Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

hallo Martyna-moze sie spotkamy na porodówce hehe .Ja będe pewnie 10czerwca jak dziweczyny mówia na wywołaniu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYNIminii próbowałam się dowiadywać z tymi pieluszkami i podobno ok 7 szt na dzień. W Auchan była promocja 45 zł za 94 szt pampers newborn-2 kupiłam 2 paczki więc mam średnio na m-c, ale premium nie objęła ta promocja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolla5- dziękuje za informacje.. Wychodzi na to, że moja paczka wystarczy na około 10 dni czyli jakiś tydzień po powrocie do domu.. ehhh... Zobaczę jak te pieluchy będą się małemu sprawdzały. Jest dopiero 8.30 a już czuje duchotę :/ Wskoczyłabym do zimnego jeziora.. marzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryna77, my się na pewno spotkamy, może nawet będziemy w jednej sali ;) Tez masz być już w środę wieczorem, nie? Jak zobaczysz taką dużą spuchniętą blondynę to sem ja :D Mnie dziś od rana zaczął schiz dopadać, sniadanie mi w gardle staje. A jeszcze mam tyyyyle roboty, którą muszę do środy ograrnąć!! Dziś wizyta u kosmetyczki, jutro fryzjer, muszę to załatwić przed porodem, bo potem to różnie bywa z maluszkiem, a nie chcę chodzić taka zaniedbana... Mam pytanie, czy po cc tez od razu na brzuszku mamy zakładają dzieciątku na rączkę opaskę z nazwiskiem? I czy tatuś czeka gdzieś w miarę blisko za drzwiami, słyszy np pierwszy płacz dziecka? Jak szybko dostaje maluszka do rąk? Tak mi szkoda, ze tym razem nie przeżyjemy wspólnie tego cudu narodzin :( nie zobaczę pierwszej reakcji mojego męża na widok synka, ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Tak czytam eWasze wypowiedzi i zastanawiam sie z jakich powodow macie juz wczesnij zaplanowane cc... jest to moja pierwsza ciaza i zastanawiam sie czy i np. mnie moze to spotkac (rozumie ze w przypadku komplikacji przy porodzie, badz jesli maluszek jest zle ulozony?) Ale jakie sa/moga byc inne powody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie cc z powodu ułożenia miednicowego, no chyba, ze maluch postanowiłby się w ostatniej chwili przed cc odwrócić to oczywiście nie dam się pokroić ;) No ale na odwrócenie ma raczej już marne szanse, bo miejsca mało, a duży już jest. No i siedzi sobie tak na tyłku już prawie 8tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dr S. mowil mi, ze duzo wlasnie dzieciaczkow cos jest zle ulozonych - moja coreczka na szczescie swiat juz oglada do gory nogami i raczej juz tego nie zmieni. Zastanawiaj mnie jeszcze jedna rzecz - moze troszke z innej beczki ale po prostu tego nie wiem. Nosze soczewki kontaktowe i w nich czuje sie najlepiej - Pani anestozjolog powiedziala bym do porodu jednak miala okulary. Hmm nie bardzo mi sie to podoba gdyz okulary nosze tylko na TV a wogole pewnie bede sie pocic beda mi zaparowywac nie wspomne ze beda mnie uciskac a na pewno nie bede sie czuc w nich komfortowo. W zwiazku z tym moje pyt - czy ktoras z Was rodzila badz bedzie rodzic w soczewkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes55, całkiem możliwe, że się gdzieś spotkamy :) Ja będę się pionizować, a Ty będziesz rodzic. Połączymy się w cierpieniu ;) Iwcialo, mamy być koło 19, tak? U mnie kosmetyczka odpada, za to fryzjer by się przydał :) Co do procedury, to pewne dowiemy się wszystkiego na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choc_ella bardzo dziękuję za opis :) Maryna Iwciala zaczynam zaciskac kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję za gratulacje wszystkim:) antlia... moja współlokatorko:) dostałyśmy najpiękniejszy prezent na Dzień Dziecka buziaki dla Lenki, tatuś dumniacha jak nic;) CYNIminii... ja szczerze nie liczę pieluszek, ale mała chyba lubi robić mamie psikusy i zrobić "sprawę" w