Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Kathy wiem jak to boli,widzac dziewczyny z brzuszkami.Ja sie nie poddaje za duzo przeszlam i wiem ze nadejdzie czas i na mnie i na Ciebie wierze w to mocno.Ja ze Skarbenkiem staramy sie juz prawie 5 lat w sierpniu bedzie.Jestem po hsg,po 2 laparoskopiach[jedna robiona normalnie a 2 robiona tak jak cesarka.Ostatnio bylam tutaj na kontroli u tej babki co Bebolek numer podawala.Jest wszystko ok.Biore duphaston przez 2 miesiace po 10 dni,jutro biore ostatni dzien i jak w razie dostane @ to po niej od 14 dni cyklu tez mam brac duphaston.Mam nadzieje ze w tym czasie uda mi sie zajsc tak bardzo bym chciala.Dlatego Kochana nie trac wiary:):):)👄👄❤️❤️Sciskam Cie mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Violaa, nie mialam pojecia, ze sie tak dlugo juz starasz. Ja dopiero probuje od paru miesiecy i strasznie sie denerwuje, ze mi nie wychodzi. Wszystko ze mna w porzadku wiec nie wiem dlaczego nie moge zajsc. Trzymam za ciebie kciuki, napewno nasz czas nadejdzie. Nie poddawaj sie i pisz czesciej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia83 co sie stalo? Gdzie jestes? Ten most jest przy samym parku. Chyba do parku masz niedaleko prawda? Jak maluda? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoasiaKr
Jestem w 12 tyg. ciazy! Pierwsza ciaza byla pozamaciczna! ?Usuneli.. Staralismy sie o dziecko 2 lata.. W koncu sie udalo, jednak strach nieziemski.. U lekarza bylam w 7 tyg. pieerwszy raz.Powiedzialam cobylo z pierwsza ciaza, a ona prosze sie nie martwic -bedzie dobrze. Zmierzyla cisnienie. Perfekcyjne. Dozobaczenia za 4 tyg. A ja ze sie martwie, zebym nie miala tego samego- czymoge miec jakies ekstra badania zrobione.. A ona ze wysle list na USG i poprosi na szybszy termin.. Jestem juz w 12 tyg. Bylam u niej 2 raz. Zbadala mmi cisnienie... i tyle. TO JEDYNE BADANIE CIAZOWE jakie mi robino!!!A ja juzz ummieram z niepokoju!nie wiem czy wszytko jest dobrze, a to juz 3 miesiac!!!!USG w przyszlym tygodniu.... A co do pytania o szpital w mullingar.. Nie slyszalam ani jednej opini pozytywnej. Sama bylam pacjentem w pierwszej ciazy... Wyobraz sobie ze starcilas dziecko.. i jestes jedyna dziewczyna na sali , a reszta to juz mamypo porodach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz do Was dziewczyny pisze :D Witam wszystkie bardzo goraco no i przywitam sie z nowymi kolezankami Kitek82 🌼 🖐️ JoasiaKr 🌼 🖐️ ps.zabezpiecz sobie nic :D No i zapraszam do odwiedzania naszego topiku :) ,ale ostatnio sie palga zaczela robic,ale to dobrze ja sie bardzo ciesze :) :) :) Kitek82 Najwazniejsze to nie panikuj :),bo nie ma po co wszczegolnosci,ze to szkodzi tobie i dziecku.Wiem co mowie wierz mi :) Teraz najwazniejsze jest bys czula sie zrelaksowana,zadnych stresow i przede wszytskim duzo wyciszenia.Wiesz ja mialam okres ze nie bylo dnia,zebym sie nie denerwowala,ale jak juz przyszedl dzien spokoju ;) to zrozumialam ze robie krzywde nie tylko sobie ale tez mojej niuni :( Przestalam sie przejmowac i dla mnie teraz najwazniejsze jest dziecko :D 😍 Jak masz pytania to pisz i sie nei stresuj podejsciem do kobiet w ciazy w Irlandii,bo mozesz sie rozczarowac opieka,ale nie martw sie ja jestem takiego zdania,ze jak nic sie nie dzieje tzn.,ze wszytsko jets ok :D Nie ma co sie przejmowac podejscie zawsze mozna