Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

* * * zaklinacz * * *

REZYDENTURA W UK - - CO I JAK , PROSZE O POMOC

Polecane posty

jussa traci waznosc ale tymczasowa. a wazny jest wlasnie ciag pobytu w uk do ocztrzymania tej na 5 lat. rezydentura jest dla ludzi kotrzy chca zyc w tym kraju na stale i dla nich chyba ma znaczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doczytalam sie dalej i fakt traci ta stala tez waznosc po wyjezdzie no rok poza granice, ale fakt ze kto wyjezdza na rok poza granice...chyba nie ci mieszkaja tutaj. a skladania papierow na obywatelstwo nie przskoczy cie bo i tak musi sie miec najpierw rezydenture. a jak sie ma obywatelstwo mozesz jechac na ile chcesz i nic ci nie przepada;) . jusi widzisz jednak ta rezydentura sie przydaje;) buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusaa
to trzeba mieć rezydenturę żeby się starać o obywatelstwo?? jak napisałam na poprzedniej stronie koleżanka dzwoniła do nich i powiedziano jej że może się starać od razu o obywatelstwo jak chce.. Sama mieszkam tu już ponad 5 lat i zastanawiam się co dalej (do Polski nie planuje wracać póki co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jusaa- zeby starac sie o obywatelstwo trzeba najpierw uzyskac indefinite leave to remaine (po 5 latach pobytu), po kolejnym roku mozna ubiegac sie o citizenship

