Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MMagduśka

odleżyny

Polecane posty

Gość ecie plecie
Moja mama lezy na oiomie juz kilka tygodni. Jets obloznie chora pod respiratorem i co... Niby mają obowiązek dbania o chorego ale mama ma juz kilka odlezyn - miedzy posladkami, na lokciu, pod pachą, na plecach cos sie juz robi i dzisiaj narzekała ze bola ja plecy - czy przy pampersie tez juz cos sie zaczyna dziac:(:(:( We wtorek zabieramy ją juz do domu pod opieke wentylacji domowoej mechanicznej ale nie wiem ile czasu zajmie nam zaleczenie tych ran:( Gdzies w necie wyczytalam ,ze dobre sa oklady z rozgniecionego czosnku na gazie i potem naswietlenia lampą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcra
Jeśli chodzi o odlezyny to proszę spróbować przede wszystkim dobry materac przeciwodleżynowy. Dobre i tanie materace sądo dostania tutaj : http://edumed.com.pl/SPRZET-MEDYCZNY,-REHABILITACJA-k67/Materace-przeciwodlezynowe-k239/ Podobno dobre rezultaty uzyskuje się miodem Manuka. Smaruje się nim odleżyny. http://vitamarket.pl/p11447-Miod-manuka-Active-Manuka-MGO-550-250g.html Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia Wicka
Polecam ten intra site żel. Bardzo ładnie usuwa martwe tkanki, byłam zaskoczona jak szybko oczyścił ranę. Potem to już z górki:-)Alantan, układanie na bokach i w końcu pozbyliśmy się tego paskudztwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aranie
Zamiast alantanu moge jeszcze polecic Alezin. Skuteczny w leczeniu otarć i odleżyn przy czym cena bardzo atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacmsss
dziewczyny co mozecie polecic na duza odlezyne na posladku ( jak srodek dloni)? Niestety rozchodzi sie ona na drugi posladek ( mniejsza odlezyna okolo 5cm). Juz sie gubie w tych preparatach, ceny sa wysokie, ale zeby chociaz pomogly, jak dobrac to odpowiednio? Rana jest czerwona, doslownie 'zywe mieso'. Zamowilam hydrosorb gel na ta rane, bo troszke zoltego sie pojawia albo bialego. Mamy jakas masc robiona, ale od tego robi sie tzw. dzikie mieso. Jakim plastrem przykryc ten zel, zeby nie wysychal? Musi byc on spory, bo wokol rany jest jeszcze czerwona obwodka, i bez kleju. Prosze doradzcie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michallina
Dziewczyny poczytajcie sobie o leczeniu odleżyn za pomocą miodu, dokładnie miodu Manuka. Mnie o nim powiedziała opiekunka społeczna - na co dzień babka ma styczność z takimi problemami. Z tego co się orientuję są też gotowe opatrunki z miodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fibracol
Odsprzedam opatrunki na rany odleżynowe Fibracol o wymiarach 10,2 x 11,1 cm. FIBRACOL Plus to nowoczesny opatrunek złożony z kolagenu i alginianu wapnia. W aptece kosztuje ok. 40 zł za sztukę. Odsprzedam za poł ceny.E mail: kasiakkp@interia.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja z krainy czarów 20
mojej babci bardzo pomagał taki balsam anticubit firmy dr Beta, zamawiałam go nawet przez internet. to jest własnie specjalny preparat przeznaczony do pielęgnacji skóry z odlezynami i odparzeniami, zapobiega powstawaniu ale też leczy już istniejące podraznienia. zawiera olejek drzewa herbacianego, całkiem przyjemnie pachnie i nie brudzi bielizny. trzeba go stosowac przynajmniej kilka razy dziennie. mojej baci naprawde przynosiło to ulge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kcmss
Dziewczyny po 5 miesiacach leczenia odlezyn taty, wielkich jak dlonie, mojej mamie udalo sie opanowac sytuacje. Podziwiam ja, bo sama pielegnowala odlezyny 4 stopnia i nikt nie dawal tacie szans przezycia z tymi odlezynami. Jak je zobaczylam, a to bylo juz po odejsciu martwicy,to prawie zemdlalam. Kupilam te zele i plastry, ale na posladkach wszystko sie zwijalo,bo tata staral sie obracac na bok, chociaz kregoslup mial czesciowo zablokowany i nogi sa bezwladne. Moja mama robila opatrunki z tzw. szwedzkich ziol i martwice obmywala bialym wytrawnym winem. Zamiast materaca,ktory gniotl polozyla tacie skore owcza. Po 5 miesiacach z ran wielkich jak dlonie zostala tylko czerwona plaska ranka wielkosci 2 zlotych, ktora powoli pokrywa sie skora. Nie ma prawie wcale