Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzidka24

polki z Norwegii odezwijcie sie.......

Polecane posty

Gość olaf123456
witam chcialbym z całą rodziną 2+2 wprowadzić się do norwegi na stałe nieznam języka norweskiego ani angielskiego chciałbym kuppić dom lub mieszkanie za gotówkę i normalnie pracować i żyć do tej pory w polsce żyło się nam oki ale praca się skończyla i klops napiszcie ile potrzebuje na przeżycie dla rodziny na miesiąc i ile kosztuje domek lub mieszkanie i w jakim miescie najlepiej mieszkać jesli chodzi o prace .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj oj nie bedzie łatwo
jak zamierzasz pracować nie znając języka? Angielski tez już nie wystarczy - będzie trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaf123456
a z językiem jest łatwo znaleść prace czy też trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolll74
A ja mam takie pytanie czy lepiej pracować w NO i wysyłać kase dla rodzinki do polski czy lepiej sprowadzić rodzinkę do No . tzn zona, dzieci 16 lat i 2 lata. Norwegia to piekny kraj i chciał bym wychować tu dzieci ale chodzi o finanse. Co lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka40
nauczycielki lub asystentki nauczycieli w prezdszkolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka40
Nauczycielki lub asystentki nauczycieli w przedszkolu.Proszę o informacje- na czym polega Wasza praca, a dokladnie na czym polega przygotowanie się do zajęć nastepnego dnia? No i jak wyglada prowadzenie dokumentacji grupowej; obserwacje, diagnozy, sprawozdania semestralne i inne. A pomoce dydaktyczne na zajęcia też robicie? no i ozdoby np. na okna , dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ellia83
Witam wszystkich.Niedługo wybieram się do Norwegii i chciałaby zadać kilka pytań ,jeśli mogłabym prosić HBO o jakiegoś maila czy skaype to byłabym wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja rowniez wlasnie przybylam do sandnes,ktos z okolic??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela79ela1
Hej wszystkim. Pisałam tu jakieś 2 lata temu. Nie byłam pewna czy ja i moja rodzina, szczególnie dzieci, poradzimy sobie tutaj w Norwegii. Zastanawiałam się czy się tu przeprowadzić. Teraz jestem bardzo zadowolona. Dzieci chodzą do przedszkola i do szkoły a nawet na aks, to taka świetlica szkolna. Świetnie sobie radzą z norweskim i ogólnie ze wszystkim tutaj. A ja... byłam na kursie norweskiego, później poszukiwania pracy a teraz jestem zadowolona bo pracuję w kantynie i lubię to robić. po pracy wykupiłam sobie dodatkowy kurs norweskiego, bo do płynnego dużo mi brakuje, ale nie poddaję się. Codziennie powtarzam sobie że dałam radę pogodzić opiekę nad dwojgiem dzieci 3 i 7 lat z pracą. I Cieszę się, że codziennie mogę przytulić się do swojego męża. Dużo jeszcze nauki przede mną ale jak ktoś chce to da radę. Pozdrawiam wszystkich, którzy się wahają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak zacyznalas? gdzie mieszkalas? jak znalazlas prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do GOŚĆ Najpierw poszłam na kurs językowy, bo żadnego słowa nie znałam po norwesku (po angielsku też nie). To był kurs prowadzony przez polki. Bardzo byłam zadowolona z tego kursu. Dużo się nauczyłam. Zapisałam dzieci do przedszkola, obecnie starsza córka chodzi już do szkoły a po lekcjach na aks, to taka świetlica szkolna, a syn nadal do przedszkola. Ja poszłam na kurs poszukiwania pracy organizowany z navu. Najpierw miałam teorię później praktykę. a później dostałam tam pracę. Myślę,że ten kurs jest fajny, ponieważ mając praktyki nie jesteś już taka anonimowa, taka następna osoba z listy. Przez praktyki możesz zaprezentować siebie. Tylko trzeba z tego skorzystać. Radzimy sobie tu razem z mężem bez dziadków do pomocy. Mąż rano zaprowadza dzieci do przedszkola a ja je odbieram. później obiadokolacja, pomoc w lekcjach, mycie i spanie. Ale uwielbiamy weekendy, kiedy jesteśmy wszyscy razem, bo to jest najważniejsze. Rodzina musi być razem. Ps. Fajne do nauki języka są książki dla dzieci. Często je kupuję na loppemarketach. A co do mieszkania, to mąż je wcześniej wynajął. Dla niego samego było ok. ale jak my dojechaliśmy to zrobiło się trochę za małe i je zmieniliśmy na większe. W następnym roku chcemy kupić własne. Mam nadzieję,że znalazłaś odpowiedzi na swoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania320
