Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

Gość martucha121
Znajomych, dobrych znajomych na emigracji trudno zdobyć, to fakt. Szukałam przez jakiś czas w normalny, "fizyczny" sposób, wiadomo - ciągnie do swojaków, jacy by nie byli. Ale nie szło za bardzo. No i ostatecznie zaczęłam szukać po grupach na Fb, na portalach w necie http://www.mojanorwegia.pl/u/lista_4.html Co się okazało - udało mi się odnaleźć znajome z czasów liceum, jak widać nie byłam jedyna, która musiała uciekać z kraju. Więc się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seymour
Is it convenient to talk at the moment? thrilled topamax 200 mg cost same or The pound climbed 1.4 percent in the week to $1.5505 at4:58 p.m. London time yesterday, its biggest five-day gain sincethe period ending July 12. It rose to $1.5574 on Aug. 8, itshighest level since June 19. The U.K. currency advanced 0.9percent to 86.03 pence per euro, having reached 85.79 on Aug. 7,the strongest since July 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Clifford
US dollars maria forms ventolin inhaler online no prescription gnaw doom "DC Health Link is not currently deploying the function thatmakes new Medicaid eligibility determinations and calculates taxcredits," Mila Kofman, executive director of the DC HealthBenefit Exchange Authority, said in a statement. The reason, shesaid, is "a high error rate discovered through extensive systemstesting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfonzo
I'd like to cancel a cheque http://lightmongers.co.uk/charity.html unsecured short term loans Ahead of the march the Northern Ireland secretary Theresa Villiers warned that ongoing violence linked to the parades dispute would hamper the search for fresh investment and new jobs for Northern Ireland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, te co pisały o portalu http://www.pracanorwegia.pl/ - wysłałam tam parę zgłoszeń, czekam na odpowiedź. To rekrutują z jednej firmy zew czy każda firma osobno? Bo nie wiem, na co się szykować jeśli chodzi o rozmowę kwalifikacyjną i w jakim języku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
Witam! Obecnie przebywam w Bergen i pilnie szukam pracy na której baaardzo mi zależy- pomoże mi ktoś? Interesuje mnie praca głównie na sprzątaniu lub w fabryce ??? Ma ktoś może jakieś namiary ?Odezwijcie się prosze. ..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
Czy są tu jakieś Polki? ??Odezwijcie się. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Watpie ze ktos ci pomoze polacy sa nieuzyci , ja mieszkam w oslo ale nie moge ci pomoc bo sama nie mam stalej pracy a u polakow nie chce pracowac wymagania maja duze i duzo mniej placa niech spadaja , szukaj moze w domach prywatnych u ludzi z norwegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps, zarejestruj sie w nav jako bezrobotna , chodz do nav pytaj moze cos ci znajda albo dadza jekies praktyki to zalezy jak radzisz sobie z jezykiem , jak znasz jezyk calkiem dobrze to masz szanse a jesli nie to slabo , nawet sprzatac u polakow to wymagaja komunikatywny norweski, znajomosc angielskiego, czesto prawojazdy oraz referencje ze masz doswiadczenie w sprzataniu buhaha smiesza mnie te polki co pozakladaly wlasne firmy sprzatajace, jeszcze placa polowe co norwedzy, mi zaoferowali prace z nav w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
Hej! Dzięki za odezw:-)! ...chodzi o to ze z moim językiem angielskim to nie zabardzo coś tam kumam ale mało mowie i tu się zaczynają schody:-(i co tu dalej robić:-( hmm ! No szkoda ze nie jesteś w Bergen:-) Sama jesteś w Oslo czy masz jakąś beatnia duszę:-) pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
Hej! Dzięki za odezw:-)! ...chodzi o to ze z moim językiem angielskim to nie zabardzo coś tam kumam ale mało mowie i tu się zaczynają schody:-(i co tu dalej robić:-( hmm ! No szkoda ze nie jesteś w Bergen:-) Sama jesteś w Oslo czy masz jakąś beatnia duszę:-) pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja bratnia dusza jest maz ale nie polak, mam dobra kolezanke polke ale ona nie pracuje, a duzo znajomych z innych panst z pakistanu, maroka, kilka z norwegi , ja w oslo mieszkam ponad 2 lata, wiesz stracilam zaufanie do polakow bo wiekszosc jak im sie powiedzie za granica to maja wysokie mniemanie o sobie , taka prawda , tez ciebie pozdrawiam , trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
