Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

W książce którą mam pisze, że jeśli nie masz skurczy okolicy krzyżowej lub znikają w czasie zmiany pozycji lub chodzenia, to brązowa wydzielina może być objawem porodu pozornego - czyli nic się nie dzieje (jest to często wynik badania wewnętrznego lub stosunku w ostatnich 48 godz.). Mimo to spróbuj się dodzwonić do lekarza. Na pewno będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozbozboz
odpisal mi na smsa ze to nic niepokojacego bo faktycznie tydzien temu mialam szyjke idealna i macice zrelaksowana wiec na razie poobserwuje bo tego sluzu jest malo ale tez powiedzial ze jakby coto zaraz do niego do szpitala przyjechac, zapisalam sie tez na wizyte i na ten czwratek i za tydzien, zobacze wybiore sie teraz jak bede dalej zaniepokojona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozbozboz
megori bardzo dziekuje za te wypowiedzi ja wlasnie nic nie moglam znalezc o tych brazach a w pierwszej ciazy nic takiego nie mialam wiec to dla mnie nowosc, a fakt boli zadnych nie mam nic kompletnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie brzuchatki
czytam Was regularnie i wszystkim kibicuję ;) Tak jak Wy niebawem zostanę mamą ;) Rodzić będę oczywiście na Łubinowej... Stąd mam pytanko: czy któraś z Was korzysta ze swoimi dziećmi lub planuje korzystać z opieki medycznej świadczonej przez dr.Guzikowskiego? Słyszałam na jego temat dużo pochlebnych opinii i chciałabym aby moje maleństwo również pozostawało pod jego opieką, jednak wcześniej chciałabym otrzymać jakieś świeże informacje na temat jego podejścia do młodego pacjenta oraz kompetencji.... Ciekawa też jestem co sądzicie o szczepieniach dzieci? tyle się teraz o tym mówi i pisze... gdzie nie pójdę tam straszą :/ byłam nastawiona na zaszczepienie dzieciątka na wszelkie możliwe realne zagrożenia szczepionkami skojarzonymi, oczywiście jak tylko powiedziałam o tym rodzinie (ciotki klotki) to się nasłuchałam ile to dzieci walczy o życie z powodu tych skojarzonych szczepionek... Czy Wy macie jakąś wiedzę na ten temat? Jakie jest Wasze stanowisko co do szczepień? Będziecie szczepić dzieci? na co? czym? z góry dziękuję za odpowiedzi ;) Pozdrawiam. ps. napiszcie wszystkie kiedy rodzicie? zrobimy sobie kolejkę rodzących ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie wiem gdzie pisać, żeby opier... za spam znowu nie zebrać :( Właśnie na allegro siedzę. Chciałam sobie zamówić podkłady i podpaski do szpitala. Wszędzie jest bella. Z normalnego użytkowania wiem, że te podpaski są do kitu jak się z człowieka leje, a co dopiero po porodzie. Wystarczy się się zagniotą i wszystko cieknie na łóżko. Są jakieś przeciwwskazania, żeby zakupić np. always na noc? Są super chłonne i mają skrzydełka. Z bellą to pewnie trzeba będzie co godzinę do wc lecieć i podkład na łóżku zmieniać. Może o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megori ja miałam always ze skrzydełkami,więc bierz:)tez nie znoszę tych belli...są jak ksiązki telefoniczne włożone między nogi...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie brzuchatki
masz kupić pieluchy a nie podpaski bella... te pieluchy są gigantyczne!!! wyglądają jak podpaski ale są ogromne! z relacji znanych mi mam wiem, że żadne podpaski typu allways czy naturella nie zdają egzaminu bo są zbyt małe... do tego allways nie przepuszcza powietrza i mogą Ci się zrobić odparzenia, a po porodzie to średnio potrzebne... zwłaszcza jeśli konieczne będzie nacięcie! wówczas rana musi się "wietrzyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie brzuchatki