blizn i lekarze nie moga sie nadziwic, ze moj tata to przezyl a skore na posladkach ma gladka i ladna. Mama opatrywala te koszmarne rany 3 razy na dzien i pilnowala sterylnosci opatrunkow. Biodra przepasywala lnana sciereczka, zeby folie i opatrunki nie spadly ani sie nie zsunely. Moj tata nie nosi pampersow, ale pewnie przyjdzie na to czas niestety, bo to rak prostaty. Na razie jednak cieszymy sie, ze te odlezyny sa prawie pokonane, bo tacie wraca powoli czucie, inaczej nie przezylby tego bolu, nawet na morfinie. Jedna z Was dziewczyny pisala o bliznie po odlezynie, podobno szwedzkie ziola potrafia rozmiekczyc nawet stare blizny. Wiem, ze dzieki nim moj tata nie ma prawie blizn po bardzo glebokich odlezynach i wszystko sie pieknie goi. Warto wiec je zastosowac. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calma_
Ja stosuję u mamy krem Genactiv Colostrigern R z colostrum, świetnie działa. Wyleczyłam nim już odleżynę na pupie, teraz smaruję nim każde miejsce, które zaczyna się robić "podejrzane" i na razie nic nowego nie ma. Kupuję go w internecie na http://genactiv.eu/ za 53 zł. Naprawdę polecam, to jeden z najlepszych środków jakie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuna(989987
moja ciocia stosuje ten sam krem, tez mowi ze jest dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reg123
od pewnego czasu interesuję się leczeniem ran, i to zarówno odleżyn jak i ran spowodowanych złym ukrwieniem kończyn dolnych. W czerwcu uczestniczyłam w szkoleniu na temat leczenia ran.Miałam nadzieję ,że wiadomości tam nabyte przeniosę na ,, swoje podwórko" (jestem pielęgniarka środowiskową ,pracującą na wsi z dala od miasta gdzie można wysłac pacjenta do specjalisty). Niestety wiedza tam ,nabyta nie bardzo przydała mi się . Na szkoleniu zachwalano wszystkie odmiany Ganuflexów, Granugele, Aqacel ag(ze srebrem) i dawano niemalże 100% skuteczność leczenia odleżyn i ran podudzi. Po zastosowaniu tych wszystkich nowości w zależności od rodzaju rany u 8 pacjentów ,po 3 miesiącach rezultaty były marne.Mimo stosowania zgodnie z zaleceniem producenta.Lepsze efekty były po Argosulfanie, tyle że jest on drogi i trzeba codziennie zmieniać opatrunki.Do przemywania ran 3% kwas borny(przy argosulfanie) Ale się nie poddaję,będziemy próbować opatrunków innych firm,i oceniać ich skuteczność.Dobrze że rodzinny lekarz wypisuje te opatrunki , bo na receptę dużo tańsze.I jeszcze jedno jest pewne, że rany lepiej się goją w wilgotnym środowisku.Jeżeli gazik ,to koniecznie trzeba ,,polewać"0,9% roztworem soli fizjologicznej.I preparat octenisept , chociaż jest drogi (250 ml - ok.50zł),dobrze wpływa na rany.Chociaż niektórzy pacjenci skarżą się ,że piecze ( a nie powinien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karuzella__77876875
Dziewczyny, a ten krem genactiv można kupić w aptekach? bo sprawdzałam w kilku i nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.......
a czym te kremy zabezpieczacie? Jak ktos ma bardzo rozlegle i glebokie odlezyny na posladkach i jest bezwladny od pasa w dol to jak to zabezpieczyc, zeby nie sciagalo sie wszystko? Tak wielkich plastrow nie znalazlam w internecie, najwiekszy byl za kilkaset zlotych a i tak nie obejmowal rany. W dodatku klej przytrzymujacy plastry odrywal sie z delikatym naskorkiem, to sie nie nadaje. Jak to opatrzec? Pytam na wszelki wypadek, bo droge przez meke przeszlismy i na razie jest zagojone, ale odelzyny robia sie w oczach a goja miesiacami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do odlezyn nalezy nie dopuscic bo leczenie jest bardzo trudne ktos wczesniej polecal materac przeciwodlezynowy i jest on doskonaly, zarowno dla chorej osoby jak i dla opiekuna, nie ma potrzeby odwracania pacjenta, co nieraz jest trudne przy wiekszej wadze osoby chorej materac mozna kupic z doplata NFZ i uwazam ze jest niezastapiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginna21
Podobno skuteczne są też opatrunki z dodatkiem miodu z krzewu manuka. Rany można też bezpośrednio smarować miodem manuka. Niestety masz rację, bardzo szybko się tworzą ale leczą bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K....
