Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

* * * zaklinacz * * *

REZYDENTURA W UK - - CO I JAK , PROSZE O POMOC

Polecane posty

Gość eve244
nie doczytalam reszty, wszystko jasne ;) a jak z paszportem , oddali ci w tym samym dniu??? i czy moze byc dowod a nie paszport..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko mi oddali, razem z karta rezydenta bo zrobili to na poczekaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , zabukowalam poszlam na okreslona godzine, posiedzilalam tam kilka godzin, sprawdzali dokumenty, i to wszystko, potem wydali karte i do domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie niech cos napisze
czy pejslipy z agencji tez sie licza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wie niech cos napisze
czy pejslipy z agencji tez sie licza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morange
licza sie of course

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shem
Do Tusonic'a Czy moglbys podac wiecej informacji jak zostac obywatelem UK, jestem w UK 4 lata. Opisz przebieg tego procesu, prosze. Co, gdzie, kiedy i jak. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta 16
mam pytanko czy trzeba znać język angielski żeby ubiegać się o rezydenta ? proszę o odpowiedż z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie trzeba
bo na rezydenta nie ma zadnego egzaminu - jesli starasz sie o obywatelstwo to wtedy masz egzamin z jezyka i kultury brytyjskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta16
mam jeszcze jedno pytanie ja nie pracuje ale mieszkam tu z meżem i dziecmi póltora roku. mój maz pracuje jezeli bysmy chcieli starac sie o rezydenta całą rodziną czy ja też musze miec homoffis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JuliaLondyn
Hej! Moj maz chciał zarejestrowac sie w HOME OFFICE. Sciagnelismy wszystkie dokumenty z netu i okazalo sie, ze sa tam wyszczegolnione przypadki w ktorych nie trzeba sie rejestrowac np. jesli pracujesz legalnie w UK dluzej niz 12 miesiecy. Moj maz pracuje legalnie ponad 1,5 roku i podobno w takim przypadku nie rejestruje sie w HO tylko powinien starac sie o rezydenture. Zalezy nam na HO poniewaz za kilka miesiecy chcielibysmy starac sie o zasilki a do niektorych rejestracja w HO jest konieczna. Prosze o pomoc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irja
jeszcze nie ma HO. powinien to załatwić w pierwszym miesiącu pracy. a tak można powiedzieć, że pracował "nielegalnie" nie którzy żałują paru funtów na zarejestrowanie, a później są zdziwieni, że jest to wymagane do starań o benefity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
Witajcie......mam pytanko...chce sie starac o rezydenta ale mam 9 miesiecy pracy i 9 miesiecy macierzynskiego,czy orientujecie sie czy to wychowawcze liczyc sie bedzie w homofice????Jestem w Anglii ponad 2 lata....mam ciezka sytuacie -sama wychowuje malenstwo i jest jeszcze za mala bym mogla isc do pracy,wiec staralam sie o income support odmowili mi ze wzgledu na brak rezydenta.....DZIEKUJE Z GORY ZA PODPOWIEDZ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
witam...ale kogo?tu chyba juz nikt nie zaglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa***
Aaisha witaj , nie mam pojecia jak to jest jak sie pracowalo 9 miesiecy i bylo sie pozniej na macierzynskim.Radze Ci zebys zlozyla wszystkie dokumenty i poczekala co odpowiedza. Ja idac na macierzynski nie zwolnilam sie z pracy tylko zrobie to po poniewaz jak jestem na macierzynskim to normalnie jestem pracownikiem i liczy mi sie urlop.Wiec jezeli bylas na macierzynskim to normalnie jestes pracownikiem wiec liczy sie ten czas na macierzynskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
