Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

valery a dlaczego usg najlepiej na czczo? nam kazali małego nakarmic przed badaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
nam też kazali nakarmić, żeby widzieć, czy podchodzi. ale nic nie widział....może dlatego, że M. się kreciła, wierzgała itp. przy okazji jak u Tolka - nerki, watroba itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
U nas tylko przeleciał rach ciach- 5minut - wszystko ok,: watroba prawidłowej wielkosci, jednorodne, pęcherzyków żółciowych oburzony, drogi zolciowe nieposzerzone, nerki prawidłowej wielkosci i szerokości warstwy miąższ owej, nie stwierdza się cech kamicy i zastoju moczu. Trzustka nie powiększona, jednorodne, śledziony prawidłowej wielkosci, aorta brzuszka nieposxerzone. Chyba na żołądek nawet nie spojrzał :(. Jejku tylu lekarzy w Polsce oblecialam, dokładne badanie krwi i moczu, kał na h.pylori, krew utajona- a usg takiego jak trzeba nie zrobiliśmy :/. Juz 2 razy byliśmy w Polsce, mąż wolne w pracy, hotele. Tu w Danii nie zrobią usg pod kątem refluksu, nie znają się wcale- pytałam jak byliśmy w szpitalu eh heh. Mój synuś znowu mega niespokojny - wszystko gryzie- wygląda na zeby- ale smaruje żelem i dostał czapka paracetamol- zero poprawy. Może jednak refluks :(. Czy dawały się dzieciom w razie potrzeby ibuprofen (czopki bądź syrop)??? Wiem, że przy refluksie nie zaleca się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Dziewczyny jeszcze jedno. Mały spi cichutko pierwsze 30 min, później zaczyna się wiercenie i albo się budzi albo bardzo głośno odd6chs- ktoś tak mial? Zawsze po 30-40min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my tak mamy niezaleznie czy noc czy dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Hej! Jest poprawa, zaczął jeść, mam nadzieję, że jutro mu się nie odmieni. Kaszel dalej duszący i męczący, a co się w nocy działo, tak się zakrztusił wodą, że myślałam że się udusi, maż szybko zareagował ale musiał porządnie go kilka razy walnąć w plecy żeby wrócił. A co do usg, Olek miał chyba z 5 razy i nikt nigdy nie zobaczył żadnego refluksu na nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola też miała kilka razy usg brzucha po pierwszym badaniu wyszło że ma dużo gazów stąd kolki tak mi mówiono następne usg że pokarm zalega,gastroskopia potwierdziła refluks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Anileved Olek też się wierci, zawsze, każdej nocy, u nas tak około 2h po zaśnieciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas najlepszy sen to pierwsze 4 godz później mleko i po nim wiercenie,następna butla i to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny same gotujecie obiadki dzieciaczkom czy dajecie słoiczki?Moja Mała jadła moje gotowane a teraz nie chce tego jeść a słoiczki wsuwa,staram się już dawać mniej mięsa czy ryby a więcej warzyw tak jak w składzie słoiczka ale mimo wszystko woli gerberki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
Usg na refluks musi byc po wypiciu jakktos pisal. My mielismy jedno po 3 godz bez picia i jedzenia, potem miala wypici drugie usg. Za pierwszym razem sie nie udalo, bo nie wypila a zadrugim nie wysze refluks bo wtedy byl z nim spokoj. Ja mam problem, ze moja ma 7 mies a nie chce jesc grudek. Wczesniej w miare jadlazgrudkami a teraz nie zje nic co nie jest papka. Ale zmojegotalerza zje. Wasze dzieci jedza grudki bez problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolek123
hana ladnie Was mlody nastraszyl!super ze juz lepiej je. co do usg to podobno nie jest dobrym badaniem pod katem refluksu bo nie zawsze na usg go widac.badanie jest krotkie i w tym momencie pokarm moze sie skurat nie cofac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Hana ciesze się, że jest poprawa. Z każdym dniem ma być lepiej i koniec!!! Tyle już przeszliscie (ostatnio i nie tylko). LenkaJ - Wy też się trzymajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlenkaJ
My w szpitalu obustronne zapalenie płuc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
