Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

Gość przypadkiem
nie ja zawsze na konto polskie przelewam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana1111
cześć żabki ;) jest tu ktoś z okolicy Trondheim ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej :) Rozważam wyjechanie do Norwegii w poszukiwaniu pracy (i najlepiej osiedleniu się), ale słyszałam, że ciężko tam z pracą? Wiecie, nie chcę sama jechać w ciemno i zmarnować oszczędności, żeby na koniec wrócić z niczym. Wolę się na początku rozeznać, bo szukanie pracy przez internet to jakaś pomyłka... ;) I mam takie pytanie: jak patrzą na osobę z językami: angielskim i włoskim (średniozaawansowane), norweski (komunikatywny, ale pracuję nad nim), z licencjatem i doświadczeniem (3 lata w sklepie, ponad rok w banku)? Jest jakakolwiek nadzieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomoc w zamian za co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deimon
Pomoc w zamian za zajecie sie domem jesli Ci sie nie spodoba mozesz wrocic juz nastepnego dnia moge zaplacic za przeloty jak znajdziesz prace to mi oddasz albo odpracujesz praca typu obiad kolacja itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NorwegiaJestSuper
Mieszkam pod Oslo od miesiąca. Znalazłam pracę mimo braku znajomości norweskiego: sprzątam, ale w porządnej, norweskiej firmie :) Można znaleźć pracę bez norweskiego, choć żadnych fajerwerków się nie spodziewajcie: sprzątanie, opieka nad dziećmi, czasami jakieś kelnerowanie, ale też ciężko. Trudno dostać umowę na stałe, ja mam umowę na minimum 12 h w tygodniu, choć praktycznie robię pół etatu, tyle jest zleceń. Aktualnie siedzę nad druga magisterką, wrzesień obrona i będę mieć uprawnienia pedagoga specjalnego. Potem będę inwestować w norweski, żeby nie sprzątać przez cały kolejny rok Byłabym wdzięczna, gdyby odezwała się jakaś sensowna Polka, która pracuje tutaj w branży szkolnej, przedszkolnej lub ogólnie pedagogicznej :) Chętnie dowiedziałabym się kilku rzeczy. Życie tu jest rzeczywiście drogie, jeśli nie ma się stałej pracy i stałego dochodu. Wraz z chłopakiem jemy praktycznie same owoce i warzywa kupowanie u Arabów, no bo najtańsze i polujemy na promocje z mięsem (ostatnio kupiliśmy 8 paczek dobrego mielonego w "Meny" za 22 korony jedna). Jednak jeśli ma się dochód na poziomie 20000 koron miesięcznie (a nie jest to trudne, jeśli zna się choć trochę norweskiego), to życie jest tu bardzo tanie. Poza tym z Oslo do Szwecji jest rzut beretem, a tuż za granicą ceny spadają o 70% (to nie żart). Trzeba kombinować, ale warto! Mimo, że jestem tu dość krótko, jestem bardzo zadowolona. Tylko się języka nauczyć i nie ma problemu z pracą, życiem i całego tego polskiego syfu i zawiści ;) Jeśli się zastanawiasz nad wyjazdem, nie wahaj się ani chwili. Będzie coraz trudniej, bo imigrantów jest coraz więcej. I jeszcze raz proszę, żeby odezwała się jakaś Polka z branży edukacji, jeśli jest :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jestem od niedawna w Norwegii, a dokładnie w okolicach Bergen. Mam problemy ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy, nie znam języka norweskiego, jedynie angielski na poziomie komunikatywnym. Bardzo proszę o pomoc, o jakieś namiary na firmy, linki lub cokolwiek, które zatrudniają nowicjuszy bez języka. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkarolaa
Witam. Obecnie mieszkam w Polsce ale mam zamiar przeprowadzić sie do Norwegii na stałe. Mój mąż dostał tam propozycje pracy. Jestem w 3 miesiącu ciąży i w związku z tym mam pytanie. Czy jak wyjdziemy tam za jakiś miesiąc to bedzie przysługiwało nam jakieś becikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zycie nawet jest drogie jak sie zarabia full time w norwegii? kazdy mowi ze drogo drogo jak sie pracuje full time to tez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka654
Cześć. mam do was małe pytanko.... czy wie któraś z was czy w okolicach haugesund znajdę jakąś prace???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, mieszkam w Polsce, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przeprowadzką (Norwegia, Szwecja)...tylko, że nie znam tam nikogo, wyjechałabym w ciemno - "na żywioł" :-)... czy ciężko jest coś znaleźć do zamieszkania ( żeby się gdzieś po prostu na początek "zaczepić") ?? no i oczywiście znaleźć jakakolwiek pracę (sprzątanie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do deimon 2014.08.16 "Witaj! Moge pomoc w znalezieniu pracy w Bergen i dac zakwaterowanie moj nr536807468 deimon 2014.08.17 Pomoc w zamian za zajecie sie domem jesli Ci sie nie spodoba mozesz wrocic juz nastepnego dnia moge zaplacic za przeloty jak znajdziesz prace to mi oddasz albo odpracujesz praca typu obiad kolacja itp " czy Twoja propozycja , oferta jest nadal aktualna?? anjamk@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka654
Dziewczyny pomóżcie znaleźć prace w okolicy etne, hordaland lub vindafjord bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DaGa36
