Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Ja też zaglądam codziennie tylko nie mam co pisać,nasza Laura od 4 dni zaczęła sobie chodzić od salonu do kuchni i tak z powrotem :) jak pingwinek chodzi z rękoma w górze :) a ząbki nadal tylko 2 :) za miesiac juz roczek mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
ja tez zagladam codziennie ;) u mnie piotrus zaczol raczkowac ale tylko tam gdzie mamy wykladzine bo na panelach mu za twardo ;) hihi wygodnicki sie zrobil ;) dzis ogorkowa mamy ;) i zaraz na spacerek bedziemy szli ;) bo pogoda sie poprawila ;) kurcze Laura zaraz bedzie miala roczek ;) jak to zlecialo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczny:) Rzeczywiscie teraz mniej czasu na wszytsko, zagladam do was, tylko nie zawsze mam chwile by napisac kilka slow. U mnie horror od kilku dni, zaczelo sie w pt tydzien temu, bolaca wyzynajaca sie osemka, w sobote wieczorem juz ledwo zylam, niedziela to byl koszmar, a w pon rano poszlam na rwanie i wtedy zaczelo sie na dobre... szczekoscisk mam do dzis, ale jestem juz tylko na nurofenie plus, wiec czuje sie prawie rewelacyjnie :P antybiotyk biore, jesc nie moge, jedynie kefir rurka wciagam i oczywiscie juz czuje jak dopada mnie jakas infekcja w wiadomym rejonie :/ PORAZKA! Mowic tez za bardzo nie moge, wiec maz spokoj ma ze mna ostatnio ;) Jutro juz ide do pracy, policzek ciagle opuchniety, bede prezentowala sie cudnie :) Iza, krolik szybkie te wasze maluchy, juz za chodzenie sie biora, chyba nasze forumowe szkraby z drugiej polowy roku sprytniejsze :) Blanka zaczela chodzic tylko co przed skonczeniem 13-stego miesiaca, do eleganckiego chodu ciagle troche jej brakuje, chodzi z szeroko rozstawionymi nogami i przeszkod specjalnie nie omija, taki maly Buli ;) szukam jej teraz fajnych wyprofilowanych butwo, ciezko cos znalezc w centrum, wiecie moze gdzie najlepiej szukac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elu druga ciaza daje ci w kosc, do wrzesnia juz nie daleko, mam nadzieje, ze tesciowa odciazy cie teraz we wszytskich obowiazkach i juz bez cierpien dotrwasz do konca. Rudik, a ty z Julka ciagle w Polsce? Lilac zawsze mam pytac, jak u Twojej mamy? Jak Laura, zdecydowala sie juz na pierwsze kroki? Magda dietetujesz sie jeszcze? Ja ciagle trwam, z malymi grzeszkami po drodze, ale teraz prze zeba to post scisly, chyba 2 kg spadly mi w ciagu 4 dni, wiec i jest jakis plus calej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka poszla wlasnie na drzemke razem z tata, wiec ja biore sie za jakis obiad dla niej. Podobno ostatnio mielismy w Irlandii ladna pogode... no coz mi jakos to umknelo... Dzis chyba w koncu wybiore sie z dzieckiem na spacer :) Milego dnia dla kazdej z osobna, dziewczyny i dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
sylwucha ja kupuje butki w clarksie teraz maja nawet jakies promocje jak przeczytalam twoja historie zeba to az mnie ciarki przeszly bo ja tez musze odwiedzic dentyste dzis bylismy na szczepionce 12 m-cy i musimy unikac duzych skupisk ludzi przez tydzien ;/ wiec chyba z grilla w sobote nici ;( a taka ladna pogoda sie zrobila ze nawet na plac zabaw nie mozemy isc bo to zaraski ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza poki nie ma infekcji, usuwnanie osmek nie jest az tak bolesne. Mi ten zab wyzynal sie chyba z 4 lata, ale zawsze odkladalam usuniecie go na pozniej, bo skoro nie bolalo to po co psuc sobie urlop, sciagnelam i nie dosc, ze ta watpliwa przyjemnosc kosztowala mnie tutaj 250e, to bol byl niesamowity, zab mial juz zrosty z koscia i potrzebne byly 3 osoby by mi go wyrwac :/ przy zapaleniu ropnym znieczulenie tez nie chce dzialac wiec mozecie sobie wyobrazic co tam przeszla, to bylo gorsze niz porod. Dlatego zachecam do pozbywania sie 8 gdy tylko dadza o sobie znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholerka Sylwucha teraz to mnie przestraszylas, mam 2 osemki, ktore rosna od niepamietnych czasow i zawsze jak zaczyna bolec obiecuje sobie wyrwac, ale potem przestaje wiec udaje, ze zapomnialam ;) nie maja nawet miejsca gdzie rosnac, ale sie boje i pewno nigdy nie usune brr :( Dzielna jestes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
