Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

* * * zaklinacz * * *

REZYDENTURA W UK - - CO I JAK , PROSZE O POMOC

Polecane posty

Gość nowa80
jakby by ktoś był tak dobry i napisał mi jak umuwić spotkanie o rezydenta w Croydon żeby załatwić od ręki jakiś nr telefonu i jakie dokumenty zabrać ze sobą bo słyszałem że zamiast pejslipów moge wziąść pismo od pracodawcy ale co ma być w nim napisane byłabym bardzo wdzięczna z góry dziękuje Nowa80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antidotum A
nie wiem jak sie tam umawia jezeli chodzi o list to na pewno musi byc tam data od kiedy jestes zatrudniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie... A co w przypadku osob self employed? czy tak samo po roku pracy u siebie jako szef moga starac sie o rezydenture na tych samych zasadach? A wtedy zamiast payslipow co sie przedstawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek410
Ta rezydentura tymczasowa to o d... rozbić przy najmniej w moim przypadku. Ubiegam się od 2006 roku o child benefit i do dziś nie mogę go otrzymać ponieważ każda odpowiedz przychodzi odmowna i jedno stwierdzenie - Nie mogę otrzymać zasiłku ponieważ nie jestem residence UK mimo że rezydenta mam od momentu za nim złożyłem pierwszy wniosek na child benefit to znaczy od 2006 roku, Tylko niech nikt mi nie pisze że to nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vogue vogue
dziadek, a moze cos zle wypelniles ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supermanka
dziadek ale bzdury piszesz. tylko ludzi chcesz w blad wprowadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alousha
ja czekam na dokumenty 10 miesiecy. Tydzien temu dodzwonilam sie i kazali czekac. Wyc mi sie chce. Nie mam dowodu bo lezy w Polandii i czeka na odbior.Nie mam jak odebrac bo na ksiazeczke zdrowia i ladne oczy przeciez nie pojade. Totalny pas! zero papieru, tesknie za Polandia( bez przesady, ale ciut) i totalna DUPA. Moj solicitor zozklada rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vogue vogue
mysle ze najlepiej poswiecic jeden dzien i pojechac do home office osobiscie, ze wszystkimi papierami oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalamar85
witam wszystkich. mam pytanie odnosnie rezydentury w uk.. potrzebne mi papiery rezydenta zeby uzyskac pozyczke na mieszkanie tyle ze nie zmienialem adresu zamieszkania i danych o pracodawcy przez dwa lata ,a duzo sie pozmienialo , wiec moj WRS jest nieaktualny . pracuje w tej samej firmie od dwoch lat(calkowicie legalnie) czy mam szanse na dostanie rezydentury jezeli zawalilem sprawe ze zmiana adresu i pracodawcy? czy musze zmienic adres i pracodawce i czekac kolejne 12miesiecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia23
Ja odkad wyslalam aplikacje na rezydenta mija juz 10 miesiecy. dostalam list potwierdzajacy otrzymanie papierow ale dalej czekam na paszport i dokumenty i nie wydaje mi sie to zbyt normalne.. dzwonilam jakies 2 miesiace temu tam to dowiedzialam sie ze dalej musze czekac,bo aplikacja jest wciaż rozpatrywana i dalej nic.. czy to normalne tyle czekac??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniaa31
hej,ja czekam na rezydenta juz 8 miesiac i cisza...dzwoniac do home office albo rozmawiam z maszyna albo slucham kretynskiej muzyki przez 20 minut i komunikatu ze pracownicy sa bardzo busy i ze mam czekac na swoja kolej...chore to,oni maja wszystkie wazne dokumenty jak sie dowiedziec czy nie zginely??? czy to normalny okres oczekiwan??? pozdrawiam i zycze cierpliwosci wszystkim ktorzy maja podobna sytuacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja dopiero bede sie starac o rezydenture, ale wkurzylam sie na maksa, kiedy dowiedziałam sie jak bardzo wazny jest Home Office. Swoj pierwszy HO zalatwilam w 2005 roku, po czym mialam przerwe w pracy w UK. Ponownie zglosilam innego pracodawce w 2007 roku, jednak zmienilam pracodawce i zapomnialam zaktualizowac dane w HO. U obecnego pracodawcy pracuje juz ok 1.5 roku, ale papiery do HO wyslalam po pol roku pracy. Kiedy starasz sie o rezydenture oni patrza na HO - date jego wystawienia, wiec jesli wyslalam po pol roku, oznacza to ze pracowalam pierwsze pol roku nielegalnie! Stad nie mam przepracowanego roku wedlug HO wiec odrzuca mi podanie o rezydenture. Z tej okazji musze czekac jeszcze kilka miesiecy by zlozyc wogole podanie... masakra. A wydawalo mi sie, ze jak wysle podanie do HO, ze pracuje dla obecnego pracodawcy od jakiegos tam dnia, to WRS jest wazny od rzeczywistego dnia rozpoczecia pracy a nie od dnia wystwietnia HO! Ludzie wysylajcie Home Office w pierszym miesiacu pracy jesli zalezy Wam w przyslosci na rezydenturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie, czy tlumaczyliscie akty urodzenia dzieci i akt zawarcia zwiazku malzenskiego????? podobno musza byc przetlumaczone ale czy przez przysieglego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiurek82
