Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

CYNIminii to jak miałaś teraz wizytę to Ś nie wziął wymazu? A masz jeszcze jakąś wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dr Koza kazał pilnie zrobić więc pojechałam prosto od Niego z wymazem do Frydy na Mikołowskiej 14.06 wyniki mogłam odebrać już wczoraj ale nie dałam rady więc pojechałam dzisiaj z rana. Pani we Frydzie mi powiedziała, że pierwsze wyniki są po 24 godzinach jeśli wszystko jest ok jeśli nie jest i wyjdzie im wynik dodatni to powtarzają badania i dlatego to trwa prawie tydzień. Dr Koza zaraz m powiedział, że jeśli wyjdzie wynik dodatni to na "cito" do lekarza na Łubinową. Mam dziś wizytę u anestezjologa na 14.00 więc już umówiłam się, że po wizycie idę zaraz do lekarza dyżurującego. Jak przeczytałam o zapaleniu opon mózgowych, zapaleniu płuc czy o SEPSIE to dostałam ataku histerii. Trzymam kciuki za Ciebie - będzie dobrze (wkońcu jakie jest prawdopodobieństwo, że też będziesz miała wynik dodatni?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNIminii rozumiem Cię, bo właściwie też pozostaję bierna... Jakieś mam opory przed takim sztucznym przyspieszaniem... Ale już czuję się tak ociężała, że to jakiś dramat... Dziś musimy jechać na zakupy a w piątek jestem umówiona do lekarza więc jak coś to córcię zapraszam w poniedziałek 27 czerwca :P Chociaż dziś się dziwnie czuję, a może mała zdecyduje się zrobić prezent tacie na Dzień Ojca :) Będzie co ma być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będę miała już żadnej wizyty. Zastanawiam się dlaczego mi nie zrobił wymazu ale też nie mam zamiaru panikować bo teraz to i tak po ptakach. Najwyżej jak będę 1.07 na KTG to wspomnę, że nikt nie robił mi GBSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BellaAnna o Matko i córko! Nie czytałam nic o GBS tylko wiedziałam, że trzeba to zrobić i że jeśli wyjdzie dodatni to dziecko może się zarazić ale o takich konsekwencjach nie wiedziałam :( A moja koleżanka położna mówiła, że to aż taka tragedia nie jest jak wynik jest dodatni :( Bo podczas porodu podają antybiotyk :( Trzymam kciuki za wizytę u anestezjologa i lekarza dyżurnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co trzecia osoba ma w sobie tego paciorkowca, jest ryzyko jeśli kobieta jest w ciąży ale podczas porodu jest podawany antybiotyk żeby maluch był zdrowy, najgorsza jest panika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie rozmawiałam z Dr. Ś na ten temat i zdaje relacje: Wymaz jest sens robić przede wszystkim kobietom, które miały w okresie ciąży bardzo często stany zapalne, upławy itp. Powiedział, że robienie tego badania profilaktycznie w 32 tyg często nie przynosi efektów bo to że wynik wyjdzie ujemny to nie znaczy że za 2 tyg paciorkowiec się u nas pojawi. Dodatkowo nawet jeśli się pojawi to leczenie jest takie jak na zasadzie toksoplazmozy czyli nie daje 100% bezpieczeństwa dla dziecka. Na Łubinowej od 2007 roku podczas porodu każda pacjentka ma tak zwane wyjaławianie pochwy na 48h płynem DEKADYNA (coś w rodzaju jodyny) i to zabezpiecza płód przed jakąkolwiek bakterią. Wynik z tego taki: Internet jest fajny ale dla nadwrażliwych i opiekuńczych (czyli wszystkich NAS ) nie do końca jest "zdrowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNIminii ja raz miałam zapalenie w ciąży, ale więcej się nie pojawiło. I mi też dr Ś mówił, że nie ma sensu robić wcześniej GBSa jak tylko chwile przed porodem bo nie ma pewności, że coś się od 32tyg czy 35tyg nie przypląta do dnia porodu :) Zrobił mi wymaz ale nie poruszał tego tematu jako coś najważniejszego i powiedział, że sobie zerknie na mój wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh dziewczynki straszycie:) O niektorych badaniach to ja nawet nie slyszalam GBS np;). Mi Dr S na jutrzejsza wizyte kazal zrobic tylko morfologie krwi i uklad krzepniecia. Strasznie jestem ciekawa co mi jutro powie... Mysle ze jesli nie urodze do 03.07 to moze juz wyznaczy termin na przyspieszenie... ojj ciekawe... troszke sie zaczynam denerwowac... a tu nic sie nie dzieje powazniejszego - zadnych nowych objawow oprocz zmiany nastrojow od smiechu do placzu i czasami lekkich skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie... naprawdę