Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do re mi fasola

Jaką wyprawkę kupić dla lipcowego dziecka?

Polecane posty

Zatroskana> u nas półśpiochy świetnie się sprawdzają o wiele lepiej niż śpiochy. Tylko zamiast kaftanika proponowała bym jednak body . Są o wiele wygodniejsze dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiedzcie
body lepsze bo sie wlasnie nic nie podwinie polspiochy sa ok ale kaftaniki to najwyzej na body z krotkim zalozyc kaftanik z dlugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
koralik :) buzka :D Body mam juz sopry zapas :) bo sie mi wydawaly najwygodniejsze - a jak bedzie cieplo i dziecko tez juz sie ze swiatem oswoi to i w samym body moze na spacer jechac :) kupilam takei z krotkimi rekawkami wiec stad szukam czegos z dlugimi i pomyslalam o kaftanikach i do nich polspioszkach. Pajace ze dwa moze kupie na poczatek bo mi sie wydaje ze jak tylko prognozy sie spradza to nie za wiele z nich pozytku bedzie :) Dresik kupilam na wszelki wypadek bo i chlodniejszy dzien moze sie zdarzyc :) To jak juz moge to zapytam jeszcze co z posciela do wozka?? czy kupowac? czy po prostu kocyki sie sprawdzaja lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
a czy laktator jest konieczny?? czy jest potrzebny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hira
CZeść, ja jako pościeli używałam dużej poduszki z kompletu pościeli dla dziecka, dawałam ją na dno wózka w poprzek:) na to dawałam pieluszkę, żeby nie grzało za bardzo od spodu ale było miękko a przykrywałam rozłożonym rożkiem:) miałam cały komplet z Drewexu więc akurat pasowało kolorystycznie z tą poduszką (bardzo cieniutką) na dole i tym rożkiem. Poduszki pod główkę się nie daje ze względu na kręgosłup. A laktator się przyda jeśli chcesz wrócić prędko do pracy i długo karmić swoim mlekiem. Może Ci ktoś pożyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Dzieki Hira :) znaczy na poczatku laktator nie bedzie potrzebny skoro bede karmic? a potem przy powrocie do pracy trzeba sie rozgladnac :) dzieki wielkie :) niby czlowiek tyle wie a jak przyjdzie co do czego to metlik w glowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Dzieki Hira :) znaczy na poczatku laktator nie bedzie potrzebny skoro bede karmic? a potem przy powrocie do pracy trzeba sie rozgladnac :) dzieki wielkie :) niby czlowiek tyle wie a jak przyjdzie co do czego to metlik w glowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Dzieki Hira :) znaczy na poczatku laktator nie bedzie potrzebny skoro bede karmic? a potem przy powrocie do pracy trzeba sie rozgladnac :) dzieki wielkie :) niby czlowiek tyle wie a jak przyjdzie co do czego to metlik w glowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Dzieki Hira :) znaczy na poczatku laktator nie bedzie potrzebny skoro bede karmic? a potem przy powrocie do pracy trzeba sie rozgladnac :) dzieki wielkie :) niby czlowiek tyle wie a jak przyjdzie co do czego to metlik w glowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie podobno
noworodki (i niemowlaki???) musza spac bez zadnej poduszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie podobno
noworodki (i niemowlaki???) musza spac bez zadnej poduszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj nieeeeeeeeee
zadnych podusze, bo kregoslup poleci:( przescieradlo, ceratka i ewentualnie kocyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuj kaftanikow
mi wystarczal kocyk, na pewno jakies przescieradelko pod materacyk w wozku no i cerata - tak jak powiedzial/a oj nieeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie podobno
nawet jaska nie? to dlaczego sprzedaja komplety z poduszka? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam takie pytanie
czy do pieluszek tetrowych wkłada się ceratkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupuj kaftanikow
sprzedaja bo licza na zysk a czemu nie korzystasz z jednorazowych? jesli stawiasz na tetrowe to pamietaj, ze dziecku wtedy latwiej moze sie skora odparzyc, nie dawaj ceraty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam takie pytanie
