urodzila dziecko tutaj 2 lata temu powiedziala ze tu wszystko jest, tylko moge sobie jaies czasopisma moze kupic,ksiazke mi pozyczy ze moge sobie zakupic witamine d3, cos na kolki bo lepsze mamy srodki. A ja myslalam o wkladakach do karmienia? nie wiem czy tu sa? posciel widzilalam w mothercare za 35e ,wanienka w ikea jest tania, bo jak przyjdzie mi zaplacic za przewoz tego z pl to zaplace duzo wiecej, ciuszki kupie tutaj w penny mi sie podobaja, w tesco widzilam ladne dla maluszkow mmmm. Z Polski bede przyjmowac prezenty :-) A dzieki Marigo za ta masc majerankowa- nie wiedzialam nigdy o takowej nie slyszalam, Dzieki ze Was znalazlam !!! :-D Najwyzej jak cos to mi mama wysle, chociaz nie wiem? jak zareaguje na to ze jestem w ciazy?bez slubu? :0 Narazie niech zyje slubem mojej siostry i weselem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
magdaEIRE a kto powiedzial, ze trzeba brac slub? Moi zareagowali normalnie, ale pewnie dlatego, ze wiedza, ze zawsze daleka od slubu bylam. Za to tesciowej opadla szczeka i nie omieszkala poinformowac, ze spodziewala sie najpierw slubu, a dzieci to dopiero jak wrocimy do pl... Nie martw sie niczym, to przeciez Twoje zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny:) W PL wszystko drogie a najbardziej ... poczta. Jak uda mi sie chocby trepki kupic taniej (na allegro) to potem wysylka jeszcze raz tyle i juz lepiej kupic ... w next. Mnie bardzo ciesza ... promocje chocby wlasnie we wspomnianym next czy zarze, dzis 2 hmm zwiewne fatalaszki kupilam w swamp-ie (na przyszly miesiac :):)) kolejna pare "smiesznych" balerinek w penneys-ie za 3, gdzie ja w PL kupie za tyle trepki? albo "wymyslna" poduche za 2? (z 8) a rajtki za 50 centow (mamie kupilam .... na zime). Bylam sobie dzis na "wybiegu", zmienilam termin wizyty u gp, bo jutro wypadalo jechac a jutro jade do stolicy. Moze strzele sobie bluzeczke co nie kupilam ostatnio ... jak nie zamkna mnie w hospitalu :) aaa i nie spakowana jestem :/ porelaksuje sie deko i moze ... jak bedzie ciemno to wrzuce co trzeba - chyba zmiesci sie wszystko w ... reklamowce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorykrolik jedz duzo nabialu, mleko, jogurty, kefiry (te to chyba tylko w polskim sklepie) serki biale itp. ja ciesze sie, bo moj organizm "wolal" czego mu trzeba, ostatni czas wlasnie na nabial mialam zapotzrebowanie, to jogurty kupowalam w ilosciach hurtowych, teraz moj organizm nie wola o nic, juz "pojadl" wszystkiego, tlusty okres sie konczy ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialyscie co u mnie na suwaku jest napisane??? sie chyba zastrzele 2tyg. 2 dni.?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
lilac ano tak jest tam napisane ;) do jogurtow, serkow itp wrocilam dopiero teraz, dlugo mialam wstret, nie pomyslalam wczesniej, ze mi zabraknie wapnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Jak ja bym chciala poczuc juz jakies ruchy w tym moim wlochatym brzuchu ;) Wczoraj mi sie wydawalo, ze cos zauwazylam jak stalam pod prysznicem, ale to pewnie dlatego, ze zbyt dlugo sie wpatruje hehe Musze wylaczyc lapka i zabrac sie za nauke, ale jak o tym pomysle to dostaje paralizu rak i wstretu do czytania, za to natychmiast ogarnia mnie sennosc... Za 3 tyg koniec roku, jeszcze nic nie nauczona, a potem bede sie wkurzac. Kopa potrzebuje :( W pracy zapowiedzieli, ze nie dostane urlopu na sesje, bo juz dwa ciapki zlozyly wniosek, wiec nie pozostaje mi nic innego, jak poczuc sie chora i przy okazji skoczyc do pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda eire-wkladki do karmienia tez tu sa...wszak irlandia to naprawde dobrze rozwiniety i ucywilizowany kraj;) popatrz sobie w sklepach typu ikea,argos,eurobaby,motercare itd-a nawet tesco.porownaj ceny i na spokojnie gromadz. ja niedlugo bede pozbywala sie niektorych rzeczy to dam znac... acha vitamina d3 tez jest tutaj w aptece;) lilaczku ja tez bedac z jessa w ciazy skonczylam ze 100 na liczniku a nawet ciut wiecej.teraz z misia zatrzymalam sie jakies 10-20 deko przed hihi. czego ci brakuje dla malenstwa kochana? masz juz wszystko ? ktora z was wg planu powinna byc nastepna? rudik i pozniej sylwucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorykroliku mi lekarze trabili zebym bron boze nie brala calcium-bo lozysko ma sie wtedy bardzo mocno przyklejac do macicy i moga byc problemy z odklejeniem sie go po porodzie.... ty konczysz nauke a ja prawdopodobnie zaczynam w czerwcu.i jakos takie rozleniwienie mnie ogarnelo i jak pomysle ze caly dom,troje dzieci i jeszcze to ....to czuje sie bardzo zmeczona;) wiem jednak ze musze sie zmobilizowac bo szkoda by bylo zyciowe szanse olac...a pozniej moze szanse na dobra prace;) wszak irlandia wkrotce z kryzysu wyjdzie...prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to wiem chorykrolik ze to nie trzeba i moje zycie ale moja mama to moja mama, na szczescie nie slucha jeszcze radia maryja :-D wydaje mi sie ze wstydzi sie braci i taty :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi rodzice tez ledwo przelykali jak mieszkalam z moim obecnym mezem ponad 5 lat bez slubu...mama nie wiadomo po co mowila sasiadom ze to moj maz-bo wstydzila sie. a ja szlam w zaparte-mialam za soba rozwod-wiec mi nie bylo spieszno.... slub swietna sprawa-wspaniale podpieczetowanie zwiazku-ale chyba nie koniecznosc... a kiedy rodzisz magda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×