Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Marigo jak bedziesz miala chwilke to daj znac co tam po tej szpitalnej wizycie :) Tak czy tak juz teraz trzymam kciuki, mam nadzieje, ze pozniej znadziesz chwilke i napiszesz mi ... jak bylo i zniesiesz moze "sto pytan do". Milego wieczoru i raz jeszcze pozdrawiam (a zadyszki mam juz teraz az strach pomyslec co bedzie za pare miesiecy, do toalety wstaje "az" po 3 razy a i tak mnie meczy owe wstawanie, bo pechcerz mam chyba wielkosci orzecha laskowego ..., "boje" spania, snia mi sie dzwiadla i to chrapanie ...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, to chyba ta atmosfera Świąt sprawiła, że się rozleniwiłyśmy... Mnie w Wigilię dopadło jakieś choróbsko. Najpierw tylko chrypka, potem kaszel i trochę kataru. Od Nowego Roku goraczka, katar i trochę kaszlu. Strasznie mnie zmęczyło. Oczywiście przychodnie zamknięte bo to bank holiday. Dziś byłam u lekarza i przepisała mi tamiflu. Powiedziała, że lepiej wziąć teraz niż ma się ta infekcja przenieść na oskrzela i płuca. Martwi mnie tylko to czy jest to lek bezpieczny dla mnie. Czytałam, że w Polsce jest on groźny dla kobiet w ciąży. I co mam teraz robić? Już raz antybiotyk brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj RudiK wszytkiego dobrego w Nowym Roku :):):) ja nie mam wiedzy medycznej na temat tego leku ... nie wiem, moez masz mozliwosc poradzenia sie polskiego giekologa czy tutaj czy moze w Polsce ... Teraz niestety taki czas, ze naokolo ktos kicha, kaszle ... W czasie kiedy ja bylam przeziebiona leczylam sie znienawidzonym czosnkiem (o zmoro oddech ale jadlam go na noc ... ha biedny maz ale jemu nic nie przeszkadza :):):)) i mlekiem z - rowniez znienawidzonym miodem. Mama mi przyslala tabletki homoopatyczne czy jakos tak, ktore moze aplikowac sobie kobieta w ciazy. Jesli by Ci sie nadaly moge je Tobie wyslac. Duzo zdrowka a jak Malenstwo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam ochoty faszerować się żadnymi lekami. Niestety wszystkie domowe sposoby poczynając od czosnku, przez miód, sok malinowy na syropie z cebuli kończąc nie przyniosły większych rezultatów. Teraz pozostało mi tylko się wylegiwać pod kołderką... :) decydowałam się pójść do lekarza, bo byłam osłabiona tą gorączką. Teraz w zasadzie jest już jakby lepiej. Mam ten lek, bo tu (o dziwo) za niego się nic nie płaci. Maleństwo raczej dobrze. Za 2 tyg. mamy wizytę w szpitalu na USG. A u Ciebie dopiero pierwszy raz się ruszało, czy czułaś już coś wcześniej? Bo ja chyba jeszcze nic nie czuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku Tobie i wszystkim tu zaglądającym mamusiom. By był on obfitujący w szczęśliwe narodziny naszych dzieciątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK no to powodzenia, zazywaj naturalnych lekow (czosnek z miodem na czele) do "upadlego" w koncu przejdzie, raz jeszcze duzo zdrowka. A co to "karnawalu" to wczesniej moze z poltora miesiacatemu czulam takie hmm babelki jak to ciezaroweczki nazywaja. Ja to tlumacze tak,jak kiedys pilam wode na pusta zoladek to przy poruszaniu mi ... bulgotalo i tu bylo podobnie, bulgotalo jakby bez powodu, moze tez takie masz uczucie, dzis w szpitalu pielegniarka mowila, ze przy pierwszej ciazy czasem trudno wylapac TEN moment. Wczoraj zas wyraznie wyczulam pod reka, teraz tez co mi tam jezdzi:):):). I jeszcze jedno nastawilam sie - na chlopaczka a tu lekarz mowi, ze moze to dziewuszka ha wiec szukam imionka, moze to za wczesnie ale to