Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

do silverose_dior Pierwsza miesiączka trwa z reguły 2-5 dni. A "pozostałe" nie dłużej niż 7 dni. Pierwsze są często nieregularne, więc nie ma się co martwić w razie czego. myślę że powinnaś nosić podpaski, lub wkładki w zależności od ilości wydzielanej krwi, dopóki krwawienie nie ustąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy od twojego organizmu.. pierwsza miesiączka może trwać do 7 dni ale tak jak napisałam przyjęło się że od 2- 5 dni.;) miesiączki w zimę i lato mogą trwać nawet 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. od mojej pierwszej miesiączki (04.12.09) tak jak wcześniej pisałam zwiększyła się ilość śluzu. oczywiście po 1 dniowej miesiączce był on śnieżnobiały. od jakichś 7 dni zrobił się żółty, było go jeszcze więcej i niefajnie pachniał.. dzisiaj nie założyłam do szkoły wkładki (na wkładce nie widać śluzu tak bardzo niż na majtkach) i po powrocie do domu miałam ten śluz w pewnych miejscach żółty i na środku majtek taką wielką plamę brązowo żółtą, która jeszcze gorzej pachnie.. co to oznacza.? ;> proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karamba karamba
śluz, który wydzielasz po zaschnięciu na bieliźnie może mieć żółty kolor i nie oznacza to nic złego. Napisałaś, że śluz miał także kolor brązowy, być może zaczyna Ci się miesiączka i śluz, który wypłynął zawiera troszkę krwi - stąd taki kolor. Nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karamba karamba
śluz, który wydzielasz po zaschnięciu na bieliźnie może mieć żółty kolor i nie oznacza to nic złego. Napisałaś, że śluz miał także kolor brązowy, być może zaczyna Ci się miesiączka i śluz, który wypłynął zawiera troszkę krwi - stąd taki kolor. Nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on właściwie nie jest brązowy (taki ciemny) tylko taka żółć z brązem. i w śluzie mam takie czarne paproszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plmokn
Wiesz, ja uważam że to normalne, bo mialam identyczne. Ten śluz widzisz na wkładce / majtkach, po całym dniu? Tzw. nie zmieniasz jej w ciagu dnia, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkładkę zakładam rano (gdy wychodzę do szkoły) . po powrocie ze szkoły ściągam i dopiero jak gdzieś wychodzę to zakładam nową. a dziś do szkoły nie założyłam, i gdy przyszłam do domu miałam taką plamę2,2 cm x 2 cm żółtobrązową na środku majtek a wokoło żółte. przed chwilą miałam na majtkach świeży śluz i taką kropkę krwi w nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do dzieba-1997 To normalne. Nie powinnaś się tym martwić ;) do Silverose_Dior Miesiączka może trwać nawet 14 dni. Ja akurat mam okres już 9 dzień. Nie ma określonej długości miesiączki. Nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze wiadomości ze wszystkich stron dowiedziałam się o objawach pierwszej miesiączki. Gdy porównałam wszystkie problemy wyszło mi że mam wszystkie. Na początku owłosienie pod pachami i łonowe - mam, swędzenie pochwy - czasami, upławy - tak od jakiegoś roku, piersi urosły mi dwukrotnie, nieraz boli mnie brzuch, częściej boli mnie głowa ,a czasami mam taki śluz że nawet w szkole muszę zmieniać po dwa razy ! a zapomniałam dodać że mam 12 lat a nadal nie mam miesiączki Jak to możliwe?? plisss pomóżcie albo napiszcie na moje gg będę codziennie by sprawdzać wasze wiadomości. Jeszcze była taka sytuacja że na W-F nie chciało mi się ćwiczyć a byłam cała spocona chociaż sobie leżałam.