sie zglosic na emergency jak co sie dzieje :)Na wizyte troche sie czeka tak wiec sie nie zdziw :O Ja mialam pierwsza po wizycie u GP po 3miesiacach a ze bylam w Polsce to zmienili mi termin na 4.maja!!!Na szczescie jest wszytsko wporzatku :)Zrob tak jak ci Kathy1000 napisala idz do lekarza no i potem to albo ty albo oni ci ustala gdzie bedziesz rodzic :) :) :) Ja rodze w Rotundzie.Nieprzejmuj sie tylko biegusiem do lekarza :) Powodzenia i pisz jak Ci idzie ;) Wiolcia faktycznie dlugo sie strasz,ale podoba mi sie podejcie Twoje :),bo wierzysz i nie poddajesz sie a to najwazniejsze :) Czasem wiara dodaje nam sil ;) Najwazniejsze,ze jestes dobrej mysli tak trzymaj :classic_cool: Zycze ci by wszytsko Ci sie udalo :) bys tez chodzila z brzuszkiem :) Kathy1000 nie skupiaj sie na tym,ze ci nie wychodzi tylko wierz,ze bedzie wszytsko wporzatku :)Wiem,ze moze mi latwo jest mowic,ale pamietaj,ze nastawienie wiele daje dlatego zacznij wierzyc w siebie a przde wszystkim w to,z esie wkacu uda :) Kathy do parku to ja mam zabi skok :P Czyli na druga strone :) A moja maluda ostatnio sie wierci,ale wierz mi,ze juz jetsem powoli tym wszystkim zmeczona :O Juz nie mam sil cale szczescie,ze to koncowka :D Ogolnie fajne uczucie jak maluda nie tylko kopie ale sie wierci :P idzie juz wyczuc glowke i nozki :)he...Tak prawde mowiac wolalabym,zeby byl juz koniec.Juz powoli zaczynam szykowac przydatne rzeczy dla naszej malej zabki :)Ciuszkow juz mam sporo,wiec tylko kosmetyki i takie tam duperelki nam zosataly lozeczko juz mamy :) i wozeczek tez :)Tylko troszke sie podlamalam,bo kupilismy quinni buzzy i dziewczyny wczoraj pisalay na forum ze gondolka jest za mala na 6miesieczne dziecko 😭 A ja chcialam jeszcze zima pojezdzic :P jak do Polski polece.No,ale zoabczymy. JoasiaKr No i dobrze,ze cio tak powiedziala,ze nie masz sie martwic :) Badz dobrej mysli a bedzie dobrze :)Nie mysl o tym co kiedys bylo to juz jest nie wazne :)Teraz jestes w ciazy im to jets najwazniejsze :D Ciesz sie dziewczyno a nie zamrtwiaj :)Joasi ja mialam pierwsze badanie w UZG w prawie 3miesiacu a potem 2miesiace czekalam na wizyte :) 3mam kciuki z moja maludom zeby ci bylo wszytsko wporzatku :) pozdrawiam reszte dziewczyn aneczka11 🖐️ 🌼 bebolek 🖐️ 🌼 Jak Twoja maluda :)??? aine777 🖐️ 🌼 odezwij sie !!! 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula23
czesc dziewczyny!!jestem juz albo dopiero w 9 tygodniu ciazy!!tak bardzo sie ciesze ale troszke martwie sie waszymi doswiadczeniami z lekarzami tu w irlandii.ja jeszcze nie bylam tu u lekarza.narazie tylko widzialam sie ze swoim ginem w polsce 2 tygodnie temu wiec wiem ze badania mam dobre.niewiem jak tu jest z USG ale mam nadzieje ze zrobia mi jakos miedzy 11 a 14 tygodniem, tak mi zalecil polski gin.czy wy robilyscie tak wczesnie USG??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula23 Witam Cie na naszym topiku 🖐️ Ja mialam pierwsze uzg miesiac po mojej wizycie u GP ale glownie po to by sprawdzic w ktorym jestem tygodniu-dokladnie.Mi akurat przypadlo pierwsze uzg w 11tyg jakos tak.A potem to juz mialam w Polsce,ale zanim pojdziesz na pierwsza wizyte do szpitala to moim szpitalu robia przed wizyta uzg. pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitek 82
