Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Majrel prosze o porade ,uzylam richesse diacolor tonera na wlosy wczesniej farbowane bardzo jasnym bezowy blondem nr89 nutrisse garniera z tym ze tego blondu bylo juz nie wiele mailam bardzo odrosniete wlosy i to ze znaczna siwizna ,mam delikatne wlosy wiec postanowilam uzyc jedynie tego tonera richess..w odcieniu 6,13 kolor byl aladny przez ok 3 tygodnie i pokryl nawet te siwizne teraz minelo ju zkilka tygodni ppojawily sie te siwe odrosty a kolor sie spral trudno mi go okreslic jest jakiś zólto-brazowawy.Chcaialbaym jednak wrocic do tych jasnych wlosow ale meczenei ich dekoloryzatorem jest chyba nie wskazane sa delikatne i mocno posiwiale.Jaki odcien radzisz mi nalozyc z z jasnych blondow.Czy po prostu popczekac az ten 6,13 sie calkowicie zmyje ,ale minelo juz z2 miesiacei i wyglada on stasznie .Dziekuje z gory zaporade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczersniej pisalam w imieniu siostry,ja w poniedzialek pofarbuje mieszanka majirela 9,22 i 10,21 jak mi doradzilas ....mam jeszcze pytanei co do mieszania tych odcieni majirel czy mozna je dowolnie mieszac mieszac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
farby majirel mozna mieszac ze soba w odpowiednich proporcjach np pol tubki z polowka drugiej tubki + woda utleniona a jesli wlosy sa bardzo geste i dlugie no to trzba zmieszac cala tbae z druga cala tuba kremu tzn wymieszac w miseczce dwa kolory az do uzysknia konsystencji kremu - bo nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z tym mieszniem. Sprany odcien diacoloru mozna zafarbowac farba w odcieniu blondu tylko nie wiem jaki chcesz miec rezultat tzn czy blond ma byc jasny super jasny w tonacji zimnej czy cieplej no i czy na twoich odrostach jest uzo siwizny tzn jaki procent? a jaki kolor na dlugosciach i koncach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
qertyk- nie znam tych farb o ktorych piszesz ale zawsze po farbowaniu farba blond schlodzi ci pieknie wlosy miesznka color touch z welli nr 7.98 z nr 8.81 lub sam odcien 10.6 tylko ze aby wloski troche scholdzic trzymaj kolorek 10 minut nie dluzej natomiast sam ocien 10.6 trzyma sie 20 minut w twoim przypadku lepsza bedzie ta miesznka tych blondow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyk
baaardzo podoba mi sie ten kolor 7,98 czy jakas trwala farba typu majrel ma taki kolor ? czy do colour touch koniecznie musi byc oryginalana emulsja czy moze byc innej firmy? mam emulsje 6% welloxon czy przy tak krotkim czasie trzymania bedzie miec to duze znaczenie bo nie usmiacha mi sie znowu wydac 40 zl na emulsje ktorej nie zuzyje w rok ? wiem ze color touch uzywa sie z 1,9 % ale jak mi sie troche jeszcze rozjasnia od 6% to tragedi nie bedzie. jakie jeszcze farby profesjonalne jak majrel mozesz polecic trafilam na ten sklep http://www.fryzjersklep.pl/sklep,2164,,,01,,pl-pln,17628,0.html i jak zobaczylam ile jest profesjonalnych farb to sie za glowe zlapalam VITALITYS, chantal, farmavita, itely, farouk, offlimits i ceny przyzwoite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majrel ten kolor po tym diacolor 6,13 w obecnej chwili jest tak sprany do poziomu 7 w takiej tonacji raczej cieplej,a siwizna na odrostach jest spora około 40-50%,kolor jaki chce uzyskać chce zeby byl w tonacjach bezowych na poziomie 8 maxymalnie 9,jak wczesniej wspomnialam włosy sa delikatne i chce uniknac dekoloryzarora,poz atym przy tej siwiznie to tym bardziej chyba nie wskazane.Dzieki bardzo za pordy Ps.Z tym mieszaneim majirela chodzilo mi o to czy mozna mieszac rozne tonacje np cieple zimnymi by nie wynikla jakas dziwna reakcja i wlosy nie zafarbowaly sie na jakis dziwaczny odcien) .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
z farb ktore wymienilas tylko FAROUK jest dobry reszta to slabe farby, dobre firmy profesionalne to oprocz loreala, wella, farouk, alfa parf, framesi. keune. Nigdy do kolor touch nie daje sie emulsji 6% jak juz nie masz tych 1.9% to mozesz uzyc 3% np z firmy subrina produkuja male opakowania wody. Najlepiej jest jak woda utleniona jest z tej samej firmy co farba. Kolor farby podobnej do touch z welli jest majirel nr 8.11 z tym ze to jest farba nie toner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