bardzo doceniam to że możemy się dzielić informacjami ale czasem jedna osoba coś powie, druga potwierdzi obawy a jak trzecia się włączy to już rodzi się panika :P Bez strasu moje drogie dziewczęta:). Podejrzewam, że jest jeszcze tuzin innych chorób/bakterii na które mogłybyśmy się zaszczepić/zbadać! Nigdy nie będziemy w 100% wolne od chorób i tym samym nie zabezpieczymy naszych kochanych pasożytów :P Byle do porodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm no to troszke sobie wybralam. W zwiazku z moja duza wada wzroku Pani anestozjolog skierowala mnie na badanie dna oka z zapytaniem czy jestem w stanie urodzic sn. No i Pani okulistka powiedziala, ze z moimi oczkami jest wszystko ok i tylko od mojej psychiki zalezy czy chce rodzic naturalnie czy przez cc. I powiedzialam jej, ze ma wpisac ze chce rodzic naturalnie... hmm zebym pozniej siebie nie przeklinala ze nie wybralam cc i moze latwiejszej drogi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Jak tam mijają dni ? . Ewelina_83 nie znam dr Kozy... i nie słyszałam jeszcze o dodatkowych opcjach jak np USG połówkowe wykonywanie oddzielnie poza wizytą... Ale może gdy umówisz się do dr na wizytę i powiesz, że chcesz takie USG to zrobi je w ramach wizyty. Oczywiście mogę się mylić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20czerwca
witam wszystkich,, więc synuś ma 3860 i mierzy 56 cm. DENIS;-)) W szpitalu robią szereg badań wraz z mukowiscydozą dzidziusiowi. CC przeprowadził starszy Pan Dr nie był to Dr Ś, ale jest na wizytach i ogólnie nie ma tu tłumów pacjentek akurat teraz kazda leży sama w sali;-)), po cc leżałam na sali pooperacyjnej i też są one przyjemne, dzidziuś urodził się zdrowy i jak widać tu 90% to cc;-) przynajmniej mało krzyków słychać. Znieczulenie boli jak kłucie komara więc wcale nie boli a że jestem panikara to polecam!!! potem następuje unieruchomienie ciała, gdy sie dowiedzialam ze mam brzuch otwarty sie zdziwilam i podano mi tlen;-) zaczęłam chyba ciut śpiewać albo nucić hehehe, no po paru minutach zobaczylam i uslyszalam go i to był widok taki ze wszystkie mdłosci, skurcze duszności mogły by trwać 20 albo i więcej miesięcy, pierwsza doba dzidziuś był ospały a ja sie cieszyłam że taki spokojny, teraz za to nie spie drugą noc, laktacja jest ok ale po kroplowkach mleczko nie zawsze syci. Wszystkie panie mile i usmiechniete a w ogole gdyby nie corka w domu to moglibyśmy tu lezec miesiac z małym, nawet sie zdziwilam gdy pytały jak będę karmić. W państwowym szpitalu gdy poprosi się o mleko to wpierw wyzwą a tu się zdziwiłam - ona no czy piersią bo gdy mamy pracują to nie zawsze. Więc nie bójcie się jakkolwiek karmić chcecie jest też mleko, są tabletki przeciwbólowe jakie się chce a do kroplówki mozna dostać ketonal i pomaga. 1 noc dzidzius od 23 do 5 był u Pań a ja słuchałam porodu;-)jakoś nie spałam. Teraz gdy chce ktoś zejsc bo znajomy np z dziecmi pryzjechali także można maleństwo dac na 1 piętro. No to kończę mały wrócił z USG bioderek;-))) trzymam kciuki za rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20czerwca - Gratuluje :) Cieszę się z pozytywnych relacji. Miło jest słyszeć, że opieka dopisała i że jesteś zadowolona z personelu. Mam nadzieję, że będę podzielała Twoje zdanie i równie szczęśliwa wyjdę z maluchem ze szpitala. Synuś całkiem spory :) Myślę że i w moim przypadku nie będzie mniejszy :P Gratuluje raz jeszcze i życzę spokojnych przespanych nocy i dni pełnych śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20cerwca - Moje najszczersze GRATULACJE! Życzę zdrówka, uśmiechu i siły oraz spokojnych nocy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia123