(tak samo było na lekcji polskiego). Często jestem zmęczona nawet przed i po lekcjach nigdy nic mi sie nie chce robić !!! plisss pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze wiadomości ze wszystkich stron dowiedziałam się o objawach pierwszej miesiączki. Gdy porównałam wszystkie problemy wyszło mi że mam wszystkie. Na początku owłosienie pod pachami i łonowe - mam, swędzenie pochwy - czasami, upławy - tak od jakiegoś roku, piersi urosły mi dwukrotnie, nieraz boli mnie brzuch, częściej boli mnie głowa ,a czasami mam taki śluz że nawet w szkole muszę zmieniać po dwa razy ! a zapomniałam dodać że mam 12 lat a nadal nie mam miesiączki Jak to możliwe?? plisss pomóżcie albo napiszcie na moje gg będę codziennie by sprawdzać wasze wiadomości. Jeszcze była taka sytuacja że na W-F nie chciało mi się ćwiczyć a byłam cała spocona chociaż sobie leżałam.(tak samo było na lekcji polskiego). Często jestem zmęczona nawet przed i po lekcjach nigdy nic mi sie nie chce robić !!! plisss pomóżcie Ze wiadomości ze wszystkich stron dowiedziałam się o objawach pierwszej miesiączki. Gdy porównałam wszystkie problemy wyszło mi że mam wszystkie. Na początku owłosienie pod pachami i łonowe - mam, swędzenie pochwy - czasami, upławy - tak od jakiegoś roku, piersi urosły mi dwukrotnie, nieraz boli mnie brzuch, częściej boli mnie głowa ,a czasami mam taki śluz że nawet w szkole muszę zmieniać po dwa razy ! a zapomniałam dodać że mam 12 lat a nadal nie mam miesiączki Jak to możliwe?? plisss pomóżcie albo napiszcie na moje gg będę codziennie by sprawdzać wasze wiadomości. 17465128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesia XD
Ej dziewczyny a na TYM się nie płaci nie? bardzo proszę zrozumcie mnie po prostu boję się że jak napiszę na płatnym forum to dowie się o tym moja mama.Albo poniosę karę za niepłacenie...... Jestem taka że muszę mieć konkretną odpowiedź przed sobą żeby się uspokoić :( Odpiszcie plis. A przy okazji..... Ja ciągle mam tą zasinioną pochwę i nie powiedziałam o tym mamie. Jak jej to powiedzieć? bo bardzo chcę żeby o tym wiedziała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesia XD
Chodzi mi o to forum Kafeterię oczywiście. To jest płatne czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia13
Do: Wiesia XD To forum nie jest płatne nie martw się ;] Możesz mamie to powiedziec tak: -Mamo musze ci powiedzec cos intymnego. Mam zasiniona pochwe i nie wiem co to oznacza. -Mamo mam problema. Mam zasiniana pochwe i nie wim co tym myslec. Lub coś w tym stylu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia13
Do; olciax281 Skoro massz wszystkie objawy to miesiaczke mozesz dostac juz niedlugo. To ze masz wszystkie objawy to nie oznacza ze odrazu musisz dostac miesiaczke ;];]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do olciax281 Nie masz się czym martwić, bo 12 lat to nie jest wiek w którym TRZEBA już mieć miesiączkę. Dziewczyny dorastają od 10 do 12 roku życia. Jeśli masz już wszystkie objawy to spoko. Miesiączkę powinnaś dostać. Niedługo :P do Wiesia XD Radzę ci o tym jak najszybciej powiedzieć mamie. Możesz powiedzieć tak: - Mamo, nie wiem czy ze mną jest coś w porządku. Mam jakąś taką siną pochwę... - Mam do ciebie intymne pytanie: Czy to normalne, że pochwa jest sina? - Mamo, martwię się bo mam siną pochwę i myślę, że to nie jest dobrze. - Lub jakoś tak :) Będzie dobrze ;) PS. A na tej stronie co ci ją podałam, odpisała ci lekarka-ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
sorry. dziewczyny dojrzewają od 10 do 16 roku życia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona......