moje drogie dziewczyny, materac to swietna rzecz, w domu najczesciej ludzie dbaja o swoich chorych, ale jak trzeba zabrac chorego na pare dni do szpitala, to trzeba tam nocowac, aby nie dopuscic do odlezyn. Moj tata zostal zabrany do szpitala tylko na badania podejrzewano raka) i zalozenie cewnika. Wczesniej w domu przesiedzial caly miesiac na lozku, bo mial zablokowany kregoslup i nie mial nawet malutkiej plamki. Po 4 dniach w szpitalu lekarz powiedzial mojej mamie, ze wysyla tate do domu i daje mu 5 dni zycia, bo ma odezyny, W domu mama zobaczyla jakie to sa odlezyny.To byla gleboka i rozlegal martwica posladkow, po prostu cale odpadly. To nie byly odelzyny, to byla jedna ogromna dziura. Odeslali go do domu, aby umarl. Nikomu nie zycze takiej opieki w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karuzella__77876875
Dzięki płatka. Muszę go kupić, bo nie mogę sobie poradzić z odleżynami mojego ojca, który jest unieruchomiony w łóżku, a juz wcześniej od kogoś slyszalam, ze ten krem jest dobry na odleżyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_ptak
z odleżynami nie ma żartów :/ jeśli nie pielęgnuje się skóry i jeśli nie próbuje się jej pomóc zregenerować - jest tylko gorzej... mi ostatnio lekarka poleciła taki balsam AnTicubit, który łagodzi te wszystkie stany zapalne i już to znacznie lepiej wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradca Anna
Witam! Leczenie odleżyn jest bardzo ważne ale też dobrze do nich nie dopuszczać i rzeczywiście zadbać o dobre podłoże dla chorego. Jako doradca na sklepie internetowym polecam materac zdrowotno ortopedyczny firmy Treenes w pokrowcu ze złotą nicią http://ortopedyczne-materace.pl/index.php?route=product/category&path=75_144 Anna 884 828 768

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolkakolek
zgadzam się z moją przedmówczynią ajjj te odleżynypotrafią utrudnić życie mam teraz chorą matkę i muszę się nią opiekować i zmagam się z tymi odleżynami teraz kupiłam w internecie AnTicubit dr Beta no i zaczęło pomagać, bo już ręce załamywałam nad tymi ranami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizula
Pomóżcie! Mój mąż ma 38 lat, w styczniu miał wypadek i leży już 6 miesięcy w stanie wegetatywnym... Od 3 miesięcy jest w ZOL-u, bo szpital juz orzekł, ze nie da się go wyleczyć, potrzebna mu opieka pielęgniarska...Leży na materacu przeciwodleżynowym, dostaje Nutrison i jedzenie domowe z dużą iloscią białka... Mimo dobrej opieki wciąż robią mu sie nowe odleżyny... Poszukuje informacji, co mozna jeszcze robić.. Smaruje go "Maścią na odleżyny" i jeszcze takim żelem Seni Care. Kupuje Atrauman i Sorbalgon na te głębokie rany, teraz zakupiłam opatrunki Tender Wet, ale to na głęboką ranę na biodrze, która zaczęła się od odparzenia a teraz to już regularna odleżyna na 30cm!, natomiast ma całe mnóstwo takich mniejszych ran/dziur z ropą niektóre... Znalazłam gdzieś , ze są takie opatrunki Intrasite Gel, ale szukam ludzi, którzy potwierdzą skuteczność..Co można jeszcze na otwarte rany stosować? Wierzę, ze jeszcze nawiąże kontakt i wróci do życia, zobaczy naszą małą córeczkę-miała 3 miesiące w chwili wypadku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można zastosować opatrunki lniane lub ze srebrem np.Atrauman AG ze srebrem Nie mogę podać linków,bo uznane zostało za spam :( Proszę zajrzeć na stronę leczniczylen24,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×