Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatrzymana

jak długo może trwać zastój?

Polecane posty

Gość tola 33
ok to zabieram sie za wklepywanie danych i wychodze z kafe milego dnia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu tak cicho przez cały dzień? ;) na obiad kawałek smazonej na oliwie piersi z kurczaka i gotowany brokuł, w międzyczasie odrobina mojej sałatki i kawałek chudej kiełbasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 33
ja jestem jakas zdechlla dzisiaj-juz trzeci dzien biore tabletki od bolu glowy-zwariowac mozna zjadlam te lody o ktorych wczoraj pisalam-tak jak myslalm zamrozily sie na kamien i nie szlo ich jesc-oczywiscie zjadlam-w przepisach na lody sa jajka i wydaje mi sie ze to one powoduja te lekkosc znalazlam taki przepis i niedlugo go wyprobuje Lody jogurtowe Składniki: 6 żółtek, 3 szklanki jogurtu naturalnego, 10 dag cukru, 0,5 kg owoców sezonowych (malin, truskawek, czarnych porzeczek, czarnych jagód), wiórki kokosowe do przybrania. Przygotowanie: żółtka ubić na parze z cukrem na puszysty krem. Następnie ostudzić i wymieszać z jogurtem. Owoce zmiksować i połączyć z masą jogurtową. Przełożyć do maszynki do lodów lub innego naczynia, przykryć i zamrażać. Lody podawać ze świeżymi owocami, bakaliami, bitą śmietaną lub kremem albo bez tych dodatków posypane wiórkami kokosowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 33
Proste lody owocowe Składniki: 3 żółtka, szklanka mleka, szklanka owoców (maliny, truskawki, poziomki), torebka cukru waniliowego, szklanka cukru. Przygotowanie: żółtka utrzeć z cukrem, aż cukier się rozpuści. Mleko zagotować, do gorącego wsypać cukier waniliowy, wymieszać, następnie wlać do żółtek, ubijając trzepaczką. Dodać zmiksowane owoce i ostudzić, cały czas mieszając. Wstawić do zamrażalki. Lody waniliowe Składniki: 1/2 l mleka, 4 żółtka, 4 łyżki cukru, 1/2 laski wanilii. Przygotowanie: mleko zagotować z wanilią. Ubić żółtka z cukrem, wlewać do nich mieszając, gorące mleko, po czym postawić powtórnie garnek na słabym ogniu i nadal mieszając trzymać chwilę tak, aby masa zgęstniała, a nie zagotowała się. Odstawić z ognia i stale mieszając ostudzić. Zimny płyn wstawić w płaskim naczyniu do zamrażarki na kilka godzin, pamiętając o mieszaniu. Dobrze zamrożone lody podawać z owocami. Lody kawowe Składniki: 1/2 l mleka, 2 jajka, 2 żółtka, wanilia, 15 dag cukru, 2-3 dag kawy Przygotowanie: jaja ubić na parze z cukrem, dodawać po troszku przegotowanego mleka, ubijać aż masa zgęstnieje, włożyć do drugiego naczynia z zimną wodą, ubijać nadal, aż masa oziębi się zupełnie, dodać mocny napar kawy (1/8 l wody). Wlać lody do formy i zamrozić (pamiętać o mieszaniu lodów). Lody jogurtowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Tolu, jestes wielka :D może coś zrobię z takich lodów ;) ja dzis pierwszowazowo jednak nie, truskawki mnie zwyciężyły i... pół ptysia 😭 drugą połową mąż o mało nie oberwał w pysio za to że znosi do domu takie rzeczy 😠 wina więc już się nie napiję na kolacje jadłam łososia z folii, pychota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam przy twarogu z pomidorem i szczypiorkiem 🖐️ i przy kawie oczywiście :D dzis goszczę u siebie obie mamy, mam więc szansę przygotowac na stół cos zjadliwego :D tym bardziej że i moja mama na SB, więc sałatki SB czy jajka w majonezie light będą jak najbardziej na mejscu ;) ciast nie przewiduję, chyba że teściowa upiecze coś i przywiezie, ale nie bedę jadła :) pozdrawiam i zapraszam do meldunków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ofelia 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 33