o rany, to mamy to samo :( 3majcie się, mała szybko dojdzie do siebie, u nas szybko widać poprawę, tylko jeszcze ten kaszel duszący. Rany jak te infekcje szybko się rozprzestrzeniają w małym organizmie, przecież dwa dni temu byłaś u lekarza i nic nie było słuchać. 3mam kciuki za Was i pisz co jakiś czas co słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Anileved dziękuję :* jak tam u Was z refluksem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlenkaJ
Hana po ilu zaczął jesc i była poprawa? U mnie nie je i nie pije :( mieliśmy 3dawki antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Zaczął jeść po dwóch dawkach, dzisiaj jeszcze więcej je, ale niepokoi mnie to że dalej ten kaszel jest meczący nie odkrztusza nic a nic. Nie martw się, jeszcze z dwie dawki i będzie lepiej, powolutku zacznie coś jeść. u nas przez tą chorobę zgubił 800g, i teraz waży uwaga 9,5kg- 20 miesięcy, tragedia. Lekarz powiedział, ze jest za chudy, że roczne dzieci ważą więcej... A jak ogólnie jej samopoczucie? chyba dużó dzieci teraz leży na zapalenie płuc?a jaki antybiotyk dostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
o matko, to się napaprało! trzymaj się Lenka dzielnie, cieszę sie Hana, ze chociaż trochę lepiej. ten kaszel jest mokry, taki do odrywania się?a dostaliscie cos oprócz augumentinu? chętnie bym maluchom oddała po 1 kg. z Miśki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
to ja Daga poproszę z 2kg ;) tak to jest taki do odrywania się ale nie da rady jeszcze, choć wydaje się, że tak mało brakuje. Inhaluje berodualem i daje flavamed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
to musi go niedługo ruszyć, może za mało pije, zeby flavamed rozrzedził? na pewno będzie to połykał, więc moze nie zobaczysz, że odkrztusza. pamietam, jak po zap. oskrzeli Miśka w ogóle nie odkrztuszała, nie wiem, co ona z tą flegmą zrobiła (wyparowała?). codziennie na noc włączałam nawilżacz z tą mgiełką solankową, miałam wrażenie, ze lepiej jej sie oddychało, choć mało domu nie zagrzybiłam;-) a na dwór kiedy możecie iść? są jakieś przeciwskazania, skoro ie ma temp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
pije właśnie dużo, nawet bardzo jak na niego, w nocy nawet wstaje i pje co się nigdy nie zdarzało, no ale też mi się wydaję że powinno zaraz ruszyć. A ile cóka Twoja czasu brała antybiotyk?bo nam powiedział że przez 7 dni, a pozniej się zobaczy. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że 7 dni załatwi sprawę, ostatnio przy oskrzelach brał 10 dni. CO do podwórka to nie wiem, ale narazie wieje więc odpada. W ogóle to zabronił mi go kąpać, i w sumie ostatnio kąpałam go w poniedziałek bo bałam, się ale dzisiaj tak się zesr... że pampersa zabrakło więc wyjścia nie było. KUpa luźna z śluzem, brzydka, no ale nie ma co się dziwić. Podaje jeszcze probiotyk i nurofen ( z zalecenia lekarza) dzisiaj miałam mu nie dać nurofenu ale po drzemce wstał taki osowiały, marudny, nie chciał jeść więc dałam i teraz mi chatę roznosi :) i zjadł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy zap. oskrzeli brała 3 dni (!) ten summamed, który niby się kumuluje i działa przez kolejne 7 dni (wiec niby 10 w sumie). wiec też mi sie wydawało że krótko, ale pomogło, pójdziesz na kontrolę w ost. dzień augument. i najwyzej przedłuży. ale kaszleć moze z 2 tyg. jeszcze:-( a ze śluz w kupie, to i po augument. moze być i moze jednak połyka to co odkaszlnie. jakby zjadł zamiast probiotku ten probiotyk eneterol przez kilka dni (smak drożdzy, daj na łyżce np. z sokiem), to on ładnie zwiazuje kupy i szybciej niz jakis dicoflor itp. (po 2 dniach u nas dochodzą do normy), no i grzyb sie nie zalęgnie. Biedak, źle sie czuje bez nurofenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Enterol mówisz, zaraz pognam męża do apteeki. Odkrztusił trochę, no to może w końcu ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
A ja polecam - zobaczyć, wysłuchać zdania amerykańskiego lekarza na temat: jak leczyć kwasny refluks u niemowlat. Dla dziewczyn, które znają chociaż trochę angielski. Pierwsze minuty to zbędna paplanina, ale później jest ciekawie. Facet mówi dlaczego jego zdaniem taki refluks się pojawia i ze nie powinno stosować się omeprazolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×