Czesc dziewczynki dzieki za odzew :) Ja bylam chyba na 3 czy 4 wizytach w Polsce ostatnia byla 9 maja. Bylam z moim mezczyzna widzielismy jak Junior macha nozkami i sie wierci, bylo cudnie wzruszylismy sie oboje. Co prawda plec jeszcze nie zostala zidentyfikowana ale my zakladamy ze bedzie chlopak. Tak czujemy :) U mnie ciaza przebiega zupelnie bezobjawowo, czuje sie doskonale, wyniki mam ksiazkowe, brzuszka co prawda prawie nie mam (chudzielec ze mnie) ale powoli zaczyna sie zaokraglac. :) Wiec chyba wszystko jest ok :) A czy musze isc najpierw do GP czy moge od razu zadzwonic np do Rotundy i sie umowic?? A jesli musze isc do GP to czy sa tu jakies przychodnie czy mam szukac gabinetu??? Dodam jeszcze ze mieszkam w Swords jesli to cos wam powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o maternity leave to z tego co sie tu dowiedzialam w socialu to nie moge dodac tyg ktore przepracowalam w Polsce do tych w Irlandii tylko musze miec wypracowane tyle ile trzeba albo tu albo tu no i pewnie mi zabraknie tyg albo dwoch o ile bede pracowala do samego porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kitek ty sie nie daj tym babkom w welfare bo one wszystkie mowia inaczej. Znalazlam informacje na ich stronie, wklejam ja ci to sobie przeczytaj: \'\'If a claimant was previously insurably employed in a country covered by EU Regulations and she has paid at least one full rate PRSI contribution, since her return to Ireland, her insurance record in that country may be combined with her Irish PRSI contributions to help her qualify for benefit\'\' Skoro sami na swojej stronie zamieszczaja informacje, ze mozna polaczyc oba PRSI no to chyba mozna. Zreszta oni sa znani z tego ze kazdy mowi cos innego i potem sie polapac nie mozna. Nie daj sie i walcz o swoje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathy jesli tak faktycznie jest to chyba cie ozloce :) moze nawet sie tam jutro wybiore i wypytam kogos innego ale by bylo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kitek, ja pracuje w kadrach i troche wiem co i jak. Jak jestes nowa w kraju i nic nie wiesz to ciezko cos zalatwic, zwlaszcza jak trafisz na taka babke co nie chce pomoc. Ale jak tylko im pokarzesz ze jestes troche kumata, to od razu cie inaczej traktuja. Najlepiej to sobie wydrukuj ta strone i im pokaz jak bedzie cos nie tak. Informacje ta skopiowalam z http://www.welfare.ie/foi/maternityben.html znajduje sie ona pod tytulem \'\'Qualifying Conditions in Detail\'\' Trzymam kciuki i sie nie denerwuj. Wszystko bedzie ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie kochana jestes. Zobacze jak mi jutro pojdzie bo mam wolne to moze sie czegos dowiem i w srode dam znac jak mi poszlo. Dzies niestety siedze do 11 w pracy ale za to jutro moze cos kupie dla Juniora nareszcie bo nic jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kitek jeszcze jedna sprawa, z tego co pamietam to jesli urlop macierzynski zaczynasz w 2007 to oni przy wyliczaniu maternity benefit biora pod uwage rok 2005. Zapytaj ich jeszcze dokladnie ale tak mi sie wydaje. Wiec jesli pracowalas w Polsce w 2005 to musza Ci dac maternity. Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm sama jestem ciekawa jak to jest naprawde choc slyszalam,ze faktycznie mozna dolaczyc z polski skladki.A co do pracownikow w socjalu to wierzcie mi,ze ja mam juz dosyc :( Jestem na L4 od stycznie i do teraz czekam i czekam za pieniedzmi moja SPRAWA jest w toku i co z tego jak od miesiaca nie informuja mnie o przebiegu a jak dzwonie to prosze o pozniejsze dzwonienie :( :( Ja juz powoli trace nadzieje ze wogole te gnoje cos mi przyznaja 😭 Jak sobie o tym pomysle to mam dola 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Zabcia, na ciebie zawsze mozna liczyc. Gdzie sie reszta dziewczyn podziewa? U mnie busy. Siedzie w pracy i gapie sie na komputer caly dzien. Juz sie nie moge doczekac dlugiego weekendu. Jak maluda? Jak Towje chorobsko? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki.🌼 Czekam cierpliwie na mojego Skarbenka :):):)chcialabym isc do pracy ale dalam wszedzie gdzie tylko mozliwe ogloszenia i nic:(chcialabym czym sie zajac nie myslec tylko o ciazy:(bo nic dobrego to nie wrozy.Juz nie biore dupahstonu wczoraj ostatni dzien wzielam,teraz czekam na @ mam nadzieje ze nie przyjdzie tak bardzo bym chciala.Apetyt mam jak nie wiem co,ale to po tych tabletkach pewnie tak wyczytalam w necie ze ma sie apetyt i ze woda w organizmie sie zatrzymuje i pewnie daltego czuje sie taka pelna:( Kathy co u Ciebie??? Jak nasze ciezarne kobietki sie czuja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Violaa u mnie bez zmian. Za dwa tygodnie mam miec @ i mam ogromna nadzieje, ze sie nie pojawi. Violaa musimy trzymac sie razem bo samemu jakos tak ciezko w tych staraniach. Mam nadzieje, ze juz niedlugo zafasolkujesz, tak dlugo przeciez czekasz. Ale nie poddawaj sie. Bedzie ok. A jakiej pracy szukasz? Zabcia, a ty gdzie zniknelas? Pozdrawiam reszte dziewczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathy tak masz racje ze musimy trzymac sie razem:)ja @ powinnam dostac 5 czerwca ale nie wiem czy bedzie w terminie poniewaz jest to moja druga miesiaczka po 6 miesiacach przerwy.A co do pracy to jakakolwiek szukam,opieka na dziecmi,sprzatnie,w sklepie ale tak jak pisalam nikt sie nie odzywa a chcialabym miec jakies zajecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja na topiku pojawiam sie i znikam :P ...Jak kamfora :P he !!! duzo szybciej zlapiesz mnie na gg niz na topiku,bo ja zagaldam raz na jakis czas na forum :D Choc ostatnio czesciej U mnie wszystko wporzatku chorobsko minelo i cale szczescie :) 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Pozdrawiam Was 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathy100
Czesc dziewczyny! Jak mija srodowy poranek? Ja juz w pracy :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathy100
Czesc Violaa, tez wolalabym na zakupy niz caly dzien w pracy. Jakies plany na dlugi weekend? Gdzie reszta dziewczyn. Halooo! Przyszle mamy!!! Gdzie jestescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny 🖐️ Kathy TY ale pracus jestes :P Dzis nigdzie nie wychodze caly czas leje i wieje :( A Ty jak tam w pracy :) Jak Ci mija dzien :) Wiola na zakupach w Blenczu mozna pobuszowac,ale mnie jakos ostatnio sie naprawde nic nie chce.Milych zakupow :) Ten ostatni miesiac daje miw kosc dzidzia zabiera mi tyle energii,ze czuje sie jak po nadgodzinach :( Juz chce koniec ;) ,bo wierzcie mi, ze juz mi sie nie chce Jutro ide do lekarza do szpitala do Rotundy :O Znow czekaja mnie kolejki :O Pozdrawiam i zycze milegpo dnia :) 🌼 🌼 🌼 🌼 na pocieszenie dnia ponurego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×