no to ja juz nagrzeszylam-mama przyszla do mnie i przyniosla sernik ,ktory oczywiscie nie byl wg zalecen sb ,no i zjadlam bo z takiej okazji ciezko by bylo odmowic-a juz wogole mnie sumienie gryzie bo go zjadla godzine po sniadaniu-chociaz rano sie wyzylam i wyga stoi w miejscu mimo 1 fazy ,wiec sie czuje rozgrzeszona-chyba juz mi bedzie ciezko teraz gubic te kilka kg no ale sie nie poddaje-po poludniu idziemy na dzialke to bedzie troche ruchu-boje sie ze grilla zrobia -wezme ze soba piers -ale co z piwem?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlam sie tylko przywitac i powiedziec, ze pamietam o was ! troszke nie mam czasu zeby napisac cos wiecej ale zamelduje sie jutro wieczorkiem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sorki ale mniałam dziś zajęty cały dzień a jutro też mnie nie będzie bo jedziemy na komunię a dzień minął dziś w miarę dobrze rano parówka i pomidor późny obiad czyli gołąbek a na deser i kolację zarazem zimne piwko bez kolacji bez pieczywa bez ziemniaków tak trzymać muszę a jutro komunia w rodzince także ciężko będzie postaram się jak tylko dam radę o herbatkach i wodzie nie wspominam ten upał wykańcza pa miłej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 33
wpadam na chwile zanim wylacze komputer-zjadlam piers z grilla i wypilam 1,5 kieliszka wina to nie jest zle-faceci pili piwo a kobiety wino do jutra dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAMIĘTACIE MNIE JESZCZ?:) Zajrzałam do was na chwilkę,żeby nie było że was olałam. Kochane trzymajcie sie i wpisujcie,bo od nowego roku będziecie mi bardzo potrzebne:) Pozdrawiam. Kwiatki i buziaki na Dzień Mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 33
Kika-napisz jak tam u ciebie? Na kiedy termin? ja wlasnie sobie pieke sernik sb na podwieczorek pozatym jeszcze 1 fazowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny 🖐️ cześc mamo kiko 🌼 :D ja wczoraj prawie pierwszofazowo, prawie - bo na wczorajszym organizowanym u mnie dniu matki, napiłam się czerwonym winem :D ale wszystkie potrawy zrobiłam pierwszofazowe, dostawiłam tylko chleb ciemny i jasny dla chetnych, ciast nie było, więc nie miało co kusić, wieczorem mąż poleciał po wino bo zabrakło i doniósł arbuza, ale się nie skusiłam zrobiłam tą sałatkę z kurczakiem co kiedys podawałam Wam przepis, zastanawiałam się czy kukurydzę można wymenić na czerwoną fasolę - otóż sprawdziła, można, sałatka jest bardzo dobra i syta, zjadłam ją na śniadanie jeszcze, dzis była lepsza bo się przegryzła jak któras jest zainteresowana a nie chce jej się szukac na stronach przepisu to podam jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 33
a co tu dzisiaj tak cicho????? Ja wrocilam od znajomych-upal ze nie da sie wysiedziec grzechow nie popelnilam Zatrzymana daj przepis na saltke-przepisow nigdy za wiele co u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis pierwszofazowo:) poniewaz miałam dzis chęc na słodkie, posłodziłam sobie fruktozą twarożek i trochę go zjadłam, polepszyło mi się ;) na obiadokolację dziś łosoś z folii w porach i soczewica, plus pomidor z cebulą, mąż tez jadł dziś dośc dietetycznie :D ;) sałatka o której pisałam juz jest warstwowa, podam warstwami, od dna, polecam ją bardzo bo jest przesmaczna :D 1. obsmazona pierś z kurczaka w kawałeczkach, dośc mocno przyprawiona, bo nic sie później nie soli 2. keczup - polewamy na tego kurczaka 3. czerwona fasola z puszki 4. cebula - pokrojona uprzednio w talarki i zaparzona wrzątkiem, żeby ne była taka ostra, potem ją gnieciemy w rekach żeby położyc warstwe pooddzielanych krążków 5. korniszony - pokrojone w talarki 6. majonez light 7. różyczki kalafiora - kalafir wzrucamy do wodym doprowadzamy do wrzenia, zdejmujemy z ognia i trzymamy kilka minut pod przykryciem, ma byc twardawy sałatke robic najlepiej w przeddzień, musi sie przegryźć, jest pyszna i bardzo sycąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin na 10-16 styczeń:)Nie wiadomo dokładnie bo po odstawieniu tabletek miałam chyba nie przewidzianą owulacje. Obecnie koniec 6 tygodnia.Najlepsze w tym jest to że ja wiem od tygodnia. Cały czas boli podbrzusze ale podobno jest oki.Nawet ech płodu już jest:) Pozdrawiam Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika nie martw się, ja o swojej ciąży sie dowiedziałam w 9 tygodniu :D bo miałam takie zaburzenia, że wszystkiego bym sie spodziewała, tylko nie ciąży ;) a ból podbrzusza jest normalny, wszystko sie rozciąga, byle by tylko plamień nie było, to jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 33
