Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Widze ze u was, przygotowania pełna para :) u nas jeszcze nic nie ma, pierogi i krokiety robi znajoma i bedziemy u niej zamawiac,bo nikomu nie chce sie stać i lepić :) nie wiem czy bedziemy piec ciasto bo coś nie tak z naszym piekarnikiem :/ więc pewnie będziemy mieli kupne :) Katarynko życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki!!! ja tak tylko z doskoku wpadłam podczytać co u was!!! Nawet chwili nie mam dla siebie... wstaje po 6 rano bo trzeba dzieciaki wyszykować do szkoły.... później odprowadzić Fabiego do przedszkola... i mam 3 godziny na sprzątanie.... i szykowanie obiadu. Odbieram Fabcia i bawimy sie do póki BRATY nie wrócą... obiad , do lekcji dopilnować... kolacja usypianie Fabiana... Wygnać chłopaków do łóżek.. moja kolacja... i spanie.... około 23-24 masakra... dobrze że dzieciaki zaczynają ferie zimowe... to chociaż się wyśpię :P A z drugiej strony chyba oszaleję do 9 stycznia!!! wiadomo kiedy dzieciom się nudzi... wpadają na głupie pomysły... Tym bardziej że ten srodkowy w ogóle nie dogaduje się z Fabim :( wiecznie go gnębi.... dokucza... szlak mnie trafia po prostu nie ma dnia żeby go nie uderzył i mam już tego dość... Do tej pory nigdy nie żałowałam że chłopaki mieszkają z nami a nie z matką... ale M już przegina!!!! Nie ma dnia żeby nie było z jego powodu awantury.... ps. Przy okazji znacie może jakiegoś psychologa dziecięcego z okolic Dublina??? MIłego dnia kochane!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja dziś po pierwszej radioterapii, nie było źle. Około 20min- Zuzia trochę płakała jak została sama z pielęgniarką,ale mam nadzieję,że co dzień będzie lepiej- muszą sie poznać :-) ja jeszcze upiekę ciasto i już nic wwięcej nie robię, bo jedziemy w gości na 5 dni, a dziś to tak miałam dzień rozbity,że na nic czasu nie było i tak będzie przez najblizsze tygodnie :-( Sylwucha mam zaplanowane 6 tyg i 3 dni do 6-go lutego. a gdzie nasza Milly i Lilac. Pewnie obowiązku pochłaniają Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, Just@ widze, ze bylyscie dzis w mojej okolicy, moglysmy sie wymienic nr, to byscie zaszly do mnie :) RoyalFlush ja kropelki mam z Niemiec, tu chyba nie ma. przystawiaj malucha kiedy sie da, to powinno pomoc na problemy piersiowe. no Tobie to sie nie dziwie, ze niegotowa do swiat, ja sama w pierwsze tygodnie nie mialam nawet jak zjesc ani sie ubrac haha. Powodzenia :) Lilac pewnie ma sporo na glowie, ale na pewno o nas pamieta :) Katarynko podziwiam, ze jestes taka dzielna, ja to sie wiecznie uzalam nad soba... trzymam kciuki za te najblizsze tygodnie, a Zuzia na pewno zaprzyjazni sie z pania pielegniarka :) Bebolek no to masz niezly zamet w domu, nie znam niestety zadnego psychologa, moze Marigo cos wie. pisalas cos na temat skargi, myslisz, ze ambasada jest w stanie pomoc czy lepiej kierowac do tutejszych wladz? nie wiem, czy to ma sens, musialabym chyba znalezc prawnika, bo sama raczej tego nie ogarne. poza tym jak to w szpitalu powiedzieli "czasem tak bywa", wiec chyba tylko ja uwazam, ze sa winni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis znajoma z pl opowiadala o swoim noworodku, ze jakies witaminy daje i do poradni preluksacyjnej chodzi (! ha juz sprawdzilam co to ;) ) i nie wiem, czy czegos nie zaniedbuję - co dajecie swoim dzieciom i jakie badania powinnam zrobic??? ja daje mu tylko wit d3, a bioderka badal mu tylko pediatra, nie pomyslalam nawet o ortopedzie jak bylam w pl. powinnam dawac mu cos jeszcze? czy poza 2 i 6 tyg sa w irl jakies wizyty kontrolne? mierzenie, wazenie? chyba u srodowiskowej tylko co? Ania choinki dzis znalazlam, 30e, mowie mojemu, ze pojdziemy kupic, a on "ok", a teraz usypiam malego i slysze, ze cos tam rozrabia w pokoju, patrze, a on rozlozyl sztuczna malpa jedna no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez swojej daje tylko witamine d3 , bylismy na kontroli