świeżej pieluszce - jasne, zawsze lepiej;) No ale trochę schodzi. Maryna77...zgadza się, jestem bardzo wdzięczna za taką szybką, niespodziewaną decyzję o cc. Małej mogło zagrozić moje niezidentyfikowane krwawienie. A że waga ok2500, ruchy i serduszko cały czas było, więc byłam spokojna:) Fakt, pozbierałam się szybko, może az za;) odczuwam teraz czasem takie ciągnięcia w okolicach rany,a le to akurat chyba normalne. Aha, rada dla przyszłych cesarzowych - wyleczcie kaszel i ew.kichanie przed porodem cc :) - ojj, to było/jest największym problemem. Iwciala...opaska dla Maluszka jest już na rączce, jak będziesz je mieć przy sobie:) W odpowiednim kolorze różowa/błękitna (zapytają wcześniej o płeć - zastanawiałam się, czemu) A tatuś czeka za drzwiami i szybciutko dostaje dzieciątko. Po chwili jak przywieźli mnie na salę poporodową, wjechał dumny tatuś z wózeczkiem z córeczką - niesamowite wrażenie (chlip.chlip;) ) trzymam kciuki za Was, a Mamusiom - pięknych chwil z dzieciakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenno, jeszcze nie, bo Ci zdrętwieją ;) Ale tak od środy popołudniu możesz zacząć :* Brzuch mi opadł jakiś tydzień temu, a mały rojber pcha się główką na pęcherz i przyległości, nogami pod prawe żebra, a tyłek wystawia na lewym boku. Nie ma to jak rozrywający od środka trójkąt bermudzki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie, ze drugi wpis pod rzad, ale mnie naszlo. Choc_ello, czy dostałaś maluszka od razu po oczyszczeniu/odessaniu na brzuch, podczas szycia? Czy masz go już przebranego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tylko Malutką wyjęli pokazali mi na sekundkę znad parawanu, po krótkim czasie przyłożyli zawiniątko przy twarzy, żebym ucałowała maleństwo (bożeee, taka cieplutka kochana była), głowy nie wolno podnosić, więc tak z boku mogłam ucałowac buźkę. A na salę poporodową już przywieźli w ubranku (jezus, chyba - muszę Tatusia spytać:):) ) :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choc_ello, dziękuję za szybką odpowiedź. Ależ mi nieskładne to poprzednie zdanie wyszło :p Szkoda, że ani przez chwilę maluch nie leży skóra do skóry, miałby najpierw kontakt z moimi bakteriami, a nie szpitalnymi. Kolejny minus cesarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choc_ella a kiedy pierwszy raz przystawiłaś do piersi? od razu miałaś pokarm? I pytanie- jakie miałaś majtki? jednorazowe przydały się?Kiedy zdjęcie szwów? czy już jesteś po? Maryna, ok, to od środy wieczorem :) , 9 mam być na łubinowej na wizycie u anestezjologa to pomyślę o Was dziewczyny na miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yenna, do piersi przystawiłam na nastepny dzień. Malutka od razu pięknie się przystawiła, pobudzała mi laktację, choć mleczka nie widać:) Położne były mile zaskoczone, że od razu tak ładnie się przystawiła. Bywa z tym różnie, ale położne chętnie pokażą, przystawią itd.A majtki - tak, jak najbardziej jednorazowe. I przydadzą się podpaski na noc (oprócz tych mega) w przypadku mniejszych plamień już po (jak u mnie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choc_ella to dośc późno przystawiałaś, myślałam, że to od razu jak jesteś na sali poporodowej, ale dobrze, że mała zaskoczyła. Jeszcze jakieś rady poza wyleczeniem kaszlu i kataru??:) ech przy alergii to katastrofa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bryciska
Dziewczyny mam pytanie w sprawie L4. Chodze do dr Wieczorka jestem w 23 tc i nie ukerywam z e wolałąbym nie chodzic do pracy jakies 2 miesiace przed porodem. Czy jesli dr wystawi mi nap L4 na 2 tyg to co potem ?wizyta np dopiero z a2 tyg a tu koniec L4 czy w takim ukladzie dr umawia sie z emozna zglosioc sie do rejestracji po L4?jak to wyglada u was dziewczyny?prosze was o odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bryciska L4 masz z reguły wystawiane od wizyty do wizyty, ale ja wcześniej chodziłam do innego lekarza, więc nie wiem jak u dr Wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bryciska
