Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gratulacje Royal, super mamy nastepna mamuske I synusia witamy na swiecie :-) Royal poczatki karmienia piersia sa niestety trudne ( chyba kazda to przechodzi) 3majcie sie cieplutko. Marigo pewnie co do porodow masz racje Bo nie jedna kolezanka lub znajoma mi tak mowila,porod w polsce gorszy niż tu, jeśli jest wszystko dobrze, jeśli coś się jednak dzieje to ufam bardziej polskim specjalistom i doktorom. Wiadomo ze wszędzie bywają wypadki. Ja mam przykład na sobie z noga leczył mi gp 3 miesiące rane , w kancu wdalo się zakażenie kupiłam bilet do pl chirurg wyczyscil rane dał antybiotyk w maści ( tu takich nie ma) sprej kazała myć szarym mydlem rana po 2 tyg.prawie nie było śladu, mam blizne po tak długim paskudzeniu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewcyyny nie mam jak czytbc bo pisze z tel,ale potrzebuje bdb monitor oddechu dla malego,najezdzilismz sie po szpitakach, nie wiedzialam jak boli w srodku jak cos nie gra.napisze jak wroce,musze kupic,polecacie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
RoyalFlush gratulacje :) Królik współczuje . co do porodow w pl to pamietam jak bratowa zaczela rodzic okolo 5 lat temu to bylo w pl rano ubralam sie wyszykowalam do szkoly a mama mowi ze nie ide do szkoly bo monika zaczela rodzic a pogodtowie nie przyjedzie bo strajkuja i mam wziasc ja do auta i zawiezdz ja bo ja bylam w domu mialam auto i prawko a moj brat byl w robocie nim by wrocil itd bo moglo byc za późno brat dostal na 12 do niej a o 6:30 ja wiozlam do szpitala. i jaka obsluga masakra , w porownaniu do tego co ja tutaj mialam to ja rodzac tutaj to jak w szpitalu 5 gwiazdkowym. ale jesli idzie o opieke w ciazy to panstwowa w pl byla 100 razy lepsza niz tutaj to nie ma porownania. bylam w srode u gp mala ma 25cm serce 140uderzen i waga ponad 0.5kg w 23tygodniu mowi ze wszystko miescie sie w normie mala jeszcze nie ulozona glowka do dolu wiec mowi ze ok, kolejna wizyta po 11 stycznia u gp a 22.12 mam wizyte w klinice pobranie krwi i takie tam. martwi mnie brak skanu juz do konca ciazy i niechca dac skierowania i chyba kolo 34 tygodnia pojade na emergency i nasciemniam i zrobia mi usg jak pojade w niedziele i bede spokojniejsza bo nie usmiecha mi sie placic za skan tylko dlatego ze oni mowia ze juz nie trzeba . pozdrawiam i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eunnika
ja jestem w 33 tyg, i bedę miała skan w szpitalu właśnie w 34 tygodniu. Bedę rodzić w Coombe w Dublinie, aTy mieszakankoirl, gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
ja rodze w NMH i jestem w 24 tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroliku co sie dzieje????????????? co z vincentem??? wszytsko ok? ja slyszalam ze w tej chwili najlepsze sa monitory pad-owe. nanny jest podobno najlepszy. jest drogi ale nie ma co zalowac pieniedzy jesli chodzi o zycie dziecka.ten monitor reaguje nie tylko na oddech ale i bicie serca i ruch dziecka. daj znac koniecznie co sie dzieje bo sie martwic zaczelam!!!!! royal gratulacje.jak maly ma na imie???i jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mialam wczoraj chwili by tu zajrzec i prosze mamy nowego forumowicza:) Royal gratulacje! Niech zdrowo Wam synus rosnie i przynosi usmiech kazdego dnia:) ja tez oczywscie ciekawa jestem, na jakie imie sie zdecydowaliscie? Kroliku dobrze, ze marigo sie odezwala bo ja nie mam pojecia jaki najlepszy. Co u Was? Co sie dzieje? Tez zaczelam sie martwic o Was, wiec prosze napisz slwoko gdy znajdziesz chwile. Moj urwis daje czadu po nocach, jako niemowle budzila sie 1-2 razy, teraz potrafi