DZIEKI EWCIA..... ale ja robilam przez agencje i pozniej okazalo sie ze trzeba robic okolo 36 tyg by zostac u nich na macierzynskim i placilo mi job center.....no ale moja mama ma ciaglosc 2 lat pracy i mnie podepnie jako corka...czytalam w necie ze dzieci powyzej 21 roku zycia tez automatycznie dostana rezydenta ale wtedy gdy sa niezalezne finansowo....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
:)kazdy juz ma rezydenta,ze nie ma pytan,hmmmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
jednak ma:)milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berdel
Witam Mam pytanie czy ktoś ma jakieś wiadomości na temat możliwości otrzymania Rezydentury dla osoby na emeryturze ( polskiej) Moja Mama przebywa wraz z moją rodziną w UK od roku i starała się o Pension Credit ale stwierdzono że podstawą jest posiadanie rezydentury. Mama nigdy nie pracowała w UK a jedynym jej dochodem jest polska emerytura wypłacana przez ZUS na razie na konto w Polsce. Jeżeli ktoś posiada jakieś informacje w tym temacie lub macie jakieś linki do stron gdzie można je uzyskać - proszę o pomoc Dzięki pozdrawiam Grzegorz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia25
Cześć! moze ktos wie jak dlugo czeka sie na odpowiedz o karte rezydenta .wyslalam aplikacje pól roku temu ,dostalam list ze ja otrzymali i jest w procesie ale od tego czasu minelo pól roku i nie wiem czy to normalne? dzwonilam na numer który byl na liscie ale dodzwonic sie tam graniczy z cudem. troszke sie martwie bo sa tam moje wazne dokumenty. czy moze ktos wie jak mozna sie jeszcze znimi skontaktowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antidotum A
ja wyslalam pod koniec maja i jeszcze nic jakos tam na wszystko musze dlugo czekac w tym uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a widzisz wiele
pol roku temu ?? nie chce Cie martwic ale najprowdopodobniej zgubili Twoja aplikacje bo jeszcze nikt z moich znajomych tyle czasu na to nie czekal. Ja dostalam po niecalych dwoch miesiacach. Radze Ci zebys jednak sprobowala sie do nich dodzwonic bo mozliwe ze bedziesz potrzebowala nowgo paszportu a na niego tez sie troszke czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yohana12
ej ludzie piszecie jakies bzdury ze jak sie nie ma rezydentury to są problemy z braniem kredytu bądz kupowaniem na raty, dziwne bo moj chlopak nawet nie jest zarejetrowany w Home Office i wziął kredyt na 10.000 funtów ,bez zadnych problemów mu dali, a ostatnio to wzią komputer na raty i nikt mu tez nie robil problemow, wiec o co tutaj chodzi?wcale cie nikt nie pyta o ten home office ,on juz tu mieszka 4 lata a ja 3 i ja jestem zarejestrowana a on nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezydentura nie ma nic wspolnego z kredytami i benefitami !!!!!!!!! Wystarczy nieoplacenie (od pierwszego dnia pobytu tutaj)jednego nawet smiesznie malego rachunku np.za telefon,tax-u,albo niezaplacony debet na koncie nawet w kwocie 1 F,ktory w zastraszajacym tempie rosnie.. itd. zeby miec spaskudzona przeszlosc kredytowa. Potem nie rozumiemy dlaczego nie dostalismy i zaczyna sie wymyslanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antidotum A
wczoraj sie poskarzylam,a dzis dostalam list rozpatruja czy dac mi karte :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam chcialbym sie dowiedziec czy do wniosku o rezydenture mozna wpisac matke ktora jest w uk pracuje i ma NIN pytam bo wystepuje o nia lada dzien a chcialbym wiedziec czy moge tak zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antidotum A
dostalam list potwierdzajacy dotarcie moich dokumentow i tego ze rozpatruja maja rezydenture mam pytanko jak dlugo czekaliscie od dostania listu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia 25
Ja czekam juz 6 miesiecy ale dzwoniłam tam ostatnio bo sie martwiłam ze to tak długo trwa i kobieta sprawdziła co i jak i powiedziala ze musze czekac.Powiedziala ze niekiedy trwa to 3 miesiace,6 miesięcy a nie kidy dłuzej nie ma na to reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×