jak miala 3 miesiace i nastepna dopiero za pół roku,szczepionke na gruźlice tez dostala dopiero teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem (dopiero dzis) ale popisze jutro, bo dzis jestem padnieta, wczoraj albo dzis w nocy wrocilismy, spalam az 3 godz. bo do pracy musialam isc a potem troche porzadkow i za chwile bedzie juz ... jutro. Sylwucha mam wielka prosbe, "podeslij" mi prosze raz jeszcze Twoja Modelke, przez niedopatrzenie moja poczta poszla sie ... czesac a z nia i @ od Ciebie a nie zdazylam obejrzec zdjec ... Trzymajcie sie Dziewczyny i dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolik no wlasnie Ania mowila szkoda, ze numeru nie mamy do Ciebie to bysmy Cie wyciagnely na kawe :D No ale za pozno sie obejrzalysmy ;) A Cie zrobil hahahha dyplomatycznie to zalatwil :P Katarynka duzo zdrowia :) Ja cos ostatnio spac nie moge, budze sie w nocy, nad ranem i chodze niewyspana :O NIc zabieram sie za cos. bo w lesie jestem na swieta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Just to nie jestes sama z tym nie wyspaniem bo od kilku dni tez cos sie wyspac nie moge ide spac okolo 2 bo wczesnie nie moge zasna wiec nocami sprzatam aby sie jeszcze bardziej zmeczyc spie 3h i karmienie synka i znow problem z zasnieciem a rano jak synek sie budzi to wstac nie moge bo wtedy bym najchetniej pospala i nie wychodzila z lozka nie wiem co sie dzieje.. nawet moj synek sie rozregolowal i jak zasypial o 21-21:30 teraz 23-23:30 ;( zaraz jedziemy kupic choinke i ostatnie prezenty ;) buziaczki dla was kochane i milego dnia wam zycze ;"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek aha, no to nie jstem zla mama w takim razie ;) Lilac musisz byc wykonczona bidulo, jak mama? Just@ wlasnie patrze i kombinuje jakby wyslac ten nr ale widze, ze nie da sie prywatnej wiadomosci tutaj... hmm to sie chyba z ta kawa nie uda, bo Ania lada dzien urodzi to juz w ogole nie bedzie miala czasu z tym spaniem to epidemia chyba jakas swiateczna, mnie tez to meczy... co do swiat to mam tylko zakupy zrobione spozywcze i tyle, znajomi przerzucili sie na Wigilie, wiec w piatek bede do nocy gotowac pewnie haha, prezentow to juz chyba nie kupie, bo moj listu do Mikolaja nie napisal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiadomo czy lada dzien ;) Cos sie nie zanosi jak na moje oko ;) Wydaje mi sie, ze po swietach cos moze sie ruszyc ;) No nie da sie wyslac, jak cos to pisz na meila nitka2008@o2.pl Jutro moja Maminka przylatuje i dzis doprowadzam mieszkanie do porzadku, bo inaczej moj maly tajfun wszystko i tak by porozwalal. Ja zbieram zabawki wynosze a on te same przynosi i tak w kolko :O Ja nie wiem jak ja sie wyrobie ze wszystkim😭 12 osob na wigili bedzie i na mnie chyba wszystko spadnie juz mi sie odechciewa na sama mysl:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny, postaralam sie jakos ogarna Wasze wpisy przez ten czas co mnie nie bylo. Na poczatek Royal serdeczne GRATULACJE duzo zdrowka i wszystkiego naj ... dla Ciebie, Synka (ooo jak ma na imie ?) Tatusia (dumnego tak?) i bliskich. Bebolek Twoj pierwszy (od dluuugiego czasu) wpis przeczytalam z wielka radoscia. Bardzo duzo razy zastanawialam sie czy zagladasz tutaj? czy jestes w IE i tak dalej. Nim ja dolaczylam do forum i tego watku to te "pierwsze" posty czytalam i czytalam, tak czy tak cudnie, ze jestes tutaj znowu :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Wam tez Dziewczyny, ze pamietacie o mnie ... U mnie deko ciezko, w ogole nie mysle o swietach, jestem daleko w polu, pewnie "smazyc" bede w ... Wigilie. Nie mam glowy. Mama coz po operacji czula sie z kazdym dniem lepiej. Dostala tez prezent urodzinowy : wynik, ze nie ma przerzutow :):):) W 2 tyg. po operacji mama zjadla (a jadla lekkie posilki) lazanki i kawalek pizzy (ze sklepu) i od tego czasu zaczal sie koszmar z wynikiem takim, ze jutro ma operacje. Wymiotowala 11 dni non stop. I tutaj "uklon" (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) do polskiej sluzby zdrowia. Jutrzejsza operacja jest operacja ratujaca zycie. A jakie fakty: NIE WROCE DO TEGO KRAJU !!!!!!!!!!!!!!! Pogotowie nie przyjezdza, mama nie ma auta, mowi, ze powinna dostac kroplowke i maja ja dostarczyc, pytam jak???!!! kto da na taxi? z emerytury? daja kroplowke i odsylaja do domu i tak co jakis czas albo kroplowka albo 2 zastrzyki a, ze juz wszystko bylo i nie wiadomo co jej jest to zrobili na koniec 2 razy lewatywe. Badania krwi na przyklad byly to madra baba powiedziala, ze brak potasu i mama ma jesc banany. Radioterapia ustalona na czwartek sie przesunie, "najlepsze" z tego jest to, ze to nie rak moja mame wykoncza tylko wymioty i brak diagnozy a ona taka biedna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykrolik ... sciskam Cie mocno moze za szybko poczytalam co pisalas ale moze warto byloby sie pokonsultowac u innych "lekarzow" ... A jesli chodzi o bobaski, to ja Laurze daje tylko wit. D w kropelkach, szczepie ja tak jak w ksiazce (tej malutkiej dziecka) jest napisane, na kontrole tez tak jak walaja albo jest napisane, bioderka miala badane przy narodzinach a pozniej nie bylam z Laura nigdzie tzn. na zadnych usg i takie tam ... (w PL byla przeziebiona to uryczana, ze jestem niedobra matka polecialam do lekarza). Jutro jedziemy do Dublina do szpitala na kontrolna wizyte a w styczniu (dostalismy wezwanie) do lokalnego HC Dziewczyny trzymajcie sie cieplo, duzo zdrowka dla Was, Waszych bobaskow i Rodziny zmykam ryczec dalej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac super, ze sie odezwalas... jakie straszne rzeczy opisujesz, az trudno uwierzyc, nie dosc, ze brak diagnozy to jeszcze na zadna konkretna pomoc nie mozna liczyc... na co ta jutrzejsza operacja? jelita? koszmar! Trzymaj sie dzielnie, nie dziwie ci sie, ze w ogole nie myslisz o swietach, gdy takie problemy masz na glowie. Postaraj sie wypoczac, na pewno wsyztsko sie ulozy. Podesle ci zaraz tego linka ze zdjeciami, sciskam cie mocno! Kroliku ja tez nic poza vit D nie daje, na wazenia i bilanse chodze do HC co kilka tygodni no i oczywiscie szczepienia u gp i tyle. Wydaje mi sie, ze nie ma co szprycowac dziecka witaminami, wszytsko czego potzrebuje egoistycznie wyciagnie z twojego organizmu, wiec chyba najwazniejsze bys dbala o siebie:) Mi starsznie wypadaja wlosy,az zaczelo mnie to stresowac i biore znowu witaminy dla kobiet w ciazy i karmiacych, zobacze czy cos to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac domyslam sie, co czujesz, najgorsza jest ta bezradnosc, ze i tak nie mozna nic zrobic, bo wszystko zalezy od decyzji lekarza, szpitala itp. Przykro mi bardzo z tego powodu :( Na szczescie brak przerzutow. Powinni zrobic jakies usg przewodu pokarmowego albo nie wiem, zamiast szukac rozwiazania to zalecic banany, bez komentarza... Pewnie nie masz ochoty nikogo ogladac, ale jesli bedziesz chciala sie wygadac to daj znac, spakuje malego i podskocze do dublina. Just@ wyslalam maila :) u mnie tylko 4 osoby+maluch i jestem zalamana, przy 12 to bym chyba uciekla z domu ;) To mnie uspokoilyscie z tymi maluchami, znajoma stosuje diete i pije herbatki koperkowe itp, wiec pomyslalam, ze cos nie tak ze mna hehe, ale nie ma co popadac w skrajnosc, mam nadzieje, ze dostane wezwanie do HC, bo moja PHN nie odbiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, jeszcze na te bilanse to sa wezwania czy gdzies jest rozpiska kiedy mam chodzic? bo na razie to sprawdzala go PHN 2 razy i GP w 6 tyg i od tamtej pory nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim widzę, że niktóre mamusie nie mają spania :-) ja to razem z moją Zuzią chodzę spać czyli godz. 9 mamusia śpi jak aniołek hahaha Królik nic się nie martw dostaniesz powiadomienie listowne na 3-miesięczne sprawdzanie, około tyg. przed. ja tak miałam. Lilac-strasznie mi przykro spowodu Twojej mamy- wiem