Witam, Ja jestem tu od marca tego roku. Nie znam jeszcze języka norweskiego,ale chcę nauczyć się go jak najszybciej. Moje dzieci syn (prawie 13 lat) i córka ( w tym roku 5 lat) pojdą tu do szkoly. Od kilku dni mam numer personalny i dopiero od niedawna odczuwam nepokój związany ze zmianami jakie nas czekają.Mąż tu pracuje ma stałą pracę ,komunikuje się po angielsku ,a ja niestety ani angielski ani norweski (znam tylko kilka słow). Jak ja dam radę ? ehh boję się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich :) we wrzesniu mamy zamiar z całą rodzina( mąz, ja i 4-letnia córa ) wyjechać do Bergen. moja przyjaciółka z mężem na czas szukania pracy wezma nas do siebie. mysle ze maz powinien pojechac sam na poczatek, ale juz kilka lat tak osobno zyjemy przez prace- do tej pory pracowal w Niemczech... powiedzcie mi tak szczerze z kobiecego punktu widzenia ;) jak jest z zaklimatyzowaniem sie tam, jak z praca? Bo opinie sa podzielone. Maz naprawde duzo potrafi- budowlanka, stolarka itd ma papiery i referencje ale czy to wystarczy...zna niemiecki i angielski- podobnie jak ja. Ale martwie sie czy dziecku tam bedzie dobrze, co ze szkola i w ogole. pewnia kazda z was tak miala....doradzcie cos... :) z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda.2.2
Witam Was Wszystkie :) W Norwegii znalazłam się praktycznie z tego samego powodu co większość Was kochane Kobietki - mój mężczyzna pracuje w tym kraju w stoczni już 6 lat, a ja w tym roku skonczyłam studia i postanowiłam do niego dołączyć. Mieszkamy w Brattvagu. To małe miasteczko. Nie znam języka norweskiego. Z angielskim jest znacznie lepiej, ale też do świetności dużo mi brakuje. Od dwóch tygodni szukam pracy. Tu zaczyna się problem... Zaniosłam cv doslownie wszędzie niestety nikt się nie odezwal. Nie mamy dzieci. Bardzo chciałabym pracować tymbardziej, że utrzymanie w tym kraju jest bardzo drogie. Może macie jakieś pomysły? Jakieś rady? Może mieszka ktoraś z Was gdzieś w pobliżu? Liczę, że jakoś nam się ułoży. Pozdrawiam Was i życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zapisz się na kurs norweskiego? Słyszałam ,że są jakieś kursy pomagające szukać pracy...ale w praktyce to sprawdzę dopiero za miesiąc :) Masz większe możliwości bo jesteście sami....Mimo wszystko życzę powodzenia!! To jednak nie mit, że życie tam sporo kosztuje? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedzcie jak tam jest pogoda u was? czy często pada? czy jest zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda.2.2
Życie jest tu bardzo drogie, a w szczególności mięso, sery, warzywa i owoce, ogólnie mówiąc żywność jest tu chyba najdroższa. Z kosmetykami i środkami czystości nie jest jeszcze najgorzej. Jeśli macie taką możliwość to weźcie dużo rzeczy z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cenna rada :) dzięki ! a powiedzcie - naprawdę jest taki rygor w stosunku do wychowywania dzieci? ( słynne zakazy całowania w usta na przywitanie i pozegnanie,zwrocenie uwagi dziecku, badz przygladanie sie rodzinie jak dziecko jest smutne w przedszkolu) mam core 4 lata i slyszalam, ze bardzo sie przygladaja polskim rodzinom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze jedno- jak jest z ubezpieczeniem? wyjezdzamy ale maz narazie dopiero bedzie szukal pracy, teorertycznie jedziemy w celach turystycznych bo zatrzymujemy sie na miesiac u znajomnych i w tym czasie szukamy pracy i mieszkania. Mam tu ubezpieczenie ale okazalo sie ze tam nie bedzie obowiazywalo ( podstawowe) Czy majac karte z NFZ , która ubezpiecza nas za granica mozemy korzystać bezplatnie z lekarza czy lepiej wykupic jakies ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskakarolcia
nie wiem gdzie ty slyszalas o zakazie calowania dzieci w usta czy innych, ale pewnie w TVN. Sa to bzdury....Musialam zabrac glos, bo az sie we mnie zagotowalo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate45324
Proponuję ofertę pracy dodatkowej, zdalnej. Polega ona na wykonywaniu zadań polegających m.in na pisaniu opinii produktów, stron, rejestracji w różnych portalach, udostępnianiu postów na facebooku etc. Wypłaty dokonywane są w ciągu 2 dni roboczych na konto w wysokości 50 zł. W ciągu miesiąca można zarobić nawet do 450 zł, zależy od zaangażowania. Podatku nie płacimy, portal rozlicza się sam. Aby aktywować konto należy przesłać scan lub zdjęcie legitymacji w celu potwierdzenia bycia uczniem/studentem. W celu uzyskania więcej informacji zapraszam tutaj : https://www.inclick.pl/?pb=d6b5dcd4e96b0e3fc91bf4a3ec671d0c Ja zawsze służę pomocą i infomacją Wystarczy się zarejestrować, praca jest legalna, portal wypłacalny, nie ponosi się żadnych kosztów i zawsze można przestać korzystać bez żadnych konsekwencji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie chciałam zasięgnąć opinii jakiejś " normalnej " mamy , która tam wychowuje dziecko :) dzięki za odp :) Powiem szczerze , ze i w tv i w internecie zdarzały sie sygnały o takich sytuacjach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedzcie jeszcze prosze, jak jest ze służba zdrowia? chodzi glównie o kwestie dziecka- corka jest alergiczka, czesto lapie kaszel i katar..jak wyglada w Bergen sprawa lekarzy, bedziemy miec poczatkowo ubezpieczenie turystyczne, dopiero jak maz dostanie umowe na stale przejdziemy na jego ubezpieczenie. Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zrezygnowana~
Hej! Myślimy z narzeczonym od dłuższego czasu nad wyjazdem do Norwegii. W Polsce kryzys, on od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy w zawodzie (inżynier budowy) tutaj w Polsce już od roku. Wysłał już mnóstwo cv z nav.no, finn.no itp, i tylko kilka się odezwało, ale w ostateczności odmówili pracy. Zna perfekcyjnie angielski, jednak norweskiego ani trochę. Powiedzcie, proszę, jak można tam się dostać, znaleźć pracę tutaj z Polski. Adecco niestety nie pomaga - za małe doświadczenie. Niestety nie mam tam nikogo kto by mógł pomóc w jakikolwiek sposób z pracą. Poradźcie coś, jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech narazie szuka pracy jako zwykly budowlaniec,pomocnik.Zeby sie tylko zachaczyc,poznac kraj,rynek pracy i nauczyc sie jezyka.Tutaj prawo budowlane i sposoby budowania roznia sie od polskich norm.Takze polskie wyksztalcenie jako inzynier,szczegolnie bez doswiadczenia nie jest czym atrakcyjnym dla norweskiego pracodawcy.Wiec narazie dyplom do szuflady.Zalapac sie na budowe jako zwykly pracownik.Zdobyc doswiadczenie na norweskich budowach,nauczyc sie jezyka norweskiego.Poznac roznice miedzy Polska a Norwegia.A potem mozna bedzie dyplom z szuflady wyciagnac i zaczac sie starac o lepsza posade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Chciałbym dowiedzieć się jak jest z pracą dla kobiet w norwegii czy jest bardzo ciężko jak się nie zna języka czy warto zaryzykować i wyjechać czy zostać w polsce i się nie pchać?proszę o odpowiedzi osób które tam są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coraz ciezej dostac prace bez dobrej znajomosci j.norweskigo.Nawet w firmach sprzatajacych chca z norweskim.Jak znasz dobrze angielski to jeszcze mozna sie zachaczyc na jakies sprzatanie,ale nic pewnego,bez umowy na stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny :) probowalyscie robic przelew z Norwegii do Polski przez stronke transfer24.eu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×