Kika-ja tez urodzilam syna w styczniu-pobolewania brzucha sa normalne jak bylam w 1 ciazy to sie dowiedzialm w 10 tygodniu ,chociaz juz mialm przypuszczenia Zatrzymana-saltka sie wydaje extra,tylko keczup jest zabroniony bo zawiera cukier a dzis ogladalm Salon Pieknosci i sie okazuje ze wogole sztucznosci tam dodaja co niemiara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ten keczup mi trochę wątpliwy się wydawał, ale jednak on charakterystyczny smak nadaje, można spróbować robić samemu ;) poza tym keczupu nie leje się pół butli tylko trochę po tym mięsie, nie trzeba tego kurczaka keczupowym płaszczem przykrywać :) więc może taka ilość nie zaszkodzi, tym bardziej że na talerzu ląduje ułamkowa część tego keczupu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sorki ale ostatnio nie miałam wolnej chwilki by do was zajrzeć ale już teraz będę częściej bo już odpękałam większość uroczystości i stwierdzam że jak się chce to można trochę pounikać jedzonka ominęłam ziemniaki pieczywko i z ciast zjadłam mały kawałek tortu myślałam że jak zobaczę tyle jedzonka smacznego to się skuszę ale nie troszkę tego troszkę tego i za wiele tego nie wyszło i już od 17 nic nie jadłam jak na mnie było ok oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 33
Alexandrio-na wiekszych imprezach latwiej unikac zakazanego jedzenia-gorzej na kameralnych Zatrzymana-masz racje nie dam sie zwariowac i jkas odrobine ketchupu moge dodac do saltki-po prostu kupie taki mniej sztuczny zreszta ja majonez light i ma'usztarde uzywan-atam jest cukier-ale bez przesady sa to sladowe ilosci u mnie dzis dalej upal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadmiar zajęć w pracy pozwolił uniknąć myślenia o jedzeniu ;) jestem po twarożku grani z pomidorem i właściwie nie jestem jeszcze wcale głodna, pewnie przez ten upał, dziś wieczorem idę na fitness, mam nadzieję że z tego upału nie umrę :D nie wiem jeszcze co na obiad, chyba zrobię pstrąga w folii i naprawdę - nie wariujmy, od łyżeczki keczuopu czy musztardy insulina nam az tak strasznie znowu nie skoczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tola 33
ja tez dzisiaj malo jem i glodu nie czuje-pewnie przez te upaly-nienawidze byc taka spocona ja dzis poszlam na latwizne zjadlam na obiad kotlety sojowe i mizerie z jogurtem naturalnym-calkiem dobre a na kolacje zrobie jaks salatke z tego co pod reka bo mi sie nawet nie chce po zakupy isc a co z Sbeach sie dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc🖐️ tola --> nie wywoluj wilka z lasu :D:D :D w sumie zabiegany weekend, troche problemow w domciu i nie moglam sie do was odezwac - ale jestem ! diete trzymam - poza kawalkiem loda na dzien matki i lampki wina ;) no i moze dzisiaj troche przesadzial z kawa, bo wypilam 4 z mlekiem ale bylam tak padnieta, ze nie dalabym rady bez ! zatrzymana -- > salatka extra - zrobie na weekend, bo bede miala gosci wiec zaszpanuje he he :) ja dzisiaj mam piersi z kurczaka nadziewane pieczarkami i salatke, kupilam sobie 1 czerwonego grapefruita bo tak mi sie go zachcialo, ze nie moglam przejsc kolo niego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide juz jesc :) tylko zmienilam stopke bo na stara nie moglam patrzec, starsznie mnie draznil ten uwieczniony zastoj :P a feeee :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis tez obiadowa łatwizna :D od teściowej mam kilka naleśników z twarogiem dla córki i męża a sobie na szybko usażyłam dwa sadzone jajka i pokroiłam pomidora, może być, najadłam się :D no sbeach właśnie miałam się pytac co z Tobą :D a sałatka owszem jest zajebista :D tylko dzień wcześniej ją zrób, mnie powaliła na kolana u przyjaciólki kiedyś, więc na stałe weszła do mojego menu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jakos juz mi zeszła ta powyjazdowa ociężałość :D jak jeszcze w tym tygodniu poćwiczę, to może na przyszły tydzień zmienię stopkę, kto wie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×