co 2h i to z palczem!!! Nawet smok nie dziala by ja uspokoic:/ a o 7 rano oczywiscie zaczyna juz swoj dzien... mam zdjecia podesle am zaraz na te maile, ktore mam. Jezeli kogos pomine to dajcie mi znac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkana corcia szybciutko rosnie, a powiedz, jak druga reaguje na wiadomosc o rodzenstwie? czy jest jeszcze na tyle mala, ze nie zajmuje ja to w ogole? Mam nadzije, ze nie pojawi ci sie potem w domu maly zazdosnik:) Z tym USG to niestety tak jest:/ na wizytach robia scany ale takie kilkuminutowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam maila do marigo, lilac, rudik, katarynki, krolika, doni, izuniek,magdy i myszy:) gdyby ktoras z was chciala jeszcze obejrzec to napiszcie mi swojego maila. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
sylwucha ja poprosze o fotki drzewozol@interia.pl no corcia cieszy sie i chciala siostre wiec sie udalo tylko mowi ze mam urodzic na jej urodziny wiec na 21marca chce :) dotyka brzuszka slucha co u dzidzi wiec chyba kuma wkoncu ma 3lata i 9miesiecy wiec cos tam trybi :) ja skonczylam przygotowania do urodzin meza tylko musze teraz wziasc sie za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanko moja starsza corcia z 19 marca:) tez skonczy 4 latka haha. sylwuc jak ja bym chciala pospac do 7mej .o matko marze o tym!!!!! moja misia nie dosc ze robi mi milion pobudek w nocy to jeszcze 5.50 wstaje.....i nie da sie nawet pol godziny przestawic.obojetne czy ja klade spac o 19tej czy 21 to i tak budzik 5.50:( haha maz zalamany ostatnio bo on caly tydzien na nocki pracuje i jak przychodzi to my z misia juz na dole....zero szans na romanse;) to jest dopiero antykoncepcja,nie?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka jest śliczna :) no ja moją kłade ok 23 dzis sie przebudziła po 7, a potem spałysmy do 10,i teraz znowu spi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny:) marigo to ja juz nie narzekam bo jeszcze mi sie zbuntuje i na wczesniejsza pore sie przestawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Królik co u Ciebie? Royal jak tam dajecie sobie rade? JUz w domku? Milly nam przepadla ciekawe jak z Marlenka sie maja :-) Sylwucha Bianka jest przeslodka :-) Pozdrawiam wszystkie brzuchatki i mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w to zimne niedzielne popołudnie :-) Na początku gratulacje dla Royal. Super,że juz jesteście po. Biedny nasz Królik też się nie odzywa-pewnie ma teraz dużo na głowie. marigo- ja jeszcze nie rozpoczęłam radioterapii. Dopiero od 19 grudnia startujemy na 6 tyg. po 5 dni. zobaczymy jak to będzie wygląć i jak samopoczucie będzie. Narazie jest dobrze, bóle głowy przeszły, blizna ładnie się goji :-) Sylwucha- jak już Ci pisałam -córcia to urodzona modelka :-) miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, Ja jeszcze siedzę sobie u rodziców. Ale juz w sobotę robię odlot :) Tęskni nam się z mężem za sobą... Royal, gratulacje i życzenia duzo zdrówka i odpoczynku przesyłam. Sylwucha, zdjęcia słodkie. My też pstryknęliśmy Julci kilka, ale nie mam kiedy wrzucić na fotosika. A co do spania, to nie mam problemów z moim dzieckiem. Ok. 19-20 zjada kleik, potem toaleta i kładę ją; daję pieluchę i zasypia. Całą noc mam z głowy, budzi się 7-8 rano. Na chwilę obecną uważam że smoczek to bardzo dobre rozwiązanie.Jak się przebudzi w nocy, daję smoka i dalej śpi. Sylwucha, co Twoja Blanka ma teraz w menu? Od kiedy można dawać dziecku mięsko, biszkopty czy jakieś inne owoce? Moja Julka jest na razie tylko na jabłuszku i marchewce, dziś jadła ziemniaczki ze szpinakiem - ze słoiczka. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki raz jeszcze kochane, rzeczywiscie lubi dziewczyna gdy wszytsko kreci sie wokol jej osoby:) Sesje polecam wam, rewelacyjna pamiatka, mozna zrobic sobie wydruki na plotnie i nie inwestowalabym juz w zadne obrazy na wystroj wnetrza:D Rudik jak ci zazdroszcze tego nocnego spokoju, Blanka tez ciaga smoka, ale jest tak cwana, ze nie pozwala sobie by ja nim uspokoic, placze, krzyczy a gdy zblizam sie ze smoczkiem porzadnie zaciska usta, nie mam na nia sposobu. Co do jadlospisu to my juz jestesmy calkiem rozkreceni w tej kwesti. Karmie piersia wiec moglam dopiero zaczynac wprowadzac nowe produkty, ale czulam, ze chyba przyszedl na nia czas i zaczelam troche wczesniej. Marchewka, potem jablko na poczatek i zajadala sie ze smakiem. Probowalsmy juz ziemniaka, pietruszki, dyni i brokula, a z owocow jablko, gruszke i avocado. W tym tyg dostala tez po raz pierwszy kurczaka i jak na razie zadnych problemow, zachwycona gdy tylko zobaczy lyzke. Daje jej tez kleik ryzowy wieczorem z nadzieja, ze bedzie lepiej spala, ale niestety swoje 2 porcje mleka w nocy musi zjesc i do tego jeszcze budzic sie z 2 razy z innych powodow:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Wiem, wiem, patrząc na godzinę o której piszę, można by pomyśleć że cierpię na bezsenność :P Ale jakoś się już wyspałam. Sylwia, córunia po prostu cudna na fotkach. Króliczku, trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze. A dziś po raz pierwszy odczuwam strach przed wizytą u gina. Może dlatego że idę do tego samego co tydzień temu mnie postarszył. Ale jakoś wytrzymam. W przyszłym tyg wraca już mój gin :) Ja już jestem w 36tc, więc jeśli coś by się zaczęło dziać, to już nie powtrzymują porodu. Dam znać po wizycie co i jak. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po wizycie. Dziś lekarz-idiota był już uprzejmy dla mnie (może tydzień temu miał zły dzień). Ale do rzeczy. Ujście otwarte na 2cm, kazał mi do końca tyg brać asmag, a póżniej odstawić i czekać co zdecyduje natura :P Od początku ciąży przytyłam 9 kg. Teraz lecę do szkoły po młodszą córkę. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donia oszczedzaj sie przez ten tydzien, chyba przyjdzie ci rodzic w swieta:/ mam nadzieje, ze szybko sie uwiniesz i na pierogi zdazysz:) Teraz znowu pozostaje nam czekac, ktora z Was pierwsza Ania czy Donia? Ja powoli zaczynam planowac swieta, musze wszystko zapisac w notesie bo z moim roztargnieciem z niczym sie nie ogarne przez te niespelna 2 tyg. Co dobrego przygotowujecie na Wigile? my idziemy do brata mojego meza, ja mam przygotowac barszczyk z uszkami i jakas rybe, losos bedzie, za karpiem nikt nie przepada i nie wiem jaka kupic. Ma ktos sprawdzony sklep rybny w Dublinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie serdecznie.... Widzę że ze "starszych " dziewczyn mnie ma już nikogo :) Podczytuję was czasami ale czasu zawsze brak aby coś naskrobać:( aż wstyd tak czytać i się nie odezwać.... z sentymentu tu zawsze wracm... w końcu sama założyłam ten temat... niby tak dawno a wszystko pamiętam jak by to było kilka dni temu :) Mimo ze mój synek skończył już 4 latka :) Czy nie będziecie miały nic przeciwko jeśli się do was z powrotem podłączę ??? Przy okazji zapytam was ... Czy któraś z was gdzie najtaniej i najszybciej zrobić badania hormonalne w okolicach Dublin, Lucan , ... Muszę je wykonać... a u nas w przychodni powiedzieli że nie będą mogli mi dać wyników ani nawet ksera... a potrzebuję je aby pokazać mojej Pani ginekolog..... Mogłabym je u nich zrobić ale koszt to ponad 100 euro... trochę sporo tym bardziej że za wizytę