ja tez cie sylwucha podziwiam ja mam jedna osemka do usuniecia chirurgicznie i sie boje bo wiem ze beda nacinac dziaslo ;/ haha ale my tutaj tematy poruszamy od ciazy ,porod wychowanie po kulinaria,samochody i usowanie zebow ;D hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
kochane jesli wam cos wysle a wczesniej was o tym nie poinformuje NIE OTWIERAJCIE tego bo to nie ja wyslalam chodzi mi o wasze maile lub fb bo ktos mi sie wkradl na konto na gimailu ;/ zmieniajcie hasla i sprawdzajcie czy ktos sie nie podlaczyl bo ja mam hasla przysylane na komorke i tak sie dowiedzialam ze ktos sie do mnie za mnie zalogowal ;/ szybko zmienilam haslo trwalo to zaledwie 3 minuty ale to chyba wystarczy do skradniecia danych ;/ czy cos takiego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
ja rowniez mialam osemke wycinana w pl prawda ale bol masakryczny nacinali dziaslo i wyrywali 24h w szpitalu spedzilam z workiem lodu bo to pl i przeciez wystarczy. moja corcia we wtorek skonczy 4 miesiace i juz je 180ml mleka z kleikiem banana jablko serki i brzoskwinie :) we wtorek szczepienie wiec ja zwarze ciekawe ile juz wazy bo jest co nosic na rekach milej nocki wiecej takich cieplych dni jak dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich i każda z osobna!!! Ja tu tez zaglądał często! Sylwucha ja właśnie miałam taka sama historie z 8ka ostatnio w PL przed samymi chrzinami Daniela, pani doktor ,,a mała u góry, usuwamy !!! P.doktor drobniutka, malutka w ciąży :-D zaczęła usuwać a 8ka ani drgnela, zrosnita z kością , naszczescie chirurg był na miejscu i przyszedł na pomoc. I za zapłaciłem 250 ale zł :-) jeszcze mam jedna taka jak opisuje królik brrr na dole odzywa się co 2 lata. Sylwucha moja dieta w ,,w proszku,, niestety :-( a ja coraz grubsza-pokrytykujcie mnie to może się zawstydze i zacznę odchudzanie!!! Rodzina już mnie ochrzania ale jakoś nie działa to na mnie. Moja koleżanka schudla na diecie Dukana! Gratulacje Sylwucha ze 3masz dietę aby tak dalej ! Ela już niedługo , ale wiadomo ten ostatni miesiąc to ciężki, 3maj się fajnie ze cię teściowa odciazy troszkę. Rudik mam nadzieje ze ma się dobrze :-) Mysza, Izuniek jak tam transakcje już za wami? Widziałam jak Laura smiga! Daniel zaczil chodzi koło mebli i taki rozrabiaka się zrobił ze coś, pralka musi być otwarta,wszystko z półek tez, książki , płyty itp kwiatki z okna na balkonie jednym słowem rewolucja :-) ah się rozpisalam, miłego dnia Wszystkim! Ah dziś poranek był jakby mrozny brrr :-) my o 7 już na spacerze byliśmy a teraz śpi . Trochę spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
CZESC WESZLAM WAM PRZEKAZAC ZE ELA URODZILA MALEGO WCZORAJ SYNKA O 20:24 :) TAK ZOSTALAM POINFORMOWANA I PRZEKAZUJE WAM TE RADOSNA NOWINE jak wyjdzie do domu pewnie sama wam napisze co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już dziewczyny w Irl od kilku dni. Fajnie było w Polsce, najpierw upalnie a potem chłodno, ale najważniejsze ze z bliskimi. I Juką miał się kto zająć. Tak się skubana rozbestwiła na tych wakacjach, że teraz mi żyć nie daje. Ciągle tylko gdzieś z nią chodzić, bawić się itp. U moich rodziców była spora gromadka dzieci więc przyzwyczaiła sie że zawsze ktoś z nią gdzieś poszedł, a