Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MMagduśka

odleżyny

Polecane posty

Gość gość
Jak to nie przesadzajcie z drogim materacem? ...to co od razu trumna dla cierpiącego czlowieka?! bez przesady, ktoś kto nie widział gnijącego , odpadającego ciała na żywym człowieku nie zdaje sobie chyba sprawy z powagi sytuacji. Uciekające bialko, stale powracające infekcje i ból, ogromny ból. Ci ludzie strasznie cierpią i jesli nie odpowiednie materace, maści a przede wszystkim dobra fachowa pomoc..leżący chory umiera w duzym cierpieniu. Choremu z odlezynami nie sam materac wystarczy, tak jak wczesniej napisałam odpowiednia pomoc...zmienianie pozycji chorego, nie raz na kilka kilka godzin, ale częsta zmiana i układania ciała odpowiednio. Materac nie pomoze nawet ten najdroższy jesli np ułozymy chorego na boku nie wkładając mu miedzy kolana poduszki. Pod stopy specjalne kółeczka...ale odpowiedni materac OBOWIAZKOWO!!! I dieta odpowiednia dieta...nutramil, nutradrinki lub samo białko...aby straty na ktore narazony jest chory przynajmniej troche sie uzupelnialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś w ogóle mógł tak napisać że za drogi.... na takich rzecza niestety niewarto oszczędzać bo się osobie która cierpi nie pomaja i jeszcze oszczędza śmieszne . Ja kupowałam kiedyś materac odleżynowy w tym sklepie http://www.scanrehab.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Hyperoil. niby roślinne opatrunki a sobie bardzo dobrze poradziły z odleżyną u mojej babci!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na odleżyny warto użyć Argotiab http://argotiab.pl/ - w zależności od sytuacji macie do wyboru zarówno spray jak i krem. Przyspieszają gojenie się ran. Mojej babci naprawde pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To będzie idealne wyjście http://granulox.pl/ Bo u nas rewelacyjnie sie sprawdził. 2 dni i nie było sladów po takich rankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że w takiej sytuacji dobrze jest znaleźć odpowiedni sklep medyczny. Można tam dostać wiele przydatnych rzeczy. Np. ja korzystam z http://medagro.eu/. Można tam dostać przeróżny sprzęt medyczny. Wybór jest ogromny, a ceny przystępne. Dodatkowym plusem jest ekspresowa wysyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirosława Kępa
Mój dziadek miał założoną protezę kości biodrowej, na której powstała odleżyna. Lekarze polecali tylko moczenie w szarym i przykladanie gazików. Z miesiąca na miesiac było coraz gorzej. Przejeżdzajac samochodem, zauwazyłam szydl z nazwą przychodni leczenia ran Centrum Stopy. Na wizycie został założony specjalistyczny opatrunek. Dziadek mógł się nawet kąpać z niektórymi opatrunkami! Po ok 2-3 miesiacach odleżyna zanikła. Chciałabym każdemu polecić tą przychodnię. Specjaliści leczenia ran robią tam cuda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupcie parafine- tania i super dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba przy takich problemach każdy chce znalezc czegoś skutecznego. A ja tez uwazam ze Granulox jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwarszawa
Przy odleżynach niezbędny jest specjalny materac, taki pompowany. Dają go na NFZ z zestawem butli. I nie ma co kombinować, bo jest to najlepsze rozwiązanie. W mniejszych problemach na pewno dobry jest Kailas. Krem reklamowany m.in. na odleżyny. Jest z samych ziół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaletka
NAJWIEKSZE CUDO: Masc robiona: lanolini 40,0 eucerini 30,0 3% sol Ac. borici ad 100,0 m.f. ung Tylko koniecznie przepisana na recepcie, bo wtedy kosztuje ok 9 zl za 100 g. W przeciwnym razie od 50-100 zl. Nie ma nic lepszego ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrerady
Jakies czas temu mialam podopieczną z odlezynami . Jedna wielka dziura do kosci i kilka mniejszych .Zaczelam stosować zwykle oklady z gazy zamoczonej w szałwi i takie cieknace mokre przykladac do ran na 4 godziny 24 na dobę. Efekt - po 3 tygodniach nie bylo śladu odlezyn . POLECAM ! tania i skuteczna metoda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym skontaktować się z panią z postu z 3 listopada w sprawie odlezyn o Niku dobre rady ,czy jest taka możliwość ,potrzebuje pomocy w idlezynach bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez korzystałam z usług i porady sklepu scanrehab z Krakowa na św Anny. Bardzo dobre materace mają i po wygojeniu sie odlezyna nie nawraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną, materac, itd. Taki sprzęt ortopedyczny udało mi się znaleźć w https://medisquad.pl/ , bardzo dobry sklep medyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spanie na odpowiednim materacu może znacznie zminimalizować takie objawy. Od dłuższego czasu sypiam na materacu od http://bjas-design.pl/ i uważam, że sprawdza się doskonale. Jestem z niego bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalska
Najważniejsze jest żeby zapobiec odleżynom, jeśli wiemy, że ktoś będzie leżał przez długi czas (choroba, operacja itd.) to już na poczatku trzeba o wszystko zadbać. trzeba pilnować zmiany pozycji, można wykonywać delikatne ćwiczenia (podnoszenie nóg etc) no i ważny jest materac i przepływ powietrza miedzy nim a skórą. My dla cioci kupiliśmy materac przeciwodleżynowy od mdh i sprawdził się doskonale, nie mieliśmy żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słyszałem że dobrze działa Krem CleaDerma DermoSilk DCB ale jest nie tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy odleżynach to najlepiej kupić specjalistyczny materac, taki zwykły nie będzie dobry. Możesz sprawdzić ofertę http://www.zak-med.pl/ - my od nich bierzemy m.in. materiały opatrunkowe i środki do dezynfekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pani z 3. 11 - napisała najlepszy przepis na masc robioną. To cudo i całkiem tanie. I parafina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drodzy czytelnicy na tym forum, opisze Wam w skrócie co mojej mamie pomogło na odlezyny. Moja mam ma 93 lata, po pobycie 4 tygodnie w szpitalu wróciła odchudzona z 15 kilo , z 5 odlezynami , 2 na bokach ,po 1 na każdym posladku i na kości ogonowej 1.Za nim poszła do szpitala sieziała na wózku, czytała bez okularów Biblie ,była aktywna mimo siedzenia na wózku, .Do domu wrócił wrak człowieka, bez jakiegolwiek kontaktu, nie mogła juz siedzić na wózku tylko leżenie w łóżku, widok okropny.To co przezyłąm w szpitalu nie da się opisać, stwierdziłam i powiedziałam to lekarzom w oczy że człowieka , który już nie pracuje nikt nie interesuję skazuje sie go porostu na smierć, Powiedziano mi że mama już umiera ioleżyn nie da się wygoić..Było to w pazdzierniku2016 roku.Dzisiaj moja moma odzyskała świadomość, odlęzyny juz prawie nie widoczne, a były naprawdę duże, wsadzałam tam palce i oczyszczałam takie były kieszenie duże, do tego bardzo z nich śmierdziało. Nie mniała z nikąd pomocy , pani doktor z rejonu powiedziała że nie zna się na odlezynach więc musiałam sama cos szukać.Zagląadałam na każde forum,chwytałam się kazdegopomysłu.I własnie tu natrafiłam na Pania , która polecała zel Intra Site żel.Zaczełam szukać gdie można go dostac i okazuję się żejest dostepny w naszych aptekach i na zniżkę.Zaczełam stosoawać ten żel i opatrunki Allevyn Ag ,na materac przeciwodleżynowy połozyłam kożuch z owczej skóry. Drogie Panie dzisiaj moja mama zyje , funkcjonuje i po dlezynach już tylko mała kropeczki, oczywiście w między czasie cały czas modliłam sie do Boga zeby mi pomógł , bo naprawde byłam sama, i to właśnie Pan Bog otwierał mi strony z poradami, dawał mi i daje siły zebym mogłą co trzy godziny zmieniać jej pozycję .Wierzcie mi odleżyny są do wyleczenia.Daje mamie też białko , poprostu jest kefir do picia i kasza gotowana z jajkiem i tyle z białka, Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krem DCB CleaDerma już dostępny w Polsce skutecznie wspomaga w miejscach odleżyn i odżywia te miejsca również skuteczny u diabetyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja babcia ma straszne rany odleżynowe, pomógł mi artykuł http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%82/Odle%C5%BCyny-sprawdzone-sposoby-na-leczenie-ran-odle%C5%BCynowych/a32348.aspx dzięki temu trochę je podleczyliśmy i są mniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ogólnie polecam te produkty http://argotiab.pl/ warto wejść na stronę i poczytać dokładnie, jak to działa, a zaręczam że działa. Na przykład wykorzystywałam te produkty, jak mama leżała w szpitalu po wypadku żeby właśnie nie robiły się odleżyny. Działanie okej, nie powodouje jakiś np. zmian skórnych i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinno się polecać opatrunku na odleżyny. Każdy przypadek jest inny. Co się sprawdziło u jednego pacjenta, nie musi się sprawdzać u drugiego, można tylko zaszkodzić. Zanim przystąpimy do leczenia odleżyn należy ocenić stan odleżyny. Trzeba się upewnić czy tkanka jest czysta, bez strupa, martwicy, tu należy zastosować np hydrożel Nu-Gel, następnie jeśli rana tego wymaga, opatrunki przeciwbakteryjne typu Actisorb Plus 25, Inadine lub Biatain Ag, jeśli rana ładnie się goi można zastosować hydrokoloidy np Comfeel Plus. Nie ma jednego opatrunku na odleżyny. Polecam skonsultować się z lekarzem, ewntualnie w sklepie Media-Med super doradzają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na odleżyny polecam taki o to spray granulox.pl - jeżeli ktoś z was ma osobę, która zmaga się z odleżynami to taki spray jest jest nie oceniony. Ja mam w domu osobę leżącą i nie ma nic lepszego niż ten spray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To przez co przechodzą ludzie obłożnie chorzy to piekło na ziemi. Obserwowaliśmy to przez kilka lat z nasza babcia - alzheimer, bezwład całego ciała, sztywnienie, odleżyny nie do uniknięcia. Obowiązkowo materac przeciwodleżynowy - są takie z automatyczną pompą zmieniającą rozkład nacisku na ciele. Trochę to spowalnia powstawanie odleżyn, ale całkowicie nie zapobiegnie. Przy ranach odleżynowych stosowaliśmy różne gotowe opatrunki. Najlepiej sprawdzały się te z nanosrebrem, a jeszcze lepiej z miodem manuka. Po miodzie manuka rany zaczynały się oczyszczać z martwicy i goić ( u 90-cio letniej osoby). Martwa tkanka była usuwana z ran i rany zaczynały zarastać nową tkanką. Kupowaliśmy normalny miód manuka w słoiku http://podarujzdrowie.pl/miodymanuka i smarowane były obrzeża wokół przy odleżynie, nie bezpośrednio na ranę, bo ból duży. Na to dopiero gaza jałowa. Tak wychodziło taniej niż gotowe opatrunki. Koszt i tak duży, ale i dobry efekt. Znajoma, która pracuje na geriatrii stwierdziła, że nie widziała jeszcze tak gojących się odleżyn u osoby w tym wieku. Ale podstawa to bardzo częsta zmiana pozycji, ponadprzeciętna higiena skóry, w miarę możliwości stymulowane ćwiczenia, żeby pobudzić krążenie na ile to możliwe u osoby bezwładnej. W takim wypadku oddana i kochająca rodzina to jedyna nadzieja dla takiej osoby na najlepszą opiekę. Wytrwałości życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×