Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość 6 grudnia
Mam pytanie do Iwony i Wioli bo rodziłyście z Panią Ewą ale blondynką czy brunetką? :) bo są dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia 1004 ja i styczniowka mamy cesarki ja 15 a styczniowka 16.. ona ma ulozenie glowkowe a ja ze wzgledu na serce..mi nic mocno nie puchnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo tego co pisałyście myślę że każda normalna kobieta dowiaduję się przed porodem itp. Ja przeczytałam masę książek i gazet i co to dało :/ Naprawdę cudów nie wymagałam ale słowa babki (że w domu jak będę nikt mi nie pokaże i muszę się nauczyć sama) do której poszłam w nocy aby mi pomogła przystawić małego bo nie umiem tego robić mnie naprawdę dobiły :/ Zresztą w drugiej dobie mały już miał dość duży spadek taki jak w dniu wypisu i wcześniej nikt się tym nie interesował dopiero przy wypisie się dowiedziałam że jednak jest nie tak. Jeszcze dla osób mieszkających daleko, uciążliwe jest jeżdżenie tam po dokumenty. Nam nie dali wypisu małego bo podobno lekarki nie było nawet bym o tym nie wiedziała że takie coś musi by ć dopiero w domu położna mi powiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana20
aaaa1991 dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy Wy kupiłyście na wszelki wypadek te silikonowe nakładki na brodawki? Jeśli tak to jakie? Bo ja nie mam, ale teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać, bo dużo dziewczyn mi mówiło, że jak zaczęło karmić piersią to potem miały takie strupy, że długo nie umiały tego wygoić, a ból przy karmieniu nieziemski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiq Moja córka zareagowała dobrze na brata. Była to dla Niej duża nowość, bo taka lala która się rusza i w ogóle... Ale głaskała braciszka, całowała, bała się i boi do tej pory kiedy płacze ale sama nie wtóruje mu w płaczu... Kiedy Alan płacze to Lenka podbiega i łapie mnie za bluzkę abym zdjęła i dała cyca. Jednakże widzę, że zaczyna ją przerastać sytuacja. Zaczyna się bunt, płacz i spodziewam się więcej... Obecnie jest ze mną mąż w domu i to On głównie zaspakaja potrzeby córki, ale oczyma wyobraźni co będzie się działo po jego powrocie do pracy. Aż strach się bać. Ale to niestety normalnie. Etap buntu i zazdrości przechodzą niemal wszystkie dzieci w każdym wieku. A najgorsze, że większość "cofa" się w rozwoju w ten sposób próbując zwrócić na siebie uwagę. Pomyśl sobie w ten sposób... Dajesz synkowi kompana, przyjaciela i wsparcie na całe życie! Rodzeństwo to błogosławieństwo jakkolwiek by na to nie spojrzeć... A sytuacji z teraz, za 10 lat baa za rok nie będzie pamiętał a kiedy będziecie przeglądać zdjęcia z czasów kiedy był sam, to będzie dopytywał gdzie w tym czasie była siostra czy brat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia1004 Ja nie kupowałam. W pierwszej ciąży miałam mega strupy ale szybko mi się wygoiły. Przed porodem smarowałam kilka razy dziennie sutki i brodawki bephantenem a po porodzie po karmieniu wyciskałam trochę mleka i rozsmarowywałam na rankach. Obecnie sutki mam jak z plasteliny więc wiesz :D Tylko jeden strupek miałam :) A pediatra w szpitalu polecała Avent, rozmiar medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia1004 ja kupilam tomme tippee nie wiem czy sa dobra takie byly to wzielam tez sie boje ran bo sie nasluchalam wiec kupilam czy bede uzywac nie wiem ale polozna na szkole rodzenia mowila ze na poczatek nakladki sa dobre bo jak je masz to tez widzisz czy mleko leci bo jak dzidzius pije bezposrednio z piersi to pewnosci nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivi28 Zawsze lepiej mieć niż nie mieć. W kryzysowej sytuacji będziesz miała pod ręką. Mam koleżankę, która 6 miesięcy przez nakładki karmiła, mimo tego, że mówią, że mniej pobudza się piersi, ale jakoś u niej nie było tego widać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też rodziłam z brunetką. Nakładki dziś kupiłam bo już nie wyrabiałam a moim problemem są płaskie sutki. Kupiłam avent miałam brać normalne jak polecili w szpitalu ale w sklepie mówili co innego wzięłam małe i są idealne. Mały ładnie zasysa i są super wielkościowo Biorę się teraz za wietrzenie brodawek i smarowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana20