co czujesz bo sama niedawno przechodziłam trudny czas i wciąż nie jest łatwo. Mam nadzieję,że się postarają pomogą Twojej mamie- trzymam kciuki ;-) A wszystkim mamusią i brzuchatką- życzę zdrowych, radosnych, spokojnych świąt i oczywiście wymarzonych prezentów pod choinką :-) ps. pewnie już nie będę miała czasu do Was zajrzeć przez kilka dni bo wyjeżdzamy na święta więc jeszcze raz najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim widzę, że niktóre mamusie nie mają spania :-) ja to razem z moją Zuzią chodzę spać czyli godz. 9 mamusia śpi jak aniołek hahaha Królik nic się nie martw dostaniesz powiadomienie listowne na 3-miesięczne sprawdzanie, około tyg. przed. ja tak miałam. Lilac-strasznie mi przykro spowodu Twojej mamy- wiem co czujesz bo sama niedawno przechodziłam trudny czas i wciąż nie jest łatwo. Mam nadzieję,że się postarają pomogą Twojej mamie- trzymam kciuki ;-) A wszystkim mamusią i brzuchatką- życzę zdrowych, radosnych, spokojnych świąt i oczywiście wymarzonych prezentów pod choinką :-) ps. pewnie już nie będę miała czasu do Was zajrzeć przez kilka dni bo wyjeżdzamy na święta więc jeszcze raz najlepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ode mnie też najlepsze życzenia dla Was, aby te święta byly radosne, rodzinne, pozwoliły choć na chwilę zapomnieć o smutkach i by przyniosły nadzieję na lepsze :) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ode mnie również Najserdeczniejsze Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
Najserdeczniejsze Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Katarynka, Mama wczoraj miala operacje - dochodzi do siebie ale neistety swieta spedzi w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro chyba motorek sobie wkrece, bo az trudno mi ogarnac co mam zrobic i jeszcze kupic. Wczoraj bylismy w Dublinie z Laura na scanie bioderek, 10 min. i w droge powrotna a tak chcialabym sobie pobiegac po sklepach ... Dziewczyny Wam wszystkim razem i kazdej z osobna a takze Waszym Rodzinom i Bliskim przede wszystkim ZDROWIA, spelnienia marzen i samych radosnych chwil nie tylko w Boze Narodzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eunnika
Nie pisze z Wami często, ale codziennie czytam. Z okazji świąt zyczę wszystkim Mamusią duzo szczęścia i spokojnych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych Wesołych Świąt zycze dla Wszystkich razem i z osobna dla Waszych dzieciaczków Rodzin :-) Bogatego i słodkiego Mikołaja :-) 3majcie sie cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! chyba wszystkie przepadlysmy w przedswiatecznych obowiazkach :) u mnie praktycznie wszystko gotowe, jeszcze z godzinka jutro rano i jestem gotowa do swiatecznego boju :) Aniu, Donia jak sie miewacie dziewczyny? chlopaki nie szykuja sie do wyjscia? eunnika u Ciebie tez chyba duzo juz nie zostalo? napisz czesciej slowko co u ciebie i jak malenstwo sie miewa:) Wam waszystkim wszystkiego co najlepsze i najpiekniejsze na te swieta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! i ja sie przylaczam do zyczen swiatecznych:) Wesolych, zdrowych i pogodnych Swiat Wam i Waszym najblizszym zycze:) na biale -niestety- sie nie zalapiemy;) Sylwus u mnie dobrze i cisza narazie;) chociaz wczoraj sie wzialam za pieczenie, gotowanie barszczu,zakupy i teraz spac nie moge;)bo mnie strasznie prawy poldupek boli:D:D:Da lewy "szczypie" takie dziwne uczycie jakby mnie ktos pokrzywa poparzyl;)jeszcze jutro upiec miesiow (na Wigilie idziemy do znajomych wiec postne gotowanie mnie ominelo;)) pokroic warzywa na salatke,ogarnac dom ale w tym juz bede tylko pomagac i dyrygowac mezusiem i tyle!z Malym mam uklad,ze daje mi sobie jeszcze jutro pojesc pierogow i uszek z grzybami i potem juz moze robic co chce:) no zobaczymy czy sie poslucha:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
czesc kochane zycze wam Zdrowych Wesolych Swiiat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×