Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

IwonaAAa ja miałam wymaz z pochwy na ostatniej wizycie u dr. Wieczorak- koszt 20zł lolla5 też oglądałam przepis na życie, ale tak nieżyciowy jest, że aż smiać mi się chce, ona lata 12h w kuchni w 9 mc ciązy, mąż nie mąz jest, przyjaciolka i lekarka - kochanka męża i do tego dwoch konkurentow do ręki :) Ech bajka;) Ja zabrałam z rejestracji ostatnio wypis co trzeba do szpitala zabrać. Częściowo się spakowałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie - te z Maluszkami i oczekujące:) wczoraj jak byłam na konsultacji na Łubinowej, mój doktor mi powiedział, że raczej spokojnie z porodami teraz i wszystko fajnie, szybko przebiega:) więc optymistycznie:)Zwłaszcza dla mnie, jak się dowiedziałam,że terminu 18go czerwca raczej nie dotrzymam,szyjka już króciutka, a ja gotowa do porodu. nic, tylko czekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choc_ella no to trzymamy za szybkie i sprawne rozpakowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CYNImini
choc_ella super, że tak ładnie Ci się wszystko układa:) To już niewiele pozostała. Ja dziś wszędzie samochodem bo b.ciężko mi przy tej temperaturze. Też kompletuje wyprawkę i właśnie wróciłam z apteki zaopatrzona w sól fizjologiczną, krem ochronny dla małego, krem na brodawki itd. Spis artykułów do szpitala już prawie zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magart
Rogal vel fasolka z motherhoodu to rzeczywiscie rewelacja. Zaluje, ze nie mialam juz w szpitalu. Bardzo pomaga przy karmieniu (karmie piszac teraz do Was). Najlepiej zainwestowane 60 zl w moim zyciu :) Wymaz nie wiem czy jest obowiazkowy, ale warto moim zdaniem go miec (pod katem gbs). Przypuszczam, ze laski z planowanym CC nie musza go robic, ale pewna nie jestem. Ja go mialam w 35 tc. Koszt ok 20 zl we frydzie w katowicach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
yenna1 he faktycznie ten film to jakaś bajka. Fabuła do bani ale lubię grę Olszówki, Ostaszewskiej, ta Czeszka też jest fajna. Ale wracając do realiów, z listy mam wszystko, tylko pochowane po półkach zamiast do torby, muszę ją powoli wyciągnąć. Od jakiegoś czasu walczę też z zatwardzeniami, polecam duphalac syrop, jest bez recepty, lekarz powiedział 3 x dziennie łyżka, mi wystarczy raz dziennie. Winogrona, śliwki, kefiry przestały pomagać już jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
magart a jak to "działa" czy ja dobrze rozumiem że masz swoją głowę i kark wyżej a mały może na płasko leżeć obok piersi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magart, i ja dorzucę pytanie, jeśli można;) W co było ubrane Twoje dzieciątko, jak wychodziłaś ze szpitala? najbliższe dwa tygodnie, kiedy myślę urodzę:) mają być naprawdę ciepłe...:) Zastanawiam się właśnie, jakie ubranko przygotować na wyjście. yenna1, CYNImini - faktycznie to już bliziutko - mała panika miesza się z takim wieelkim oczekiwaniem, fajne uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolla5 ja zatwardzenia miałam przez całą ciążę, ostatnio się nasiliły, już Lactalose ( czy jak to się zwie) syrop nie działa. działają natomiast czopki glicerynowe i w skrajnych wypadkach naprawdę polecam. Moje dzieciątko ma czkawki 4-6 razy na dobę, nie wiem czy to nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
patrzcie dziewczyny, czytając o 35 tyg ciąży znalazłam "Dla zrównoważenia funkcjonowania gospodarki hormonalnej, zalecaliśmy picie przez cały okres ciąży herbaty ciążowej. Nadszedł już czas, aby wzbogacić dietę o herbatę laktacyjną, która wspomoże produkcję mleka oraz wpłynie na jakość i ilość pokarmu po porodzie. Od tego tygodnia pij zatem 1 kubek herbaty ciążowej rano i 1 kubek herbaty laktacyjnej wieczorem." Czy coś wiecie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolla5 o herbatce ciążowej pierwsze słyszę, natomiast moja położna na sr mówiła, że nie ma sensu pić wcześniej herbatek laktacyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenno, a uzgadniałaś te czopki z lekarzem? Bo słyszałam, że nie wolno. Ale nie dam sobie za to odciąć żadnej części ciała czy wyciąć jakiegoś organu :) Zakupy i porządki idą pełną parą. Jeszcze termometr z miękką końcówką i zestaw do czyszczenia noska, coś osłonowego na sutki (w razie czego) - znaczy krem i osłonki, może mniejsze pieluchy (2-5kg). Z kosmetykami jeszcze się wstrzymam, mam coś z Ziai i zacznę od próbek. Oby maluch nie był atopikiem czy alergikiem (choć ma spore szanse :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes55