ja też biore nakładki z baby one medium jak sie przydadza to dobrze a jak nie to uwazam że lepiej mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wypowiedzi :) To ja chyba też jeszcze dokupię i wezmę na wszelki wypadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oseczka
Firma lovi ma nakładki w różnych rozmiarach najlepiej kupic najmniejsze ,inne firmy np.avent ma jeden rozmiar,dośc duży,dziecko ma trudności.polecam naprawde firme lovi i nakładki rozmiar S.dzieciątko nie ma problemu ze ssaniem,wypróbowałam je przy dwójce moich są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie! Mam pytanie bo nie zapytałam w szpitalu a może Wy wiecie. Ile po porodzie SN można się kąpać w wannie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magart Następną wizytę mam 11 stycznia.Na razie dobrze się czuję tylko coraz bardziej mnie kręgosłup boli ale wykończyła mi go młodsza córka jak z nią w ciąży chodziłam :-)Teraz już zaczęła ciągnąć mi się ciąża,chciała bym być już po z jednej strony a zaś z drugiej jeszcze z rok w niej pochodzić żeby zdążyć pozałatwiać swoje sprawy przed porodem bo wszytko mi się teraz na głowę zwaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IwonaAAa Chodzi Ci o kąpiele z dużą ilością wody? Ja chyba za pierwszym razem czekałam z 5 tygodni do czasu aż przestało ze mnie całkowicie lecieć. wikula Ja też tak mam, że chciałabym już być po a jednocześnie jeszcze mieć sporo czasu i sił (przede wszystkim) na załatwienie wszystkiego co potrzeba żeby było załatwione przed. Masz CC 19.04, tak? 3,5 miesiaca i kilka dni Ci zostało... Zleci :D Ja nic nie mówię, ale mnie niewiele więcej... I tak Cię podziwiam, że będziesz miała trzecie maleństwo... Mnie 2 przeraża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Tym, które już urodziły zadowolenia z bobasków, spokoju, jak najwięcej przespanych nocy, czasu dla siebie i pomocy od Mężów! A tym, które są przed to zdrówka dla nich i dzieciątek, ciąży bez komplikacji, prostych, szybkich i w miarę bezbolesnych porodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosered
Iwona: po porodzie naturalnym nie ma ograniczen co do kapieli w wannie, ale wiadomo, ze nie moga byc to kapiele bardzo gorace i dlugie. Rozwniez dolaczam sie do zyczen: udanej zabawy sylwestrowej i szczesliwego Nowego Roku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikal
asia 1004 ja i styczniowka mamy cesarki ja 15 a styczniowka 16.. ona ma ulozenie glowkowe a ja ze wzgledu na serce..mi nic mocno nie puchnie.. witam, ja mam termin cc na 17 stycznia, także zwarta grupa będzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kolejne problemy. Mały miał dziś robione badania, gdzie bilirubina wyszła masakrycznie podwyższona i jedziemy do naszego szpitala może wreszcie trafie na konkretnych lekarzy :/ Wypisali nas oczywiście gdzie mały żółciutki był oczka też no ale przecież miejsce trzeba był robić dla innych, nawet nam tak powiedzieli abyśmy długo nie siedziały. Mało tego właśnie się dowiedziałam (wypisu noworodka nie mam, położna mnie oświeciła że coś takiego jest inaczej bym nie wiedziała, a jak mąż był w wigilie po papiery nie dali mu tego) do dziś że wypisali nas z wynikiem CRP 8 gdzie norma jets poniżej 5 !!!! Kurwicy dostane przez ten szpital, nigdy go nikomu nie polecę ile stresów teraz mamy i zamiast cieszyć się maleństwem biegamy po lekarzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniówka
Wiola nie strasz... Czyli znowu na to wychodzi, że wszystko ładnie pięknie jest tylko wtedy gdy nie ma żadnych komplikacji i problemów czy z matką czy z dzieckiem :/... Wiolu wszystkiego dobrego życzę Tobie i maluchowi. Głowa do góry! Dacie radę! No tak w połowie stycznia.. zwarta grupa będzie :) Ja w piątek się dowiem konkretną datę i pewnie godzinę cc. Najlepszego dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny życzę Wam szczęśliwego Nowego Roku :) A dla każdej z Was to szczęście, niech będzie to co sobie wymarzycie :) Wiolu trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no laski niezla ekipa :) ja mam wizyte 8 i wtedy sie dowiem konkretnie ale mam nadzieje ze data sie nie zmieni... a tak wogole to wszystkiego dobrego w nowym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magart Termin porodu mam na 19 kwietnia ale mam mieć cesarkę wcześniej,muszę wybrać jakiś dzień po świętach.Zastanawiam się nad 11 kwietnia ale nie wiem czy nie będzie już za późny termin bo lekarz mówił że gdzieś 10 dni przed terminem porodu,może nawet wcześniej.Zapytam na tej wizycie jak teraz pójdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki i Święta minęły Nowy Rok tez a ja nadal w dwupaku i nic sie nie zapowiada żeby to sie zmieniło :( także czekam wytrwale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivi28 Spokojnie. Ja miałam w każdej chwili rodzić przez 4 tygodnie przed terminem i dotrwałam a było tu wiele dziewczyn, które nie miały żadnych rozwarć ani objawów i rodziły raz dwa. Termin sprawa umowna, nie należy się przywiązywać. wikula A kiedy w tym roku wypada Wielkanoc? Kurczę to Ty już naprawdę masz tylko jakieś 3 miesiące ciąży. Ależ to zleciało...ledwo startowałyśmy a u Ciebie raz dwa i będzie koniec, bo pewnie przeleci szybciutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivi28 ja Święta i Sylwestra też przeżyłam. Ale wczoraj dostałam skurczy na wieczór, nieregularnych i krótkich. Po ok 1 godzinach mi przeszło. W nocy obudziłam się z bólem brzucha jak na okres, może trochę mocniejszy. Ale do rana przeszło. A teraz znowu brzuch pobolewa i jakieś kłucia się pojawiają. Zobaczymy co się wydarzy... Ale wiem, że takie skurcze mogą pojawiać się nawet tydzień przed porodem, więc nie nastawiam się na nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivi miałam Ci napisać, że te skurcze trwały wczoraj 2 godziny. A mam jeszcze pytanie. Czy Ty masz tą kartkę od położnej środowiskowej, która będzie przychodzić do Ciebie na wizyty patronażowe? I adres poradni do której zgłoszona zostanie Twoja córeczka? Bo ja jeszcze nie mam i nie wiem czy mam do rejestracji podejść w mojej przychodni i powiedzieć, że takie coś potrzebuję czy jak to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, Osłonki na sutki z Avent są do kupienia w każdej chwili -mają je na Łubinowej za ok. 30zł, nie wiem po ile w necie. I z tego co pamiętam, to w paczce są 2 o różnych rozmiarach. Wypis dostaje się wychodząc z każdego szpitala i na Łubinowej informują gdzie i kiedy odebrać jeśli nie jest gotowy w dniu, w którym się wychodzi. Dodatkowo wklejają do książeczki zdrowia dziecka informacje o dokumentach, wystarczy posłuchać albo przeczytać kilka zdań. Ja niedawno urodziłam tam drugie dziecko i uważam, że personel jest lepszy niż 3 lata temu. Tylko najlepiej pytać i zagadywać -nikt tam nie gryzie i w końcu znajdzie się położna czy pielęgniarka, z która znajdziemy wspólny język. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×