20 czerwca, gratuluje i życzę w miarę przespanych nocy:). Co do usg połówkowego to ja miałam robione u doktora Ś i było w cenie wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20czerwca gratuluję i życzę dużo zdrowia! Wiem że masz teraz wiele wrażeń ale może uda Ci się coś napisać: czy po 12 godzinach miałaś jakieś problemy z wstaniem? maluszka raczej nie można podnosić? czy upasowały ubranka na 56 czy 60, czy pod pajacyk ubierają koszulkę? czy masz pampersy 1 czy 2? czy masz swój rożek? czy podczas cc był obecny pediatra?czy wystarczy ci 1 czy 2 paczki Seni? Sorki za listę głupich pytań ale będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zdaje relacje po wizycie u dr S. Jestem juz calkowicie przygotowana do porodu i wg dr cud by sie stal jakbym nie urodzila w terminie, a nawet wczesniej gdyz szyjke mam juz calkowicie skrocona (praktycznie jej nie ma) wiec pierwszy etap za mna :) Nie wiem dokladnie co tzn ale ciesze sie. Oliwka ma 3500. Jakby jednak corcia nie chciala wyjsc w terminie w co dr nie wierzy to mam miec ktg w dn. 03.07.2011. Wiec czekam dalej razem z Wami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia1714 no kochana to wszystko na dobrej drodze, bardzo dobrze, to już przyszły tydzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20czerwca
co do odpowiedzi to juz pisze -wstałam po 24 g, nie bylo moliwosci wczesniej choc chcialam, mozna na boki orzewracac glową jednak ja podnosilam tez lozko lekko a po 8 godzinach przewrocilam sie na bok gdyz jedna polozna zabronila ale druga zmiana przeszkody nie widziala;) ogolnie glowa nie boli tylko kregoslup a rana juz przestaje. Czad z raną jest w momencie karmienia, Stanik bardzo przydatny gdyż piersi nie ocierają sie i mniej bolą. -maleństwo mozna przytulac i karmic choć dzieci nie jedzą wiele, wychodzi że po łyżeczce co pare godzin gdyż w ich brzuszku są jeszcze wody itp.Deniska zabrała Pani oo 23 otrzymałam o 5 rano z powrotem;)ale mozna oddac na dluzej jak juz nie dacie rady. -ubranka wzielam na 56 i pasowaly choć maleńki nie jest. -semi w wypadku cc wystarczylo mi 5 szt ale za to wkladek bella minimum 3 paczki gdyż cieplo robi swoje. -pampersy mam 2 choć 1 tez dały by radę, -rozki ma kazdy swoje tylko ze moj juz po 2 dniach byl obsiusiany i dostalam od nich zatem nie martwcie sie ciudzki są i rozki czy pampersy takze. -mleko hipp takze jest dostepne w razie braku laktacji -podczas cc byl obecny penaontolog czy jakos tak pediatra od nowowrodków i mi od razu powiedzial ze ma 10 apgar i ok jest. -tatus czeka na zewnatrz a wszystko odbywa sie na takiej kozetce że zastanawialam sie czy aby czasem nie wyląduję na ziemi gdyż malutka nie jestem;-) -teraz czekam na wyniki badań i mamy dzis wypis. Milego weekendu dla wszystkich pozdrawiam i trzymam kciuki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20czerwca
i na sali moze byc przez te pierwsze 24 także tataus wiec pomoc jest i wstać rano pomaga polozna jesli chcecie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim, a ja ciągle jeszcze zmagam się z jakimś wirusem. Dostałam antybiotyk DUOMOX, działa wyjątkowo wolno, wczoraj był 4 dzień jego dawkowania a mi ciągle zapychały się zatoki, po innym to zazwyczaj po 2-3 dniach było ok. Ale lekarka powiedziała, że to antybiotyk z najmniejszą ingerencją, żałowała że Bioparox został wycofany z sprzedaży w Polsce a ja już wcześniej czytałam że wycofano go dawno na świecie. Nie wiadomo któremu lekarzowi wierzyć, skoro wycofano na świecie to musiał być ku temu ważny powód, a polscy lekarze nam go wciskali. Nie wiem też na ile skuteczny jest ten Duomox bo jeśli biorę go dla idei i nie wyzdrowieję i nie będę mogła karmić maluszka a co gorsze go zarażę to się nieźle wkurzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolla5 będzie dobrze szybciej nie myslisz. Nie zazdroszcze oczywiscie przeziebienia ale musisz wytrzymac jak my wszystkie. Pomysl ze to jeszcze tylko chwilka i wszystko przejdzie a Ty bedziesz miala swoj skarb zdrowy przy sobie... tak sie sama pocieszam i kazdego dnia marze o jezdzie na Lubinowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karwenka
ewelina_83; jeżeli jesteś pacjentką dr Kozy to usg kosztuje tyle samo co wizyta (tylko wykonuje je na lepszym sprzęcie niz ma w swoim gabinecie - czyli w trakcie zwykłej wizyty nie da rady chyba). nie wiem ile by kosztowało jeżeli chciało by się umówić tak z biegu na połówkowe u tego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, przydałby się temu dr lepszy sprzęcik w gabinecie, taki żeby mógł zawsze wydrukować pacjentowi część z parametrami np. płodu, lepszym monitorem, oczywiście sprzęt to nie wszystko ważne są umiejętności lekarza ale jednak lepsze usg podniosłoby renomę gabinetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×