Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Izuniek, ten album to było właśnie "to", tyle, że do własnoręcznego ozdabiania. Tzn robienia samemu wszystkich dodatków. Takie zestawy z wszystkimi dodatkami nie są chyba zbyt popularne. Do kartek - prędzej. Możesz kupić sobie taki album np i dokupić oddzielnie zestaw papierów i innych dodatków - wstążeczek, kwiatuszków itp. Innym sposobem jest zamówienie sobie przez internet takiego zestawu. Chociażby z Polski albo na ebay.ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Rudik bo normalnie az zla z tamtad wyszlam :) i wmawialam mojemu ze to nie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac super, ze juz do nas piszesz:) czekalam z niecierpliwoscia na informacje od ciebie, myslalam ze to troche potrwa a tu prosze ty z netem w szpitalu:) sliczne imie nadaliscie coreczce, mam nadzieje, ze podeslesz nam wkrotce jakies zdjecia swojej stokrotki... az ci troche zazdroszcze ze mozesz juz ja tulic w ramionach:) ja za 8 tyg, wiec pozostaje mi cierpliwie czekac, szkoda ze trafilas na taka jedze akurat w szpitalu, moje 2 znajome rodzily tam i byly zachwycone opieka a tu takiego pecha mialas, ale najwazniejsze ze dajesz rade, pokarm sie w koncu pojawil w odpowiednich ilosciach? czy butelka karmisz? odpoczywaj i korzystaj gdy malenka jest jeszcze w fazie ciaglego snu:) buziaki dla Was:* myszaa ja lozeczko tez kupilam w polskim sklepie, mam dzis je dostac, wiec kolejna rzecz z listy odhaczona, za 2 tyg ide na maternity i mysle ze wtedy juz na maxa zalaczy mi sie syndrom wicia gniazda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie ,ja kiedys na wyprzedazy kupilam album do zdjec,ale w nim procz kolorowych kartek sa dolaczone ramki,wstazeczki,pudeleczka,male sakiewki,sloma,muszelk,kopertki i itd.... musze go odkopac bo lezy gdzies w kartonach juz z 5 lat...zobacze firme to wam podam.jest bardzo interesujacy jesli ktos lubi takie rzeczy misia nauczyla sie dzis pluc i konwersowac aaaaa guuuuuuuuu,ggiiiiiiii,gaaaaaaaaa. robi to nader glosno i ochoczo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie Dziewczyny, ja sprzet odpalam i ...Malenstwo sie krzywi i koniec , naeet slowa nie popisze czasam. Byl u mnie maz to dopiero teraz sie prysznicowalam (!!!!) chcialam isc wczoraj ale ... mialam czekac na meza, meza popoludniu nie bylo wiec do dzis chodzilam "brudna". Nie umie dojrzec ile centymetrow w rozowej teczce mierzy nasza Lalunia , na "Laure" wpadl maz a, ze ja nie mialam faworyta dla dziewczynki to mnie sie Laura w mig spodobala:) Wiecie Dziewczyny ... wczoraj kazali karmic piersi i teraz tak strasznie mnie bola, ze szok, mimo to chcialam dac cycusia Laluni a tu ... krew !!! Przed chwila byla inna mila "pani" i mowi, ze pokarmu nie ma zaraz po cc .. 3-4 dni a tamte kazaly cycusiem ... Personel niby mily ale ... wczoraj zdecydowanie "zielony" za mlode dziewczyneczki i chyba guzik wiedza. Czasem czlowiek w biegu musi sie uczyc i ja mialam na przelomie dzis i wczoraj taka lekcje, mimo to nie zaluje ani tego szpitala ani mimo wszystko opieki calosciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... chyba tez zostane przy butelce. RudiK teraz ... TY, dasz rade to pewne, ja mimo wszystko i co dziwne niesamowicie bylam ... spokojna ale te skorcze daly mi przedsmak czego nie miala a co moglabym miec ... Wychodzimy w niedziele. Szczypie mnie to co szczypac ma, bardzo goraco w tych szpitalach, z innej sali przywiezli ... Polakow to teraz mam ... zimno i wieje, zaraz zamkne okno, bo majtki bede zmieniac dziecku ale tez bez pojecia przeciez nie sa sami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo ja scisam Cie mocno i zycze udanego - bo inaczej byc nie moze - przyjecia. Do nastepnego razu, buziole dla Was, dobrej nocy i cudnego dnia (nie wiem jaki jutro dzien ...) :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje lilaczku:) po cc sa straszne problemy z laktacja-dlatego teraz chcialam urodzic naturalnie-zalezalo mi na karmieniu jesli jestes zdecydowana na butelke-daj sobie spokoj z karmieniem,ale jesli jestes zdeterminowana i chcesz karmic piersia-musisz bardzo czesto przystawiac malutka do piersiinaczej nic z tego nie bedzie. na poczatku poboli to fakt,ale pozniej przechodzi. caluje was mocno.... ( normalnie nie moge strawic tych newsow z twojego szpitala:( -w NMH polozne same wyganiaja mamy pod prysznic i w tym czasie dogladaja maluszki.a czarne brudaski i tak sie nie chcialy kapac.jedno miasto a jaka roznica w ludziach.szok! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac tak Ciebie czytam i zazdroszcze tego uczucia i wogole, porod,pierwsze chwile z coreczka..:) ach..kiedy to bylo i kiedy znowu bedzie..gratuluje coreczki..ile wazy? :) czy ktoras z was ma karte vodafon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za mna dzis tak ciezki dzien ze hoho natalka nigdy jeszcze nie byla tak marudna i placzliwa jak dzis..mam nadzieje ze jutro tak jak zawsze obudzi sie z usmiechem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam Marigo ja bym byla wdzieczna jak bys znalazla ten album i napisala firme ja mam zamiar założyć taki dla mojej niuni Lilac trzymajcie sie zdrowo Ty i malutka uuu jak ja bym juz chciala miec swoja niunie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo ja chcialam na operacyjna sale choc ... zeby umyc, make up zmylam dzieki uprzejmej pani co mi waciki dala, bo nie dali wstac ... okropnie czulam sie jak mi ... krew leci do kostek to tylko tyle moglam wytrzec i ... czekac na meza. Marigo ja chcialam karmic piersia ale dzis mi Laura krew ciagla ... robilam co kazali, troche mleka pokazalo sie i coz .. pare kropel to nie pelna piers .. nie dam rady juz ... niestety :( Ninka maja Laura wazyla 3370 w pierwszym dniu 38 tc ... Wiecie jeszcze nie przetrawilam tych ostatnich dni, plakalam jak Laura plakala i jak spala to ja dotykalam czy oddycha czy wszystko ok ... patrze na nia i nie moge sie nadziwic .... :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja natalka przez pierwsze dni byla bardzo grzeczna, przez 3dni moze z dwa razy zaplakala.. i jak sie czujesz w roli mamusi? pewnie jeszcze calkiem nie doszlo to do Ciebie ze juz j masz..:) ja nie moglam przyswoic tego ze natalka byla w moim brzuchu, tam rosla i z tamtad wyszla..i do dzis dla mnie nie do pojecia to jest ..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac może warto byś kupiła sobie laktator i ściągała na pobudzenie pracy gruczołów. Mi jedna mama mówiła, że 2 tygodnie trwało u niej pobudzanie laktacji po cc. Jeśli bardzo chcesz karmić piersią, to może spróbuj. Dziś jeszcze piątek, więc tylko 2 dni i będziesz w domu :) Marigo, jak Jess? Jednak ospa? A Michelle pewnie zadowolona na niedzielną uroczystość i "daje znać" o sobie. Niesamowite doznanie musi być słysząc już swoją kruszynkę... Izuniek mój album jest z firmy momenta - http://momenta.com/index.php Dobrej nocki Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim Przede wszystkim GRATULAJRE dla Lilac. Super,że masz już swoją stokrokę przy sobie :-) mam nadzieję,że uda Ci się ogarnąć jakoś i może uda się jeszcze z tym karmieniem piersią. A jak nie to na butelce też pięknie rosną dzieciaczki, a może nawet lepiej. Marigo-mam nadzieję,że Twoja niunia ma się troszkę lepiej z tą ospą to też w samą porę co? Mam nadzieję,że będziecie mieli udanę przyjęcie i wszystko uda Ci się zrobić co zaplanowałaś. A tak wogóle to szkoda,że tu nie ma nikogo z okolić Cork :-( Wy prawie wszyskie z okolic lub Dublina. Znacie te same sklepy i szpitale -możecie się wymieniać opiniami -a ja taka samotno :-( Nic dobrej nocki bo uciekam spać na 7 do pracy brrr......