to ona i allways "ogarnęły" to co miały? mocno się z ciebie lało? mi mamy odradzały inne podpaski, a belli też nie lubię ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za daleko żebym jeździła tam z dzieckiem do pediatry, więc nie odpowiem. Co do szczepień, to mam mieszane uczucia. Tak myślałam, że skoro małej do żłobka nie dam, to mogę wstrzymać się ze szczepieniem na wszystko. Wg wpisów w necie szczepionki mogą być niebezpieczne. Z opinii wyczytałam, że lekarze do takie dziady, że nawet jak coś się dzieje, to do karty dziecka nie wpiszą, że to reakcja na szczepionkę, bo musieliby to zgłosić do sanepidu, czyli dodatkowe wyjaśnienia i zamieszanie. Z drugiej strony moja siostra zajmuje się szczepieniami. Jak jej powiedziałam, że nie zamierzam dziecka na razie truć szczepionkami, tylko zrobimy podstawowe, to na mnie wyjechała, że ona ma wszystkie statystyki i szczepienia dodatkowe bardziej służą niż szkodzą, a komplikacje, to pojedyncze przypadki.... jak lekarze nie kwapią się żeby je zgłaszać, to pewnie są pojedyncze ... no i komu tu wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megori Szczerze Ci powiem, ze nie wyobrazam sobie poczatku pologu na zwyklych podpaskach zamiast tych duzych podpasek/podkladow Bella Mama... Po pierwsze leje sie jak z kranu i watpie, zeby udalo sie nie wstawac co godzine i tego zmieniac. Poza tym wydaje mi sie, ze akurat czesta zmiana tych podkladow jest jak najbardziej wskazana, bo wszyscy krzycza, ze krocze musi byc utrzymywane w jak najlepszej czystości, często osuszane i wietrzone... Poza tym te odchody poporodowe jak dla mnie strasznie smierdza (tak surowiczo a nie krwisto) wiec latalam co jakis czas sie porzadnie z nich wytrzec, umyc i wysuszyc. Podpasek probowalam zaraz po sciagnieciu szwow, ale nawet te nieperfumowane, nienasaczane mnie podraznialy. Dopiero jak sie te miejsca po szwach zagoily to sie dalo korzystac z normalnych podpasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie brzuchatki
no właśnie... ile osób tyle opinii przeraża mnie to trochę ;/ Megori a mogłabyś zapytać siostry (skoro jest fachowcem) o szczepionki skojarzone? albo najlepiej poprosić o listę szczepionek których NIE WOLNO używać ;) Będę Ci bardzo wdzięczna :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megori, jak byłam na szkole rodzenia to położna mówiła, że nie muszą być koniecznie z belli ale te polecała (bella mama), podobno najlepiej się sprawdzają. Tylko to nie są takie zwykłe podpaski tylko takie ogromne i faktycznie bardziej przypominają pieluchę. Ważne żeby były to podpaskie dla kobiet po porodzie a nie jakieś zwykłe na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wkładki poporodowe :> zwał jak zwał. Dla mnie to to samo, wygląda jak wielka podpaska, tylko na opakowaniu pisze, że mają 34x 10cm. O tu przykładowy link: http://allegro.pl/podklady-poporodowe-bella-mamma-34x10-cm-i1708624192.html To o to chodzi, nie ? Always na noc mają ok 32 cm, więc tak sobie myślę, że jeśli mnie nie natną, to o niebo fajniejsze by były. Przy ranie to wiadomo, że bella bardziej zdrowa niż always. A podkłady jakie wielkie kupowałyście? Bo są różne rozmiary 60x60, 60x90 i większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie brzuchatki
ja kupowałam podkłady 60 x 90 takie tez polecała położna na szkole rodzenia. można je potem wykorzystać jak zostaną! z resztą przy bratanicy dużo ich używaliśmy... miała w łóżeczku zamiast ceraty, w wózeczku w razie czego ;) no i do przewijania poza domem też (żeby komuś np kanapy nie zabrudzic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie brzuchatki -> Ty nie wiesz, o co mnie prosisz :>:>:> Moja siorka jest jak chodząca encyklopedia, a zapytanie jej o coś związanego z jej pracą, to wykład na co najmniej pół godz. :> Hmmm... w przyszłym tygodniu mam się z nią widzieć, to postaram się spytać. Łatwiej dotrwać do sedna rozmowy, jak się ma ciastko i herbatę przed sobą :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze zapytam, jak to wszystko funkcjonuje w pokojach 2 osobowych? No bo wyobrażam sobie, że leżę po porodzie, boli i leje się ze mnie i muszę wstać, podkład na łóżku uwalony, a obok siedzi obcy facet ze swoją żoną i dzieckiem - jak dla mnie krępujące :/ Są na salach jakieś przesuwane zasłonki, żeby mieć chwilę prywatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam te 60/90. Z tymi zasłonkami to faktycznie fajnie by było gdyby były. Dziewczyny, ustawiacie łóżeczko w waszej sypialni czy dzieciaczki będą miały swój pokoik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie brzuchatki
