Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość vanili

Dieta strukturalna - rewelacja! 2-4 kg w ciągu tygodnia.

Polecane posty

Nie dzięki nie chcemy porady :) Nie po to na strukturalnej jesteśmy żeby wydziwiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem w granicach 1300 kcal. Też nie jestem głodna :) Mleko sojowe bardzo lubię , przed tem nigdy go nie piłam , bo myslałam ,że nie lubie :P , ale okazało się że tak , więc daję je do koktajli i owsianki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w koktajlach to one strawne jest :) Chociaż i tak krowie bym wolała :) Ja jem jakieś 2000-2500 :) Ale ja wysoka jestem i namiętnie sport uprawiam :) I tez działa :) Na razie to kombinuje z koktajlami wierząc że w końcu wynajdę doskonały :) Bo ja to bym chyba w sumie bardzie "wytrawne" wolała niż owocowe, a najlepiej z mięskiem :D Ale mam wymagania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o koktajle to nie mam swojego ulubionego , lubię wszystkie po równo :) Kupiłam sobie odchudzajacą książkę kucharską i stamtad czerpię dużo inspiracji . Powiedz a nie masz żadnych sensacji żołądkowych ? , ja po 3 tygodzniach diety musiałam przerwać , bo mi się kiszki skręcały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam kucharską książkę :) Właściwie to mam wszystkie :) Do takich rzeczy jak brązowy, ryż, kasze, siemię, otręby to ja jestem od dawna przyzwyczajona więc z tym problemu nie miałam, ale szczerze powiem że dzień na samych koktajlach to u mnie wywołuje totalne zaparcie. Dziwne to dla mnie bo przecież błonnika sporo (na co dzień jem nie mniej więc przyzwyczajona jestem) a i wody dużo piję. Spodziewałabym się odwrotnego działania. Po za tym żadnych problemów nie zauważyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie robiłam weekendówki , dopiero się do niej przymierzam , mam nadzieje że wytrzymam :) Ja oczywiście nie mam najważniejszej książki- Kodów młodości , ale przeczytałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się na ten weekend właśnie szykuje i jeszcze mojego ukochanego wciągnę w akcje bo schudnięcie mu nie zaszkodzi :D Tylko sobie nieco kaloryczność zwiększę :) Na razie produkuje mleko sojowe (tzn soję moczę), bo jakoś mi ostatnio kwaśno po jogurcie :) Wczoraj namówiłam moją mamę na ten styl żywienia, jej się przyda nie tyle ze względu na odchudzanie (chociaż tez się jej przyda) co ze względu na zdrowie, bo i cholesterol ma wyskoki, i ciśnienie i puchnie strasznie bo wodę zatrzymuje. Na pewno ta dieta jej nie zaszkodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to obie ędziemy miały w tym tygodniu weekendówkę :) Tylko że ja wyjeżdżam do ośrodka , będzie mi trochę łatwiej i może przezyję :) Jak wróce to wszystko opiszę . Jadę tam pierwszy raz - do Radziejowic . Neit masz rację , ja też uważam że ta dieta jest bardzo zdrowa , tylko że do zdrowych rzeczy bardzo trudno jest ludzi przekonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, w ośrodku to Cię pewnie przypilnują :D Koniecznie napisz jak było i czym Cię uszczęśliwiali :D Ciekawa jestem czy dostaniesz te same koktajle które są zalecane w książce o diecie weekendowej. Wiesz moja mama niby lubi zdecydowaną większość produktów, które w tej diecie się je, ale usiłowała mi strasznie wymyślać. Musiałam te wszystkie jej protesty "obalać" :) Ona jest po prostu łakoma i im bardziej czegoś jej nie wolno tym bardziej ją do tego ciągnie :) A teraz się tak napaliła że poleciała blender kupić żeby koktajle robić :) Nawet mi napisała że koktajle pyszne :D Jeszcze teściową przydało by mi się na coś takiego namówić (ma kłopoty z sercem) ale to to już na prawdę wyższa szkoła jazdy bo ona dla odmiany odżywia się tragicznie i zdrowe jedzenie to dla niej całkowita abstrakcja. Może kiedyś mi się uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z basenu i czuję się jak nowo narodzona . Bardzo lubię basen , jazdę na rowerze - ale tylko w plenerze , bo stacjonarny jakoś mnie ogłupia :) - , i grę w badmintona . A ty jaki sport uprawiasz ?? Ja zawsze byłam bardzo sprawna , ostatnio trochę się zaniedbałam ale wróciłam na właściwe tory . Pracuj Neit nad teściową :) może się nawróci . A swoją drogą zobacz , dieta skuteczna, smaczna , zdrowa i tylko my dwie ją stosujemy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teściową mam dosyć daleko więc i małe "pole rażenia" i ciężko będzie :) Wiesz co do diety, to chyba najprzyjemniejsza dieta jaką stosowałam, jak sobie pokombinować to tak na prawdę wszystko można w niej zjeść. Ale to taki sezon na kafe. Najpierw jest