Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość vanili

Dieta strukturalna - rewelacja! 2-4 kg w ciągu tygodnia.

Polecane posty

Gość kasia kasia kasia
POMARAŃCZOWY 200 kcal WZMACNIAJĄCY, UZUPEŁNIAJĄCY WITAMINY I MIKROELEMENTY świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy - 250ml pokrojona figa suszona morela (wcześniej namoczona w wodzie lub soku jabłkowym) łyżeczka siemienia lnianego łyżeczka zarodków pszennych łyżeczka drożdży piwnych :P czy tylko wycisnąć sok/wyjdzie kieliszek/ czy można zmiksować pomarańczę? wtedy jest gęsty ten sok jak robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia kasia
KOKTAJL UPIĘKSZAJĄCY SKÓRĘ 1 szklanka soku z marchwi 1 morela-moze byc suszona 1 suszona figa 1/2 banana lyzeczka kielkow pszenicy lyzeczka zarodkow pszenicy 2 lyzeczki platkow owsianych 1 lyzeczka pestek dyni Wszystkie podane skladniki dokladnie zmiksowac :P doradżćcie, jak zrobić sok z marchwi? mogę utrzeć i zmiksować? dla 2 marchwek wiecej mycia sokowirówki niż jedzenia wszytko robie blendwygodnej sokowirówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia kasia
huraganka niektóre markety mają wszystko w jednym m-cu a kiełki mogą być gotowe w pojemnikach musisz sprawdzić śliwko, morele tam, gdzie dodatki do ciast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mylcie platkow owsianych z otrebami owsianymi my mamy dodawac otreby bo to one wymiataja zlogi zamiennie z zarodkami zarodkow nie widzialam za to otreby w kazdym markeci na dziale ze zdrowa zywnoscia natomiast moszczyn kupilam w sklepie zielarskim 3,5 zl za 50 gr dwie lyzki zalalam wrzatek i pod pod przyktyciem a potem dodalam do koktailu to ma dzialanie bardzo moczopedne nie polecam na noc bo wstawalam 5 razy i z sila wodospadu wiec rano bedzie ok. znalazlam mleko sojowe w proszku na 4litry koktaili melasa trzcinowa tez w sklepie zielarsko medycznym sok z brzozy ma podobne dzialanie moczopedne wiec mozna zamiennie z morszczynem pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
Yeez morszczynu tylko 1/2 łyżeczki do koktajlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
zalewasz wrzątkiem odczekasz i miksujesz znalazłam taką informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
Koktajl nr 1: - 200 ml soku brzozowego - 1 plaster ananasa - 1/2 obranego jabłka - 1 morela suszona - 1 łyżeczka zarodków pszennych - 1 łyżeczka otrąb pszennych Koktajl nr 2: - 200 ml świeżo wyciśniętego soku ze średniego grejpfruta - 1 łyżka żurawin suszonych - 1 łyżka pestek dyni - 1 łyżka otrąb owsianych Koktajl Czekoladowy - 200 ml jogurtu lub mleka (sojowego, ryżowego, owsianego) - 1 łyżeczka kakao - 1/2 banana - 1 łyżeczka płatków migdałowych - 1 łyżeczka melasy trzcinowej (lub cukru trzcinowego) - 1 łyżeczka ziaren słonecznika Koktajl Wiśniowy - 200 ml jogurtu lub mleka (sojowego, ryżowego, owsianego) - 100 g wiśni - 1 łyżeczka zarodków pszennych - 1 łyżeczka melasy trzcinowej - 1 łyżka suszonej żurawiny Koktajl Zielony - 200 ml kefiru - 1/2 małego dojrzałego awokado (30 g) - 1 łyżka soku z cytryny - 1 łyżka siekanej zielonej pietruszki - 1 łyżka otrąb owsianych /tu bez morszczynu../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
są eliksiry i koktajle wydaje się ,że dr je modyfukuje i mozna je zamieniać skaładnikami np sok brzozowy zieloną herbatą koktajl o właściwościach oczyszczających i uzupełniających przeciwutleniacze: należy zmiksować - 250 ml zielonej herbaty - 1/2 zielonego ogórka - łodygę selera naciowego - 1/4 zielonej papryki - łyżkę zarodków pszennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
Koktajl czerwony (150kcal) profilaktyka chorób cywilizacyjnych (miażdżyca, nowotwory) -250ml soku pomidorowego -50g tofu lub tuńczyka w sosie własnym -1 łyżeczka kiełków -1 łyżeczka siemienia lnianego -1 ząbek czosnku -5g drożdży piwnych koktajl z weekendówki: -300ml soku pomidorowego -1/2 puszki tuńczyka w sosie wł. lub 40g tofu lub fety -1 łyżka siemienia lnianego -1 ząbek czosnku -1/2 łyżeczki morszczynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
1 łyżeczka melasy trzcinowej (lub cukru trzcinowego) ...nie polecam malasy jest lepka, gęsta, ręce się kleją mnie odrzuca tuńczyk ale każdy ma swoje upodobania i na szczęście są zamienniki proste są koktajle z weekendowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka z p.