teraz ja sama na placu boju w dodatku wielka i ciężka. Trochę się wystraszyłam któregoś dnia, jak co chwilę czułam takie niebolesne skurcze - przepowiadające. Julką tak nie miałam. Zaraz wzięłam sie za pranie ubranek i pakowanie walizki. Byłam u GP a on tylko, jak nie ma krwawienia to ok... U mnie jeszcze 6 tyg. Dzidzia wg polskiego lekarza normalnych rozmiarów. Julka wg irlandzkiej tuż przed porodem miała być malutka, a urodziła się normalna. Myślę więc że tym razem nie będzie inaczej. Chciałabym urodzić tak szybko i bezproblemowo jak J. Ciekawe czy u Eli poród był naturalny czy coś sie niespodziewanie zaczęło dziać. Bo ja też muszę nosić taki pas uciskający ze względu na spojenie łonowe, które też w poprzedniej ciąży dawało o sobie znać. Sylwucha, zdrówka Ci życzę i współczuję takich bóli. Jeszcze przy dziecku, które też przeżywa swoje ząbkowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
Ela miala poród naturalny ale dokładnie sama wam powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdeczne gratulacje dla Eli zdrowka dla Synusia :) Sylwucha dziekuje moja Mama ma sie dobrze :) Za pare dni bedzie miala kontrolne badania onkologiczne ale wszyscy jestesmy dobrej mysli i oby tak dalej :) Sywlucha bardzo Ci wspolczuje bolu ... ja nie wiedzialam, ze osemki trzeba usuwac :( kuzia mnie tam ie przeszkadzaja ... "sto lat" nie wyrywalam zeba, chodze co pol roku ale o osemkach pierwszy raz slysze, raz jedna leczylam to na znieczulenie i szczekoscisk mialam ale sio z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja tak szybciutko :) jestem jeszcze w szpitalu bo synuś wześniak wiec na obserwacji. Waga 2960 więc niczego sobie. urodzony w 34 tyg i 6 dni. Czasami wkładja go do inkubatora ale tylko dla kontroli bo sam super sobie rdzi. Kiedy wyjdziemy jeszcze nie wiadomo. Ja już moge ale synusia karmie więc siedzę. poród zaczął się normalnie ale jakos w tak szybkim tempie że ledwo spakowaliśmy trochę rzeczy i do szpitala z Julka na rękach. Jak mnie położyli to po pół godz kazali juz pchać. Znieczulenia nie miałam bo za późno. tatuś z Julcia poczakali chwilę na korytarzu i już mogli oglądać maluszka :) Na tym nie koniec niespodzianek :( Łożysko sie nie chciało urodzić. Pokłuli mi całę rece bo nigdzie sie nie mogli wkłuć żeby podłączyć kroplówkę na wywołanie skurczów. Po 2 h nic więc stwierdzili że na stół za mną. Kolejne wkłucia, welfrony i znieczulenia od żeber do palców nóg bo zabieg będzie :( W końu sie pozbyłam łożyska i rano odzyskała władzę w nogach. A do tego w wieczór ów szczęśliwy teściowa o 24ej ląduje w Dublinie. gdyba mały mógł poczekać jeszcze 1 dzień to tatuś byłby przy porodzie a tak stał z dzieckiem na ręku za drzwiami. Ale za to mogłam sama odciąć pępowinę :) Nooooooooo to tyle pozdrowionka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela GRATULACJE synusia, ah mu sie spieszylo on chcial przywitac juz babcie :-) Jeszcze raz Gratulacje!!! 3majcie sie Jakie imie bedzie mial maly? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Elu Gratulacje ;) ale Ci synus zrobil niespodzianke ;) no porod faktycznie szybki mialas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elu ale niespodzianka, mam nadzieje, ze szybko was wypuszcza do domu:) Gratulacje! Babcia bardzo sie teraz przyda, zrobil synus niespodzianke wam wszystkim i jak na tak wczesny porod to duzy chlop z niego :D Lilac osemki usowa sie wtedy, gdyz zle rosna, czesto nie ma na nie miejsca w szczece i wtedy zaczyna sie problem, dlatego ty musisz nalezec do tych szczesciarzy, ktorym one nie przeszkadzaja w zyciu. Dziewczyny poki nie ma zadnego zapalenia, usuniecie nie jest az tak starszne, wiec warto zabrac sie za to zanim bedzie to konieczne bo wtedy jest mega nieprzyjemnie. Ja juz po fakcie dowiedzilam sie, ze by zapobiec infekcjom przy wyzynajacej sie 8, nalezy plukac usta plynem Eludril lub innym o takim samym skladzie. Warto sie zaopatrzyc :) U kogo teraz zblizaja sie pierwsze urodziny? izuniek, Laura nastepna w kolejce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak u nas 31 sierpnia urodzinki,i kurcze nie mam pojęcia co robić,może chociaż mame uda mi się sprowadzić na tydzień :) tak sie rozbrykala ze wszedzie jej pełno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