wysyp głupich diet typu 10 kilo w 5 dni bo wakacje się zaczynają i trzeba się w bikini wepchnąć, a teraz dla odmiany jest szał, bo nie długo rok szkolny się zacznie i trzeba zadziwić wszystkich w szkole chudością :D Normalka, to mój kolejny rok tutaj więc nic mnie nie dziwi. Potem będzie szał na święta/sylwestra :D A na takich dietach jak tam może i waga spada skutecznie, ale w porównaniu z dietami 200 kcal to jednak wolno. Nie ma się co przejmować i tutaj pewnie coś się w końcu ruszy :) Co do sportu to je jestem wielką maniaczką sportów siłowych :) Przerabiałam wszystko (jazda konna, joga, pilates, sztuki walki, aerobik) i w końcu znalazłam coś co nie tylko sprawia mi przyjemność ale i ma chyba najlepsze skutki jeśli chodzi o kształtowanie mojej sylwetki :) W tej chwili trenuję siłowo (typowe przerzucanie żelastwa) 4 razy w tygodniu+cardio też przynajmniej 4 razy. U mnie to zwykle rowerek stacjonarny właśnie, bo po pierwsze mogę przy filmie, po 2 nie muszę się pogodą przejmować, no i ostatnio interwały robię więc tak najłatwiej. W sumie to powinnam biegać, ale tak nie lubię, że zmuszenie się graniczy z cudem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Neit Jak tam twoja weekendówka ?? Ja na swojej schudłam kilogram - W stopce poprzednio była pomyłka , teraz waga jest dobrze wpisana . Nie było tak cięzko , ponieważ do koktajli był program sportowo- relaksujący i nie było czasu się nudzić i myśleć o jedzeniu . Był norkic waking, sauna , jakuzzi , pilates , siłownia grota solna . Jestem z pobytu zadowolona i na taki weekend pojade sobie jeszcze raz , może we wrześniu . Bardzo mnie to zmobilizowało . :) . Ja myslę że mogłam schudnąć nawet trochę więcej , bo ważyłam się dziś i dziś dostałam @ , a wtedy zawsze ważę więcej , tym bardziej że miałam ponad tydzień opóźnienia co bardzo źle wpływa u mnie na zatrzymywanie wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIAK2912
Witam, Czy możecie mi podać menu diety tygodniowej ?.Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu , w tej chwili nie mam czasu żeby wklepywać diete , będę luźniejsza w weekend :) , jak jeszcze będziesz chciała to napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A1sa udało się z weekendem mimo że miałam strasznie zalatany :) Spadło mi jakieś pół kilo, ale u mnie kcal więcej było niż zalecane. Mąż się do mnie dołączył i drań stracił więcej niż ja :P Za to nabrał większej chęci na dalsze odchudzanie :D Super że Ci się wyjazd udał :) Ja się wybieram pod koniec roku do Spa (ale nie z dietą) i tam będę szalała bo sobie dosyć konkretny pakiet zabiegów wybrałam :) Na szczęście dieta jest na tyle elastyczna i zróżnicowana że można ją zawsze jakoś dopasować :D No i ma to być nagroda za wytrwałość dietetyczną :D Musiałam sobie nowy mikser (blender czy jak mu tam) kupić bo stary nie mógł podołać takiej ilości koktajli :D Czy ty też tak masz że po tych dniach koktajlowych to takie zwykłe strukturalne jedzonko lepiej Ci smakuje? Ja mam jakieś straszne zapotrzebowanie na razowy chlebek i jajka ostatnio :) Dobrze, że można :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neit , to prawda , w poniedziałek po koktajlach z chęcią na śniadanie zjadłam kromkę chleba na zakwasie :D A faceci zawsze maja lepiej .. nawet jak się odchudzaja to szybciej chudna , taki los :( Ja też bardzo lubię wyjazdy do spa , - każdt pakiet mnie satysfakcjonuje :D ,zawsze sobie życzę tego , jak mnie pyta rodzina co chciałabym dostac w prezencie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta_____
Witajcie :-) schudłam na diecie strukturalnej 14 kg :-) od kilku miesięcy waga mi się utrzymuje, nie mam jojo, więc naprawdę polecam warto jeść według zaleceń dr.B. :-) znalazłam książkę Odmładzająca Książka Kucharska tańszą o 11 zł niż w księgarniach, kupiłam sobie :-) wklejam link może ktoś skorzysta, księgarnia jest tania: http://selkar.pl/aff/aniamorska7/newsdesk_info.php/newsdesk_id/16/" title="Zdrowie i uroda na wiosnę">Zdrowie i uroda na wiosnę polecam i pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila100
Hej, widzę, że wątek przymarł. Ja jestem nowa na strukturalnej, ale jestem ciekawa jak idzie innym na tej dietce. No i Neit witaj tutaj :) Kurcze, tutaj to się rozpisałaś, a u "nas" to piszesz jak Ci się chce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