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac, Wiem co czujesz... przechodziłam podobny koszmar z karmieniem i brakiem pomocnej dłoni w szpitalu:-( Ja dopiero miałam mleko po 6 dniach. Mimo że rodzilam naturalnie. Wcześniej trochę siary ale nie za dużo i mała była ciągle głodna. Na piersi kupiłam silikonowe nakładki i nie bolało tak bardzo i nie leciała krew. Od drugiej doby życia córki dawałam jej mleko modyfikowane na noc a w dzień karmiłam piersią na tyle ile się dało... a jak była bardzo głodna to dawałam jej mleko modyfikowane. Piersi się fajnie rozpracowały i po tygodniu było bardzo dużo mleka. Nadal jednak na noc dawałam jej modyfikowane bo jakoś lepiej po nim spała niż po moim własnym... I takim łączonym sposobem karmiłam ją 10 tygodni. Potem zaczął mi zanikać pokarm bo brak nocnych karmień z czasem zmniejsza laktację. Tak że w 3 miesiącu całkowicie przeszłam na butle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Dzien Dobry Kochaniutkie ;) Lilac jeszcze raz ogromne Gratulacje ;) ale ci zazdroszcze ze juz mozesz popatrzyc na swoja coreczke ;) ale z ta opieka to przesadzili !! Trzymaj sie Kochana juz nie duzo ci pozostalo i zaraz bedziecie w domku ;) slyszalam ze faktycznie ten laktator to super sprawa ;) Margo a jak sie czuje Twoja coreczka ? Jak Ty sie trzymasz? nina12345 Nina a czemu sie pytasz o karte vodafona? ja mam vodafona? a co do lozeczka to jeszcze przejade sie z mezusiem do ikei zobaczyc co i w jakich cenach maja a pozniej na obiadek go zaprosze ;) i moze komode dla malenstwa kupimy ;) bo bardzo mi sie one tam podobaja a nie to co mam z argosa juz kilka razy sklejane.. Dzis chyba pojade na maly shoping i kupie sobie laktator z timme tomme czy cos takiego ale reczny ;) i buteleczke dla dzidziusia ;) oo tak powoli cos bede przynosic ;) Buziaczki dla was Kochane i Milego dnia wam zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katarynkag nie jestes sama, ja tez samotna z enniscorthy :( mysza a mozesz mi powiedziec czy sa jakies promocje w vodafonie czy cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo z ta ospa to rzeczywiscie mieliscie pecha, mam tylko nadzieje, ze dorosli goscie przechodzila ta chorobe w dziecinstwie... Slyszalam ze z tym karmieniem piersia nie zawsze jest tak latwo, a my mamy juz chyba w glowach zakodowane ze karmienie dziecka piersia to mus, a te ktore nie karmia to wyrodne matki, moja siostra gdy mial problemy z laktacja to nawet nikomu nie chcial sie przyznac ze jej maly jest na butelce, zanim pokarm sie pojawil minal tydzien a wtedy jej synus to juz mial w powazaniu cyca gdy z butelki latawo i sprawnie mozna bylo sie najesc:) a tak szczerze pwoedziawszy to miala chyba troche szczescia w tym malym nieszczesciu bo jak ta butelka ulatwia zycie:) Paulinko o tych nakladkach silikonowych slyszlam gdzies wczesniej i podobno nie kazdej firmy sa dobre bo za twarde, pamietasz moze jakich uzywalas? Lilac wiesz juz kiedy wypuszcza cie do domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nina jak masz telefon w vodafonie to możesz dzwonić do tej sieci za darmo, i wysyłać smsy do wszystkich z bramki na ich stronie. Musisz sie tylko wcześniej zarejestrować na ich stronie vodafone.ie Później powinni Cię pokierować. Trzeba wysłać jakiegoś smsa chyba i doładować konto za 20 e. tyle wiem, jak byś miła jakieś problemy to pisz, będę pytać męża o szczegóły. Miłego dnia dziewczyny, pogoda na się zepsuła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