co jest strukturalne? tzn. które produkty? żywność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huraganka
A robiłyście to weekendowe odchudzanie?Bo chyba od tego zacznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Ja właśnie jestem na weekendowej (co z tego, ze dziś czwartek :-)) Koktajle są smaczne i w miarę sycące. Czuję, ze żołądek jest pusty, ale w brzuchu nie burczy. Da się wytrzymać. TYle, że musialam wprowadzić małą modyfikację - zmieniłam trochę godziny koktajli, aby ostatni pic o godz. 16 ((wszystkie koktajle robię sobie w pracy pomiędzy 7 a 16), ponieważ wieczorem miałam coś jeszcze do pozałatwiania na mieście i do domu wracam dopiero przed g. 20. Natomiast w weekend trudno mi być na samych koktajlach, aby mąż nie komentował, ze znowu się odchudzam :-) i aby nie musieć tłumaczyć się rodzinie dlaczego nie jem :-) Moja wyjściowa waga to 68 kg. Jestem ciekawa ile będzie jutro rano. Potem mam zamiaer odchudzać się strukturalnie. Zarodki kupiłam w większm spożywczym (na półce ze zdrową żywnością, albo z płatkami owsianymi) - jakieś 3 zł. Morszczyn zamówiłam z Allegro - razem z przesyłką zapłaciłam 15 zł (100 g). Nie namaczałam go przed dodaniem do koktajlu. mam pytanie - czym miksujecie koktajle? Ja mam stary mikser kielichowy, ale teraz dodatkowo kupiła sobie nowy (aby mieć też w pracy) i oba miksują tak sobie - tzn. banan, jogurt itp OK, ale np. suszone owocee się na papkę nie zmiksują. Także jak wrzuciłam avokado w kawałkach, to częśc się zmiksowała, a część tylko drobno pocięła. Ponadto jak jest coś twardszego (np. wrzucam mrozone maliny), to po krótkim miksowaniu muszę łyżką trochę pogmerać, aby się owoce inaczej ułożyły - inaczej smiksuje się tylko to, co jest na dnie. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka z p. Tu masz listę produktow strukturalnych: https://www.dietastrukturalna.pl/produkty-zalecane-w-diecie-strukturalnej/p16 Skarpetka - ja kiedyś miałam melasę którw wyglądął jak cukier trzcinowy - więc myślę, że do rozbełtania w koktajlu jak najbardziej OK. Jest też catering z dietą w wiekszych miastach - nawet chciałam się na niego skusić, ale stwierdziłam, że pokombinuję na razie sama, bo catering jest potwornie drogi jak na moją kieszeń - 59 zł/dzień (przywożą CI do domu rano 5 posiłków na cały dzień) - jak ktoś nie ma pomyslu na komponowniae diety i czasy, a ma kasę, to rozwiązanie jest super. Póki co robię sobie jedzonko sama :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
🖐️ cześć Agawa_Agawa fajny pomysł z miksowaniem w pracy i to,że w domu jak gotujesz, to się można łatwo poddać... moim zdaniem , mamy przepisy i można zrobić świeży koktajl; tym bardziej ,że niektóre owoce szybko ciemnieją...w dodatku jak masz składniki typu dodatki - simię, słonecznik..to sam koktajl wychodzi w cnie jogurtu, a o niebo zdrowszy! mam blender do mixera , ale ma siłę, bo na 1 biegu rozdrabnia jabłko, pomarańcze... marchew muszę spróbować, może da radę robi mix szybko kupiłam tylko mały dzbanek z podziałką, łatwiej odmierzyć 200 ml jogurtu czy mleka..jak wyjdzie koktajl gęsty , nie przelewam , tylko łyżeczką z niego wyjadam, bo dużo osadza się na ściankach..oczywiście jak ktoś woli rzadki, można dodac wodę ..lub przelać do pojemnika i zabrać do pracy lubię świeże...i to moment zrobię, nie zabieram na wynos.. widziałam takie blendery z pojemnikiem np. Bosha, może byłby mocny, ale nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
Agawa_Agawa suszone owoce moczy się w wodzie, namiękną i mixujesz można wieczorem namoczyć i do pojemnika, bo rano wiadomo problem chodzi o to,żeby wszystkie składniki były rozdrobnione, pić powoli, lepiej się wchłaniają mój rozdrabnia siemę, słonecznik czasem daję siemię całe, ale powinno się miksować, chodzi o ten olej lniany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
