Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

czerwcowa :D Mój mąż powiedział to samo;) he. Mój @ ann-go@o2.pl ;-) Dokarmiam tym hippem, które dawali na Łubinowej kupiłam w markecie jak wracaliśmy. Pokarm mam ( powiedziałabym nawet nawał) a mały sie nie najada, sama nie wiem jak mam to rozumieć? daje lewą prawą, czasem trwa to i ponad godzinę, noszę, tulę, kołyszę odkładam i płacz :( więc robię te 30ml i dokarmiam bo co mam zrobić.? właśnie czekam na wizytę położnej , niech rozmasuje mi piersi bo są twarde jak kamienie:( coś od wczoraj mały daje nam popalić, ale cóż takie uroki;-) dziewczyny nie bójcie się, to jest naprawdę do przeżycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem zadowolona, ze taka pogoda, nie lubię upałów, szczególnie teraz. No to czekam teraz na pozytywną relację mamusi, która urodzi cc. Maryna liczę na Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie we wtorek zapadnie decyzja o terminie cc na Łubinowej. Pewnie będzie to gdzieś w okolicach 10-tego czerwca. Tak bardzo chciałabym urodzić SN, ale synuś nie chce się odwrócić :( a to już 37 tydz! Mam pytanie aporpos odwiedzin w szpitalu. W jakich godzinach są i czy np wpuszczają też dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i czy w końcu płaci się za tą konsultację anestezjologiczną przy planowanej cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNImini na pewno można urodzić sn dziecko o wadze ponad 4kg, Sama znam takie przypadki i też mamy były niewielkie. Tylko kosztem wielogodzinnego porodu i porozrywania. Przynajmniej ja znam takie przypadki. Iwciala też jestem ciekawa jak jest z płatnościa u anestezjologa. Ja mam wizyte za dwa tygodnie dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gegegege123123
lwciala, ja miałam placowane cc i płaciłam za konsult. 50zł niestety laski , jak piersi twarde, to przykładajcie dzieciaki ! lub laktator ! bo jak nie to zapalenie piersi może być a karmienie nie powinno być dłuższe niż 15-20min jak dziecko usypia to odłożyć jak będzie płacz to do cyca (ale np drugiego - żeby oba były opróżniane) dziecko musi nauczyć sie aktywnego ssania , a nie że może spać sobie przy cycu ile chce , bo kobiety będziecie wykończone i zrazicie sie do karmienia sorki za wymądrzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaAAa
MaŁa__AgAtka ogólnie przytyłam dużo w ciąży. A od ostatniej wizyty przybyło mi 2kg ( w tym dzidziuś 1kg urósł :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaAAa
A właśnie, mam pytanie... Na Łubinowej ile jest sal do porodu SN ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek_29
Dziewczyny odwiedziny generalnie cały dzień czyli od 8 do 21 maksymalnie po 2 osoby jednocześnie, a nie że cała rodzinka wpadnie, ale dzieci dopiero od 12 roku życia wpuszczają... :-( niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wero NIKO gratulacje:) Ja Małego karmie piersią...a ostatnio raczej pokarmem z piersi bo musiała odciagać laktatorem.Mam ręczny z Aventu. Niestety nie dał rady bo zrobiły mi się takie guziory,że hej.Dopiero Małego przystawiłam to wyssał mi te guziory i jest ok. Mam pytanie...czy Wasze dzieci miały zółtaczke? Mój przy wypisie miał 12.8.ypuścili nas do domu bez naświetlania i kazali ewentualnie zgłosic się do pediatry jeśli się żółtaczka nasili.Nie nasilała a wręcz schodziła.Przez tydzięń karmiłam Małego mlekiem modyfikowanym bo brałam antybiotyk i wtedy chyba najładniej schodziła ta żółtaczka. Wczoraj bylismy go zwazyć i u pediatry.Powiedziała,że znowu jest bardziej zółty...ale nózki ma już białe więc mozliwe ,ze schodzi ta żółtaczka...kurcze albo sie wróciła? Tacz czytam w necie,ze dobrze jest dopajać dzieci bo jak siusiaja duzo to wypłukaja ta bilirubine? Pediatra nic nie mówił...ale wiem,że duzo moich koleżanek poiło dziecko np glukozą... Mały ma dzisiaj 4 tygodnie akurat. Jak to u Was z tą zółtaczka było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