hehe megori nic na siłę, ale jak dasz radę to będę wdzięczna:* co do łóżeczek, to my urządziliśmy piękny pokoik dla maleństwa, a czy tam dzieciątko zostanie czy z czasem przeprowadzi się z łóżeczkiem do nas to wyjdzie w praniu... póki co nastawiam się na to, że będzie u siebie czyli za ścianą naszej sypialni;) a wy jak? razem czy osobno? no i jakie wózki kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała będzie miała pokoik. W sypialni oprócz łóżka i szafy nic mi się nie mieści, tak więc ustawienie łóżeczka odpada. Skończy się remont, to zakupimy rozkładaną sofę i wstawimy do dziecinnego. Jak nie będę miała siły chodzić do małej, to się przeniosę do niej na jakiś czas. Ewentualnie zastanawiam się nad zakupem małej kołyski (może przy łóżku by się zmieściła) - żeby męża nie odseparować od nas za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zasłonek w pokojach to nie ma ale jak leżałam i czułam że podemna kałuża i wogóle to grzecznie prosiłam pana obok czy by mógł na chwilke wyjść sasiadka z łózka obok też kilka razy prosiła o to mojego męża :) co do szczepionek to ja też dużo nad tym myslałam jak to rozwiązać i zdecydowałam tak jak mi intuicja podpowiadała. Szczepiłam tylko podstawowe, te bezpłatne. Tak jak szczepili mnie, moja mame i moja babcie. Stwierdziłam że juz są jakies badania na ten tamat. A te nowe w 5w1 jakos mnie nie przekonały to nowość no i nie wiadomo co sie okarze za 20-30 lat. No ale niestety każda z Was musi sama zdecydować - najlepiej tak jak czujecie. A podpaski to sobie po prostu weście jedna paczke tych Bella Mama i druga jakie tam lubicie. Bo zaraz po porodzie poproszą was o te Bella Mama, włożą pod was i jak bedziecie leżeć na tej poporodowej 2 h to potem patrzą jak mocno krwawicie itd, no i wtedy nie ma mozliwosci załozenia bielizny i nie wiem czy sie wam uda utrzymac te allways miedzy nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też przygotowaliśmy śliczny pokoik za ścianą naszego i początkowo plan był taki, że córcia bedzie spać tam sama ale teraz wszyscy z rodziny na nas krzyczą, że tak nie wolno, że to niebezpieczne, że jesteśmy nieodpowiedzialni itp. Teraz to już sama nie wiem co robić, wstawienie łóżeczka do naszej sypialni graniczy z cudem ale wiadomo, że bezpieczeństwo dzidzi najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, tak jak pisałam kilka stron temu w piątek miałam się wstawić na wywołanie i tak też było. Trafiłam na super extra położną Kasię :)))) O 10 zaczęły się skurcze a urodziłam o 12:15 mojego cudnego Skarba:) Obyło się bez nacięcia i w sumie to czuję się jakbym nie rodziła:) Jestem mega zadowolona!!!!!! Korzystałam z nowości jaką jest żel Dianatal. Cały personel na 6+ Panie od noworodków bardzo pomocne, pomogą jak jest jakikolwiek problem. Dzięki temu jak miałam poprowadzony poród będę go wspominać jako bardzo fajne wydarzenie:)))) A teraz nie mogę się nacieszyć moją córcią:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie brzuchatki
a dlaczego niby niebezpieczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie brzuchatki
Netka i jak oceniasz ten Dianatal? też się nad nim zastanaiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka86> GRATULACJE!!!! Dużo zdrówka dla Ciebie i córeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka86 gratulacje!!!!! SUPER że wszystko poszło tak sprawnie i że jesteś zadowolona z łubinowej!!! Dużo zdrówka dla Was!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka86 gratulacje, poród ekspresowy, tylko pozazdrościć Witam wszystkie brzuchatki, niebezpieczne niby dlatego, że jakby coś się z dzidzią działo to jesteś daleko i nie zauważysz lub nie zdążysz zareagować ale mnie do końca nie przekonuje ten argument

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam wszystkie brzuchatki
no tak w ogóle to GRATULACJE !!! ale ze mnie wiesniak ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskaweczka -> I tak będzie przez następne kilkanaście lat :>:>:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×