Witam! Z tego co czytalam w archiwum to coś tu się wcześniej działo a teraz taka cisza??? Nie ma tu juz nikogo? Czy jest ktoś tutaj kto może przebywa w Bergen? Dziewczęta piszcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
No to nie jesteś sama:-) mąż znajomi:-) się powodzi:-) dwa lata? No to jest już kawał czasu ale przebywacie tu tymczasowo czy juz na stałe? Jak masz w ogóle na imię jak mam się do Cb zwracać?....Polacy ach Ci Polacy:-( ze słyszenia wiem i niech tak pozostanie ze na emigracji człowiek człowiekowi wilkiem hmmm przykre:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina oslo
Jeszcze nie wiemy , ja bym chciala wrocic do warszawy ale zobaczymy jak sie uda zarobic na mieszkanie to tak bardzo w pl bardziej mi sie podoba niz tu , no czas pokaze , niedaleko odemni mieszka duzo polakow tylko maja wysokie mniemanie i nie utrzymujemy znajomosci w bergen napewno tez jest duzo moze nawet odwiedzaja to forum tylko nie pisza a ty skim przyjechalas do bergen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
No tak Polska nasza kochana Polska :-) ja też nie wyobrażam sobie życia gdzieś indziej niż w Pl! Ale żeby coś osiągnąć i mieć coś własnego w Pl trzeba trochę popracować na emigracji:-( a nasza przygoda z Norwegia dopiero co się zaczęła - nasza bo jestem tutaj z chłopakiem.Ja zostawiłam pracę w Pl by przyjechać tu , znaleźć pracę i być tu z nim, niestety się przeliczylam bo siedzę tu juz 2 miesiące i pracy nie mam:-(a jechałam tu do pracy niby zalatwionej po przyjeździe się jednak okazało że nie mam tej pracy bo Polka która miała mnie,wziąć do Sb stwierdzila ze ona nie potrzebuje pomocy :-(Twój mąż jest Norwegiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
Znasz może kogoś kto pracuje/pracował w fabryce przy pakowaniu łososia np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina oslo
No coz zycie, moj maz jest hindusem, ja tez w warszawie mialam stala prace a moj tez dobrze zarabial ale wiesz na wynajetym to duzo nie odlozysz a z rodzicami nie chce mieszkac a zreszta tam juz brat zostal , ja tak naprawde nie chcialam wyjezdzac ale on sie upar najpierw przyjechal sam znalazl prace nastepnie wynajal mieszkanie I ja dojechalam z dzieckiem bo mamy corke chodzi do przedszkola , dzieci to szybko ucza sie jezyka , oj ta polka cie wystawila troche nie fer, nie nikogo nie znam kto by pracowal przy pakowaniu lososia ale tam zeby pracowac musisz znac min angielski a najlepiej komunikatywny norweski, a moze chlopak popyta wsrod znajomych czy nie potrzebuja pracownika, nie poddawaj sie mam nadzieje ze cos znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fuuu w zyciu bym się nie zwiazala z hindusem czy innym smierdzielem. Moj narzeczony jest Skandynawem a nie smieciem z trzeciego swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam polaka ale kto i jak sobie zycie ulozy to jego wybor , zle swiadczy o tobie ze ludzi ponizasz i od smierdzieli czy smieci wyzywasz, a ja nie zwiazala bym sie ze skandynawem bo norwedzy, szwedzi przewaznie swinskie blondyny, rudzielce, dlatego bym sie nie zwiazala bo nie podobaja mi sie z urody, ta co ma meza hindusa przynajmniej ma ladne dziecko, moja kolezanka z pracy tez ma hindusa a inna pakistanczyka ale sliczne dzieci maja oczy ciemne jak wegielki haha , znam duzo norwegow, szwedow , mieszkam w szwecji od malego dziecka ponad 20 lat , ake nikogo nie ponizam ze wzgledu pochodzenia czy religi, wstyd ! Nie wiem kiedy niektorzy polacy , polki , zmadrzeja i przestana zachowywac sie jak ludzie z 3 swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
Ooo to masz coreczke-fajnie:-). ..no wiem dzieci szybko się uczą wchłaniają wiedzę jak gąbka! No on nie ma za bardzo kogo popytać bo pracuje przez agencje z ludzmi ktorzy tez pracują przez agencję ale muszę być dobrej myśli i szukam dalej. ..?Pozdrawiam:-) Dobrej nocy życzę:-)p.s....a ta Twoja przyjaciółka czym się zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina oslo