wyczytałam ananas kupować świeży, pokroić i do zamrażarki we woreczkach lub pojemnikach chodzi o to, że z puszki ma wyższy indeks glikemiczny, więcej cukru a my przecież jesteśmy na diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazella
zdrowa dieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
piję soki owocowe rano mixuję np kiwi, pomarańcze, jabłka tak ok. szklanka i powiem tyle, jak mnie po nich rano goni tak mi się wydaje są słodkie, geste i może to być jeden posiłek kombinuje jak mogę,żeby waga spadła ..dziś zostawiłam na basenie okulary, to jutro jak nie kupię , basen odpada! a wraz z tym 300 kcal nie spale i 40 pl strace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiejska
Dziewczyny mam propozycję jak" dosmaczyć" ten złoty koktajl, bo dla mnie jest mdły. Dodajcie trochę cynamonu i jest dużo lepszy i przede wszystkim dla mnie sycący najbardziej z tych co piłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
Wiejska masz na myśłi ten pomarańczowy? dajesz sok? czy z tym miąższem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiejska
Nie, ten z 200 ml mleka sojowego, namoczonymi morelami, 5g. figi, siemieniem lnianym i otrębami owsianymi. To wszystko miksujesz i dodajesz wałśnie cynamon. Ja mam ten koktajl z tej diety 1200 kal. bo podpatrzyłam u mojej znajomej, która ją za 199 zł. zamówila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remi122
no nieźle nieźle, a jak do tego dorzucisz jeszcze herbatkę paragwajską www.yerba-mate.org, to efekt gwarantowany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guarana445
ja to bym jeszcze dodała koktajl w postaci www.yerba-mate.org Możesz go pić na ciepło i na zimno, dodasz cytrynki i podkręcisz metabolizm oraz zwiększysz odczucie sytości, dzięki czemu będziesz mieć mniejsze parcie na podjadanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiejska
remi122 Co to jest herbata postaciwww.yerba-mate.org. Proszę napiszcie, bo właśnie podjadanie to mój największy problem. Cały dzień daję radę ale wieczór jest okropny i dzisiaj też już padłam. Czy ta herbata działa i gdzie ją można dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc po odchudzaniu weekendowym ubyło mi 2,4 kg :-) (z 68 na 65.6 kg). Nie jest zle :-) Oby tylko teraz to utrzymać. Nie zamierzam sie stricte trzymać gotowych przepisów - bo nie zawsze mam czas biegać za jakims składnikiem. Myślę, że chodzi o to, aby były to produkty strukturalne. Na śniadanie zmiksowałam więc sobie - sok z marchewki (jednodniowy, kupiony), + 1 jabłko + pół pomarańczy + 1 łyżka zarodków pszennych + 1 łyżka pestek słonecznika. Wyszło duzo i było pyyyycha. To w ramach sniadania. Do tych, które są juz jakis czas na diecie strukturalnej - ile już schudłyście i w jakim czaise? Co do podjadania - myślę, że trzeba sopbie nałożyć bara - np. ja sobie powiedziałam, że nie jem już nic wieczorem po powrocie z pracy - i sie tego trzymam, ale to musi być absolutnie nic. Nawet owocu, nawet warzywa. Bo jak tylko skubnę coś, to potem wywołam lawinę. Jak sobie powiem, ze absolutnie nic od danej godziny, to nawet nie patrzę na jedzenie i nie rozczulam się nad nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huraganka
Agawa rewelacyjny wynik!! Gratulacje. Ja chce zacząć w najbliższym czasie weekendowe, ale nie wiem kiedy się zbiorę na zakupy :D A powiedz mi to siemie musi być całe czy mielone? Tylko właśnie ja mam taki mikser kielichowy, który zam cholere mi tego siemienia nie rozdrobni pomarańczkę też tak tylko pomemli i zostają małe kawałki czasem zależy co bo banan cały zmienicie. Oj też bym chciała tyle zrzucić przez to weekendowe, ale u mnie to pewnie nawet kg nie bedzie bo te ostatnie kilka kg to już nie idzie tak łatwo jak kiedyś na początku. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×