hm moze tak dziekuje za odp:)pozdrawiam dzis dr wypytam o to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bryciska lekarz na pewno wystawi Ci L4 do następnej wizyty. Tym nie musisz się martwić :) Poza tym jak się nic nie dzieje to raczej wizyty są co 4 tygodnie więc dostaniesz L4 na 4 tyg :) Ja np mam L4 do 17.06 i wizytę mam do 17.06 lekarz wypisze mi pewnie L4 od 18.06 do xx.xx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się porobiło z netem i odpowiedziałam na pytanie już dużo za dużo później :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko do dziewczyn które zaliczyły już wizytę u anestezjologa, ile się płaci za tą konsultację i czy to się płaci tej babce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choc_ ella a czy wiesz może jakie leki przeciwbólowe dostawałaś?czy musiałaś sama o nie prosi czy pielęgniarki same dawały i jak długo? Netka płaci się 50zł za anestezjologa, komu to jeszcze nie wiem ale podejrzewam, że anestezjolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yenna, tak tak, dają - prawdopodobnie to była pyralgina, bo pytała czy nie jestem uczulona, dają środek p/bólowy do kroplówki, jak bardzo boli, na pewno coś dorzucą;) Któraś z mamusiek dostawała też nospę, z tego co słyszałam. wenflon zostaje następnego dnia, jakby bolało (już na poporodowej sali), ale ja nie korzystałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pod wieczór, miałam dziś wizytę i mój chłopczyk zaczął 36 tyd. z wagą 3100, czyli 200gr na tydzień od ostatniego razu. Jak tak dalej pójdzie to do porodu przekroczy 4 kg. To pierwszy poród. Dziewczyny jak było u Was, przypomnijcie mi, tzn ile miały Wasze maleństwa w 36 tyg a z jaką wagą się urodziły, czy ostatni mc nie rosły już tak szybko? Jak myślicie, jak jest najcześciej, jeżeli lekarz mówi wagę to zazwyczaj rodzą z wagą na plus czy na minus od szacowanej na usg.? Boję się, ze na nast. wizycie lekarz powie 3900-4000 a mały będzie miał rzeczywiscie 4500 i takiego grubaska każą mi rodzić SN. Dziewczyny ratujecie swoimi obserwacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za konsultacje anastezjlogiczna płaci sie p. anestezjolog i rzeczywiscie jest to 50 zl. Warto sie ubrac tak zeby mozna bylo latwo i szybko odslonic plecy - ja mialam dluga sukienke i byl maly problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolla5 U mnie byo podobnie, ze Maly ok 36 tygodnia wazyl ok 3 kg i tez nam wyszlo, ze w terminie bedzie mial 4 kg i tez mnie to przerazalo. Ale okazalo sie, ze pozniej spadlo mu tempo wzrostu.W dzien przed urodzeniem (w dniu terminu) dr Koza powiedzial 3600 a Darek urodzil sie 3550. Nie martw sie na zapas:) A dwa, że np obok mnie lezala dziewczyna, ktorej synek wazyl 4000 g a główkę miał taką samą jak mój 3550 :) czyli 36 cm w obwodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolla5 - mam podobna sytuacje - moja mala w 36 tyg wazyla nawet troszeczke wiece bo 3200 i tez mnie to troche na poczatku przerazilo - ale to tylko chwilke, potem doszlo do mnie ze to nie wazne. Wazne ze jest zdrowa:):):) A co do koncowej wagi... z tego co wyczytalam to nie ma zasady dzieciaczki rodza sie roznie czesto zupelnie z inna waga jak ginekolog odcztal z usg. Ale to wiem tylko z prasy;) Wiec glowa do gory. Damy rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to musi być jakieś przeznaczenie z wagą "kruszynek" w naszym okresie porodowym :P Mój "mały" w 36 tyg ważył 2800 a teraz mam wizytę w 38 tyg i wątpię żeby ważył mniej niż 3600 :/ ... Byle by był zdrowy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×