Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość Wiesia XD
No a te duże ilości śluzu? Leci ze mnie cały czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila13
dziewczyny plisssssssss pomóżcie nie wiem co robić tak mnie łaskocze to miejsce nie wiem czy to narmalne piszcie plisssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila13
piszcie plisssss bardzo łaskocze mnie to miejsce nie wiem czy to narmalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do kamila12 Jeśli "to miejsce" oznacza pochwe (bo nie za bardzo zrozumiałam) to swędzeniem nie musisz się przejmowac. Mogą cie swedziec włoski, jesli je masz, lub zaczyna się pojawiać owałosienie. Często też pochwa swędzi po depilacji, gdy włoski zaczynają odrastać (bardzo kują ;/). Raczej nie masz się czym przejmować :) do Wiesia XD Ta sina pochwa trochę mnie zaniepokoiła, więc postanowiłam sprawdzić co piszą na innych forach. Przeczytałam : "zasinione wargi sromowe chyba tez często są obserwowane w ciąży.. lub może to być wynik alergii. zmieniałaś ostatnio płyn do higieny/wkładki itp? ale jeżeli dodatkowo odczuwasz jakiś dyskomfort typu obrzmienie, napuchnięcie, pieczenie, swędzenie lub pojawiły się niepokojące upławy, to prawdopodobnie to infekcja. możesz kupić sobie w aptece maść clotrimazolum jeśli nie trwa to jeszcze zbyt długo i kapsułki probiotyczne odbudowujące pożyteczną florę bakteryjną (lacibios femina). jeżeli nie przejdzie po kilku dniach to do ginekologa" Tak przeczytałam :) A dużo śluzu miała już jedna dziewczyna na tym forum. Nie pamiętam jaj loginu, ale możesz przeglądnąć kilka stron wcześniejszych :) Skoro masz tyle ślizu noś podpaski. A miałaś już pierwszą miesiączkę? Jeżeli nie to na pewno się zbliża wielkimi krokami :) Życzę ci powodzenia :) do ramdamdam Nie martw sie. Miesiaczka predko nadejdzie. Masz juz wszystkie objawy, wiec nie masz sie czym martwic :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
Prosze was o radę, bo nie wiem co o tym myśleć ; Ostatnio (17 grudnia) zauważyłam na majtkach brązowe plamy, a gdy się 'podcierałam' było one pomieszane z krwią, założyłam podpaskę i wszystko było ok gdyby nie to, że ta 'miesiączka' trwała zaledwie 2 dni i była skąpa. A no i dodam, że byłam wtedy przeziębiona i brałam rutinacee - nie wiem czy to ważne ale piszę . Co o tym sądzicie? Czy to był okres ? I dlaczego był taki skąpy i tak krótko trwał? Odpiszcie proooosze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
A no i to był by mój pierwszy okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do pirruś Pierwsza miesiączka zawsze jest skąpa i trwa bardzo krótko. Moja trwała 4 dni i była obfita. A moja koleżanka miała pierwszy okres 2 dni i też był skąpy :) To zależy od organizmu :) A i witam w świecie kobiet, to była miesiączka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesia XD
do góra96 No od pewnego czasu swędzi mnie pochwa,mam taką jakby powiększoną i zasinione mam jak rozchylę wargi sromowe.Dwie takie niebieskie plamki.Jakby żyły. A wstydzę się mamie o tym powiedzieć bo ona od razu będzie chciała to obejrzeć,a ja wstydzę się pokazywać swoje narządy płciowe :( Co mam robić???????? :(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piruśś.