czesc kochane ;) co powiecie na kolejne jakies spotkanko? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elu gratuluje i zdrowka dla Was obojga :) To rzeczywiscie synus duzy chlopak :) Magda czy ja dobrze czytam, ze spacer o 7 rano mieliscie? Nas maly tak meczyl w weekend, ze jak sie ogarnelismy to patrze a tu dopiero 7 rano i co tu robic, ale za oknem zero ludzi, wiec nie zdecydowalam sie na spacer ;) Oj ja tez powinnam sie zawstydzic, bo najpierw pieknie zniklo gdzies ciazowe 20kg a teraz rosne, falda brzuszna mi zwisa i widze to i mnie nie rusza niestety... Nasze chlopaki to podobne rozrabiaki z tego, co czytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta Wielkie gratulacje dla Eli i jej synka :-) Duży chłopczyk. Dużo zdrówka i radości niech wam przyniesie. A babcia na pewno teraz sie przyda do pomocy :-) Sylwucha- współczuję z tym zębem . Słyszałam ,ze usuwanie ósemek jest b. bolesne. ja na szczęście mam wszystkie 4 już jakieś 15 lat i nie miałam z nimi problemów. poza plombowaniem- bo ogólnie mam słabe zęby. Dentyści często zalecają usunięcie ósemek bo nie ma na nie miejsca :-) Rudzik mam nadzieje,że Ty masz się dobrze i jeszcze trochwę wytrzymasz :-) Izuniek- Laura szybciutko zaczęła chodzić :-) Sprytna dziewczynka. Oby tak dalej :-) U naskudna pogoda-ma padać cały dzień więc nici ze spaceru Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę zrobić chłodnik na obiad- a nigdy nie robiłam - czy któraś ma dory przepis i mogłaby mi coś doradzić Z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Ela jak sie macie juz w domku? Dochodzisz do siebie? Jak Julka zachwycona malym? Katarynka ja nigdy nie robilam chlodnika , robilas wyszedl tu to raczej z kefiru bo mleka zsiadlego to raczej nie ma, Krolik miedzy naszymoi ,,urwiskami,, to roznicy jest 2 tyg ,wiec pewnie podobnie rozrabiaja. Moj nie ma jeszcze zeba ,dzisal mu strasznie dokuczaja. Krolik Ty jestes wegetarianka? Sylwucha co u Ciebie? zeszla opuchlizna ,wszystko juz dobrze? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Magda dzieki, w poniedzialek zdjeto mi szwy, teraz nadrabiam z jedzeniem ;) ciagle troche boli, ale opuchlizna juz zeszla wiec pewnie kilka tygodni trzeba by dziaslo na dobre sie zagoilo. Upieklam dzis wieczorem bulki na zakwasie i najesc sie nimi nie moge, a podobno nie jem od 19... :D maz mi wytrwale pomoaga, trzeba cos tylko dziecku zostawic na jutro ;) Katarynko i jak z chlodnikiem, zrobiony? ja zawsze inspiracji na necie szukam i chlodnik robilam taki: http://www.ekoquchnia.pl/2012/07/chlodnik-czyli-zar-z-nieba-sie-leje/ Buraki zawsze pieke w foli, gdy przygotowuje cos innego w piekarniku, kilka dni w lodowce moga polezec i do zupy czy salatki zawsze gotowe. Kroliku faja ta stronka, poszperam i ja tam w poszukiwanie inspiracji na "lekkie" obiady. Mysza my tu od wiekow planujemy spotkanie w wiekszym gronie i zawsze jakos ciezko sie zorganizowac, ja w przyszlym tyg mam troche wolnego, wiec gdybyscie wybieraly sie do centrum to chetna na kawe jestem :) Elu napisz koniecznie slowko, co u Was? jak synus przybiera na wadze, jak karmienie ci idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×