jakas "zabawa" dla mnie a jak u Ciebie z nastawieniem? pomijam fakt, ze NAJWAZNIEJSZE DZIECIOTKO ZDROWE, bo to wiadomo :) No to tymczasem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ze zdrowiem jakby ciut lepiej, ale zobaczymy w ciągu dnia... Co do tych ruchów to też właśnie słyszałam, że w pierwszej ciąży trudno rozpoznać pierwsze. Może już mi coś "bulgotało" ale bardziej tłumaczyłam to jedzeniem, może żeby też nie popaść w zbytni zachwyt ;) ale od 20 tyg jak piszą to ruchy powinny być wyraźniejsze, więc jeszcze tydzień poczekam:) Również, tak ja Ty mówiłam, że najważniejsze, żeby dziecko urodziło się zdrowe, nie ważne jaka płeć. Teraz kiedy sama oczekuję dzieciątka jakoś tak częściej myślę o tym kto to będzie. Wszyscy wokoło mówią mi że "wyglądam na chłopaka" - tzn. nie brzydnę. Ja nie do końca się z tym zgadzam, ale nic. Tak już się jakoś nastawiłam, i nawet jak wymyślamy z mężem imiona, to tak jakoś mimowolnie te męskie... Myślę że na najbliższym badaniu już coś się dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa i jeszcze ten pępek... Podobno jak wypukły to na chłopaka, a wklęsły na dziewczynkę. A u mnie cały czas bez zmian, ciągle siedzi w środku. No i te "zachcianki" :) Bardziej mam ochotę na śledzie niż -ciasto... Taki totalny misz-masz, żeby mamusia nie była zbyt pewna? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem juz po wizycie w szpitalu. wszystko ok-mala fikala radosnie-wszystko ok.nie sadze jednak abym za szybko sie rozpakowala. pozostaje mi spokojnie czekac na bole;) rudik ja tez bralam antybiotyki w poprzedniej ciazy-bylam bardzo chora na zapalenie pluc-bo nie posluchalam lekarza-chcialam byc madrzejsza....skonczylo sie cesarka i ewakuacja malej. jesli lekarz przepisujacy ci tamiflu wiedzial o ciazy to wiedial co robi. jesli jednak czujesz sie niepewnie podjedz do szpitala z lekiem i zapyaj bezposrednio tam.kto jest twoim lekarzem prowadzacym?moze wystarczy ze zadzwonisz do szpitala? ja bylam chora w pazdzierniku iod nich dostalam recepte na leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh....nie nastawialabym sie z plcia na podstawie diety i urody;) w tej ciazy jem wylacznie kwasno ostro-od kiszonej kapusty po sos tabasco dolewany doslownie do wszytskiego....wlosy dostalam piekne jak nigdy-wogole wygladam niespodziewanie dobrze a baba w srodku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo to super, ze ... wszytsko w porzadku. Z plcia podpisuje sie pod Toba, ja bardzo che chlopaczka, o dzieciatku mowie w rodzaju meskim, gdzies tam przekopalam "chinskie" planowanie ciazy (wyszlo, ze chlopak), ciaza dodala mi - powiem nieskromnie - uroku, prawie 4 miesiace jadlam sledzie na zmiane z kielbasa a wczoraj lekarz postawil mnie do pionu, ze moze mam w brzuszku dziewczynke, wiec sie biegiem przestawilam co bym w paranoje nie wpadla ;);):):) Wiec mysle sobie tak ... czy nie lepiej "zrobic" sobie niespodzianke ... nie pytac wcale (oj chyba bym nie wytrzymala :)) ale tak czy tak zasady nie ma ... Marigo a jakie masz zdanie co do pepka? ma wyjrzec poza powierznie czy nie? (haha ja juz widze "dno")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos w tym chinskim goownie jest bo idealnie sie sprawdzilo w moich 3 przypadkach. pepek mialam zawsze w srodku a dzieci mam obojga plci wiec tez jakos nie wierze.za to podobno krecha od pepka do dolu wskazuje na dziewczynke;) a mojemu mezowi odmowili urlopu buuuuu.teraz to jestem ugotowana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo a od jakiego czasu ta krecha ma sie pojawic????? Z "chinczykami" to zobaczymy, przekonamy sie na moim przypadku:):) no i wykreslam pepek jako "wyroczni plciowa" :) Marigo Ty jeszcze sie nie gotuj przyjdzie czas;) no przykra sprawa z tym urlopem, moze urodzisz w weekend? a do tego czasu cos sie moze wykrystalizuje z mezowskim urlopem ... Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo a jak to u Ciebie z ta krecha? sprawdzilo sie z Twoimi dzieciaczkami????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mialam nigdy krechy:( wiec i u mnie nie bylo to wyrocznia...aczkolwiek wszytskie znajome ktore je mialy powily dziewuszki:) za to powiem wam inna ciekawostke! z drugiej ciazy mialam non stop zgage! meczylo mnie 24/7 i plakalam juz bo nic mi nie pomagalo. kiedys w rozmowie wspomnialam kumpeli ze mam notoryczna zgage-a ta odpalila- dziecko kudlate bedzie-wlosy rosna! pomyslalm-no ta to dopiero ma rowno pod sufitem haha..... dziecko sie urodzilo i co slysze od poloznych : O my God! look at her hair!! kurde-mysle sobie co jest z jej wlosami-o co chodzi? po paru godzinach przynosza mi mala a ta wlosy do polowy lopatek niemalze,oczu nie widac,uszu nie widac-no kudlata mowie! do tego wlosy blond z ciemnymi i rudawymi pasmami.... nie wytarly jej sie ani troszke-musielismy ja obcinac jak miala roczek i od tamtej pory regularnie ma obcinane wlosy. teraz rowniez meczy mnie zgaga-i wspomnialam u dr.moniki ze tak mnie zgaga meczy ze jesc nie moge i zione jak smok wawelski a ta do mnie-wlosy dziecku rosna! no mowie kurde nastepna!- i ona mi wytlumaczyla ze podczas wzrostu wloskow wytwarza sie hormon powodujacy czesto nadmierna zgage. po chwili mialam scan i potwierdzilo sie-w 30ty. moja mala miala 1cm. wlosy! a to dopiero byl poczatek ich porostu. a wiec bedzie nastepny szuwarek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O co chodzi z tymi chińczykami, nie słyszałam? Co do płci, to mnie naprawdę już wszystko jedno. Pierwsze, więc najważniejsze aby zdrowe było. A teraz przy tym moim przeziębieniu coś mnie brzuch pobolewa. Nie wiem, może przewrażliwiona jestem... Macie już imiona dla swoich pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest chinski kalendarz ktory wskazuje czy bedzie dziewczynka czy chlopiec. mi tez idealnie wskazalo dwojke juz urodzonych,a teraz na chlopca musialabym czekac z zajsciem w ciaze niby do sierpnia takie pierdoly...ale z nudow mozna poprzegladac;) nasza coreczka bedzie miala na imie Michelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha :):):) Marigo ale sie usmialam z tych wloskow :) o zgadze tez slyszalam, ze to wloski rosna ale nigdy nie slyszalam zapewnienia lekarza, skoro dr Monika mowi, ze to wlosy to wlosy. Jesli do zgagi dojda geny to u mnie chyba zaraz po narodzinach bedziemy warkocze plesc, niezaleznie czy to bedzie chlopaczek czy dziewuszka :) A imie ha oczywiscie, ze naszykowane (szkoda, ze nie mam blizniakow), jesli trafi nam sie chlopaczek (synus mamuni :)) to bedzie Natan jesli bedzie dziewuszka (a niech bedzie, ze corunia tatunia ;)) to chyba Vivianne :) RudiK a co Ty obmyslilas????