je3szcze nie korzystam z żadnych pieluch, bo rodzę w lipcu, ale wszyscy mówia mi, żeby oprócz jednorazowych kupić także tetrowe Podobno zdarzaja sie uczulenia na jednorazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hira
Do Zatroskanej:) mi laktator był potrzebny dopiero jak poszłam do pracy na szkolenie dodatkowe które robiłam dla siebie na urlopie macierzyńskim (ok 3 mies.), wtedy z Małą zostawała moja mama i odciągałam rano pokarm z dwa razy a mama jej później dawała mleko.Jak masz nawał pokarmu po porodzie to podobno nie należy ściągać laktatorem bo Ci się naprodukuje jeszcze więcej:) wtedy odciągasz ręcznie:) tylko tyle żeby zeszło napięcie z piersi. A zresztą produkcja się sama normuje w krótkim czasie. W razie zapalenia rewelacyjne są podobno okłady ze zmrożonych i potłuczonych tłuczkiem do mięsa (trochę) liści kapusty. a ja mam takie pytanie-kup sobie parę pieluch tak jak radzą dziewczyny ale nie za dużo- ja miałam z 20, koleżanka 4 i też starczyło, jak nie bedzie uczulenia to wykorzystasz je do wszystkiego:) mi teraz służą jako duży śliniak:) a jak moja miała odparzenia to smarowałam jej maścią - Tormentiolem-też polecała położna ze szkoły rodzenia, kosztuje chyba 7-10zł i jest super, tylko nie na ranki a smarować odparzenia. Bardzo fajnie pachnie. Aha ja polecam jeszcze jak któraś będzie miała problemy z za małą ilością mleka, napar z Fitomixu-to są zioła mlekopędne w torebeczkach-kupuje się w aptece a są dużo tańsze od herbatek laktacyjnych-po ok.5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy możecie podpowiedzieć mi
jaki rożek mam kupić? miękki, czy usztywniany matą kokosową (albo czyms podobnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w 30 tc
a ja chyba kupie taki z kokardka: http://www.allegro.pl/item190806274_h_rozek_z_kokardka_mega_wybor_wyprzedaz_.html oglądałam różne rozki w sklepach i nie mogłam sie na nic zdecydować, poniewaz nie bardzo podoba mi sie ich materiał, jest szorstki w dotyku. Tak samo z pościelą. Czy po wypraniu zrobi sie gładszy? Bo teaz przypomina wykrochmalona lnianą ścierke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rożek
mozna prać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaj mam pytanie
czy posciel do wózka jest w 1 rozmiarze? Bo do łóżeczka może byc 120 lub 130 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też spodziewam się czerwc./lipcowej dzidzi, rożek postanowiłam zastąpić bawełnianym kocykiem, pieluchy planuje pampersy, ale jaki rozm. ten najmniejszy, NEW BORN? kosmetyków na razie nie kupuję bo w szpitalu położne używają swoich i potem mówią od razu na które z nich dziecko jest uczulone, bodziaki kupiłam 6 szt. na 56, bo ponoc dziecko małe, ale teraz jak was czytam to chyba dokupię kilka na 62..... w ogóle mam plan ciuszki kupić tylko takie na teraz, czyli po kilka par na 56 i 62 body i do tego spodenki, i bluza jakaś, a resztę kupować jak dziecko będzie już z nami, tylko nie wiem czy taki plan się sprawdzi? Szkoda kasy na wtopy, tak to już bym wiedziała na 100% co mi potrzebne a co nie.... Paulko - co myślisz? czy będzie czas żeby wyskoczyć w międzyczasie po jakiś dodatkowy koc, laktator, etc.? odpuszczałam sobie kompletowanie wyprawki a teraz nie wiem w co ręce włożyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle kupić Pampersy, Huggiesy czy jeszcze jakieś inne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
oczywiscie ze bedzie czas (to tez zalezy czy bedziesz miala z kim dziecko zostawic na godzinke). ALe wydaje mi sie ze nie ma sensu kupowac wszystkiego na zapas. Ja tez bede kupowac pare sztuk (5-6 szt) na 56 i kilka na 62. Bo z 56 dzieci ponoc szybko wyrastaja. I nawet grubszego kocyka nie kupuje poki co, bo kupilam polarowy i mysle ze na pierwsze miesiace starczy. Poza tym kupie rozek i ten becik co wczesniej linka wkleilam. Tylko poscieli kupie sobie wiecej od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
pampersy. Przynajmniej na poczatek. bo sa sprawdzone. Na huggiesy dzieci miewaja uczulenia, a happy dla chlopcow podobno sie nie nadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Laaalooo a jaki wozek wybraliscie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×