Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Ziuuutek dzięki za pocieszenie w sprawie przybierania na wadze...jak juz pisałam niemamy w dociu wagi,więc dopóki niestawie sie na wizytę u lekarza to niewiem ile przybrałam przez ten czas,ale powiem Wam że ostatnio mąż chyba miał racje...brzuszek mam widocznie większy:) Jeśli chodzi o siarę z piersi to mam teraz codziennie szczególnie z prawej piersi i jak sie obudzę mam ciagle plamy na koszulce. Niewiem może jakieś wkładki przydałyby się...zapytam co mam z tym zrobic lekarza. Jestem tylko ciekawa czy w czasie ciąży sutki które zaczęły wydzielać siarę niewymagają jakiejś specjalnej pielęgnacji...niewiem może powinnam je smarować jakimś specjalnym kremem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie nie otwiera ale jak skopiujecie do nowej strony to zadziała :) Ja nie pielegnuje specjalnie piersi teraz normalnie prysznic i oliwka na rozstepy tylko, czytałam gdzies ze piersi same swietnie sie przygotowują do karmienia uciekam cos zjesc zajrze potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego BMI to moje wynosi 20 a w pierwszej ciązy przytyłam 14 kg i lekarz powiedzial ze dużo ze do 12 powinnam, ciekawe co mówi tym dziewczyną co tylą po 25 kg? Ale ja bardzo puchłam pod koniec ciązy i miałam wysokie cisnienie i moze dlatego waga mu sie nie podobała mam nadzieje ze teraz mnie to cisnienie ominie bo wtedy musiałam lezec w szpitalu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja, ja wpisałam wage w ten kalkulator który wpisałaś, ale wydaje mi się mało wiarygodny, ponieważ obojetnie jaka masz wagę wyściową, zawsze w koncowym efekcie maksymalna waga jaką możesz osiagnąć to 14 kg, co wydaje się niemozliwe, to co ja znalazłam, wszystko zalezy od wagi wyjściowej i tego wskaźnika BMI, i końcowa waga jest inna, dla róznych kobiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie sobie poczytałam na temat przyrostu wagi w ciazy. według tego wynika, że najwięcej tyje sie w 5-6 m-cu. I u mnie to sie sprawdza. W tym miesiącu przytyłam juz 3 kg. W pierwszej ciązy 4. Ale na pocieszenie - tam piszą, że od 7 tyjemy mało - około 1 kg w m-cu. I to też mi sie sprawdziło poprzednio. A wracając do tematów rodzinnych to moja bratowa jest ok. Nie mamy ze sobą jakiegoś super kontaktu, ale stosunki sa bardzo życzliwe. Od początku mi jej żal, że zwiazała sie z takim beznadziejnym facetem jakim jest mój brat. Dlatego staram się ja wspierać, bo wiem że nie jest lekko. Ja na razie też pozwalam moim piersiom życ po staremu. Ale mysle, że ostatniego miesiąca zaczne je troche torturować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja mialam BMI 19 z groszami i wychodzi ze moge sobie pozwolic na 19 kg+ w ciazy. No jakos tego nie widze. 153 wzrostu i prawie 70 kg wagi, ha ha ha Mam nadzieje ze mnie to ominie. Juz teraz strasznie boli mnie krzyz, a brzuch przeciez jeszcze pewno ze dwa razy wiekszy sie zrobi Sylwia jak chcesz je torturpwac? Musze poczytac jak dobrze przygotowac piersi do karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuuutek nie mam specjalnego planu. Mysle, że bedzie to po prostu przecieranie ich rękawica z froty, mycie gąbką itp. Teraz traktuje moje piersi delikatnie, ale wiem, że troche trzeba je pohartowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuuutek pamiętaj, że to są górne granice wagi którą możesz osiągnąć, ale myślę, że skoromasz ten wskaźnik 19, tzn. że miałaś niedowagę, lub na granicy, to okaże się , że 19 kg to wcale nie jest dużo, dziewczyny musimy trochę przytyć, ale taka nasza natura, chciałoby sie pojeść, miec zachcianki, usparwiedliwamy się, bo ciąża, a kg na plusie się nie chce, hihihi :):):), nie darady tak,... ja mam 7 kg +,przedostatnio jak weszłam na wagę to az jękęłam, to moja gin. powiedziała, że przesadzam, i jestem tak szczupła , że powinnam jeszcze spokojnie tyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z ty tyciem to u mnie smiesznie jest. W sumie do 6 przytylam 1 kg a w 6 juz 2 i bedzie jeszcze wiecej. Ale zauwazylam zmiane w apetycie. Od miesiaca bylam co chwile glodna i jadlam za 3 osoby, teraz powoli sie to uspokaja, apetyt sie jakby normuje. Dalej jem nieco wiecej