nina12345 masz kilka promocji w vodafonie pierwsza to ta ktora wspomniala Rudik dladowywujesz 20e raz w miesiacu i smsy oraz tel masz za darmo lecz za nim to sobie uaktywnisz ta usluge to wczesniej doladuj 5e i wyslij smsa z odpowiednia komenda a pozniej jak juz przyjdzie ci potwierdzajacy sms od vodafona ze juz uaktywnili ci ta usluge to wtedy doladuj 20e bo tak to inaczej stracisz 20e na rozmowy bo beda ci pobierac druga promocja to ze doladowujesz 30e miesiecznie i masz rozmowy i smsy i internet w telefonie za darmo przez miesiac i najlepiej tez tak ja wlaczyc jak wczesniej juz wspomnialam a trzecia to za kazde doladowanie zbierasz punkty i pozniej je mozesz wymienic na co oni tam ci oferuja i ta promocje mozna laczyc z ktoras tych uslug powyzej co wspomnialam A dokladnie to juz wejdz na strone vodafon.ie zarejestruj sie i dostaniesz chyba 20e za zarejestrowanie sie od vodafona to chyba bedzie 10e miesiecznie ale nie jestem pewna tego czy 20e czy 30e.. musialabys to sprawdzic kochana ;) mam nadzieje ze choc troszke ci pomoglam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewusie.ja tak na szybko z doskoku:) lilac latator pomoglby rozbujac piersi. ja mam tmee teppe laktator i jest fantastyczny-polecam igora karmilam piersia prwie 2 lata,jessa byla butelkowa \9 krociutko byla a piersi) i nie widxze ronic rozwojowych.nawt bym powiedziala ze jessa bystrzejsza;) michelle chcialam bardzo karic piersia z pobudek iscie egoistycznych-po prostu chcialam szybciej schudnac;) ale i fakt ze problemow nie mam zadnych i mleka full odezwe sie w poniedzialek.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
al nie ma nic takiego zeby byly tansze polaczenia, jakies pakiety czy cos? tylko po doladowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lilac gratulacje 🌻 Laura cudne imie, jakbym miala coreczke to by byla Laura albo Amelka :D Co do karmienia piersia ja sie staralam jak moglam ale maly nie chcial ssac leniuch jeden i nie najadal sie moim pokarmem wiec po kilku dniach mieszania piers+butelka przeszlam na Aptamil. Odpukac maly ma 16miesiecy i tylko raz mial katar :) Co do pepka to moja mama stukala sie w glowe gdzie myc pepek woda hahha no ale tu tak robia i dzieci maja sie dobrze :D I tak wlasnie moj maluch mial przemywane woda, chociaz pamietam jak polozna przyszla i sie jej pytam co z pepkiem a ona wacik zamoczyla w wodzie przemyla i mowi juz ja malo zawalu nie dostalam mysle jak woda przeciez spirytusem sie przemywa. Pozniej bylam u lekarza a on mowi do mnie, ze w Afryce przykladaja kozia skore wiec co kraj to obyczaj :) Ania gratulacje 🌻🌻🌻 ;) Mam nadzieje, ze maluchy beda sie razem bawic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomnialam dodac te siateczkowe majtasy sa super, jest lepszy przewiew niz w normalnych gatkach. Nawet jak wrocilam do domu to polecialam sobie je kupic bo byly tak wygodne. No i ja nie przewidzialam, ze tyle podkladow bedzie potrzebne madrala kupilam sobie jedna paczke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny:) czasem mam wrazenie, ze w szpitalu jestem nie pare dni ale miesiecy. Obie razem z moja Lalunia sie uczymy ... siebie nawzajem :) teraz sobie drzema ale wiecie taka mam z nia wielka RADOSC, ze nie do pojecia :):):):) nawet jak ja przewijam. Pupeczka umyta, "wysmarowana" a tu ... siku prawie w oko albo nie do konca kupeczka i cos w stylu " orientuj sie matka" :):):) Lalunia nie kapana ... jeszcze ... nie wiecie czy w ogole kapia w tych szpitalach noworodki? Pepuszek goi sie ... sam z dostepem (przez spiaszki)do powietrza. Mam w domu taki laktator o jakim wspomniala Marigo, piersi mnie nie bola dzis, za to sa twarde, nic z nich nie leci to mam pokarmm czy nie? Paulinka , Just dziekuje Wam, mialam pytac ale dalyscie mi nie pytane odpowiedz, bo chcialam zapytac czy moge "mieszac" raz dawac Laluni piers raz mleko "zrobione", a na dokladke powiedzcie czy teraz lepiej by bylo sciagnac ten pokarm (jak jest?) czy nie i "przystawic" Malenstwo (takie mleko "odlezale" by bylo dobre?) teraz? Do domku sobie idziemy jutro:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×