ostatnio zapłaciłam 140.... Pozdrawiam Bebolek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylismy w pl u pediatry, tak kontrolnie. doktor znalazl szmery w serduszku, skurcze dodatkowe, w szpitalu usg, ekg, szczelinka miedzy przegrodami i niemiarowosc oddechowa. trzeba kontrolowac, zeby sie nie zapowietrzal jak placze, je lub spi i co najmniej raz w roku kontrola, czy sie nie powieksza, nastepnym razem maja zalozyc mu jakis holter. To powinno sie zamknac na skutek cisnienia w czasie porodu, ale sie nie zamknelo, do ok 5 roku zycia powinno sie zrosnac. nasluchuje w nocy i sie boje, ze zasne a jemu sie cos stanie. a mowilam na wizytach kontrolnych, ze maly sie zatyka to nie, wszystko w porzadku, dr S pediatra! nie uslyszala szmerow. nie mam glowy czytac ichyba lepiej jakstad pojde, czuje zal i gorycz i nie chce Was zatruwac, sni mi sie to wszystko po nocach, rano budze sie i mysle, ze to nieprawda, zaczynam swirowac. mam dosyc mojego i nie mam ochoty nikogo widziec. najwiekszemu wrogowi nie zycze, by dziecko chorowalo, widok malucha w szpitalu to okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroliku od kilku dni czekalam na jakies wiesci od Ciebie... jestem sobie tylko w stanie wyobrazic co przezywasz. Nigdzie od nas nie uciekaj, mozesz sobie odpuscic czytanie o naszych przyziemnych problemach, nikt nie bedzie mial ci tego za zle. Pisz gdy tylko przyjdzie Ci na to ochota. Mialas niewiarygodnego pecha z porodem tutaj, trafilas na kogos bardzo niekompentnego a do tego jeszcze serduszko synka i po raz kolejny slabo zorientowany lekarz. Limit pecha masz wyczerpany dziewczyno i teraz musi juz byc tylko lepiej. Z synkiem bedzie wszytsko dobrze, teraz musisz go obserwowac, jezdzic na coroczne kontrole ale jak sama piszesz z biegiem czasu wszystko sie unormuje. Myslami jestesmy tutaj wsztskei z Toba. Kiedy wracasz do Dublina? Bebolek my tutaj tak jakby na twoim podworku, wiec pewnie, dolaczaj do nas:) co do testow to nic ci nie podpowiem, ale moze ktoras z dziewczyn bedzie to wiedziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek witam ! widze ze mialas dobra passe zakladajac ten temat :-) na forum, Kroliku bedzie dobrze nie uciekaj od nas bedzie Ci lzej jak czaami wyrzucisz z siebie co myslisz 3maj sie (hug) Sylwucha ja na Wigilie zawsze kupuje rybki na Howth , sa swieze i pyszne ! Ja chcialabym isc na pasterke wtedy bede czula ze swieta :-) Mam pytanie? wiecie dlaczego trzyma sie nozki niemowlakow bez skarpetek? czemu to ma sluzyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim Królik-ani sie waż nas opuszczać!!!! Przecież po to tu jestesmy aby sie dzielić nie tylko samymi dobrymi rzeczami. Jeśli potrzebujesz się wygadac -to nie ma sprawy. Mów co Ci lezy na sercu. Wiem,że Ci cięzko, ale na pocieszenie powiem ci,że jeden z moich braci też ma szmery w sercu od urodzenia i żyje z tym juz prawie 40 lat. Jeździł z mamą na kontrole co roku i zawsze było ok.Nie oszczędza się i jest ok. Mam nadzieje,że malutkiemu to się zrosnie i będzie wesołym brzdącem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim Królik-ani sie waż nas opuszczać!!!! Przecież po to tu jestesmy aby sie dzielić nie tylko samymi dobrymi rzeczami. Jeśli potrzebujesz się wygadac -to nie ma sprawy. Mów co Ci lezy na sercu. Wiem,że Ci cięzko, ale na pocieszenie powiem ci,że jeden z moich braci też ma szmery w sercu od urodzenia i żyje z tym juz prawie 40 lat. Jeździł z mamą na kontrole co roku i zawsze było ok.Nie oszczędza się i jest ok. Mam nadzieje,że malutkiemu to się zrosnie i będzie wesołym brzdącem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×