Hej dziewczyny!! Niedawno zadawałam wam pytanie i dzieki az odpowiedzi, bo wlasnie zaczęła mi sie druga miesiączka :) I mam pewność, że to co było miesiąc temu ot był okres.. Ale teraz mam drugi 'problemik' czy to normalne, że w krwi miesiączkowej znajdują się niewielkie skrzepy krwi ????? (nie jest ich wiele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
normalne :) Ja też tak mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesia XD
Ufff... Dzięki, odetchnęłam z ulgą jak przeczytałam że tu się NIE płaci.Bo gdyby dowiedziała się moja mama to.....:( do gora96 Nie,nie odpisała mi ta lekarka na tym też NIE PŁATNYM FORUM (ufff...) tylko dziewczyny które tam też goszczą. Naprawdę cieszę się że na tym ani na tamtym forum które mi podałaś NIC się nie płaci. I POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia13
Mi się dzisiaj zaczeła 2 miesiaczka. O 7 dni za wczesnie ale wiem ze napaczatku sa nieregularne ;p. I mnie wogóle brzuch nie boli jak przy 1 miesiaczce ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
o Asia, 'witaj w grupie' mi też dzisiaj zaczęła się 2 miesiączka :) Ale w przeciwieństwie do ciebie to 'spoźniła' mi się o 1 dzień (jeśli można to w ogóle nazwać spóźnieniem :D) Ból brzucha jest znikomy. Moimi objawami były ; śluz od ok. 2 lat, włosy łonowe i pod pachami, niewielki trądzik, nadmierna potliwość : || No a teraz przed miesiączką miałam bóle brzucha. Do wszystkich dziewczyn które nie mają jeszcze okresu ; nie panikujcie, przyjdzie w swoim czasie ! :) Powodzenia ! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila13
do gora96 ej daj swoje gg jak masz to popiszemy na gg bo mam kilka pytań z góry dziękuję i do wszystkich dziewczyn dajcie gg to popiszemy na gg bo mam kilka pytąń jak chcecie to piszcie na ten nr gg 11864126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśśka13
mam takie pytanie o ile może spóznic się miesiączka? czy 3 miesiące to niepokojący okres czasu? czy jest to noramlalne przy niregularnej miesiączce? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie skończyłam owulację. Miałam śluz z resztkami krwi z pierwszej miesiączki(27.12.09) potem brązowy, czasem biały. więc za 12- 14 dni spodziewam się 2 miesiązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do OLuśśka13 to normalne. chociaż ja tez się martwiłam że mi się miesiączka spóźnia 3 miesiące, ale potem dowiedziałam się ze może spóźnić się nawet 6 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do Wiesia XD Znalazłam porady studentki medycyny, przyszłej ginekolog. Odpowiada na pytania dotyczące wieku dojrzewania za darmo. Trzeba pisać na jej GG lub e-mail: Przy kontakcie powołaj się na serwis Warsza.pl E-mail: klaudia685@op.pl GG: 4840433 Jak chcesz możesz do niej napisać. Na pewno ci pomoże. Moja koleżanka do niej pisała i jej odpisała :) Piszesz prosto do lekarki więc na pewno ci odpisze :) I jest to DARMOWE !!! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakkakakka
Dziewczyny, nie ma czegoś takiego jak resztki krwi z poprzedniej miesiączki. Dostajecie okres i podczas jego trwania cała krew, która powinna wypłynąć wypływa. Nic nie zostaje na następny miesiąc. Te rzekome resztki to po prostu złuszczona śluzówka, mogą się pojawić skrzepy krwi, ale będą to "aktualne" a nie jakieś z poprzedniego miesiąca. Nie słuchajcie głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna122
Heii no więc mam pytanie bo ja mam tak -Śluz od pół roku _włosy na wzgórku lonowym -strasznie przetłuszczją mi się włosy -mam mocne pocenia -silne bóle brzucha - bóle głowy -chuśtawke nastroju Czy to są objawy przed pierwszą miesiączką ? bo ja panikuje ze nigdy jej nie dostane i jestem chora !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×