Do Janka - farby majirel mozna mieszac z tym ze nie miesza sie ocieni z roznych poziomow tzn blondy mozna mieszac z blondami ale nie np z brazami, brazy z brazami, ciemne brazy z czerwieniami itp ale trzeba miec doswiadczenie i znac techniczne numery refleksow. Jesli chcesz uzyskac ladny bezowy blond to polecam ci farbe majirel nr 8.13 lub 9.23 z tym ze jesli teraz masz odcien na koncach i dlugosciach na poziomie 7 to te kolory moga nie zlapac tzn wyjda ciemniej ale mzesz sprobowac bedzie tak za pierwszym razem a pozniej kolor przy nastepnym farbowaniu sie wyrowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
jeszcze jedno jesli masz siwizne ok 50% to trzeba farbe majirel pomieszac z farba majirel z serii odcienie podstawowe poniewaz sam odcien 8.13 lub 9.23 moze ci ich nie pokryc w takim przypadku musisz je zmieszac z odcieniem podstawowym kryjacym siwe wlosy czyli w przypadku ocienia 8.13 z odcieniem 8 a w przypadku odcienia 9.23 z odcieniem 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyk
czy 8,11 z majirel to taki czysty szary kolor w rzeczywistosci czy to taki brazowo szary ? dlaczego akurat popiel i platyna tak szybko sie wyplukuja ? jesli sa farby np majrel 10,11 9,11 8,11 to im nizszy numer tym wiecej popielu ktory zaciemnia kolor czy poprostu tez jest wiecej brAZOWEGO PIGMENTU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Charlie23
Majrel proszę Cię o radę, chciałabym uzyskać taki kolor włosów jak dziewczyna na zdjęciu w tym artykule http://polki.pl/uroda_wlosy_artykul,10010652.html obecnie mam kolor zrobiony farbą excellence 9.1 na dosyć rozjśnione włosy, jakiej farby mam użyć? Zastanawiam się nadexcellence i recital preference 03, moj obecny kolor włosów to dość jasny blond, nie chce jednakby włosy wyszły za jasno, ile zatem powinnam trzymać farbę? Zastanawiałam się rownież nad takim kolorkiem http://polki.pl/uroda_wlosy_artykul,10014990.html, jednak cięzko mi go okreslić nie mówiąc nic o doborze farby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość charlie23
nie wiem czemu linki tak sie zapisuja, w linkach z serwisu polki przed numerem artykulu treba skasowac spacje przed przecinkiem i wkleic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
nie ma w farbach majirel odcienia 10.11, natomiast druga jedynka wskazuje na poglebiony kolor popielaty. Odcien 8.11 jest odcieniem szarego blondu 9.11 jest to odcien jasnego ale glebokiego popielu zarowno odcien 9.11 jak i 8.11 wychodzi najlepiej po uprzedniej mocnej dekoloryzacji, odcienie popielu zmywaja sie bardzo szybko poniewaz wiekszos polek ma naturalny pigment melanina ktora jest zawarta we wlosach w odcieniu czerwonym ( widoczne jest to tylko pod mikroskopem elektronowym) to dlatego popielate ocienie sa tak ietrwale bo pigment szybko sie utlenia i wyplukuje z wlokna wlosa . Natomiast od nr 7.11 sa to ocienie glebokie popiele ale juz wpadaja w tonacje brazu chlodnego jest jeszcze ocien 5.11 ale to juz jest braz o bardzo chlodnej tonacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
nie mge otworzyc tej stronki niestety , ale odcien prefernce 03 wychodzi bardzo jasny a ty nie chcesz miec az tak jasnych wlosw mysle ze dla ciebie dobra bedzie farba maijrel ocien 10.1/2.1 lub 10.21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdamagdalena
Mam włosy ufarbowane na dość ciemno z rudym odcieniem-poziom 5, z tym że na wierzchu sa jaśniejsze. Swoje naturalne włosy też mam na poziomie 5 lub 6. Chciałabym je nieco rozjaśnić ale farbą, bez użycia rozjaśniacza. Zależy mi na popielatym blondzie. Czy kładąc odzień na poziomie 7 wyjdzie mi dość jasno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaisak
Hello :) Bardzo podoba mi sie casting loreal nr 810 perłowy blond,przepiekny kolor widnieje na pudełku tylko jaką mam gwarancje ze taki wyjdzie?Mam farbowane wlosy w kolorze bardzo jasny popielaty blond kładziony na rozjasniacz.Moze jest szansa ze ten casting złapie tak jak na pudełku??A jesli nie to jaka farba(marketowa)da taki kolor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
kladac odcien popielaty na poziomie 7 lekko zneutralizujesz rudawy odcien swoich wlosow ale w zadnym razie go nie rozjasnisz, ponadto wlosy farbowane na rude odcienie trudno jest przykryc innym kolorem a juz w szczegolnoosci nie da sie ich rozjasnic bez zastosowania demakijazu wlosa np przy uzyciu efassora, natomiast mozesz polozyc na ten kolor odcien majirel 7.11 co spowoduje ze twoje wlosy stana sie ciemnym blondem w neutralnym odcieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
