Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MMagduśka

odleżyny

Polecane posty

Gość gość
Mnie też nie stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
g000wnjosin, spamerski pomiocie! mam nadzieję, że twoja babcia żyje, bo inaczej by się w grobie przewrcała widząc, jak wnuczka z siebie kvrrwę reklamową robi... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Tani przepis ...smarować białkiem jajka z alkoholem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otraka
w początkowej fazie odleżyn i profilaktycznie zdecydowanie warto sięgnąć po Sudocrem, pracuje w domu opieki i z problemem odleżyn i odparzeń zmagam się każdego dnia. Najlepsze efekty daje profilaktyczne smarowanie Sudocremem właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,moja babcia ma odleżynę na kości ogonowej,obecnie jest to osoba bez kontaktu,całkowicie leżąca,opiekunka jak sie okazało zmieniała jej pampersy rano i wieczorem,w ciągu miesiąca powstala odleżyna.Pielęgniarka z opieki długoterminowej sama wycinała w domu martwą tkankę,o czym dowiedziałam się niedawno,leczenie to przez 3 tygodnie zakladanie gazików do rany nasączonych ocetenilinem,potem babcia miała zakladane plastry z granufleksu,ale pielęgniarka po założeniu 5 plastrów,każdy na 3 dni stwierdziła że rana za wolno się goi i teraz do rany jest zakładany gazik z bascią braunovidon,zmiana rano i wieczorem,pielęgniarka przychodzi 2 razy w tygodniu.Mamy drugą opiekunkę która sama zmienia opatrunki,przekręca babcię co 2 godziny w dzień i co 3 w nocy..Mam obawy że ta pielęgniarka jest trochę niekompetentna,jak ma lek zadziałać gdy jest co chwila zmieniany,powiedziała że w pokoju ma być 30 st bo odleżyna goi się w wysokich temperaturach,kazała sadzać babcię mimo że dziura na pupie się rozchodzi a babcia krzyczy z bóli,mamy szpitalne łóźko babcia w nim siedzi,już nie wiem co mam robić,czy pielęgniarka może sama w domu bez lekarza wycinać martwicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku osób ciągle leżących naprawdę jest trudno zapobiec występowaniu odleżyn. Moja babcia od kilku miesięcy nie wstaje z łóżka i od paru tygodni podajemy jej suplement diety: http://karnozyna.pl/produkt.html który zawiera naturalną substancję - karnozynę. I porównując sytuacje przed braniem leku a po jego stosowaniu to jest o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddoma
proszę kupić maść CLEADERMA jest droga ale wydajna i bardzo skuteczna. Znalazłem ją w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Balsam Q jest chyba najlepszy na odleżyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może materac przeciwodleżynowy pomoże, nie znam się na tym zupełnie ale w sklepie www.sklepmedyczny24.eu, gdzie kupowałam poduszki ortopedyczne widziałam takie materace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację, takie poduszki czy materace to najlepsze rozwiązanie. Ja sama mogę polecić ci ten sklep http://www.cezmed.com.pl/, jestem z nich bardzo zadowolona. Moim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojemu tacie pomogła maść BALSOLAN jest tania, bo koszt nieco ponad 10 zł. Wyleczyłam piętę z odleżyny po jej stosowaniu na przemian z moczeniem nogi w wodzie z szarym mydłem dwa razy dziennie. Sudocrem też dobry a Argosulfan i tym podobne nowe wynalazki już tak nie działały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snajper40
Hej. Ja miałem jakiś czas temu ( w zeszłym roku) wypadek na motocyklu i przez 3 miesiące musiałem leżeć, nogi sobie neistety bardzo mocno połamałem. Po miesiącu pojawiły się odleżyny... Mi wtedy bardzo pomogła maść Alezin firmy Pharma Labolatories. Szybko przyniosła ulgę, a rany zagoiły się błyskawicznie. Ja bym to polecał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wierze wte wszystkie badziewia wiadomo firmowe- masc robiona z kwasem bornym i olejem rzepakowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janina Frycz
Jak ktoś nie miał takiej sytuacji to dla niego to wszystko to badziew.... tylko że jednak jak się niema wyjscia i szuka się każdej deski ratunku to się nie wymyśla. Mi polecono materac przeciwodleżynowy wierzchni z wysokiej jakości wiskoelastycznego polimeru z firmy http://www.scanrehab.pl/ sprawdziła się w 100% Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka Wielunska
Z maściami bywa różnie, czasami praktycznie nie pomagają, no ale to zależy. My dla babci od razu kupiliśmy materac do szpitala (poradziła nam tak znajoma pielęgniarka) i okazało się, że to była najlepsza z możliwych decyzji. Kupiliśmy tutaj: http://www.mdh.pl/ - mają bardzo dobre materace (tak nam doradzono i się z tym zgadzam ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam krem DCB CLEADERMA. rewelacyjny ,można zobaczyć efekty leczenia na zdjęciach po zastosowaniu kremu. Jesli ktoś potrzebuje informacji to proszę dzwonić tel.606-633-320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia co pojechała do szpitala to wracała z takimi odleżynami że szo…. Moja mama już zalamywala ręce…. Dopiero znajoma poleciła nam strone internetową http://www.scanrehab.pl/ tam mają takie materace piankowe jak góry. Cos fantastycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby usunąć odleżyny to trzeba iść na operację - tylko to jest skuteczne gdy odleżyny już są. Jeżeli chodzi o to co zrobić żeby zapobiegać to należy kupić specjalny i drogi materac przeciw odlezynowy. Moja babcia miała odleżyny po pobycie w szpitalu to gdy ją bolało przed operacją smarowalismy jej to miejsca kremem znieczulającym takim jak sprzedawany tu www.naporost.pl takie odleżyny to jest palga w polskich szpitalach. Lekarze wezmą człowieka na jeden zabieg i z powodu że nie mają czasu na pacjenta to robi się druga choroba która też trzeba leczyć. Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również w takich stanach polecam pić przez osobę chora nutramil. Wystarczy specyfik rozrobić z wodą i wypić choćby przez słomkę. Zawiera dużo witamin, białka, węglowodanów i innych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczenie odleżyn to niełatwy i żmudny proces. Często trzeba zmieniać metody leczenia aby terapia była skuteczna. Nie wiele jest miejsc w których chętnie podejmuje się trud takiej terapii. PCRF VOTUM wychodzi na przeciw problemom odleżyn. Więcej informacji na stronie: http://pcrf.pl/oferta-leczenia-odlezyn-i-pomocy-rehabilitacyjnej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki materac przeciwodleżynowy można też wypożyczyć. Przynajmniej moja mama wypożyczyła dla babci. Dodatkowo kilka razy w tyg przychodziła pielęgniarka i robiła masaże, które poprawiały krążenie. Profilaktycznie mama smarowała też kremem z tormentiolem, chyba był to Linotormentialea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy są odleżyny to są również inne choroby i człowiekowi nie chce się walczyć z nimi. Nie ma sił nawet jeść. Ja pamiętam jak mojemu dziadkowi bardzo pomógł nutramil. On nawet przegryzać nie potrafił a ten produkt wystarczyło wypić i już się miało pełne wartości porządnego posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r23r423r43
nie przesadzajcie z tym drogim materacem, materac przeciwodlezynowy + pompa kosztuje jakies 120zl! czy to duzo? a na juz nabyte odlezyny to są takei specjalne plastry, które na taką odlezynę się przykleja na kilka dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×