Dziewczynki kochane......a może ktoś słyszał o pracy dla 30letniej kobiety, z biegłą znajomością angielskiego (13 lat spedzonych w Stanach) i sporym doświadczeniem w pracy w przedszkolu i żłobku w STAVANGER???? Właśnie obecnie poszukuje pracy..... (jestem również w trakcie nauki norweskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, przymierzam się do wyjazdu za pracą do Norwegii, póki co czytam sobie jak tajm w ogóle wygląda życie http://www.pracanorwegia.pl/zycie-w-norwegii,2,2,294,197,294 - może polecicie jakieś blogi - któraś z Was może prowadzi? żeby sobie o takiej szarej codzienności poczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, widzę, że na tym portalu http://www.pracanorwegia.pl/ znajduje się parę sensownych ogłoszeń, chętnie poprzeglądam. A Ty poszukujesz tam pracy, że interesuje Cię życie w Norwegii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Wiecie jestem opiekunka, ale chciałabym zrobić sobie numer.personalny i nie wiem jak to legalnie wszystko załatwić? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thandturabar1989dgvai
a co mam za przyszlosc w polsce,tutaj jest o wiele lepiej..... lalalala Jasne http://www.calloon.com/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, podbijam pytanko: jak szukać pracy w Norwegii? czy przez taki portal http://www.pracanorwegia.pl/ czy może znacie jakiś norweski, żeby można było też bezpośrednio wysyłać? znam dobrze angielski, nie znam jeszcze norweskiego, ale zaczęłam naukę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linwood
Withdraw cash where can i purchase clonazepam âÂÂItâÂÂs extremely valuable,â Antrel Rolle said of Amukamara being cleared. âÂÂYou want to have all your guys, all your key weapons. We all know that Prince is definitely an asset to this defense. HeâÂÂs come along great so far and heâÂÂs been playing outstanding for us. WeâÂÂre looking forward to him continuing that.âÂÂ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20lat w Szwecji
Poza tym z Oslo do Szwecji jest rzut beretem, a tuż za granicą ceny spadają o 70% (to nie żart). x oj wydaje mi sie ze to jednak zart , owszem w Szwecji jest taniej ale to 10 gora 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stifundaulen1984fiuqr
no ja jestem z Koszalina,a Ty Czarna skad...my wracamy na jakis czas do Polski,ale nie chcemy tu zostawac na stale.wole zyc w Polsce.Tutaj zycie jest za drogie,idziesz do sklepu nic prawie nie kupisz a takie sumy wydajesz,ze szok,[a wcale nie jestem skneruska]tylko,ze do ich zarobku dostosowane sa ceny i dla Norwegow to normalne,a gdzie jeszcze sie ubrac...najgrsze to ceny fajek,jak sobie przelicze ile paczek mam w Polsce za jedna kupiona tutaj,to normalnie krew sie we mnie gotuje,ale nalog to nalog.ale nie narzekam bo nie ma takiej wielkiej tragedii,jak wracamy do Polski to sobie mozemy poszalec,a wtedy czuje sie jak Carington. lalalala Jasne http://bp7.org/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up.. do góry piszcie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeukersmecon1979ziihb
mozecie mi powiedzc , jakie sa mniej wiecej ceny wstepow do muzeow i czy moze jakis jest dzien bezpolatnego zwiedzania? I co polecacie? Jasne http://i.ex.lv/ayRN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foster
What's your number? home improvement loan interest rates Does the US truly believe that derivative instruments are in any way something to believe, accept, respect, or have confidence in? And I don’t hoard gold – I am too poor. The money may all be an abstraction and intelligent people understand that to their bones, but the 99% may actually believe it means something tangible. 99% can be wrong. Lincoln thought one could fool all of the people some of the time – and that’s everyone. Some of the time may be enough to doom ships and states.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja mieszkam w oslo juz 2 lata, ale nie mam znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Theron
I was made redundant two months ago bimatoprost ophthalmic solution (latisse generic) The White House has a similar online petition platform called We the People. Launched by the Obama administration in 2011, it guarantees responses to petitions that accrue 100,000 signatures within 30 days.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grady
Could I have , please? zithromax 1000 mg iv Since BlackRock bought Merrill Lynch Investment Managers in 2006, it has focused on getting more of its retail funds sold through the platforms of third-party broker-dealers other than Merrill Lynch, Porcelli said. The firm's mutual fund penetration at broker-dealers other than Merrill has jumped to 5 percent from less than 1 percent in 2006. "We are in the top three or four (fund groups) at every firm we do business with," Porcelli said.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×