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dla dziewczynki podoba się Klara i Maria, mężowi Maja... Dla chłopca, hmmm z tym jest problem ;) Chciałam jakiegoś Antosia albo Jasia, ale teraz zastanawiam się nad Tymoteuszem. Tylko nie wiem czy w urzędzie umieliby je przeliterować :) Jakoś nie możemy się zdecydować konkretnie. Może, jak będziemy znać płeć to będzie nam łatwiej podjąć decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza michelle miala byc marysia-niestety moj pomysl spotkal sie z ogromnym sprzeciwem i krytyka panow:( wybrali michelle-bylam przeglosowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo a napisz prosze kiedy ta krecha sie powinna pojawic ???? To zbieram info wsrod nowych i "starych" mam i brzuchatek. Wiem, ze moje dwie siostry krechy mialy i porodzily dziewuszki, zreszta jak okiem siegnac w moje rodzinie i meza rodza sie dziewczyny, wiec co, nie ma co liczyc na cud ?????? Teraz i tak za pozno, plec juz widoczna no wiec moze ... next time :):):):) Plecy mnie bola i nogi ... ide spac. Milego dnia Dziewczyny (zapytam jeszcze mojej mamy jutro - czy miala ta krese czy nie ... nieeee zaraz napisze sms-a :)) Marigo cos tam bylo jeszzce na ... plec????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja po powrocie z urlopu wpadlam w wir pracy i tak umeczona bylam, ze tylko lozko bylo mi w glowie. Przeziebienie i mnie dopadlo ale walcze czosnkiem i miodem jak na razie, mam nadzieje, ze w koncu odpusci... Marigo Tobie to juz pozostalo odliczanie, trzymamy kciuki za Ciebie i Michelle:) Co do zgagi to czytalam o tym nawet w poradniku dla przyszlych mam, ale u mnie zgagi brak, niby na szcescie ale tak bardzo chcialabym miec malucha z kedziorkami:) W mojej rodzinie raczej rodza sie dzieci porzadnie owlosione ale juz u mojego meza w rodzinie kiepsko z tym porostem, wiec chyba bedzie maly lysolek:) Marigo a ty jako najbardziej zaawansowana w swojej ciazy mialas prezczucie co do plci? bo gdy rozmawiam z mamami, czesto mowia, ze wiedzialy czy to chlopiec czy dziewczynka, ze mialy takie silne przeczucie co do plci i tak sie zastanawiam czy jest w tym troche prawdy czy raczej traf. Ja jak na razie nie mam zadnych przeczuc, zawsze chcialam miec coreczke, ale teraz jest mi to zupelnie obojetne boje sie nastwiac by nie urazic tam mojej dzidzi w brzuszku:) jestem w 18 tyg wiec mam nadzieje, ze juz nie dlugo bedziemy wiedzieli bo ciekawosc mnie zzera:D ale gdy zahaczylismy z mezem ostatnio o sklep z ubrankami dzieciecymi to ja ogladalam male sukienki, a on ubranka dla chlopcow... Super imiona dziewczyny dla maluchow wybieracie u nas jak na razie zgody brak, jezeli chodzi o dziewczynke jest spokojniej, nastwiamy sie na Blanke, chociaz mi po glowie biega jeszcze Nina i Kaja co do imienia dla chlopca ciezko znalezc kompromis, ja i tu uklon w strone Marigo chcialabym malego Igora lub Iwo, moj maz Jakuba... Milego dnia mamusie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello zaczelam dzien bardzo wczesnie i bardzo palczliwie-chyba mi odbija...albo hormony:( lilac nie mam pojecia kiedy ta krecha od pepka ciemnieje bo nie doswiadczylam tego a nigdy nie pytalam kolezanek .pozostaje ci czekac;) nie za bardzo znam sie na znakach " przepowiadajacych" plec-bo ja z tych twardo stpajacych po ziemi;) i jakos niewiele rzeczy trafia do mnie na tyle aby zapamietac. sylwucha moje przeczucia co do plci byly bardzo mylne. w poprzedniej ciazy bylam tak przeswiadczona ze bede miala drugiego chlopca ze jak dr.monika oswiadczyla ze panna to ryczalam cala droge do domu.nie wiem co mi odbilo bo powiem wam ze dziewuszka dla mamy to najwiekszy skarb. tym razem znowu jakos glupio nastawiona byla na chlopaka,i imiona maz dla chlopca wybieral,ale jak mi powiedzieli w szpitalu ze dziewczynka to bardzo sie ucieszylam. igor ma prawie 9 lat, chodzi