Na casting nalezy uwazac bo zawsze wychodzi ciemniej, nigdy nie patrz na to co jest na pudelku bo nie ma szans aby koor wyszedl taki jak na opakowaniu ( zdjecia sa niestety przeklamane), z farb marketowych zblizonych do 810 z castinga jest nutrisse chyba nr 89- bardzo jasny bezowy blond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniaczka farbowania
czesc majrel, #mam pytanko a mianowicie jaki kolor wyjdzie ze zmieszania majirel 8.42 z 9.31?chcialabym uzyskac ladny miedziany kolorek ,ciut zgaszony niz 8.42 ale wciaz jasny i wyrazny,dzieki bardzo z a odpowiedz,ps.mam wlosy farbowane na jasny blond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
odcien 8.42 sam w sobie jest juz zgaszonym odcieniem miedzi przez refleks opalizujacy-czyli 2. Racze nie mieszlabym tych oecieni ze soba ze wzgledu na to ze odcien 9.31 jest odcieniem ktory zawiera refleks zloty3 i popielaty 1. pomiesznie tych refleksow z miedzianym 8.42 moze dac dziwaczny efekt. Jesli chcesz stonowac odcien 8.42 to pomieszj go ze zlocistym 9.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyk
czy jest jakis trwaly sposob na to by schlodzic kolor wlosow. czy jedynie odcienie z palety tych popielatych ktore szybko sie wyplukuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
nie ma tekiej opcji by na trwale np na caly miesisc czy wiecej utrzymywal sie kolor wlosow w tonacji pipielatej zawsze trzeba klasc co dwa tyg jakies tonery zeby utrzymac chlodny blond lub myc je specjalnym szmponami o odzywkami do chlodnych blondow z tym ze najlepiej kiedy wlosy sa mocno zdekoloryzowane poniewaz jesli polozy sie na takie wlosy farbe w ocieni chlodnej platyny lub opalu to bedzie ten kolorek latwiej chlonac plukanki lub tonery a to dlatego ze wlos zekoloryzowany lub silnie rozjkasniony preparatami tymi w proszku jest pozbawiony pigmentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEKANDRA
Witam!! Potrzebuje porady!! farbuje włosy na kolor jasny blad, (psemka sa robione rozjasniaczem) a moj naturalny kolor to sredni blond. mam juz odrosty i chcialam tym razem sama sobie pofarbowac całe włosy farbom loreal casting creme gloss świetlisty blond 900. jak myslicie czy fajny kolor wyjdzie?? taki jak na opakowaniu?? i czy ta farba nie zniszczy i nie pokuruszy mi wlosów?? ponoc jest bez amoniaku! (dodam ze moje wlosy szybko lapiom kolory) czekam na wasze porady!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
casting 900 nie wyjdzie tak jak na opakowaniu nie ma szans aby kolor byl taki , juz pisalam ze wszystkie farby sklepowe a szczegolnie casting ma zle zrobine zdjecia , casting zawsze wychodzi ciemniej niz na opakowaniu , w Twoim przypadku kolor ten wyjdzie co najwyzej jak jasny blond tzn podobny do koloru farby nutrisse garniera nr 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefanka7777
czy farba majiblond wyjdzie platyna na jasnym rozjasnionym blondzie ?jesli tak to prosze podac ktory nr i jakiego oxydantu uzyc,a moze jakas inna opcja?:) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YAsminelle2
takie mam pytanie. moje wlosy naturalne to ciemny blond. ostatnio farbowalam je LOreal Preference-viking. jednak odrosty s a bardzo widoczne i chce powrócic do wlosów naturalnych. jaką farba zafarbowac by odrost nue byl bardzo widocznya i zeby sie zlał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
na rozjasnionum blondzie majiblond powinien dac paltynowy odcien polecam nr 901s lub lub 911- z tym ze 911 jest juz bardzo chlodnym odcieniem. Mieszmy farbe z oxydantem 9% Natomiast jesli pani wlosy byly poddane mocnej dekoloryzacji to swietnie wychodzi odcien 10.21 z woda 6%. Bardzo ladny odcien platyny na rozjasnione wczesniej wlosy daje profesjonalna farba londy nr 10/6 lub koleston perfect z welii nr 10.16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
sory- z londy nr 12/6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majrel
Jesli chcesz wrocic do naturalnego ciemnego blondu to swietnie wychodzi farba majel nr 7.0 z farb komercyjnych excellence creme nr 7 lub jesli chcesz aby ciemny blond mial chlodny refleks to 7.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×