Witam czy któras z Was ma termin na 31 maj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes55
Jestem nowa :) a te czekanie mnie juz wykancza:-0 .A jesli chodzi o znieczulenie to połozna Sabinka mówiła mi ze jest darmowe.Płatny jest jakis zel ale to na zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryna tak konsultowałam z ginekologiem. Tylko kupiłam sobie wersję dziecięcą- też działa ;) Już wiem, że muszę się w nie zaopatrzyć również po porodzie ;) jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kosmetykami to jest śliski temat. W Niemczech koleżanka do kąpieli dodaje swoje mleko lub oliwę z oliwek, do mycia pupy też dodaje swoje mleko i 0 kosmetyków stosuje!!!, no oprócz chusteczek nawilżonych, z wygody. agnes55 jak się czujesz na końcówce? ja mam termin równo miesiąc po Tobie, co będzie chłopiec czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes55
yenna1 .ja mam miec podobno dziewczynke:) czuje sie b.dobrze.jak narazie Czop mi powoli odchodzi ale czy to juz to niewiem,Całą ciaże chodziłam do dr.Kozy.bardzo miły facet .nienarzekałam.Jade własnie zaraz na badanie na łubinową .Jestem umówiona z p.Sabinką.Trzymajcie sie cieplutko.Jak wróce to napisze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes 55, w takim razie życzymy, by Maleństwo jak najszybciej było z Tobą i równie szybkiego porodu. yenna1 ano właśnie z tymi kosmetykami to tak jest. Dopiero w praktyce okaże się co było, a co nie - faktycznie potrzebne.Ja tez póki co ograniczyłam do minimum jakieś dodatkowe kosmetyki dla maluszka, skorzystam pewnie z próbek, które mam (i pewnie dostanę) więc okaże się później co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magart
Jak dziala fasolka...hmmm...rogala zaklada sie na brzuch (jesli ma sie karmic w wersji klasyczej) lub na bok (karmienie spod pachy). Jeszcze nie wymyslilam jak na lezaco moze mi pomoc:) Na stronie motherhoodu jest napisane, ze mozna tezja wykorzystac do cwiczen z dzieckiem. Co do zaparc to ja mialam w ciazy juz ciezsza forme - jakis kamieni kalowych. Moze po nich parte byly dla mnie prawie ze przyjemne:P Ale przeszlo przed porodem i zamienilo sie w biegunki. Po porodzie sie strasznie balam o wyproznianie (szczegolnie, ze po lewatywie czekalam 6 dni i mialam szwy), ale okazalo sie, ze problem calkowicie zniknal. Co do oplaty za znieczulenie to jej niby nie ma, ale jak sie wychodzi do domku to przychodzi Pani z fundacji i mowi o mozliwosci wplaty cegielki na szpital. Udalo nam sie wyciagnac od niej, ze zwyczajowo laski daja 200 zl, ale "to zalezy z czego korzystaly". Dodam, ze nie mialam ZZO. Czy ktos wie ile kosztuje wizyta u dr.Kozy poza ciaza? Tez 130zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
agness55 trzymam kciuki :) co do kosmetyków: to kupiłam w aptece internetowej w promocji emulsję do kąpieli OILATUM, wystarczy do kąpieli tylko to, nawet nie trzeba oliwki potem stosować, mam mieć chłopczyka więc na wszelki zasypka ALANTAN, i maść Bepanthen - przyda się na odparzenia jak i na sutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magart
A moj synek wychodzil jako bylo dosyc cieplo (dokladni tydzien temu) - nie wialo i bylo ok 22-23 stopni. Dostal bawelniane pajacyki, bawelniana czapeczke i byl przykryty kocykiem. W aucie bylo goraco (a klimy nie chcielismy wlaczac, uchylilismy tylko okna) wiec zdjelam mu kocyk. Nie marudzil, kark byl cieply, nie spocony wiec chyba mu bylo dobrze. Dostalismy przykaz go duzo wietrzyc (mial rumien noworodkowy) wiec w domu lezal w samym pamperie przykryty flanela (w domu 25-27stopni). Jak to zobaczyla tesciowa to od razu bylo larmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