tarczyca zawala odchudzanie!!!!! Zadanie tarczycy polega na produkcji trzech hormonów: tyroksyny (T4), trójjodotyroniny (T3) oraz kalcytoniny. Hormony te odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie wszytskich tkanek organizmu. Przy ich niedostatecznym wydzielaniu, co określane jest jako niedoczynność tarczycy, dochodzi do znacznego spowolnienia przemiany materii. Towarzyszą temu następujące objawy: * brak energii i uczucie ciągłej apatii * szybkie męczenie się i osłabienie * senność * problemy z koncentracją * zaparcia * bóle głowy * uczucie zimna oraz zimne dłonie i stopy * suchość skóry i włosów * szorstkość głosu * przybieranie na wadze Leczenie niedoczynności tarczycy powinno opierać się na podawaniu choremu jej hormonów oraz na stosowaniu odpowiedniej diety. Co taka dieta powinna zawierać? Przy chorobach tarczycy należy zwrócić dużą uwagę na podaż składników mineralnych i witamin. Szczególne miejsce zajmuje tutaj jod, który potrzebny jest do produkcji hormonów tarczycy. Niedobór tego pierwiastka może być przyczyną zarówno nadczynności, jak i niedoczynności tego gruczołu. Wyczerpanie się zapasów jodu przyczynia się do rozrastania tarczycy w celu wychwycenia z krwi chociażby minimalnej ilości tego składnika mineralnego. Wtedy to, niektóre komórki tarczycy zaczynają produkować hormony niezależnie od potrzeb organizmu, prowadząc do nadczynności. Może zdarzyć się jednak odwrotna sytuacja - tarczyca nie otrzymująca jodu rozleniwi się i będzie wytwarzać coraz mniej hormonów, prowadząc do niedoczynności. Mając na uwadze te fakty, dietę chorego należy wzbogacić w produkty bogate w jod, a więc w ryby morskie i owoce morza. Dobrym źródłem jodu jest także nabiał, jajka, chude mięso, rośliny strączkowe i ziemniaki. Przy zwiększaniu podaży jodu, warto wyeliminować z diety te produkty, które pogarszają jego wchłanianie. Ograniczyć należy więc spożycie kapusty, kalafiora, brukselki, rzepy i orzeszków ziemnych. Również alkohol i tytoń utrudniają wykorzystanie jodu. Innymi składnikami regulującymi, na które wzrasta zapotrzebowanie chorego, są: witaminy A, C, B1 oraz wapń. Z tego tez względu do diety należy włączyć produkty mleczne i zbożowe oraz takie warzywa jak: paprykę, natkę pietruszki, szpinak, marchewkę, pomidory, brokuły i owoce: morele, truskawki, owoce cytrusowe. W diecie należy się także dokładnie przyjrzeć zawartości białka. Powinno ono pokrywać 15 % zapotrzebowania na energię. Taka ilość białka pozytywnie wpłynie na tempo metabolizmu, co pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami. Przy zwiększonej zawartości białka w diecie, chory powinien pamiętać o zwiększonej podaży płynów – ok. 2 litry dziennie. Najlepiej, aby ilość płynów w organizmie uzupełniana była wodą mineralną o zwiększonej zawartości jodu. Chociaż dobrze przygotowana dieta jest pomocna w leczeniu dolegliwości, w tym i w zmniejszaniu masy ciała, nie powinna stanowić jedynego elementu walki z niedoczynnością tarczycy. Chory powinien przyjmować hormony tarczycy i regularnie odwiedzać endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poodciągamm
nnnnnnnnn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta1955
Witam serdecznie. Od dzis jestem na diecie wekendowej. Mam do zgubienia ok. 30 kg a poza tym mam zamiar zdrowo sie odzywiać bo chorob mi nie brakuje. Jak myślicie? w jakim czasie uda mi sie stracic ten nadbagaż? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piguellaa
na pocieszenie powiem, że prędzej pozbędziesz kilogramów się od osób, które chcą schudnąć 5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gleemz
Witam Wszystkich:) Jesli nie macie nic przeciwko chcialabym do Was dolaczyc od jutra! Brak mi wytrwalosci i potrzebuje kogos kto przechodzi przez to samo co ja. Mam wyrobione bardzo zle nawyki wieczornego podjadanie. Walcze z tym co wieczor... czasem trwam w postanowieniu kilka dni ale potem znow wszystko wraca :( Mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do swojego grona i razem bedzie nam wszystkim o wiele latwiej wytrwac w diecie strukturalnej. Pozdrawiam jutro sie zamelduje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gleemz
Witam:) Co tu tak cichutko??? Ja juz po porannym treningu zaraz zabieram sie za sprzatanie :) Mam nadzieje, ze ktos sie jeszcze odezwie na tym forum. Wytrwalosc wiedzie do osiagniecia celu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gleems.. tu jakoś nikt nie zagląda.. ale..mogę Ci potowarzyszyć w tym zmaganiu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gleemz
Vanili - szkoda, ze nikt tu nie zaglada. W grupie zawsze razniej. A Ty ? Odchudzasz sie? Stosujesz sie do zasad diety? Pozdrawiam Cie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
Glems..jak dieta? stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×