niz przed ciaza, ale juz sporo mniej niz te kilka dni temu. Musze uciekac, za dlugo przed kompem i sie mala juz buntuje. POjdziemy z mezem na spacer :) Milego wieczoru, moze zajrze pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, waże sie czasami w domu, ale mam stara wagę, i chyba zażyczę sobie w prezencie nową :) w pracy mam lekarską, i tam też staje, ale formalnie podaje to co jest u lekarza, poniewaz dziwnie, ale każda waga podaje inaczej, nie wiem dlaczego sa takie rozbiezności, i a to co u lekarza jest wpisywane do ksiązeczki i uważam za najbardziej wiarygodne, a jak już będę miała tą swoja nową wagę, to tak sobie wytaruje, aby zgadzało się z waga to co u lekarza, żebym wiedziała potem ile tracę po ciązy i w jakim czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja waga waży tak jak ta u lekarza. Róznica jest o jakies 0,5 kg. Ale moim zdaniem wynika to z tego, że w domu ważę sie rano i bez ciuchów, a u lekarza najczęściej po południu, czyli po jedzeniu i piciu, no i w ciuchach. 9 luty sie nie odzywa. Może jest juz w drodze do Polski? To pewnie wkrótce sie da znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie, że 9 luty podjęła taka decyzję i szybko ją zrealizowała, blisko rodziny napewno będzie jej lepiej ja już nie moge doczekać się 24.10, teraz juz muszę wypytac się wszystko, ile waży maleństwo, jaki jest wiek ciązy wg usg, może podpatrzymy płec itp. własnie zastanawiam się co przegryść :),coś smacznego niezbyd ciężkiego , hmm, czuje że skonczy się na twarozku który mam juz zrobiony ze szczypiorkiem i zielona pietruszką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastacja, jeśli masz wysokie ciśnienie, to trzeba je kontrolować, bo moja siostra przez to miala problem, lekarz zbagatelizował i skończyło się zatruciem ciążowym i porodem w 7 miesiącu, więc z tym nie ma żartów. ja zawsze miałam ciśnienie niskie max 90/60 a czasem nawet 80/65 co do siary, nie każda je ma i nie ma się czym martwić, ja nie miałam i w sumie chyba było mi to na rękę, co do przyrostu wyliczyli mi jakies 7-14kg, szczerze mówiąc jakoś chyba mało, ale tak miej więcej lansuje się moja waga, zachcianek raczej nie mam, z apetetytem lepiej niż w pierwszych miesiącach, ale zachcianek nie mam praktycznie żadnych i pewnie waga nie leci tak szybko juz nie mogę siuę doczekać usg, ale to dopiero 22 :(, choć i tak mam wrażenie, ze będzie chłopak... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie co do drętwiejących nóg i bolących pośladków, ja mam tak od czasu do czasu szczególnie w prawej nodze, zastanawiam sie czy to coś poważnego, czy też nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam niskie cisnienie. W pierwszej ciazy jednak mi rosło, raz nawet 150/100. I na ostatniej wizycie tez było wyższe niz zazwyczaj - 120/80. oby takie pozostało. Lecę, bo synek chce usiąśc. Do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapka, nie chce cię wprowdzic w błąd i mozliwe, że to dretwienie może mieć też związek z ułożeniem się dziecka, jesli doskwiera prawej strony, staraj siekłaśc na lewą i odwrotnie, mi pomogło , ale nie wiem czy to chodzi o to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted szczerze mówiąc też nie wiem, ale w nocy to częściej boli mnie kręgosłup i biodro/plecy z lewej strony, a ból w pośladku i drętwienie całej nogi, ale to za dnia, dziś mnie złapało w kościele i trzymało prawie całą mszę, miałam dość... coś czytałam teraz, że to jakaś rwa kulszowa, ale jakoś nic konkretnego nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wyższego ciśnienia to 120/90 miałam od razu po porodzie :D,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam narazie cały czas niziutkie cisnienie, zobaczymy jak pódzie później, mam nadzieie, że nie podskoczy, nigdy nie miałam problemu z ciśnieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszytskie Od niedawna w pracy....dzis idę do tego lekarza, który zgodził sie mnie przyjąć i porozmawiać. A tu w pracy wiadomość od kolegi,...Jego dziewczyna 15 tydzien ciąży wylądowała w szpitalu...Wody odeszły...Akcja serce już wieczorem niewyczuwalna...Teraz czekają na samorozwiązanie ze strony natury...A zaczęło się ....Nieiwnnie...Lekkie