wlasnymi sciezkami i niewiele sie mna przejmuje.jest grzecznym i dobrym chlopcem ale jakos nasze sciezki juz sie rozmijaja....bardziej z mezem sztame trzyma niz ze mna. jestem surowa bardzo i wymagajaca. corcia ma niecale 3 latka i jest moja najslodsza przylepusia-teraz bede miala druga slodzizne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac a jak z tym retro wozkiem? kupujecie?? ja kupilam kosz do spania w stylu retro.jest boski.duzy i gleboki-nie jak te cienizny w sklepach. pleciony recznie z prawdziwej wikliny,z grubym materacem.jak porownalismy nasz z tym z mothercare to sie usmialam....dzidzia spokojnie nawet do roczku sie zmiesci jak nie dluzej.do tego ma baldachim i drewniany stojak na kolkach.boskie.... babka nam dorzucila do tego prawdziwa pierzynke;) i podusie.jestem bardzo happy z tego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo no nie kupilam retro wozka, dwa powody ... czy moze nie za wczesnie? (kiedy powinnam zaczac cosik kupowac?) a drugi powod ... mnie tylko sie podoba :( maz ugodowy wiec pewnie jak bym sama kupila to by niewiele "pyskowal" albo wcale. Twoje pytanie przypomnialo mi o tym wozku, moze jednak sie uprzec? i tak mieszkam na wsi ... Marigo ja chyba wiem jaki kosz kupilas a czy nie mozna ... gdzies obejrzec Twojego??? ja jak slysze retro to zaraz mi sie oczy swieca :):) Mam nadzieje i zycze Ci tego aby kranik z lezkami sie zakrecil ... duzo slonka i ciepla dla Ciebie :):):):) A jeszcze jedno moja mama i siostry kreche mialy, porodzily dziewuszki:) Sylwucha witaj ... w domu:) jak polskie klimaty? a jak u Ciebie z kreskami i ... chinczykami? I odpoczywaj, ja wczoraj caly dzien na nogach w pracy i kregoslup sie zbuntowal o nogach nie wspomne. To milego dnia Dziewuszki, ide dzis do GP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymam kciuki za wizytke u gp-czekam na relacje po.... dziekuje za dobre slowa:) kochana jestes.... zrobie zdjecia kosza i wrzuce jakos....kosz jest uzywany-kupilam go z ogloszenia od jakiejs niemki-w idealnym stanie. co prawda baldachim i przybranie ma w misku koloru blue-ale przeciez to nie robi roznicy;). my mamy zamiar go uzywac przez pierwsze 3-4 miesiace poki mala nie nabierze rytualu spania i bedzie mnie potrzebowala non-stop. pozniej jakby co bede pamietala o tobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny wieczorowa pora:) Bylam sobie u GP - pozytywna wizyta tak powiem :) nagralam sobie bicie serduszka mojego Malenstwa :):):):) .... usmiech mi nie schodzi z buzi na sama mysl ... nie umiem opisac jakie TO uczucie ... cos niesamowite :):):) Cos mi dretwieje prawa reka ... zle spalam czy co??? a rano wstalam z bulem gardla ... od chrapania!!!!! cos musze Z TYM zrobic, tak nie moze byc!!!! :):):) Milego wieczorku dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że jestem trochę monotematczna, ale zdrowie jest najważniejsze! Powiedzcie czy wasz lekarz GP lub ten w szpitalu przepisywał Wam jakieś witaminy, suplementy na okres ciąży? A może same bierzecie coś na uzupełnienie witamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac - Usłyszeć bicie serduszka Dzieciątka - bezcenne :) Bardzo chciałam móc słyszeć nasze Maleństwo również wtedy gdy nie jesteśmy u lekarza i kupiłam mężowi na Gwiazdkę takie urządzenie ze słuchawkami. Trochę amatorskie i okazało się, że wyczuwa ruchy i bicie serduszka dopiero od 28 tyg. :( Będziemy jednak próbować coś wysłuchać wcześniej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×