Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whisper

wirtualny urząd pracy

Polecane posty

Gość malinka- kalinka
rozwiazanie umowy przez art.33 .co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--------malinka-kalinka---------- Art. 33 kodeksu pracy mówi o tym, iż każda ze stron (pracownik, pracodawca) może rozwiązać umowę o pracę na czas określony zawartą na czas dłuższy niż 6 miesięcy za dwutygodniowym wypowiedzeniem. Zarówno pracownik jak i pracodawca może dać dwutygodniowe wypowiedzenie i taką umowę o pracę rozwiązać. Nie jest to natomiast artykuł, który powinnien znaleśc się na świadectwie pracy od pracodwacy. Aby świadectwo pracy było poprawnę w rozwiązaniu powinien pojawić się art. 30 kodeksu pracy (oczywiście odpowiedni paragraf i punkt). Jesli masz jakieś pytanka to zapraszam :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy urząd pracy ma prawo
tak robić, że proponuje pracę, a jak ja jej nie zechcę (bo nie jest np. zgodna z moimi zainteresowaniami, zdolnościami itp), to skreślają mnie z listy bezrobotnych? :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustawa, na której opiera się działalność urzędu pracy mówi o tym, iż osoba bezrobotna nie może odmówić propozycji odpowiedniego zatrudnienia. Jeśli bezrobotny odmawia zostaję wyrejestrowany na okres 90 dni. Odpowiednia praca to zatrudnienie, do którego bezrobotny ma odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe. Posiada odpowiedni stan zdrowia. Ważne jest również to, że łączny czas dojazdu do pracy nie może przekroczyć 3 godzin (w obie strony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy urząd pracy ma prawo
Dzięki za odpowiedź. A czy mogłabyś mi jeszcze powiedzieć dane dotyczące tej ustawy (nr, rok i takie tam). Poza tym co jeśli bezrobotny ma lęki np. boi się chodzić wieczorami czy też odczuwa lęki przed wspomnianymi przez ciebie dojazdami? Czy musiałbym mieć na to jakieś papiery od psychologa? Bo gdyby zaproponowali mi pracę do późnych godzin wieczornych lub wiążącą się z dojazdami to musiałbym odmówić. Chciałbym zawczasu się przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaję linka : http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20040991001&type=3&name=D20041001Lj.pdf Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z 20 kwietnia 2004r. Jesli praca odpowiada doświadczeniu i kwalifikacją to mogą uznać to za nieuzasadnioną odmowę. Natomiast zawsze warto porozmawiać szczerz powiedzieć o swoich obawach pracownikowi urzędu, lub udać się do dyrekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy urząd pracy ma prawo
Jeszcze raz dziękuję :-) Nie mam zaufania do urzędniczek w moim PUP, a poza tym jest to dość małe miasto i dlatego nie chcę z nimi rozmawiać o swoich problemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, jeszcze jadno co mogę Ci doradzić. Jeśli dostaniesz skierowanie do pracy, która nie będzie Ci odpowiadać - nie odmawiaj. Weź skierownaie idź do pracodawcy - i \"zrób złe wrażenie tak, zeby Cie nie przyja do tej pracy. I sprawa zalatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też coś zapytam
Whisper prosze mi powiedzieć, jetem od 6 lat zarejstrowana w UP, nie pracuje od 2 lat po szkole, i czasem przepadło mi podpisanie w UP, n to po okresie karencji znowu szłam sie zarejestrować, ostatnio dawali mi staz ja odmowiłam wiec zostałam skreslona z UP i bez prawa do ubezpieczenia, prosze mi powiedzieć czy jeśli zdarzyło mi sie w ciagu tych 6 lat 4 czy 5 razy nie powiem dokładnie zaprzepaścic podpisanie w UP, (bo Pani mi powiedziała ze jak jeszcze raz zaprzepaszcze termin to mnie JUŻ nie zarejestruja wiecej), czy moge sie ponownie za 3 mce zarejestrować jako bezrobotna ? I czy znowu będą mi staż "wciskać" ?? pozdrawiam i z góry dziekuje Mariola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też coś zapytam
Jeszcze czy moge sie gdzies ubezpieczyc na podstawowa stawke, żeby nei korzystac z usług UP ? Czy u nas w polsce sa gdzies przychodnie gdzie mozna wkupic ubezpieczenie dla samego siebie ? Bo aktualnie jeste bez. wiem ze to moze poza tematem ale moze ktos cos wie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----też cos zapytam ---- Zawsz po okresie 3 miesięcy od dnia niezgłoszenia się w terminie możesz się ponownie zarejestrowac w UP!. A na staż owszem mogą cię znowu kierować - jeśli odmówisz wyrejestrują Cię. Co do ubezpieczenia to owszem możesz sama się ubezpieczyć. Podpisujesz umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i zgłaszasz się do ZUS w twoim mieście i opłacasz sama składkę. Niestety koszt jest dość duży. Nie wiem ile na dzień dzisiejszy takla przyjemność kosztuje, ale w tamtym roku było to ok 250 zł miesięcznie. więc sporo...niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauuulina
Hej mam pytanie przeprowadziłam sie do innego województwa ale nie jestem tu zameldowana i narazie nie moge czy moge sie ubiegac o staz jesli nie jestem tu zameldowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vsdvsdvsdvdv
nie orientujesz sie kiedy beda podwyzki dla pracownikow UP i od kogo sa zalezne-u nas od 2 lat to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×