Witam Was, ale dziś miałam ciężką noc, miednica boli mnie jak heca, w dodatku te pioruny. Wyszłam do sklepu w południe i jak przyszłam to padłam do łóżka, miałam wrażenie że jestem bardziej ociężała niż do tej pory. Z ciekawości weszłam na wagę, i zdziwko w ciągu tyg. przytyłam dokładnie 1 kg, czuję że to maluch bo mam problem z przewróceniem z jednego boku na drugi. Mówię Wam będzie grubasek :) Czy na szkołę rodzenia na Łubinowej można iść z mężem? chciałabym aby wiedział ciut więcej niż wie teraz ;) Czy któraś może zamawiała rożek na allegro i może polecić? yenna1 przeczytałam forum wstecz i widzę że u Ciebie jest chyba planowana CC?? czy masz już wyznaczony termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
Dziewczyny które miały dylemat w temacie CC kontra SN poczytajcie sobie http://www.dobramama.pl/pokaz/25357/Cesarka/19/procent Oczywiście nie ma prostej odpowiedzi, tyle ile osób na forum tyle różnych zdań, dobrze by było jak to powiedziała wcześniej yenna1 znać przyszłość ;) W którym tygodniu miałyście już spakowaną torbę do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CYNImini
lolla5 powiem Ci, że mało wspierające to forum, które podałaś... poczytałam trochę i.. jedyny sensowny wniosek widzę taki, że ile kobiet tyle opinii... Tak samo sn jak i cc ma swoje minusy lecz chyba gdybym miała możliwość świadomego podjęcia decyzji jak rodzić to wybrałabym sn. A ty jak myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolla5 tak u mnie planowana, około 22 czerwca i tak się zastanawiam bo 23 to Boże Ciało, ciakawe jak z opieka potem będzie bo to długi weekend...... Spojrzałam na to forum.....dokładnie, każdy poród jest inny i ile kobiet tyle opinii bo każda inaczej przechodzi poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
mam takie same odczucie po tym forum jak Wasze, tzn sprawa jest bardzo indywidualna i sprowadzanie jej do jednego określenia TAK albo NIE jest bez sensu. Wczoraj właśnie mówiłam mężowi, że wolałabym rodzić SN, tylko że na prawdę tracę wiarę że dzieciątko zatrzyma się wagowo do 3,(..), do tego dochodzą moje żylaki w tamtym miejscu, zgnieciona za młodu na wrotkach kość ogonowa i ostatecznie mogę nie mieć innego wyjścia jak CC. Odzywają się we mnie ostatnio instynkty: chcę karmić piersią - a nigdy wcześniej nie chciałam, chcę rodzić SN, przewijać, wstawać w nocy do maluszka. Czasami jednak nic nie jest po naszym myślach, siostra zaczynała rodzić SN a wylądowała na CC, koleżanka chciała karmić a nie miała pokarmu i nie pomagały żadne leki, pokarmu było dalej za mało. Z pewnością nikomu nie będę narzucać rodzenia SN lub CC, bo widzę że u różnych osób jeden lub drugi sposób był najlepszy w zależności od sytuacji, lub potem ponoszą konsekwencje swojej decyzji. Jedne jest pewne: myślmy zawsze wpierw o maleństwu a potem o sobie - hehe znów odezwał się rodzący we mnie instynkt, bo jeszcze przed kilkoma laty pomyślałabym głównie o sobie i zapytała co w tym złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenno, postaram się nie zawieść oczekiwań ;) Każda konsultacja anestezjologiczna jest teraz płatna. Co do wyboru - cesarka czy sn, czasami go po prostu nie ma. Są wskazania medyczne czy doświadczenie lekarza i tyle. Można się uprzeć i zaryzykować. Tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaAAa
Nie jest ważne jak... byle by dzidzia była zdrowa a poród przebiegł bez komplikacji !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
Cześć dziewczątka :) no i kolejna noc ciężka, wczoraj w "przepis na życie" podobało mi się : koleżanka babci:"-może zaspała? babcia: "no coś ty a widziałaś kiedyś ciężarną w końcowym mcu dobrze sypiającą" hehehe dobre :) Aaaa mam rożek, siostra przez weekend dopadła, niedrogi 20 zł ale może być, przynajmniej nie będzie mi go żal jak nie wykorzystam, dziś go z lekka przepiorę i na słoneczko. Piorę wszystko w persil sensitive wersja niemiecka, płuczę w softlan sensitive lub E-sensitive (malutka ilość) + plus dodatkowe płukanie. Jak mąż pytał znajomych w Niemczech o proszki dla niemowląt to otworzyli buzie ze zdziwienia, u nich tam ogólnie takich jak Lovela itd nie ma, wszyscy piorą w zwykłych sensitive. No zobaczymy, dużo wszystko płucze więc myślę że nie powinno być problemów. Kochane, ponawiam pytanie czy na szkołę rodzenia mogę wziąć męża? czy muszę brać dresik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaAAa
lolla5 na szkołę rodzenia najlepiej zabrać męża, a jeśli chodzi o strój to tak żeby Tobie było wygodnie! Ja miałam koszmarną noc... Lekarz mówił żeby już spać na lewym boku, ale ja nie potrafię :( tak się rzucałam po łóżku, że obudziłam się z bólem karku! A dziś prasowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
dzięki IwonaAaa, wezmę męża :) a torbę do szpitala macie już? ja jeszcze nie... mam w genach wszystko na ostatnią minutę;) przydałyby się jakieś nowe wiadomości z sali porodowej ... taka cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CYNImini
nie zazdroszczę wam tych nocy... puki co moim jedynym zmartwieniem są nieuniknione nocne wizyty w toalecie bo Borys skutecznie naciska na pęcherz... a macie poduszkę rogala? Mnie plecy bolały w 4 miesiącu bo przyzwyczajona jestem spać na brzuchu a tu nie można było. M mi kupił takiego rogala z Motherhood i ból pleców zniknął (można ją potem zawijać na różne sposoby- jako podpórka dla kobiet po CC, do karmienia na leżąco na siedząco aby się nie schylać itd). Ja szczerze polecam:) Na dworze ukrop :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaAAa
Ja też mam w nawyku robienie wszystkiego na 5 min przed... Ale z Torbą mam zamiar postąpić inaczej :) Spakuję ją w tym tygodniu! Mam pytanie, dziewczyny miałyście już robiony wymaz z pochwy ? Ja jeszcze nie, a słyszałam, że na Łubinowej to wymóg (dosłownie wyleciało mi z głowy żeby zapytać na wizycie:( ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolla5 Też to oglądałam..hehe:D Co racja to racja, coraz gorzej ze spaniem. Co do pakowania, to też czekam nie wiadomo na co, ale podobno na koncowych wizytach na łubinowej dają jakąś liste z wyprawką do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
IwonaAAa nie miałam i przy następnej wizycie będę do tego dążyć, obojętnie czy jest obowiązkowe czy też nie.Chyba nie zlecają jak i tak ma się planowaną CC. CINImini podejrzewam że ten rogal jest pomocny, ja mam poduszkę taką wąską terapeutyczną, materac z pianki wysokoelastycznej Kaltschaum ze wszystkimi strefami twardości, pod drugą nogę jak leżę na boku kolejną poduszkę a powiem że i tak długo w nocy nie wytrzymuję, na prawym boku maluszek nie lubi - kopie na maksa, na plecach krótko, najczęściej na lewym boku ale i tak wędrówki ludów w nocy nieuniknione bo tak bolą biodra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
MaŁa__AgAtka ja już dostałam taką listę w maju a mam termin na lipiec jak Ty, choć lekarz zapytał się czy dostałam ją na szkole rodzenia, mówię mu że w maju już nie było miejsc i idę na tzw ostatni dzwonek w czerwcu, wtedy dał mi wykaz, pewnie na wszelki wypadek gdyby zaczęło się coś wcześniej. Jak co to upomnij się przy kolejnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upomnę się napewno, mniej więcej wiem co i ile ale dobrze się upewnić. lolla5 mam takie dziwne pytanko, czy Ty może byłaś na Łubinowej 14 maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowa-mamusia
wero NIka napisałam Ci meila daj znac czy doszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
dzisiaj tematy luz hehe nikt nie rodzi wczoraj stwierdziłam że mam nie dość że pulchne to blade nogi jak piekarz, poprosiłam męża aby posmarował samoopalaczem, myślę sobie "przynajmniej optycznie je wysmuklę" i pewnie coś nie tak napaćkał tym kremem bo dziś wyglądam jak krowa w łatki hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolla5
MaŁa__AgAtka nie na pewno nie byłam, chodzę na wizyty do centrum Katowic, raz tylko byłam w kwietniu na Łubinowej i to tylko na chwilkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×