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz nic nie wiem...chyba najlepiej jest porostu isc do home ofice i sie samemu wszystko dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cityroyal
Czy sprawdzaja przeszlosc kryminalna w Polsce ? Mam troche pojechane bo mam odwieszone zawiasy za jazde po alkoholu w Polsce. Sprawdza to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz wpisac czy byles kiedy kolwiek w zyciu karany...ale jest tam tez stronka gdzie poczytasz sobie..bo jest tez cos takiego ze jak minelo iles tam czasu od danego wyroku to nie musisz nic podawac, ale radze doczytac samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy opuszczenie kraju
na dłużej niż miesiąc dotyczy tez urlopu? we wrześniu jadę na wakacje na kilka tygodni i nie wiem czy muszę tak je zaplanować aby nie przekroczyć miesiąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze dotyczy:) poczytajcie sobie wszystko zanim wyjedziecie zeby nie bylo puzniej placzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy opuszczenie kraju
kurcze:/ przecież jestem zatrudniona przez ten czas:( czyli ile nie mogę przekroczyć? 31 dni? jestem ty ponad 4 lata i może (nie wiem jeszcze) będę sie starać o obywatelstwo,nie chce zawalić tych 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbacz sobie te linki co podalam wyzej , tam pisaly dziewczyny o tym. zapytaj to moze ci powiedza dokladniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chcesz sie starac o definite leave to remain (permanent residence nie mylic z rezydentura po rocznym pobycie)- po 5 latach pobytu (o obywatelstwo mozna starac sie po 6 latach pobytu, najpierw ubiegajac sie o inefinite leave to remain) nie mozesz byc poza granicami kraju przez dluzej niz 6 miwsiecy KAZDEGO ROKU Cytuje: Permanent residence After you have lived in the UK for a continuous period of five years, you can apply for confirmation of your permanent residence. You will need to have been in employment, self-employment, studying or self-sufficient in the UK throughout the five-year period. For your residence in the UK to be considered continuous, you should not be absent from the UK for more than six months each year. However, longer absences for compulsory military service will not affect your residence. Additionally, a single absence of up to 12 months for important reasons such as pregnancy, childbirth, serious illness, study, vocational training or posting overseas will not affect your residence.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy opuszczenie kraju
Dzięki Madziulka no dobrze, ale czy mogę jechać na urlop na dłużej niż 30 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mozna przebywac poza granicami UK 6 miesiecy ciaglych w roku - tak wiec mozesz jechac na 30 dniowy urlop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynkaal
Pod jaki nr tel trzeba dzwonic zeby osobiscie umowic sie na spotkanie w sprawie rezydentury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathia82
witam...rowniez mam pytanie dotyczate rezydentury...tylko troszke z inej strony...mam partnera ktory jeszcze nie ma rezydenta ja oczywiscie posiadam zamierzamy sie pobrac czy po slubie chlopak dalej musi wyrobic rezydenta czy wtedy juz wystarczy to ze ja mam?? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedzie musial sie ubiegac...nie wiem tylko czy chodzi o roczna rezydenture (ktora nie jest obowiazkowa i do niczego tak naprawde nie jest potrzebna) czy o indefinite leave to remain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadek410
Żeby zostać rezydentem UK nie potrzeba wyrabiać ( Residence Permit ) wystarczy udokumentować 12 miesięcy nie przerwanej pracy to znaczy : ( można zmieniać pracę tyle że za każdą zmianą trzeba ponownie zgłosić do Home Office jest to bezpłatne ale konieczne. Przerwa nie może być dłuższa niż 30 dni miedzy jedną a drugą pracą. Po przepracowaniu 12 miesięcy automatycznie jesteś Rezydentem UK. Jeśli ubiegasz się o zasiłek dla bezrobotnych to podstawą jest udokumentowanie twojego okresu pracy który jest skrupulatnie sprawdzany przez wszelkie biura jak : Job centre, RM Ravenue itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktos wie czemu nie maja moich dokumentow(jeszcze albo zgubili) , a wyslalem 18 march i na drugi dzien dostali ,a le dzwonilem do boarder agency i gosciu powiedzial ze jeszcze ich nie ma. mowil ze po swietach to jeszcze pewnie jest na poczekalnie zanimm trafi do systemu, ale cos mi tu smierdzi., to juz prawie 4tyg. paszport mi sie skonczyl a wyslalem tylko dowod i teraz panikuje. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrózka ci prawdę powie
Tylko wróżka ci prawdę powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lailasaida84
Czesc , mama pytanie czy ktos z Was dodzwonil sie do The UK Border Agency? ja probuje od miesiaca i caly czas linie sa zajete , jesli znacie jakis inny kontakt niz ten - 08450105200 bardzo prosze o info , btw dzwonie w sprawie zwrotu paszportu , czekam juz rok .. dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca dla studentow w uk
JA DZWONILAM, I TO TEN SAM NR Z TEGO CO PAMIETAM... JEST CIAGLE ZAJETE, ALE NIE MOZESZ SIE ROZLACZAC,GRA CI MUZYCZKA I MOWI KTORE MIEJSCE MASZ W KOLEJCE CO JAKIS CZAS,JA CZEKALAM NA TELEFONIE Z 15 MINUT,ALE W KONCU SIE DODZWONILAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lailasaida84
dzieki :) bede probowac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam sprostowac bo wiadomosci ktore tu piszecie o indefinite leave to remain nie dotycza obywateli EU. w naszym przypadku po 5 latach jestesmy stalymi rezydentami automatycznie, nalezy to jedynie udokumentowac papierami (payslipy, listy z banku i innych instytucji , invoice jesli ktos jest self-employed albo po prostu wyciagi z banku zeby udowodnic ze jest sie self-sufficient, albo ze sie studiowalo). wiem co mowie bo wlasnie pol roku temu to przeszlam i mam obywatelstwo brytyjskie juz. ja mam meza brytyjczyka wiec od razu po 5 latach mi przysluguje (gdybym wczesnniej miala wize to po 3 latach). jesli ktos nie ma meza/zony brytyj. to czeka jeszcze rok i moze wystapic o obywatelstwo wypelniajac formularz odpowiedni i zalaczajac dokumenty. mozna to zrobic osobiscie przez national checking service zwykle w urzedach stanu cywilnego (ja tak robilam). dzwoni sie pod numer (wszystko na stronie HO, nie pamietam) i umawia na spotkanie. kosztuje to ekstra ok 80 funtow ale warto bo sie nic nie wysyla i nie ryzykuje ze zgubia paszport, ponadto sprawdzaja wszystkie dokumenty czy masz co trzeba przed wyslaniem. ogolnie sa dwie rozne stale rezydentury - ILR - jesli sie jest spoza EU i przechodzi przez wizy, further leave to remain i potem ILR (spore koszty); jak sie jest z EU tez mozna ta droga jak sie ma malzonka bryta ale nie oplaca sie bo za duzo kosztuje zreszta to jest droga bez sensowna bo my nie potrzebujemy wiz ale nie zmienili tego prawa i nie wiedza co z takimi robic hehe permanent residence - dla EU, po 5 latach mozna sie o nia ubiegac i jest darmowa ale nie ma sensu jesli sie potem chce ubiegac o obywatelstwo bo dwa razy papiery i formularze i niepotrzebne oczekiwanie. koszt obywatelstwa 710 :((( wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka1
Hi.! Pracuję legalnie od 2007 stycznia do dzisiaj czyli 16 .01,2011r.w tym samym miejscu pracy .Mam jednego pracodawce.Syn chodzi do szkoly w UK od 2007 ilpca.Zastanawiam się co robić czy czekać do 5 lat z papierami o rezydenta.Chciałabym aby syn kiedyś nie powiedział mi ,że czegoś nie dopilnowałam ,Proszę radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka1
Hi.! Pracuję legalnie od 2007 stycznia do dzisiaj czyli 16 .01,2011r.w tym samym miejscu pracy .Mam jednego pracodawce.Syn chodzi do szkoly w UK od 2007 ilpca.Zastanawiam się co robić czy czekać do 5 lat z papierami o rezydenta.Chciałabym aby syn kiedyś nie powiedział mi ,że czegoś nie dopilnowałam ,Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×