Dzieki gora96 tak myślałam, ale wolałam to usłyszeć od kogoś innego. Uspokoiłaś mnie. :) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do piruśś. Nie ma za co dziękować :) Na twoim miejscu też wolałabym to usłyszeć od innej osoby :) do Wiesia XD Ja też nie chciałabym, żeby ktoś zaglądał mi do pochwy :/ Nawet mama... Może to naprawdę uczulenie? Zmieniałaś ostatnio wkładki lub płyn do higieny intymnej? Może jesteś na coś uczulona? Jeśli masz jakieś uczulenie, o którym wiesz, sprawdź czy twoje wkładki, podpaski, płyn do higieny, nie zawierają tego "składnika" . Jak nic nie znajdziesz to powiedz o tym mamie. Jeśli się wstydzisz to jest specjalny numer do ginekologa dla osób wchodzących w wiek dojrzewania. Porozmawiasz wtedy z lekarzem przez telefon, i nie będziesz musiała mu zdradzać nic o sobie, ani mówić o tym mamie. Będzie go pewnie interesował tylko twój wiek i ... czy jesteś dziewicą :) Jeśli chcesz to mogę ci podać taki numer. Lub znajdź go w internecie :) Ale jestem do usług :) Jakby coś to pisz na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. na wstępie napiszę że mam 12 lat i żadna ciąża nie wchodzi w grę.;p 4.12 po powrocie ze szkoły zaczęłam krwawić. poszłam z mamą po podpaski. Wieczorem przestałam krwawić i jest tak do dziś. piersi zaczęły mi rosnąć w lato. już dawno miałam białą wydzielinę ale od 04.12 mam jej coraz więcej. zawsze mam na bieliźnie wkładki higieniczne i w plecaku noszę kilka podpasek. jak myślicie czy to była pierwsza miesiączka? (od krwawienia minęło już 31 dni) czy to jakaś oznaka była? odpisujcie szybko! ;)) dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..............tajemna .....
2 dni przed tym jak dostałam miesiączke bolał mnie brzuch ale watpiłam w to ze moge dostac ale jednak. PAMIĘTAJCIE OD 4 KL. NOSCIE WKŁADKI LUB PODPASKI w plecaku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do dzieba-1997 To normalne że pierwsza miesiączka jast skąpa i trwa krótko. Wydaje mi się ze to byl okres. nastepny moze pojawic sie nawet za pol roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..............tajemna .....
2 dni przed tym jak dostałam miesiączke bolał mnie brzuch ale watpiłam w to ze moge dostac ale jednak. PAMIĘTAJCIE OD 4 KL. NOSCIE WKŁADKI LUB PODPASKI w plecaku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..............tajemna .....
1,5 roku przed miałam pierwsze włosy łonowe włosy pod pacha pół roku przed miesiaczka piersi nie duze ale jednak sa od 2 lat śluzu nie miałam , to było niespodziewane w szkole poszłam do toalety i szok. słyszałam zeby miec miesiaczke trzeba miec szerokie biodra bo wtedy kobieta jest gotowa do porodu, wiec to powinno być raczej najwazniejszym objawem miesiaczki chociaż kazda kobieta przechodzi to inaczej ja jestem 2 dziewczyna w klasie i to dla mnie krepujace chociaz dziewczyny raczej zazdroszcza a... niektórzy mówia ze pierwsza miesiaczka jest skapa ale ja mam obfitą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..............tajemna .....
dzieba1997 mysle ze to była miesiaczka ja np. mam obfite miesiaczki zaraz od pierwszego okresu ale na wielu forach czytałam ze miesiaczki moga byc nie regularne i byc skąpe ja nie lekarz ale nie martw sie kiedys i tak dojrzejesz albo nawet juz teraz pozdrowienia ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..............tajemna .....
mi wydaje sie ze tak dziada1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do dziewczyn
Napisze wam jak to bylo ze mna : -brzuch mnie pobolewal (co jakis czas) -mialam kilka czerwonych kropek na bieliznie (co jakis czas) -swedziala mnie pochwa -mialam wiekrzy sluz -przed miesiaczka mialam ciemniejszy -przed miesiaczka zauwazylam ze mam wiekrze biodra i zmieniaja mi sie piersi Ja pierwsza miesiaczke dostalam w 27.11.2009 w szkole pobolal mnie brzuch i czulam ze mi cos leci ale myslalam ze to sluz wrocilam do domu poszlam do wc i niespodzianka powiedzialam siostrze,mamie i dokupilam sobie podpaski.Nastepnego dnia zalozylam tampona.2 miesiaczke dostalam 17 grodnia tez w szkole pobolewal mnie tylko brzuch lekko tak jak ostatnio.Moja siostra dostala tez w wieku 14 lat ale wczesniej bo w maju nastepna dostala po 3 miesiacach. Ja wiem co to jest czekanie na to z uwaga czytalam kazda strone .Niestresujcie sie bedziecie mialy niedlugo zobaczycie mojej siostry kolezanka dostala w wieku 18 lat.Pozdrawiam :) Jak cos to pytac odpowiem a przynajmniej sie postaram :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..............tajemna .....