magart w sprawie cegiełki, kiedyś było chyba 500, potem czytałam 300, teraz 200 - w sumie to mi pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes55
Magart- tak Ci zazdroszcze że juz masz po wszystkim i aniołka w domu:) Ja juz po wizycie na Łubinowej ,w czwartek mam jechać na pierwsze Ktg i potem tak co dwa dni,oraz na wizyte z anystozjologiem.Mysle ze do tego czasu nieurodze,niewierze w cuda:).Trzymajcie sie dziewczynki ,miłego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenno, no chyba że tak z tymi czopkami :) Ja jestem od początku na sporej ilości błonnika, suszonych śliwkach, jabłkach i wodzie. Na razie nie ma specjalnego problemu, ba, jest nawet lepiej niż przed ciążą ;) Postanowiłam nie myśleć o możliwości zakażenia w ciąży, stawiając na okres przed. Niech żyje siła autosugestii :p W każdym razie azs tak daje mi się ostatnimi dniami we znaki, że wszystko inne zeszło na dalszy plan. Wygląda na to, że wysypka na brzuchu to też azs, tylko w delikatniejszej formie. Muszę się skoncentrować na tym, żeby wytrzymać do cesarki. Lollu, Oilatum jest stosowane przy atopii właśnie. Emulsja nie pogarsza stanu skóry, choć w zaawansowanej formie i nie pomaga. Ale Wasze dzieciaki pewnie będą wolne od tego świństwa. Czego z całego serca życzę. Aha, dla dziecka częściej poleca się Oilatum Soft. Przyszedł wózek i łóżeczko :) Porządki w toku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
Dzień dobry :) Maryna77 he widzę że masz nocne dyżury :) ja o tej godz sobie chrapałam, jedynie ok 3:00 złapał mnie taki ból brzucha jak przy miesiączce. Normalnie to właśnie na tych dniach powinnam ją mieć więc ciekawe czy to taki ból związany z jajnikami czy coś się dzieje z ciążą. Trzymało mnie ok godzinę i maluszek się wiercił bardziej niż zwykle. Maryna77 od którego tygodnia i czy czułaś coś dziwnego? Maryna77 masz rację z OILATUM bo pamietam, że siostrzenica była noworodkiem przenoszonym i miała bardzo wysuszoną skórę, wtedy siostra używała tę emulsję i była bardzo zadowolona. Pamiętam też, że bardzo sobie chwaliła LRP LIPIKAR, drogie trochę ale jak się uprzeć można trafić na fajne promocje. Te dwa środki bardzo lubiła żadnych uczuleń, a ewentualne odparzenia lub wysuszenia ładnie się goiły, narzekała na NIVEA i J&J do kąpieli, podobno jeszcze bardziej wysuszyły maleństwo. Ale zaznaczam że mowa jest o noworodkach bo teraz jak mała jest większa stosuje różne środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
co myślicie o ubrankach formy EWA KLUCZE? mają takie zestawy "startowej" za 40 parę złotych w tym śpiochy, kaftanik, koszulka, czapeczka, rękawiczki. Na jednym wyczytałam że słabe, na innych że mogą być. Maryna77 jak duże jest już Twoje maleństwo i jaki rozmiar teraz zaczyna nosić? Dziewczyny patrzycie na producentów czy raczej zakup na "dotyk"? kupiłam na agito.pl kilka body z cocodrillo za 10 zł /szt, fajne są a i cena atrakcyjna, byłam tez w sklepie - takim dziecięcym przy ulicy kupiłam zestaw śpiochy i kaftanik z EWA KLUCZE bardzo przyjemne w dotyku, potem znalazłam je na allegro za cenę 1/3 mniejsze i się wkurzyłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CYNImini
no pierwsze słyszę o EWA KLUCZE... Okazało się jednak, że mam od nich niedrapki :P... Ja kupuję ubranka (oprócz body, czapeczek, skarpetek i niedrapek)w Ciuchlandzie albo inaczej grzebalni, secondhandzie itd. Ceny zestawów sklepowych mnie powaliły, bo 120 zł za zestaw, z którego mały wyrośnie za dwa miesiące to przesada:/. Z ciuchlandu mam sporą ilość prześlicznych ubranek i właściwie wszystkie z NEXT czy GAP. Poza tym uwielbiam tego typu sklepy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
CYNImini no właśnie takiej instrukcji szukałam, świetna rzecz taka poduszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magart
Ja powiem tyle na temat kupowania ubranek - po 1,5 tygodnia juz mam kilk za malych...w szpitalu jeszcze byly ok a teraz juz sie body nie zapną w cywilizowany sposob. Jestem w szoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×