Witaj Alicja! Teraz sama zobacz jakie sa niektore polki wystarczy ze napisalam ze mam meza hindusa a tu zaraz obelgi i wyzwiska , ponizanie , nie wszystkie sa takie bo wpis pod spodem widac ze pisala normalna , tolerancyjna, inteligentna dziewczyna, ale wracajac do tematu ta moja przyjaciolka nie pracuje , mieszka w Oslo okolo 1 roku ale ma synka opiekuje sie nim , dopiero ma zamiar szukac pracy jak jej syn pojdzie do szkoly pod koniec sierpnia , bo tu rok szkolny zaczyna sie pod koniec sierpnia , narazie jest na utrzymaniu meza, a druga kolezanka ale z nia jie utrzymuje tak bliskich kontaktow to ma meza norwega i zalozyla swoja firme sprzatajaca ale nie zatrudnia pracownikow tylko sama sprzata jak ma zlecenia, zapoznalam ja w parku, czasem jak przypadkowo sie spotkamy to porozmawiamy, ostatnio poszlam z nia na zakupy i kawe, a reszta znajomych to z innych kraji , to one perfekt znaja jezyk i pracuja w sklepie, przedszkolu, sporo poznalam w parku jak chodze z dzieckiem lub jak prowadzam corke do przedszkola, tak jak wczesniej pisalam reszta polek ktore mieszjaja blisko mnie nie utrzymujemy kontaktu tylko jak mijamy sie na ulicy przywitamy sie I na tym koniec,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina oslo
Ps.a czy ty masz nr.psl norweski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wracam
Mam wyższe wykształcenie, duże doświadczenie, kursów tyle, że miejsca w CV nie wystarczy, angielski zaawansowany, Norweski B1 ( kurs ukończony w Polsce przed przyjazdem). Od pół roku szukam pracy w Norwegii, wysyłam CV na ogłoszenia, zarejestrowałam się we wszystkich możliwych firmach zajmujących się pośrednictwem pracy oraz w NAV. Dostaję jedynie standardowe odpowiedzi z podziękowaniem za złożenie oferty. Nigdy mnie nie zaproszono na rozmowę. Nawet do kantyny mnie nie chcą. Sprzątanie u Polek- żenada. Sama sobie mogę znaleźć domki do sprzątania i nie będzie na mnie ktoś zdzierał haraczu. Tylko, że ja nie chcę sprzątać. Nie po to studiowałam i zdobywałam doświadczenie zawodowe, żeby norwegom kible myć ;( Nie pchajcie się tu dziewczyny do mężów , chłopaków, narzeczonych. Tu wcale nie jest raj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
Witaj! Hmm tym co ktoś tam Sb pisze nie ma się co przejmować bo to tylko świadczy o tej osobie jaka jest -ja nie będę jej ublizac i wyrażać mojej opinii o takich osobach-poprostu nie bede się znizac do tak niskiego poziomu. ..i potem człowiek się zastanawia czemu wojny i niezgoda w świecie jak tu w tak małym kręgu zaraz ktoś się znajdzie kto ma takie żalosne poglądy O ooo to Twoja przyjaciółka tez jest tutaj z rodziną tez jestem tego zdania że jak już wiązać się z kimś to być razem a nie jakieś tam związki na odległość! Jeśli chodzi o mój numer personalny w Norwegii to nie mam go jeszcze bo mój chłopak stwierdził że jak nie mam pracy to on nie jest mi potrzebny...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlicjaBergen
....hmmm sprzątanie czy nie sprzątanie jak to powiadaja zadna praca nie hanbi a jak można jeszcze przy tym zarobić to czemu nie? Fakt życie jest tutaj nie tanie ale jak jest się tutaj z kimś to można odłożyć pieniążki nieporównywalne z tym co w Pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cordell
The manager http://martinimandate.com/tag/bars/ neurontin 400 mg indications The high street has picked up on this trend and Asos have a great version with Topshop and New Look giving it a more feminine edge with a skater style skirt. Wear with a cropped top like Rihanna if you've got the abs for it or a simple white T-shirt underneath will keep it chic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina oslo
Ja niewiedzialam ale zmienily sie przepisy , zeby dostac ten nr.norweski psl trzeba podjac prace to dopiero nadadza tak samo konto w banku , jak ktos nie pracuje nie moze zalozyc konta , przynajmniej tak mowi moj maz, ja jestem tego samego zdania ze jak sie jest w zwiazku to powinno mieszkac sie razem , wiadomo pieniadze wazne ale nie najwazniejsze, duzo osob tak robi ze np, sam facet tu pracuje a partnerka w Pl , czasem z dziecmi lub sama , ee ...zycie na odleglosc bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, bardzo mnie zasmuciła lektura tych wpisów, bo wynika z nich, że wcale nie jest tak kolorowo w Norwegii, jak tu się przedstawia... Mój mąż uczy się norweskiego, jest na początku b1, oboje znamy bdb j. angielski i myśleliśmy poważnie o tym, żeby za rok przenieść się do Norwegii, ale już na gotową pracę. Na początek mogłoby to być cokolwiek, wstępnie nawet szukamy pracy, wysyłamy czasem aplikację, żeby sprawdzić czy ktoś się odezwie, ale nie ukrywam, że jest to praca głównie przez polskie agencje, szukamy na portalach typu http://www.pracanorwegia.pl/ i inne z pracą za granicą. Czy jest opcja, aby znaleźć pracę bezpośrednio w Norwegii ale z PL? Ja jestem z wykształcenia przedszkolanką, mąż jest informatykiem i nie ukrywam, że liczyliśmy, że on znajdzie pracę bez problemu, jak tylko podciągnie norweski, co przez rok zamierza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×