dziekuje ci "do dziewczyn " co mam zrobic jesli dostałam a brzuch wogóle mnie nie boli a na wf nie chce mi sie cwiczyc co lepiej zrobić powiedziec i cwiczyc czy powiedziec ze jestem nie dysponowana czy poprostu ze nie dam rady bo dostałam miesiaczke prosze odpisujcie plisssss......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ......... tajemna ........ w sumie jak dostałam tą 1 `niby miesiączkę` to się ucieszyłam. ale chyba za szybko bo od niej mijają dziś chyba 33 dni. ;/ i jak narazie żadnych oznak, kompletnie nic. tylko wydzieliny mam tak jak zawsze- dużo. już przeczytałam że następną miesiączkę mogę dostać do pół roku, al jednak wolałabym mieć ją już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia xd
Hej. jestem w kl 6 (już prawie 13 lat) i mam to wszystko czyli te owłosienie pod pachami i łonowe.. piersi mi rosną itd. i mam tak samo jak "do dziewczyn" czyli: -brzuch mnie pobolewal (co jakiś czas) -mialam kilka czerwonych kropek na bieliznie (co miesiąc przez ok 4-6 dni mam to od listopada w grudniu też miałam jakoś tak w połowie miesiąca) -mialam wiekrzy sluz ( i dziwnie pachniał-gorzej) -zauwazylam ze mam wieksze biodra i zmieniaja mi sie piersi i mam te krople brązowo czerwone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia xd
Hej. jestem w kl 6 (już prawie 13 lat) i mam to wszystko czyli te owłosienie pod pachami i łonowe.. piersi mi rosną itd. i mam tak samo jak "do dziewczyn" czyli: -brzuch mnie pobolewal (co jakiś czas) -mialam kilka czerwonych kropek na bieliznie (co miesiąc przez ok 4-6 dni mam to od listopada w grudniu też miałam jakoś tak w połowie miesiąca) -mialam wiekrzy sluz ( i dziwnie pachniał-gorzej) -zauwazylam ze mam wieksze biodra i zmieniaja mi sie piersi i mam te krople brązowo czerwone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Sandy zauważyłam na poprzednich stronach że dużo pisałaś. nie wiem czy nadal zaglądasz na forum ale piszę do Ciebie.;p masz już tą miesiączkę? ja jestem w podobnej sytuacji. krwawiłam 1 dzień. ;) myślałam że to nie byłą miesiączka ale mama i dziewczyny z forum mnie przekonały. ( bardziej to dziewczyny) codziennie noszę wkładki na bieliźnie, oprócz tego podpaski i wkładki w plecaku. cały czas czekam na kolejną miesiączkę bo mijają 33 dni od tej 1 dniowej, którą dostałam 04.12.09 Od tego oczekiwania na miesiączkę stałam się `fanką` pachnących i ładnych wkładek i podpasek.;p uwielbiam mieć ich dużo i żeby były ładne (zazwyczaj są we wzorki) i pachniały. pozdrawiam Cię i życzę nam abyśmy za niedługo miały fajną niespodziankę od matki natury.;d ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania96
Cześć. Mianowicie mam taką sprawę. Włosy łonowe i pod pachami też już ponad od roku. Piersi... hmm.. małe, ale rosną ;) Bóle brzucha- są, po prawej stronie ale nie moce, lecz teraz czuję, że są intensywniejsze. Od ponad pół roku mam śluz z pochwy, lecz zauważyłam, że w przerwie świątecznej gdy byłam w domu prawie wogóle go nie było. Dopiero teraz gdy zaczęłam chodzić do szkoły pojawił się. Nie jest go aż tak dużo, ale jest. Kiedyś było go w tych samych ilościach, lecz był taki hmm... ''luźniejszy'' teraz jest on w takich ''grudkach'' Czy się ciągnie.. hmm... sama nie wiem... no rozciągliwy jest Chciała bym się dowiedzieć kiedy MNIEJ WIĘCEJ mogę dostać okres. Wiem, że każda dziewczyna ma okres w innym czasie i to zależy od organizmu ble, ble, ble.. Ale tak mniej więcej. Za ile tygodni, lub miesięcy. Nie wiem czy już nosić podpaski do szkoły, czy jeszcze trochę poczekać. Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plmokn