Hej ja tez sie teraz staram o rezydenta stalego mam juz rezyenta tymczasowego a teraz chce sie starac o stalego czy moze wiecie jaka forma jest do tego rezydenta bo nie jestem pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agalata
ja dostalam karty rezydenta po niecalych 2 tygodniach od mometu wyslania . wszystko przyszlo razem z paszportami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalala----> kiedy wysylalas? tlumaczylas akty ? podobno teraz juz nie potrzebujemy rezydenta do niczego? ciagle dostaje sprzeczne opinie na ten temat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk2008
witam. ja mam takie pytanie. czy jesli pracuje i mieszkam w uk od 2 lat to juz staje sie rezydentem. bo ostatnio zatrzymala mnie policja podczas jazdy polskim autem zabrali mi auto na lawete i powiedzieli ze ja nie moge jezdzic polskim autem gdyz jestem rezydentem uk. nigdy nie skladalem zadnych papierow o rezydenta a policjant mi wmowil ze jestem. prosze o jakies porady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk2008
witam. ja mam takie pytanie. czy jesli pracuje i mieszkam w uk od 2 lat to juz staje sie rezydentem. bo ostatnio zatrzymala mnie policja podczas jazdy polskim autem zabrali mi auto na lawete i powiedzieli ze ja nie moge jezdzic polskim autem gdyz jestem rezydentem uk. nigdy nie skladalem zadnych papierow o rezydenta a policjant mi wmowil ze jestem. prosze o jakies porady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to klapa
kamyk2008 - znajomi mieli podobną sytuację i niestety muszę Cię zmartwić, w tej sytuacji oni traktują Ciebie jak rezydenta jeżeli masz tu stały adres i pracę dłużej niż 6 miesięcy. Właściwie to wogóle nie masz prawa jeździć autem na polskich blachach jeśli tutaj mieszkasz i pracujesz ale do 6 miesięcy mówi się o turyście a nie o rezydencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki za pytanie,ale mam chore dzicko i nie mam czasu na czytanie wszytskiego .Moze mi ktos podpowiedziec jakie papiery trzeba miec aby wyslac na rezdenture stala. ja mieszkam w londynie 2 lata moj maz ponad 5 -czy ja tez moge sie starac o stala? czy tylkomoj maz plus dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGALATA
DLA LIBERO....... wysylalam we wrzesniu 2009 i tak jak muwilam w dwa tygodnie dostalam karty ja i moje dzieci.jesli chodzi o akty urodzenia dzieci nie trzeba niczego tlumaczyc .Porzebne mi bylo p60 list od pracodawcy paszporty i to wszystko.Co do okresu oczekiwania to jedni dostaja szbko a inni czekaja dluzej nie wiam od czego to zalezy .WARTO MIEC REZYDENTURE NIGDY NIEWIADOMO CO I KIEDY BEDZIE CI POTRZEBNE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolowa Narnii
no dobra a jak sie sprawa ma przy zmianie nazwiska?? Wysylajac dokumenty do HO, oni wystawiaja nowa karte z nowym nazwiskiem i jest tez nowa data wydania. Skoro przy rezydenturze oni patrza na date wydania dokumentu HO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mozecie powiedziec ile to kosztuje? Jestesmy rodzinka M+ja+ dwojka dzieci. Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rezydentura nic nie kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie czy musze wysylac paszport mojego dziecka czy moge akt urodzenia.?Mam chorego tate i musze byc na ,,zawolanie" aby leciec do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusaa
a czy mogę spytać do czego rezydentura jest wam potrzebna? moja koleżanka dzwoniła kilka mc temu i powiedzieli jej że nie ma juz czegoś takiego jak rezydencja,jak chce to mogą jaj przesłać papiery żeby ubiegać się o obywatelstwo.Ona jest tu już kilka lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusaa
czyli wynika z tego ze ta rezydentura właściwie nie jest do niczego potrzebna. Jak wyjedziecie z kraju na dłużej niż rok nawet stała straci ważność. A do obywatelstwa i tak wszystkie papiery trzeba przedstawiać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×