bóle brzucha i upławy....tydzień temu...Więc lekarz. Ale nie stwierdził nic niepokojącego.... Atmosfera kiepska a i na mnie podziałało to dojująco.pozdrawiam Tym bardziej, że dziś mam lekarza a j cały czas sie zastanawiam jak to u mnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana:)chlodno i szaro za oknem:(zaraz do pracy wychodze a wcale mi sie nie chce. dzisiaj cala noc sie budzilam bo co chwile spalam na brzuchu i gniotlam wszystko i balam sie dlatego co piec minut pobudka i zmiana pozycji. wczoraj bylam na tym ryneczku tu w anglii i kupilam pierwsze ciuszki tzn:2 pary spioszkow 3 pary body 3 koszulki 1 spodenki 2 czapeczki i szlafroczek:) wydalam na to wszystko okolo 15 zl:) musze tylko wszystko poprac i znalezc miejsce na przechowanie:) no nic uciekam zaraz zycze milego dnia i oby godziny w pracy szybko zlecialy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) U nas też pochmurno, ale ja mam jakieś dobre samopoczucie :D Odliza czas do wizyty i zostało mi 15 dni.hihi. tak się doczeka nie mogę... Angelika ale smutna historia, przeraziła mnie...ale trzeba myślec pozytywnie, że będzie dobrze bo inaczej człowiek by zwariował od tych myśli. Katarina fajnie że coś kupiłaś ;) Ja dziś w domu się obijam cały dzień, ale chyba \"wpadkę\" obejrzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) cieszę się, ze możemy sobie tu o wszystkim pogadulić hihi a tym bardziej, że jesli mamy jakieś wątpliwości to możemy sobie pomóc w ich rozwiązniu :) właśnie u mnie przez weekend tez pojawiłą sie siara i doszłam do wniosku, ze pewnei dlatego tak marznę w piersi bo jak jest mokra bielizna i od razu jest zimno :( Sylwia jeśli szukasz ciekawego projektu, to zdradze Ci mój typ :) http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/48/rzuty/ oczywiście dokonałąbym kilku zmina hihihi byłam w piątek na imprezie country hihi i o dziwo zajeliśmy pierwsze miejsce za jeden z najlepszych strojów na balu hihi przyznam, że sżłam tam bez przekonania, ale było nawet miło i jak już kości rozruszałam (na początku bardzo bolały mnie biodra) to nawet sobie troche potańczyliśmy hihi a w sobote poszłam do fryzjera podciac włosy i jestem z tej zmiany bardzo zadowolona :) poza tym polecam Wam śledzie Lisnera z cebulką w oleju - tak się nazywaja i sa fantastyczne hihi chociaż ja w ogóle nie lubię śledzi hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana:) widziałam wasze rozomowy na temat wagi ekhem ja wypowiadac sie nie bede bo ma 11kg(czasami 10 bo jakos mi sie chwieje ten kg)i juz przestałam sie martwic zaden kg mnie juz nie interesuje ile bede wazyc tyle bede...pozniej bede sie martwic.. Angelika paskudna historia..cos strasznego wspólczuje ,tylko Ty sie nie dołuj za bardzo! Lula wpadka całkiem fajne posmiejesz sie troszke:) Katarina super ze masz juz ciuszki :) Wsumie ja nie mam nic dla malucha jeszcze...oj wyrodna matka jestem heheh ale jakos hmmm chcem cos kupic ale jak juz ogladam te ubranka paralizuje mnie jakis strach i odkładam z mysla ze kupie pozniej..nie wiem dlaczego...no i nie wiem jaki rozmiar,gdzies wyczytałam ze nie kupowac ubranek na nowododki tyklo do 3 mscy zeby maluchom podwijac bo tak strasznie szybko rosna ..i i moze urodzic sie tez duze dziecko,ktore nie wejdzie w te najmniejsze :D:D NO i badz tu madra hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) muszę się wybrac jak najszybciej na zwkupy nowej bielizny hihi bo ta, która mam zrobiła się za mała i jak zauważyłam przez weekendu uciska na tyle że leci mi siara strumieniami i pewnei dlatego tak marznę w piersi bo jak jest mokra bielizna to i od razu jest zimno byłam w piątek na imprezie country hihi i o dziwo zajeliśmy pierwsze miejsce za jeden z najlepszych strojów na balu hihi przyznam, że szłam tam bez przekonania, ale było nawet miło i jak już kości rozruszałam (na początku bardzo bolały mnie biodra) to nawet sobie troche potańczyliśmy hihi a w sobote poszłam do fryzjera podciac włosy i jestem z tej zmiany bardzo zadowolona poza tym polecam Wam śledzie Lisnera z cebulką w oleju - tak się nazywaja i sa fantastyczne hihi chociaż ja w ogóle nie lubię śledzi hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×