Pamiętam, ja też chciałam wiedzieć chodź to MNIEJ WIĘCEJ, ale niestety [ kazdy ci to powie ] , nieda się nawet w najmniejszym stopniu tego okreslić. Aczkolwiek myślę, że jezeli wszystkie objawy już wystąpiły, to w ciągu roku powinnaś dostać miesiączki, ale niekoniecznie. Niestety, to "bla, bla, bla" jest naprawdę faktem - każda dziewczyna dostaje w swoim czasie bo organizm jest nieprzewidywalny. Wiesz, skoro śluz się pojawił itp., to radze codziennie nosić ze sobą podpaski, bo to może się zdazyć nawet jutro. ; > Pozdrawiam serdecznie i przykro mi, ze musisz zdać się na intuicję i swoje objawy by określić datę pierwsezj miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania96
Ehh.. Szkoda.. ;) Ale dzięki za odpowiedź. ;* Ałaaa... coś mnie znowu zaczyna brzuch booleć ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO TAJEMNA
Prosze bardzo u mnie jest tak ze musze cwiczyc jak mam misiaczkeale ja albo udaje albo cwicze a potem siadam albo niebiore stroju:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO TAJEMNA
Prosze ja zawsze albo cwicze i potem przestaje albo niebiore stroju albo udaje bo u mnie w budzie musze czy mi sie podoba czy nie. Mi yo nieprzeszkadza bo mnie tylko 2-3 razy zaboli mocno brzuch a wlasciwie zakuje i juz jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do ..............tajemna ..... Jeśli nie ccesz ćwiczyć na w-fie to powiedz, że jesteś niedysponowana. W gimnazjum jest raz w miesiącu szansa, ze nie mozna cwiczyc na w-f jak sie ma okres. po prostu powiedz. Mam pytanie: Dzisiaj nie poszłam do szkoły bo mam bardzo obfity okres. jedna podpaska starcz mi gora na 1,5 godziny jak siedze i sie nie ruszam. jest to dla mnie jakies dziwne bo nigdy takiego okresu nie mialam. jest on taki jasniutki i wogule sie nie ciagnie. zawsze strasznie sie ciagnal, byl gesty i tak jakby ciemny, troche brazowy. i boje sie isc do szkoly , bo jak w domu siedze i rano zasnelam na jakas godzinke to mi spodnie przemokły (taka nieduza plamka ale jednak przemokły) a w szkole jeszcze sniegiem nacieraja i trzeba uciekac, wiec sie boje ze jak bede duzo ćwiczyć to krwawienie bedzie ogromne. i nie chce latac na kazdej przerwie zmieniac podpaske :((( Iść jutro do szkoly, czy powiedziec rodzicom ze wole zostac w domu??? PROSZE O SZYBKIE ODPOWIEDZI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO GORA96 powinnaś powiedzieć mamie o wszystkim- że masz bardzo obfity okres że gdy się wgl nie ruszasz podpaska starcza ci na 1 h itd.. Twoja mama na pewno to zrozumie i pozwoli ci zostać w domu. według mnie powinnaś te kilka dni (1-2 lub 3 gdyby krwawienie nadal było b. silne) zostać w domu, bo w domu nad wszystkim najlepiej zapanujesz. a gdyby podpaska w trakcie lekcji przesiąkła? i akurat nie starczyła na 1h i 30 min tylko na 40 min? w szkole nie byłabyś skoncentrowana na lekcji, tylko myślałabyś czy przypadkiem podpaska nie przesiąkła i że odrazu po dzwonku musisz iść ją zmienić... poza tym przyda ci się kilka dni odpoczynku.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×